МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мороз у переговорах щодо коаліції покладає надії лише на Ющенка

06/11/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Про це говориться в його заяві:

Заява Олександра Мороза

Переговори про створення демократичної коаліції загнано у глухий кут. Вийти із цього стану можна лише у випадку прозорого переговорного процесу поміж реальними лідерами трьох політичних сил. А це – Віктор Ющенко від «Нашої України», Юлія Тимошенко від БЮТ і Олександр Мороз від Соцпартії. Вести подальші переговори з бізнесменами від політики, які представляють «Нашу Україну» на даний момент – позбавлено будь-якого змісту.

Коаліційна угода, повинна визначити вектор розвитку країни, але зараз, під прикриттям розмов про коаліцію здійснюється банальна політична спекуляція. Напередодні завершення парламентських виборів соціалісти, Блок Юлії Тимошенко і «Наша Україна» заявляли про готовність підписати меморандум про співробітництво і принципи формування коаліції, однак «Наша Україна» відмовилась від попередніх домовленостей і висловилися про неприйнятність квотного принципу розподілу посад. «Наша Україна» зазначала раніше, що коаліція повинна створюватися на п’ять років і на основі програми Президента. Соціалісти погодилися на такий підхід. «Наша Україна» запропонувала винести за дужки переговорного процесу розподіл посад Прем’єр-Міністра і Голови Верховної Ради. Ми погодилися. «Наша Україна» заявляла про серйозні розбіжності щодо НАТО, земельних відносин і ряду інших питань. Ми знайшли і узгодили прийнятні підходи і формулювання.

Однак зараз переговорники від «Нашої України» відмовляються від раніше задекларованих принципів. Переговори почали нагадувати гру «в наперстки», у якій державні посади стали для наших партнерів розмінною монетою. Замість підписання прозорої програми спільних дій, під яку і повинна формуватись коаліція, соціалістам час від часу пропонуються найрізноманітніші посади – Прем’єр-Міністра, Голови Верховної Ради, секретаря РНБО. Паралельно з цим, окремі представники «Нашої України» намагаються звинуватити соціалістів в якомусь «шантажі». В ході переговорів виникає стійке враження, що постійною зміною умов і формату «Наша Україна» просто намагається зірвати створення демократичної коаліції на користь інших, більш прийнятних для групи переговорників варіантів.

Переконаний, що прорив у цьому питання можливий лише за однієї обставини – коли Віктор Ющенко, як почесний голова «НУ», який є фактично єдиною фігурою, здатною представляти інтереси всіх груп впливу у «Нашій Україні», офіційно візьме участь у переговорах, а як Президент України виступить гарантом політичних домовленостей. Віктор Андрійович зобов’язаний взяти на себе частку відповідальності за побудову в Україні системи демократичної влади, зорієнтованої на європейські цінності. Самоусунення від цього процесу є невиправданим і політично помилковим. Коаліція – це не біржа праці, а перспектива для країни на довгі роки. Якщо ми не хочемо повторення фіаско, яке спостигло перший демократичний уряд, завдавши відчутного удару авторитету нової влади загалом, ми повинні діяти відкрито і послідовно, називаючи речі своїми іменами.

Якщо Віктор Ющенко не втрутиться від імені «Нашої України» у переговорний процес, нинішні переговорники приведуть Україну до нової політичної кризи. На жаль, новоявлені атикризові менеджери намагаються довести свою корисність, створюючи чергові надзвичайні ситуації. Підкилимні маневри і політика у візантійському стилі повертають владу до банального «кучмізму». Демократична політика може бути лише послідовною, прозорою і відповідальною. Якщо не створити демократичний механізм влади, слова про «ідеали Майдану» перетворяться у насмішку над мільйонами українців і синонімом пустого стрясання повітря.

Відповіді

  • 2006.06.12 | Колян

    Re: Мороз у переговорах щодо коаліції покладає надії лише на Ющенка

    Лебедь рак и щука! А на возу сидят Янюк ,Ахметка и братва, а воз-"Украина" в стадии развала колесных пар!
  • 2006.06.12 | Юрій

    Re: Існування України під загрозою!


    Стартова позиція,яку займав В.Ющенко при відправленні уряду Ю.Тимошенко у відставку зберігається і сьогодні.Ющенко розуміє,що збирати в одну купу Тимошенко і Порошенка немає ніякого змісту.Але відмовитися від Порошенка,чи Третьякова Ющенко ніколи не збирався і не збирається це зробити.Тому погодження Тимошенко на посаду прем"єра з боку Ющенка і його любих друзів було тактичним ходом Президента і його Нашої України.Вони шалено шукали виходу,як би себе виправдати перед українцями за нестворення помаранчевої коаліції.Тепер заяву Президента про нерозпуск парламенту можна з впевненістю сприймати,як створення широкої каоліції олігархів всіх мастей.Їх обєднує одне -нажива,шкурні інтереси,про це неодноразово заявляли і Єхануров,і Янукович.О.Мороз правий на всі 100%.Інтереси України під загрозою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua