МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мороз про виступ Президента

06/18/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Виступ Президента України Віктора Ющенка, який прозвучав минулої п’ятниці, викликає непорозуміння, особливо тому, що термінологія і тон його промови зовсім не відповідають тому, що говорив Віктор Андрійович напередодні. Крім того, ним було допущено низку неточностей, на які варто звернути увагу.

Перш за все це стосується політичної відповідальності Віктора Ющенка як почесного голови блоку “Наша Україна” і фігури, котра де-факто спрямовує переговори про створення коаліції від імені “Нашої України”. Президент на словах дистанціюється від переговорного процесу, а насправді – саме його позиція визначає дії “Нашої України” і бізнес-груп, котрі сам Віктор Андрійович уповноважив на участь в різновекторних переговорах. По іншому не буває, не можна керувати процесом і одночасно перебувати “над поєдинком”. Мимоволі напрошується аналогія з “спікеріадою” 2002 року, адже тодішній Президент так само говорив, що він не має ніякого відношення до обрання керівництва парламенту... Гадаю, тепер не той час щоби грати словами, і про безпосередню участь у коаліційних переговорах на боці ”Нашої України” замовчувати не варто.

У своєму зверненні Віктор Ющенко відмітив, що, нібито, позиція соціалістів щодо квоти на пост Голови парламенту затягувала переговори. Ці слова Президента, делікатно кажучи, не відповідають дійсності, і на наших неодноразових зустрічах Віктор Андрійович про цей аргумент не згадував. Мені здається, що на багато сильніше перешкоджали переговорному процесу непослідовні дії групи уповноважених Президентом від “Нашої України”. Нагадаю, Вікторе Андрійовичу, що вони раніше самі пропонували соціалістам в різних політичних комбінаціях то пости Прем’єр-міністра, то Голови парламенту. Якби Президент прослідкував історію питання за прес-релізами “Нашої України”, він легко б переконався у правдивості моїх слів і в неточності власних формулювань, при тому я не торкаюсь пропозицій, зроблених його стороною з часу президентської кампанії і згодом. Певен, якби представники від “Нашої України” не будували різноманітні комбінації, аби звинуватити інших суб’єктів переговорів у зволіканні чи зриві процесу створення коаліції, а відразу заявили, що мають твердий намір створювати коаліцію з Партією Регіонів, переговорний процес спростився.

І ще. Віктор Андрійович чомусь розкритикував мою пропозицію про розподіл за квотним принципом ключових державних постів, між іншим – по тому ж принципу, по якому запропонувала ділити посади керівників Верховної Ради і уряду “Наша Україна”. Мені безумовно імпонують слова Президента, що керівники відомств повинні підбиратись за професійною ознакою, а не за партійними квотами. Я пропонував розподіляти всі посади, в тому числі, так звані, губернаторські, посаду Генерального прокурора та інші за партійними квотами, саме тому, що на ці посади, як видно за останні півтора року професіонали якраз не потрапляють. Думаю, Віктор Андрійович погодиться, що партійна політична відповідальність високих державних службовців у будь-якому разі надійніша і ефективніша, аніж відповідальність, умовно кажучи, перед друзями чи бізнес-партнерами. Партія підзвітна виборцям, а перед ким звітують, скажімо, куми?

Практика призначень на всіх рівнях за останні півтора року здійснювалась за канонами попередньої влади, а не за професійними ознаками. Про це свідчить, до слова, плачевний стан справ, наприклад, у нафтогазовій сфері чи більшості секторів правоохоронної системи.

Президент висловився про необхідність дотримуватись Конституції. Теза незаперечна. Проте Конституція прямо вказує, що голови держадміністрацій призначаються за представленням коаліційного уряду. Саме тому, те що відбувається сьогодні щодо керівництва у Полтавській, Київський, Донецькій та інших областях – вже є порушенням чинної Конституції. Ні у кого немає повноважень будувати державну систему управління під одну політичну силу, котра набрала, наприклад, менше 14 відсотків на виборах. У блока “ЗаЄдУ” у 2002 році теж було 13 відсотків, але результат роботи цієї “клаптикової” придворної партії всім відомі. В решті решт, знімаючи і цю штучну перешкоду на шляху створення коаліції, ми знайшли варіант задоволення і цієї претензії “Нашої України”.

Слухаючи Віктора Андрійовича, в черговий раз переконався, що запропонований мною законопроект про політичну реформу, котрий робить неможливим узурпацію влади, був абсолютно правильним кроком. Тепер ще гостріше стоїть питання про завершення політреформи, про її другий етап, про передачу владних повноважень місцевим органам влади, реально підзвітних і підконтрольних виборцям.

Черговий раз змушений з прикрістю констатувати, що “ідеали Майдану”, які виявилися близькі народу України, ще не стали керівництвом до дії для нової влади. Більшість людей у владі досі не розуміють, що українці зуміли зібратися разом, щоби, як сказав класик: “убити в собі дракона”. Якщо влада не опам’ятається, громадяни не будуть знову покірно терпіти десять років.


Прес-Служба Голови СПУ О.О. Мороза
На пошту Майдану надійшло From: Лариончева Date: Sun, June 18, 2006 9:27 am

Відповіді

 • 2006.06.18 | Сергій Кабуд

  нема що додати- Мороз має повну рацію, якщо не бреше для понту

 • 2006.06.18 | Роман ShaRP

  Презу пора с глечиков переключаться на рушники.

  Пригодятся утираться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.18 | Мартинюк

   А чого це ти бджоли забув ще приплести?

   Трипільську культуру, чисті руки і зимове купання, яке тебе так обурювало ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.18 | Сергій Кабуд

    бджоли та інше- найкращі якості ющенка а політичні здібності-

    не серед його чеснот

    хоча всеж сраколизання та брехня--- то його неперевершені коники.

    Зараз до них додадуться офшорні схеми приховування краденого. В цьому він буде видатним і неперевершеним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.18 | Михайло Свистович

     Re: бджоли та інше- найкращі якості ющенка а політичні здібності

     Сергій Кабуд пише:
     >
     > Зараз до них додадуться офшорні схеми приховування краденого. В цьому він буде видатним і неперевершеним.

     Навряд чи він перевершить офшорників минулого режиму
 • 2006.06.18 | Мартинюк

  На щастя я зміг послухати цей виступ в оригіналі.

  А не в переповідках Мороза та інших ситуативних і не не тільки ситуативних ющофобів.

  Все що сказане Ющенком - сказане абсолютно чітко і лаконічно. Нема що додати і не ма що відняти.
  Напевно слід знайти текст і виставити на "Майдані" аби народ міг оцінити не коментарі та пересуди, а те що було дійсно сказане .

  Мороз занадто довго і пристрасно вимріював себе "Генеральним Секретарем ЦК Верховної Ради України", або простіше спікером, аби бути обєктивним у цій ситуації.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.18 | Сергій Кабуд

   2 місяці тому мені одне джерело сказало так: ПРУ не існуватиме в

   в опозиції, бо тоді вони разоряться, без викачування з бюджету ресурсів на підтримку їхніх збиткових бізнесів та грабіжницьких схем


   Янукович підтвердив саме тоді---


   "нема такої жертви(ціни) на яку б партія прусаків не пішла шоб бути в коаліції з президентом"

   от і пішли та заплатили.

   Ющенко відроблює.

   не треба нас дурить, шановний. Це вже не якісь там 2-3 міліони гривень, це кілька сотен міліонів доларів ціна питання, і це думаю не кінець.
  • 2006.06.19 | SpokusXalepniy

   Погоджуюсь з Мартинюком! Я знайшов тих ющофобів!

   Мартинюк пише:
   > На щастя я зміг послухати цей виступ в оригіналі, а не в переповідках Мороза та інших ситуативних і не не тільки ситуативних ющофобів.
   Зараз ти маєш шанс не тільки послухати виступ в оригіналі, але й прочитати його з ющофобського сайту президента, щоб знайти "10 відмінностей", які неправильно переповів Мороз..
   http://www.president.gov.ua/news/data/25_8989.html
   Зауважу, вже за знайдену першу відмінність пропоную тобі призову гру: знайти 10 протиріч у виступі президента. Ну, наприклад дві коротеньки цитати (з виступу):
   а) Президент не є учасником переговорів зі створення коаліції. Роль Глави держави – це роль арбітра...
   б) Я був і залишаюсь прихильником об’єднання помаранчевої команди.

   Не дуже розумію - це погляд президента на роль арбітра взагалі, чи це погляд тільки на помаранчевий колір? Бо якщо арбітр (і взагалі - суддя), то він негайно ПОВИНЕН передати справу іншому арбітру, якщо він визнає себе прихильником однієї із сторін в справі.

   Але тут така справа... справа в мені, можливо я не розумію українських особливостей (в чому мене часто звинувачує Свистович), особливо в плані високоморальності діючего президента, якому довподоби роль арбітра, який симпатизує одній стороні більш, ніж іншій. :)
   Щоб краще зрозуміти роль такого арбітру, можна уявити собі футбольного арбітра, який під час матчу не забуває підкреслити, що він є прихильником саме цієї команди (наприклад, в помаранчевій формі донецького "Шахтаря"),... а чого ж там... нехай б"ють пенальті.

   > Все що сказане Ющенком - сказане абсолютно чітко і лаконічно. Нема що додати і нема що відняти.
   Навсяк випадок, пропоную ще деякі цитати, бо це збиговисько ющофобів, які оточили сайт самого президента, публікують начебто зовсім не те, що Мартинюк чув своїми вухАми. Зараз він (Мартинюк, а не президент, хоча... чому б і не президент...) має нагоду ще й прочитати спотворену річ голови Держави. Але перед цим надам цитаточки разом з запитанням, по типу що? де? коли?.
   Ось, наприклад, як ви - пересічний - гадаєте, про яку коаліцію каже президент в такому своєму реченні (яке складає повний абзац):
   "Україна матиме успіх з демократичною і стабільною коаліцією".
   Ющофоби напевно думають, що про ту, яку самому ж президенту: "...боляче спостерігати, як на очах мільйонів виборців процес формування коаліції перетворюється на торжище, на публічну сварку." Невже це і є саме те що надає президенту надію про успіх?

   Якщо казати про відповідальність за коаліцію... як це там в першоджерелі..., ага: "відповідальність за конструктивні й результативні переговори має взяти на себе політик, що претендує на посаду прем’єра." То це вже повний абзац!!! Тому що переговори, як неодноразово каже президент, в останню тільки мить повинні торкатися розподілу посад. Тобто, як і хто може відповідати за переговори, коли кандидатуру на саму посаду прем"єра будуть виставляти політичні сили при ЗАВЕРШЕННІ самих переговорів? А під час переговорів, зрозуміло, претендувати на посаду будуть кілька людей. Так хто буде відповідальним? Той, хто сильніше претендує в той час, як президент буде арбітром? Що мається на увазі, окрім маячні? Це ж те саме, як казати, що відповідальність за вибори президента несе... майбутній вибраний президент.

   Питання - нафіг природа видумала ющефобів, якщо є задокументований в своїх промовах сам Ющенко? Хіба хто скаже краще?

   Далі справа за Мартинюком, де він наведе докази необ"єктивності Мороза, співставляючи його текст з тексом промови Головного Ющефоба. Може Мартинюк буде тоді конкретніше, ніж тут:
   > Мороз занадто довго і пристрасно вимріював себе "Генеральним Секретарем ЦК Верховної Ради України", або простіше спікером, аби бути обєктивним у цій ситуації.

   А я поки що додам до виступу Мороза від себе.
   Як вам таке президентське розуміння, наприклад, цього: "...саме Президент за... поданням Кабінету Міністрів призначає і звільняє голів місцевих державних адміністрацій. Так записано в Конституції, і я гарантую – її не буде порушено." Ти дивись-но, президент за останні два місяці призначив безліч нових голів місцевих держ адміністрацій. Чому б це? Гадаєте ящур? Та ні, просто хто ж йому - президенту - подасть від нового Кабінету таки кандидатури, яки він сам себе подав?! Але ж за один день всіх не перестріля... тобто не переназначиш! Тут час треба! А де ж його взяти той час, якщо коаліція і новий уряд міг би працювати вже з травня! Тому є тільки один шанс назначити своїх людей - тягнути якомого утворення самої коаліції, а Єхануров поки "подасть" тих держ голів, що надо голів.
   Так що, тут з Мартинюком я згоден: сказано абсолютно чітко і лаконічно.

   > Напевно слід знайти текст і виставити на "Майдані" аби народ міг оцінити не коментарі та пересуди, а те що було дійсно сказане.
   Напевно треба. Так чому б це не зробити саме тобі?
   Чи ти не знаєш де цей ющофобський сайт?
   Я б і сам зробив, але не маю таких повноважень. Тому надаю ще раз посилання:
   http://www.president.gov.ua/news/data/25_8989.html
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.19 | Мартинюк

    Краще б ти привыв текст виступу Ющенка.

    А то знову потік ющоалергії
 • 2006.06.19 | Юрій

  Re: Не грайте з тата вар"ята!  Технічний голова уряду Єхануров є одночасно технічним представником Президента на переговорах з Януковичем.Ніколи Єхануров не був самостійним політиком.Коли потрібно було обікрасти українців Кучма доручив Єханурову здійснити прискорену приватизацію.Тепер Єхануров виконує доручення Ющенка.А нам Президент говорить,що він за помаранчеву коаліцію.В разі, якщо Єхануров домовиться з Януковичем,Ющенко буде робити вигляд,що це партія домовилася з ПРУ,він тут ні при чому,він - Президент всієї України,ну,бачите,так сталося.Про це будуть трандичити всі ЗМІ в Україні.До цієї компанії не вистачає хіба що Лєаніда Данілавіча,який має великий досвід керування "ЗАЄДУ".НСНУ перетворилася на ЗАЄДУ по "образу і подобію".
  Тому всім фантазерам скажемо: не грайте з тата вар"ята!
 • 2006.06.19 | Роман ShaRP

  Обратили внимание, кем Мороз назвал Ющенко?

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Крім того, ним було допущено низку неточностей, на які варто звернути увагу.

  В переводе с дипломатического, -- "Вы врете, Викто Андреевич".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua