МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист заступнику голови Донецької облдержадміністрації

06/14/2006 | Тетяна Метельова
Відкритий лист заступнику голови Донецької облдержадміністрації О.І.Клименко
Шановний Олександре Івановичу!

Ми, колектив редакції газети “Контраст”, хочемо засвідчити Вам свою повагу й висловити найкращі побажання.
Водночас змушені нагадати, що в період, який минув з останньої зустрічі з Вами головного редактора газети Тетяни Метельової, яка відбулася 5-го січня, колектив газети упродовж січня – березня видав 8 номерів. З них на потреби Вашої виборчої кампанії за січень і лютий було відправлено чотири номери. Вибір номерів, призначених на відправлення, визначався тим, що там уміщувалися відповідні матеріали. Щораз обсяг відправлення складав від 2,5 до 5 тисяч – залежно від важливості матеріалів. Тобто взяті на себе зобов’язання нами було виконано.
Своєю чергою, згідно з досягнутою між Вами та головним редактором 5 січня усною домовленістю, Ви гарантували надання газеті фінансової допомоги в розмірі гривневого еквіваленту однієї тисячі доларів щомісячно. Натомість газета зобов’язувалася надавати Вам інформаційну підтримку у виборчій кампанії. Решту потрібних на видання грошей, як це оговорювалося, ми заробляли самі. Видаючи газету впродовж січня й лютого, ми брали до розрахунку гарантовані Вами кошти. В останній день лютого Ви в усній розмові з головним редактором підтвердили, що всі ваші обіцянки буде виконано в повному обсязі й повідомили, що в подальшому співпраця з газетою Вам не потрібна. Відтак з березня на кошти, обіцяні 5 січня, ми вже не розраховували й газету до Донецька не відправляли. Знаючи Вашу чесність і раніше засвідчену обов’язковість, ми працювали в цей час, не отримуючи грошей за свою роботу і розраховуючи на обіцяні Вами надходження в розмірі 2 тисячі доларів (за січень і лютий, або ж за 4 номери газети). Розуміючи наше положення, більшість авторів газети також надавали свої матеріали, розраховуючи на оплату в подальшому.
Фактично ми власним коштом авансували забезпечення Вашої виборчої кампанії роздатковим матеріалом, бувши певними, що, як і належить у чесному бізнесі і в згоді з нормами Господарського та Цивільного кодексів, усна домовленість визнається чинною.
Ми розуміємо, що під час виборчої кампанії ви зазнали значних витрат. Певні також, що лише ця обставина заважала й заважає Вам виконати вчасно Вашу обіцянку. Зі свого боку колектив редакції, глибоко поважаючи Вас, міг би чекати стільки, скільки буде потрібно. Однак автори газети, які не отримали гонорару, не належачи до колективу редакції, не підпорядковуються редакційним рішенням і вільні діяти на власний розсуд. А серед них є значна кількість поважних і впливових у політичних колах людей. Це ті ж особи, які забезпечили Вам охорону наприкінці жовтня під час сумних подій і які тримали під контролем їхній розвиток, систематично зв’язуючись із газетою.
Ми жодною мірою не ставимо під сумнів Вашу порядність. Однак ми не можемо переконати в тому ж людей, які не отримали належних гонорарів через те, що Ви досі не виконали своїх зобов’язань. З їхнього боку вже доводиться чути припущення, що виявлювана Вами зараз необов’язковість у веденні справ Вам, можливо, притаманна у всьому й може проявлятися на будь-якій посаді. Бажаючи Вам лише всього найкращого, ми стурбовані, що пролонгація невиплат може негативно відбитися на Вашій репутації.
Певні, що затягування розрахунку, то лише прикре непорозуміння й наші стосунки, попри припинення їхнього ділового наповнення, завжди лишатимуться не затьмареними цією обставиною.
З повагою, колектив редакції газети “Контраст”:

Тетяна Метельова – головний редактор “Контрасту”, старший науковий співробітник Українського центру культурних досліджень при Міністерстві культури України
Сергій Грабовський – редактор відділу політики “Контрасту”, редактор радіо “Свобода”, заступник головного редактора журналу “Сучасність”
Борис Бахтєєв – заступник головного редактора “Контрасту”, редактор Інтернет-газети “Телекритика”
Віктор Нестеренко – редактор відділу регіонів “Контрасту”,
Лариса Гармаш – редактор відділу культури та міжнародного життя,
доцент кафедри міжнародних відносин МАУП
Григорій Волинцев – директор “Контрасту”, голова правління ГО “Інститут сучасних проблем України”.

Відповіді

  • 2006.06.14 | Хвізик

    мда. лоханулися людеCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua