МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЕС поддержал регианальный русский и едет проверять (/)

06/14/2006 | alx_1904
>Украина не может изъять русский из списка языков, которые подпадают под действие “Европейской хартии региональных языков или языков меньшинств", прокомментировали радиостанции „Немецкая волна" в секретариате внедрения хартии. Кроме того Киев также должен выполнить обязательства, которые взял на себя, ратифицируя документ. Когда в сентябре 2005 г. Украина ратифицировала “Европейскую хартию региональных языков или языков меньшинств", она определила для себя не только перечень языков, которые подпадают под действие этого документа, но и перечень защитных мероприятий, которые должны применяться по отношению к ним, - в таких отраслях как образование, правосудие, административные функции, СМИ. И вычеркнуть из этого списка теперь нельзя не только язык, но и даже какой-то из пунктов.

>Гасан Бермек, эксперт секретариата Европейской хартии региональных языков или языков меньшинств:

>“В хартии отмечено, что государства могут расширять этот перечень, но они не могут вычеркивать ничего из списка. То есть они не могут, что касается мероприятий защиты языков, предпринимать шаг назад - лишь вперед".

>В соответствии с обязательствами, которые Украина взяла на себя, ратифицируя документ, она должна предоставить в Совет Европы в январе 2007 г. отчет. В нем Киев должен сообщить о выполнении защитных мероприятий по 13 языкам, включая и русский, отмечает "Немецкая волна".
http://www.rbc.ua/rus/finance/2006/06/14/95796.shtml

Відповіді

 • 2006.06.14 | Sean

  Може. Подивитеся

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.14 | Albes

   Re: Може. Подивитеся

   Только методами заключения "меморандумов Ю-Я" и топтания по Констимтуции, как с признанием этого меморандума неправомерным. И никак иначе. Надеюсь, что Вы не приверженец подобных методов ? :)
 • 2006.06.14 | шкіпер

  Оригінал

  http://www2.dw-world.de/ukrainian/int_nachrichten/2.182623.1.html
  Міжнародні новини 14.06.2006

  Експерт: Київ має виконувати зобов´язання в рамках “Європейської мовної хартії”  СТРАСБУРГ. Україна не може виключити російську зі списку мов, що підпадають під дію “Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, повідомили „Німецькій хвилі” в Секретаріаті впровадження хартії. Крім того, Київ також має виконати зобов’язання, які взяв на себе під час ратифікації документа. Розповідає Тетяна Карпенко:

  Коли у вересні 2005 року Україна ратифікувала “Європейську хартію регіональних мов або мов меншин”, вона сама визначила не лише перелік мов, що підпадають під дію цього документа, а й перелік охоронних заходів, які мають вживатися щодо них - загалом у таких галузях, як освіта, правосуддя, адміністративні функції, ЗМІ. І викреслити з цього списку тепер не можна не лише мову, а й навіть якийсь з пунктів. “У хартії зазначено, що держави можуть розширяти цей перелік, але вони не можуть викреслювати нічого зі списку. Тобто вони не можуть, що стосується заходів захисту мов, робити крок назад - лише вперед,” - пояснив Гасан Бермек - експерт “Секретаріату європейської хартії регіональних мов або мов меншин”. Відповідно до зобов’язань, що Україна взяла на себе під час ратифікації документа, вона має надати до Ради Європи в січні 2007-го року звіт. У ньому Київ мусить повідомити про виконання охоронних заходів, щодо 13 мов, включаючи й російську.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.14 | alx_1904

   Интересно, что теперь головатый с ющом и Ко запоют

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.14 | Rus36

    То же самое. С... в глаза - божья роса.

  • 2006.06.14 | Shooter

   Re: Оригінал

   шкіпер пише:
   > http://www2.dw-world.de/ukrainian/int_nachrichten/2.182623.1.html
   > Міжнародні новини 14.06.2006
   >
   > Експерт: Київ має виконувати зобов´язання в рамках “Європейської мовної хартії”
   >
   >
   >
   > СТРАСБУРГ. Україна не може виключити російську зі списку мов, що підпадають під дію “Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, повідомили „Німецькій хвилі” в Секретаріаті впровадження хартії. Крім того, Київ також має виконати зобов’язання, які взяв на себе під час ратифікації документа. Розповідає Тетяна Карпенко:
   >
   > Коли у вересні 2005 року Україна ратифікувала “Європейську хартію регіональних мов або мов меншин”, вона сама визначила не лише перелік мов, що підпадають під дію цього документа, а й перелік охоронних заходів, які мають вживатися щодо них - загалом у таких галузях, як освіта, правосуддя, адміністративні функції, ЗМІ. І викреслити з цього списку тепер не можна не лише мову, а й навіть якийсь з пунктів. “У хартії зазначено, що держави можуть розширяти цей перелік, але вони не можуть викреслювати нічого зі списку. Тобто вони не можуть, що стосується заходів захисту мов, робити крок назад - лише вперед,” - пояснив Гасан Бермек - експерт “Секретаріату європейської хартії регіональних мов або мов меншин”. Відповідно до зобов’язань, що Україна взяла на себе під час ратифікації документа, вона має надати до Ради Європи в січні 2007-го року звіт. У ньому Київ мусить повідомити про виконання охоронних заходів, щодо 13 мов, включаючи й російську.

   То є байка, що не можуть виключити російську. Хартія прямо не встановлює які саме мови і в яких країнах попадають під її дії - то встановлюється згідно внутрішнього права кожної країни, яка підписала хартію. А те, що російська не попадає - це зрозуміло.

   Інша справа - вжиток російської мови в регіонах, де значна частина населення розмовляє на ній (а також, скажімо, угорської в угорськомовних регіонах), має бути теж внормалізовано.

   Як - непогано описано тут:

   http://gpu-ua.info/index.php?&id=115565

   + мовна реформа в школах - і за 10-15 років все успішно внормалізується.
 • 2006.06.14 | stefan

  Re: ЕС поддержал "русский" вказано 13-ю мовою, але не першою

  alx_1904 пише:

  > >В соответствии с обязательствами, которые Украина взяла на себя, ратифицируя документ, она должна предоставить в Совет Европы в январе 2007 г. отчет. В нем Киев должен сообщить о выполнении защитных мероприятий по 13 языкам, включая и русский, отмечает "Немецкая волна".
  ***
  "русский" вказано 13-ю мовою, але не першою.
  ***
  Вірно, треба захищати мови нацменшин:
  вірменську
  грецьку
  ґаґаузьку
  болгарську
  грузинську
  гебрейську
  албанську
  турецьку
  молдавську
  угорську
  польську
  словацьку
  13.російську
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.14 | шкіпер

   І що? Розумний ви наш

   Порядок мов у списку якось впливае на їх значення? Це прямо вказано у тексті документу? Да хоть 99-та.
  • 2006.06.14 | один_козак

   Аби це щось означало...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua