МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нагадай Президенту України, що Нелегальних людей не БУВАЄ!!!

06/21/2006 | Майдан-ІНФОРМ
20 червня 2006 р. Заява для ЗМI

До Мiжнародного дня захисту бiженцiв Мiжнародна Амнiстiя в Українi розпочинає акцiю громадського тиску: «Нагадай Президенту України, що Нелегальних людей не БУВАЄ!!!». Сьогоднi, коли в усьому свiтi вiдзначається День захисту бiженцiв, Мiжнародна Амнiстiя в Українi публiчно звинувачує украiнську владу в брутальному порушеннi Україною її мiжнародних зобов’язань i нацiонального законодавства, в приховуваннi вiд вiдповiдальностi винних у цих порушеннях посадових осiб.

Мiжнародна Амнiстiя неодноразово заявляла, що примусове повернення з України до Республiки Узбекистан 11 шукачiв притулку – є злочином проти прав людини. Мiжнародна Амнiстiя рiшуче засуджує уряд України за порушення зобов’язань щодо мiжнародного права та Закону України „Про бiженцiв”, дотримуватися принципу не висилання, закладеного в Конвенцiї про Бiженцiв 1951 року, Мiжнародному Пактi про громадянськi та полiтичнi права та Конвенцii проти Катувань, якi забороняють повернення людини в країну чи територiю, де вона може потрапити у небезпеку переслiдувань, тортур, жорстокого поводження чи смертної кари.

За чотири мiсяцi, що минули з часу екстрадицii Украiна не зробила жодного кроку для визнання порушень i покарання винних. Не було також надано публiчних гарантiй того, що подiбнi ситуацii не повторяться у майбутньому.

Розпочинаючи акцiю громадського тиску, Мiжнародна Амнiстiя в Українi звертається до громадян Украiнi, громадян iнших країн особисто звернутися з листом до Президента України Вiктора Ющенко, як до Гаранта Конституцii та мiжнародних зобов’язань Украiни, з конкретними запитаннями стосовно пiдстав для екстрадицiї, притягнення винних до вiдповiдальностi та надання мiжнароднiй спiльнотi гарантiй неповторення таких ситуацiй у майбутньому.

Разом з листом-запитом Президенту України будуть направлятися паперовi силуети 11 шукачiв притулку з прiзвищами осiб, примусово висланих виконавчою владою вiд iменi України. Цi силуети мають нагадувати Президенту Украiни, що до того часу, доки не буде проведене ретельне розслiдування iз залученням незалежних мiжнародних органiзацiй та виннi не будуть покараннi, Президент Украiни Вiктор Андрiйович Ющенко несе особисту вiдповiдальнiсть за долю кожного екстрадованого шукача притулку.

Детальна iнформацiя: Тел. 044 561-77-04 e-mail: press@amnesty.org.ua

Пропонований текст інформаційного запиту (Майдан нагадує, що найкраще висилати такі запити рекомендованим листом з повідомленням - у такому випадку, ненадання відповіді на ваш запит протягом встановленого терміну може розглядатися як аргумент в суді.)

Інформаційний запит
Секретаріат Президента України
Президенту України
Ющенко В.А.

Громадянина/ки України
____________________ (П.І.Б.)
______________________(адреса)
«___» ______________ 2006 р.

Шановний пане Президенте!

Вже четвертий місяць триває скандал довкола депортації до Узбекистану одинадцятьох біженців-узбеків, які насмілилися просити політичного притулку в Україні.

03 травня в листі до координатора громадської ініціативи «Без кордонів» заступник міністра юстиції України Дмитро Котляр визнав, що так звана «депортація» 11 шукачів притулку до Узбекистану відбулася з грубими порушеннями прав людини і міжнародних зобов’язань України. В процесі прийняття рішення міграційною службою щодо відмови в продовженні процедури надання статусу біженця (цитата): «не було враховано загальновідомий характер подій 12-13 травня 2005 року у м. Андижан (Узбекистан), що мали наслідком загибель людей через застосування сили військовими та спецслужбами Узбекистану. Зазначені події міжнародна спільнота визнала як грубе порушення прав людини».

На підставі статей 34, 40 Конституції України, статей 32, 33 Закону України «Про інформацію» з метою належного забезпечення мого конституційного права на інформацію, оскільки за Конституцією України саме Президент є гарантом дотримання Основного Закону, прав і свобод людини та має дбати про міжнародний імідж України, прошу Вас надати наступну інформацію:

1). Чи визнає Україна свою провину у депортації 11 шукачів притулку та чи можна очікувати публічних гарантій від Президента України того, що подібна ситуація не повториться у майбутньому?

2) На підставі багатьох заяв Служби безпеки України, Голови Секретаріату Президента України О.Рибачука та представників Державного Комітету з питань національностей та міграції про належність вищезазначених шукачів притулку до терористичних організацій та протиправні дії, начебто скоєні ними на територій України, прошу повідомити які є переконливі докази того, що згадані шукачі притулку справді належали до терористичних угрупувань - яких, чим це підтверджується, чи було проведено розслідування і яким вповноваженим державним органом України?

3) У вищезгаданій правовій оцінці подій, яку надало Міністерство юстиції України визнано, що (цитата): «Зазначеним особам не було надано правової допомоги, тобто вони не мали можливості отримати кваліфіковану допомогу адвоката, до них не було допущено представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, або правозахисних організацій. Згідно з частиною другою статті 55 Конституції України. Кожному гарантується право на оскарження у суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади. Відповідно до статті 3 Цивільного Процесуального кодексу України, відмова від права на звернення до суду за захистом є недійсною», хто тепер повинен проводити розслідування стосовно незаконного вимагання підписати «добровільну» відмову від судового оскарження та недопущення представників правозахисних організацій та ненадання правової допомоги затриманим? Чому винні не несуть відповідальності?

4) Представники українських та міжнародних організацій неодноразово вимагали створити незалежну комісію для розслідування цього випадку, покарання винних у організації та проведенні депортації, коли буде створена така комісія?

З повагою,

Відповіді

 • 2006.07.05 | Leo

  Re: Нагадай Президенту України, що Нелегальних людей не БУВАЄ!!!  Компетентное мнение
  Запад пытается превратить Крым в лагерь для политических мигрантов
  Комментарий одного из бывших сотрудников ГУ СБУ в АРК
  В связи с задержанием 7 февраля 10 выходцев из Узбекистана, причастных к прошлогодним беспорядкам в Андижане, находившихся на нелегальном положении в Нижнегорском и Белогорске, происходит давление на Службу безопасности Украины со стороны огромного количества всевозможных правозащитных организаций как за-рубежных, так и своих. Средства массовой информации кишат заявлениями Сурата Акрваамова (правозащитное независимое общество Узбекистана), Елены Рябины (ру-ководитель программы "Помощь политическим беженцам"), Холли Картнер (директор Международной правозащитной организации "Human Rights Watch") и др. Все эти гос-пода резко осуждают решение Украины о депортации 10 узбекских беженцев. Кроме того, некоторые должностные лица из т. н. "пятой колонны" - глава Госкомнацмигра-ции С. Рудык и другие - также пытаются клевать сотрудников родной спецслужбы, действовавших по закону, тех, кто честно и профессионально выполняет свою работу.
  Почему такое происходит? Ответ прост. Все вышеперечисленные лица действуют в угоду Западу. В последнее время чиновники в ООН рассматривают Украину в качестве буферной зоны и вместе со спецслужбами намерены создать "фильтрационные лагеря" на территории Украины, в том числе в Крыму, для предотвращения проникновения в Европу лиц из мусульманских стран, причастных к террористической деятельности. Также Запад планирует сделать в Чернобыльской зоне полигон для захоронения ядер-ных отходов. В настоящее время в ООН рассматриваются обращения 480 лиц - участ-ников боевых действий в Андижане - о предоставлении им политического убежища. Все они являются активными членами радикальной организации "Исламское движение Узбекистана" и Узбекского отделения партии "Хизб-ут-Тахрир" (ХТИ), которое носит название "Акромия". Вполне вероятно, что задержанные узбеки распространяли идео-логию ХТИ в среде крымских татар. Сейчас пытаются обвинить СБУ в нарушении прав узбекских граждан, жестоком обращении с ними, выразившемся, в частности, в том, что им не дали 7 дней на обжалование решения суда. Однако за это время узбеки могли свободно "раствориться" на Украине, выехать в Россию. Двоих из них задержали уже на вокзале при посадке в поезд. Сейчас на территории автономии находится около 3,5 тыс. граждан Узбекистана, приехавших на заработки и по другим мотивам. Значитель-ная их часть находится в Крыму нелегально. ООН и страны европейского сообщества не хотят брать к себе ваххабитов и экстремистов.
  В настоящее время приводится в действие новая политика Запада, и Крым могут превратить в базу для нелегальных мигрантов с Востока. В Крыму действительно су-ществует большая вероятность межэтнического конфликта, и государство должно за-нять жесткую позицию и не следовать антиукраинским интересам западных партнеров.
  Леонид ИВАНОВ.

  Крымская Правда N39 (23902) Среда, 1 марта 2006 года.
  http://www.kp.crimea.ua/text/num06/mar_2006_01.html

  Коммунист Крыма № 9 от 2 марта 2006 г. стр. 7
  http://www.edinenie.kiev.ua/KKrima/06-09/gazeta.pdf
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.05 | Ґастон

   Re: Нагадай Президенту України, що Нелегальних людей не БУВАЄ!!!

   Leo, величезне спасибі за статтю. Це - просто диво. Давно такого не читав.

   Якось аж не вірилося, що в одному тексті може бути змішано стільки нісенітниць, плутанини, невігластва і відвертої брехні... серйозно. Це треба - до музею.

   По цьому текстові рекомендую _обов"язково_ підтримати Амністію. Спроба так набрехати мешканцям Криму, - свідчення, за яких ідіотів усіх тримають - заслуговує на реакцію.

   Ще раз дякую.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.06 | Tatarchuk

    Re: Нагадай Президенту України, що Нелегальних людей не БУВАЄ!!!

    А найбільш цмкавим є те, що то були, як розумію, ФАКТИЧНО ПЕРШІ публікації у змі - дивиться на дати. І захищає службу безпеки не хтось, а відверто ксенгофобська "Кримська правда" та "Коммуніст Криму".
    Вибачайте, але це прям як дохтур прописал для всіх заперечень, що їх видає пан Дріжчаний про свої звязки з пятою колоною.
 • 2006.07.11 | Iren

  Re: Нагадай Президенту України, що Нелегальних людей не БУВАЄ!!!

  Правильно сделали, что выслали узбеков из Украаины. Пусть Запад делает на своей территории лагеря для беженцев. Почему они этого не хотят делать!?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua