МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Книга "Донецька мафія" - точно в ціль!

06/18/2006 | Борис Пенчук

Ще кілька місяців назад стартував літературний конкурс "Краща українська книга". Він проходив у два етапи: читацький і експертний.

Більш 350 читачів журналу "Кореспондент" віддали голоси за кращу, на їхню думку, книгу 2005-2006 років. Таким чином, були складені ТОР-10. Перші п'ятірки були запропоновані журі, що і визначило трійки переможців. До слова, у журі ввійшли: лауреат Державної премії Тараса Шевченко Віра Агєєва, музикант Святослав Вакарчук, головний редактор журналу "Ревю " Костянтин Родик, кінорежисер Олесь Санін.

У номінації "Документалистика" перше місце- в Оксани Забужко "Let my people go. 15 текстів про українську революцію", друге - Данило Яневский "Хроніка "помаранчевої революції", третє розділили книги "Донецька мафія. Антологія" Сергія Кузіна і "Кримінал"Костянтина Стогнія.

З чого все починалось?

Як ви знаєте, у вересні 2005 року на одній із пресконференцій ми презентували 2 своїх проекти:

1.фонд "Антикорупція"

2.книга "Донецька мафія" (у рамках широкомасштабного проекту "Мафія в Україні", посвідчення про реєстрацію авторських прав №17529).

До речі , проект "Мафія в Україні", містить у собі видання і таких книг: "Сумська мафія", "Луганська мафія", "Дніпропетровська мафія", "Кримська мафія", "Закарпатська мафія", "Одеська мафія", "Київська мафія", "Харківська мафія" і інші., а також: серія відеофільмів  по вищезгаданій тематиці.

Обидва проекти, які були спільними проектами фонду «Антикорупція» та громадянської партії «ПОРА», були успішно початі. І хоча і були визначені труднощі, ми випустили книгу. Нам намагалися перешкодити в цьому , намагалися створити всілякі препони...Спочатку фонд "Антикорупція" почав працювати з Донецьким журналістом А.Мищенко, що , на наш жаль, почав вести подвійну гру: спробував вибілити представників Донецького клану.

Це суперечило нашим цілям, і ми підписали договір із ще одним донецьким журналістом- із Сергієм Кузіним, який у наслідку систематизував і розвивав наявний матеріал.

Я вчасно зареєстрував на своє ім'я авторські права на книгу(посвідчення про реєстрацію авторських прав №16499)..  І не помилился: на початку 2006 року газета "Без цензури" почала публікації А.Мищенко як уривки з книги "Донецька мафія", що суперечило Законові України про авторські права. У відповідь на це я змушений був листом  звернутися до Ю.І.Єханурова, і до інших керівників «Нашої України» з проханням звернути увагу і не допускати порушень законодавства.

Далі ми робили свою книгу, друкували її.

 Ми реально усвідомлюємо всю складність політичних процесів, що відбуваються сьогодні в Україні. Ми бачимо реваншистські дії не тільки на рівні нового парламенту, але і ті негативи, що проявилися сьогодні в багатьох регіонах України.

І ці дії вкрай закономірні. Адже звиклі до повної безкарності породжені Л.Кучмою нові олігархи, не можуть упокоритися з умовами, проголошеними на Майдані. Вони вимагають і хочуть жити по-старому, тобто так, як могли собі дозволити в колишні роки.

Ми задалися питанням: а як же вони змогли за настільки малий термін стати найбагатшими людьми в Європі? Як народжувався їхній капітал? Як вони змогли стати ( за їхніми словами) успішними?

Для цього ми і створили свій проект, і показали народу України, як відбувалося становлення Донецького клану.

Ми також у своїй книзі говоримо про ту небезпеку, що стоїть перед нашим народом, і попереджаємо свій народ про неї. Адже усі залежить тільки від самого народу - куди ми підемо: убік демократизації і європейського розвитку суспільства , або знову станемо васалами Росії, забувши про самовизначення народу.

Знаючи наші наміри, багато сил намагалися нам перешкодити ... На жаль, проект "Донецька мафія" вийшов із запізненням...Ми  усвідомлюємо , що його вихід був більш корисний державі і суспільству в цілому саме в січні - початку лютого 2006 року.

І  те , що наш проект абсолютно правильний , що їм ми потрапили "точно в десятку", уже сьогодні підтверджено і народним інтересом до книги, і рейтинговим  третім місцем , і тим судовим позовом, що пред'явив до авторів колишній начальник УВС Донецької області ( у наслідку- начальник служби безпеки компанії Р.Ахметова "СКМ"), а нині - народний депутат В.Малишев.

Знаєте, у Росії говорять: "На злодієві шапка горить".

І що цікаво, його позов з'явився відразу ж після того, як фонд "Антикорупція" зажадав від Генеральної прокуратури перевірки відносно розстрілу в м. Донецьку директора Донецького пивзаводу Ю.А.Павленко, і послідовності переходу цього підприємства у власність Р.Ахметова (завод "Сармат"), розстрілу С.М.Романа , і послідовності переходу його підприємства "Скандік-Юг" у власність Бориса Колесникова (фірма "Юг").

Ми також зробили запит , що стосується відомої кондитерської корпорації "Київ-Конті", і причин нерозкриття вбивств багатьох десятків бізнесменів у період становлення "Донецького клану".

 Ми поставили запитання про можливий зв'язок гр.Малишева з цим кланом у ті часи, коли він обіймав посаду начальника УВС.

І що примітно, МВС і Генпрокуратура так і не дали нам відповіді, зате відгукнувся із судовим позовом гр.Малишев.

Ми відправили лист Президентові України з проханням узяти на контроль наші запити в МВС і ГПУ. Чекаємо тепер відповіді з Адміністрації Президента.

Тепер же, коли наша книга "Донецька мафія"одержала офіційне визнання всього українського народу, стає  цікавим  питання: якимсь буде рішення Донецького суду 20.06.2006 р., що розглядає вимогу гр.Малишева вилучити і знищити книгу?

 І чи не нагадують такі дії початок просування Адольфа Гітлера у владу?

І чи не до такого ходу подій приведе повернення регионалів у владу?

І що буде з бізнесом, малим і середнім?

І що буде з бізнесом узагалі?

Згадайте уривок із вступного слова до книги "Донецька мафія":

"...Я заявляю всьому народові України: "Злочинність жива, вона надягла "білі комірці" і рветься у владу. Вона бажає володіти всім багатством Українського народу.

Я чітко розумію, що якщо ці люди прийдуть до влади, народу України залишиться не 46 мільйонів, значно менше.

Я чітко усвідомлюю , що своєю книгою ми зобов'язані відкрити очі народу перед колосальною погрозою, що насувається.

Я прошу народ звернути увагу на те, що там, у Донецьку , розстріляні і закопані в посадках і закинутих шахтних шурфах десятки неопізнаних людей.

Їхні трупи знайдені з забетонованими ногами в ставках,

вони "прошиті" наскрізь викрутками, убиті кастетами і бейсбольними бітами, розстріляні біля двер своїх будинків разом із дружинами і на очах у дітей, закопані в землю разом з автомобілями, розстріляні в аеропорті...

І наш фонд "Антикорупція " Вас попереджає: багатьох з вас чекає така ж доля.

Ви можете закривати свої очі на це, але погроза настільки велика, що пізніше комусь буде каятися...

Наш фонд " Антикорупція" сьогодні системно цим займається .

І ми не підмінюємо правоохоронні органи, ми хочемо розкрити народу України ока перед погрозою, що насувається..."

Сьогодні, сказане мною в лютому 2006 року, вже підтверджується тим, що відбувається .

Зверніть увагу на статтю , представлену на сайті агентства УНІАН:  http://www.unian.net/ukr/news/news-157562.html
Луценко : насувається хвиля кримінальних розборок 

Міністр внутрішніх справ України Юрій ЛУЦЕНКО впевнений, що відсутність парламентської коаліції створює підгрунтя для початку кримінальних бізнес-розборок в Україні. Про це він заявив сьогодні в прямому ефірі телеканалу “1+1” після закінчення вечірнього випуску “ТСН”. 

“Завдяки тому, що ми два з половиною місяці не маємо видимої централізованої влади, в країні починаються кримінальні бізнес-розборки, - сказав Ю.ЛУЦЕНКО. - То там, то там починають пострілювати бізнесменів, то там, то там починають силовим методом захоплювати підприємства”.

У своїй книзі ми показали повний бандитський "беспредел", що існував у Донецькому регіоні до останнього часу.  І ми своїм проектом підштовхуємо мислячих читачів до того , щоб вони задумалися не тільки про історію,  але і про майбутнє своєї держави.

Доля нашої країни ,нашого народу завжди була нелегкою і багатостраждальною.  І зараз, коли усе залежить від нас з вами, знову будується історія.

І саме від нас залежить майбутнє України, майбутнє її дітей.

Нам усім потрібно бути витриманими і пильними. І важливо не бути байдужими, і "не проспати" свою країну, свою державність.

Мені - кандидатові наук з державного управління , це усе вкрай небайдуже.

І я буду своєю працею допомагать своєму народові. Але і Вас прошу , мої дорогі співгромадяни : давайте разом , забувши на час поточні проблеми, незручності, невдоволення, візьмемо в кулак свою волю і прикладемо всі можливі зусилля для допомоги демократії в Україні.

Наша доля - у наших руках. Історію держави робить його народ.

І я ще раз дякую вас усіх за увагу до нашої діяльності.

Місяць назад в інформаційному агенстві "УНІАН" ми презентували свій новий проект "У Європу без мафії".  Цей широкомасштабний системний інформаційно-просвітительський проект ( теж зареєстрований в агенстві по авторських правах) розрахований на українських і закордонних громадян. Він містить у собі і створення відеофільмів, і нашу участь у багатьох міжнародних організаціях, форумах.

Мені особливо приємно було б висловити кілька слів про те, що запланований нами до проведення в цьому році Міжнародний антикорупційний форум, викликає жвавий інтерес у багатьох відомих правоохоронців і правозахисників.

Але саме головне – ми, це фонд «Антикорупція» та Громадянська партія «ПОРА», почали роботу над продовженням книги, і незабаром український читач побачить книгу під попередньою назвою "Донецька мафія-2" з абсолютно новим матеріалом, з новими фактами, з новими викриттями, що (я упевнений) шокують навіть  правоохоронців .

У той же час , ми найближчим часом будемо презентувати першу книгу в далекому зарубіжжі.

 Її чекають і в Європі, її знають у Канаді, США.  Ми хочемо презентувати її й в Австралії, і в інших країнах.

Маючи авторські права на книгу, я і ГП "ПОРА" ведемо переговори з закордонними видавництвами про випуск книги «Донецька мафія» в Європі й Америці.

І все це - для вас, дорогі співгромадяни. І заради вас. Заради наших дітей - дітей України, що повинні і зобов'язані жити в розвитому демократичному суспільстві , у країні сильній і вільній . Вільній від бандитів і їх "понятій". Вільній і незалежній .

Відповіді

  • 2006.06.19 | Александр

    Re: Книга "Донецька мафія" - точно в ціль!

    Мафию не победить! Мафия-это банда. Пока бандиты в Генпрокуратуре, в Верховном суде Укарины и Министерстве Юстиция - мафия бессмертеа. Да и Президенту, если б была мафия не выгодна, с нею можно покончить за 24 часа! Не тратьте кумэ сылы, спускайтеся на дно! Только свободная продажа оружия, просто автоматически,на автопилоте заставит работать Законы, т.к.просто не будет врзможности выжить бандитам под крышей Государства. Больше всего будут протестовать против свободной продажи оружия, именно бандиты под крвшей Государства.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua