МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Якщо це правда - то "Ура!". Боюсь наврочити...

06/14/2006 | Navigator
Соціалісти готові відмовитись від посади спікера парламенту (доповнено)

Кореспондент.net
14 Червня 2006, 11:07

Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз заявив, що СПУ готова відмовитись від посади голови Верховної Ради України, але за умови пропорційного розподілу посад, в тому числі посади генерального прокурора України та посад в місцевих органах влади. Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що БЮТ не братиме участі в коаліції між Партією регіонів та "Нашою Україною". Партія регіонів висловила готовність брати участь в широкій коаліції."Ми згодні зняти цю претензію (на посаду спікера ВР - Кор.), але за умови, що весь розподіл посад буде відбуватися за пропорційним принципом, починаючи від голів райдержадміністрацій до міністрів", - сказав лідер СПУ.

Він зауважив, що за інших умов Соцпартія залишає за собою право вільного вибору.

Мороз також додав, що якщо СПУ отримає відповідь на цю пропозицію, то вона готова продовжувати переговори про створення Коаліції демократичних сил.

За його словами, зараз різні політичні сили по різному пояснюють ситуацію, що склалася з формування коаліції, зокрема, "Наша Україна" в усьому покладає провину на СПУ. Мороз нагадав, що очолювана ним партія з самого початку вела послідовну лінію створення коаліції і пропонувала підписати коаліційну угоду ще 26 березня, але, за словами Мороза, "ті хто нас сьогодні критикує, тоді відмовились".

Лідер СПУ також зауважив, що його партія ніколи не погодиться на повернення "кучмівської системи влади", коли партія, що мала 6% рейтингу, повністю контролювала країну.

Юлія Тимошенко зазначила, що вчорашні заяви блоку "Наша Україна" свідчать про те, "що формат переговорів змінився і лідеру комуністів вже доведеться допомагати Партії регіонів і "Нашій Україні" створювати більшість". "Я переконана, що вони також будуть у ній", - зауважила Тимошенко у відповідь на репліку лідера КПУ Петра Симоненка про те, що представники фракції "Наша Україна", БЮТ та СПУ проінформували Верховну Раду України про результати створення коаліції.

Симоненко зазначив, що "може вам необхідно допомогти". За його словами, представники цих трьох політичних сил "голову морочать народу України". При цьому Тимошенко наголосила, що фракція БЮТ "на жодну коаліційну співпрацю в таких вінігретних масштабах, де буде Партія регіонів і "Наша Україна", і ще дехто не піде". Вона підкреслила, що фракція БЮТ залишається поза межами таких переговорів.

Після її виступу в залі лунали оплески та вигуки, на що головуючий на засіданні член тимчасової президії ВР Адам Мартинюк зазначив: "футбол розпочнеться о 16.00".

А Партія регіонів знову закликає до створення широкої коаліції.

Про це заявив на засіданні парламенту представник фракції Партії регіонів Микола Азаров. За його словами, сьогодні відбувається "необґрунтоване затягування з формуванням парламентської коаліції".

За словами Азарова, сьогодні фракція наполягає на необхідності створення широкої коаліції. "Коли країна перебуває на грані катастрофи, лідери повинні сісти за стіл переговорів з усіма хто готовий взяти на себе відповідальність за долю країни", - підкреслив Азаров.

За його словами, ситуація коли в країні їсти розкол необхідне створення саме такої коаліції, що об"єднає політичні сили. Він підкреслив, що Партія регіонів готова узяти відповідальність за ситуацію в країні і взяти участь у створенні стабільної парламентської більшості. За його словами, така більшість зможе формувати високопрофесійний відповідальний уряд. Він підкреслив, що в такій ситуації можна буде швидко провести ефективні реформи.

Азаров закликав "відійти від вузькопартійних ідеологічних установок з метою створення загальнонаціональної згоди, в ім"я майбутнього країни, в ім"я майбутнього демократичної України". За його словами, ПР підтримує державний курс на європейську інтеграцію України. Він закликав основні політичні сили "негайно без попередніх умов і ультиматумів" приступити до формування широкої коаліції.


Сьогодні головуючий на сесійному засіданні член тимчасової президії парламенту Адам Мартинюк (фракція КПУ) від імені Верховної Ради України побажав українській збірній з футболу успіхів у сьогоднішньому матчі з командою Іспанії на Чемпіонаті світу з футболу. Депутати оплесками підтримала це побажання.

Сьогодні у сесійній залі представники фракції Партії регіонів України одягнуті в шарфи з символікою збірної України з футболу.

Відповіді

  • 2006.06.14 | Хвізик

    не "ура" - нашисти яку іншу зачіпку знайдутьCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua