МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Турбуватися щодо цензури в Інтернеті вже не потрібно

06/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Шістка найбільш демократичних та просунутих країн, широко відомих своїми діями по захисту свободи слова: Китай, Росія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Узбекистан розробляють спільний план щодо Інтенету.

Якщо облишити жарти, то дійсно, за повідомленнями AP, в Шанхаї відбудася спільна нарада представників цих країн, на якій питанням дня стояло "Як обмежити вплив Інтернету на наші авторитарні режими?"

В спільній заяві не говориться, яка ж з форм інформації вважається представниками цих країн "небезпечними загрозами що можуит причинити серйозну шкоду для індивідуальної, суспільної та національної безпеки".

Однак, легко здогадатися що мається на увазі, по тому що як в Казахстані державний керуючий доменом .KZ знищує записи для імен опозиційних та критичних до Назарбаєва сайтів, а в Китаї саджають на багато років журналістів, які лише намагаються розповсюдити через інтернет інформацію про події, що відбуваються в країні.


Тому з впевненістю можна сказати, що план буде складатися з положень про необхідність збільшення цензури та боротьби з кібер-дисиденством. На поміч прийде технологічний досвід Китаю, і не виключено що в майбутньому його система цензури та фільтрації мережі зможе розповсюдитись по періметру всіх вказаних країн.

Відповіді

  • 2006.06.16 | star

    Re: Турбуватися щодо цензури в Інтернеті вже не потрібно

    Нещодавно розмовляв із знайомим в Китаї, каже що цензура є, але ніхто через це не переймається. По-перше, є економічна свобода і непоганий рівень життя в містах, по-друге, повстання в сільській місцевості гасяться, але відразу ж покращують умови для селян і напруга спадає. Втретє, каже, що при такій кількості населення демократія принципово неможлива і повністю відсутня як традиція.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua