МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нарешті ми дізналися чим займається СБУ

06/22/2006 | Максим Ісаєнко
Голові Служби безпеки України ТурчиновуО.В.
Доповідна записка

Слідчим управлінням СБ України розслідується складна й багатоепізодна кримінальна справа № 236, порушена 1 листопада 2004 року на підставі матеріалів УЕБ ДКЗЕД СБ України за фактом контрабанди алюмінієвих виробів, у великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб - за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 201 КК України.
Встановлено, що 27 жовтня 2004 року керівник створеної для документування злочинів оперативно-слідчої групи - заступник начальника УЕБ ДКЗЕД СБ України підполковник Кміта А.Ф., діючи за вказівкою заступника Голови СБ України генерал-лейтенанта юстиції Дріжчаного IB., незаконно відпустив з Керченського морського порту затримане за ініціативою СБ України прикордонниками судно "Wotan" з вантажем контрабандного алюмінію, загальною вартістю, згідно з товарно-супровідними документами, 406,407 млн. грн., в той час як їх реальна вартість складала 6,84 млн. грн. При цьому проведення невідкладних оперативно-розшукових заходів та слідчих дій організовано не було.
Як наслідок, судно, предмети контрабанди та товарно-супровідні документи не оглядалися і не вилучалися, члени екіпажу не допитані. В подальшому це дало можливість злочинцям в листопаді-грудні 2004 року незаконно отримати з державного бюджету України 149 млн. грн. за цю та інші псевдоекспортні операції.
У ході проведених нарад 6, 8 квітня 2005 року Дріжчаний І.В. підтвердив, що саме за його вказівкою судно "Wotan" з контрабандним вантажем було відпущене після нібито неотримання санкції Генеральної прокуратури України на його огляд. Крім того, він повідомив, що колишній заступник Генерального прокурора України Пшонка В.П. спочатку нібито дав таку санкцію, а після розмови з Генеральним прокурором України Васильєвим Г. А. скасував її.
Однак, чинним законодавством в даному випадку не передбачено необхідності одержання будь-якої санкції Генеральної прокуратури України на затримання судна і проведення невідкладних слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, тобто припинення злочинів.
Таким чином, окремими посадовими особами СБ України вчинено злочин у сфері службової діяльності, що сприяло членам організованої групи контрабандно перемістити через митний кордон України партію алюмінієвих виробів з подальшим розкраданням коштів з державного бюджету України на суму 149 млн. грн.

Вищевикладене повністю підтверджується матеріалами кримінальної справи.

Додаток: рапорти слідчих на 5 аркушах
.

Слідче управління
Служби безпеки України п/п генерал-лейтенант юстиції О. Атаманаюк
"29" квітня 2005 рокуГолові Служби безпеки України Турчинову О.В.
РАПОРТ
Доповідаю, що 26 жовтня 2004 року я отримав вказівку від керівництва Слідчого управління СБ України (полковника юстиції Герасименка М.М. і полковника юстиції Стецюка М.М.) виїхати у складі оперативно-слідчої групи, яку за вказівкою заступника Голови СБ України генерал-лейтенанта юстиції Дріжчаного І.В. очолював заступник начальника УЕБ ДКЗЕД СБ України підполковник Кміти А.Ф., до м. Керч (АР Крим). У ході проведеного інструктажу мені було повідомлено, що завданням цієї групи є затримання судна "Wotan" з вантажем контрабандного алюмінію, що експортувався рядом донецьких підприємств через Маріупольський морський торговельний порт. У зв'язку з цим планувалося провести огляд судна зі складанням мною відповідного протоколу огляду місця події чи, в разі необхідності, порушити кримінальну справу за фактом контрабанди алюмінію та провести невідкладні слідчі дії для закріплення доказів вчинення злочину.
Після прибуття 27 жовтня 2004 року до м. Керч група зосередилась на території Керченського прикордонного загону Державної прикордонної служби України. Через деякий час з метою посилення групи до нас прибули двоє слідчих зі слідчого відділу ГУ СБ України в АР Крим з необхідною криміналістичною технікою та декілька оперативних співробітників.
Всіма питаннями, пов'язаними із затриманням судна та організацією роботи оперативно-слідчої групи, займався особисто підполковник Кміта А.Ф. Як мені відомо, прикордонники затримали судно "Wotan' в акваторії Керченського порту приблизно о 9 годині ранку й тримали його приблизно до 18 години цієї ж доби.
Однак провести на судні необхідні слідчі дії та оперативно-розшукові заходи не видалося за можливе у зв'язку з отриманням вказівки заступника Голови Служби Дріжчаного І.В. відпустити судно, про що нам повідомив підполковник Кміта А.Ф.
Після цього вся група залишила Керченський порт та повернулася до м. Києва.

Старший слідчий в ОВС

1 відділу 2 служби Слідчого управління
Служби безпеки України
майор юстиції Ю. Привалов
"26" квітня 2005 року

Відповіді

 • 2006.06.22 | denja

  Цікаво, чи Президент про це знає?

  Напевно ні!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.26 | alx_1904

   А оно ему нужно? Ведь это не пчёлы контрабандные

 • 2006.06.24 | Юрій

  Re: Може і не знає і може не хоче знати...  А хто говорив Турчинову: не чіпай моїх хлопців?
 • 2006.06.26 | Седов

  Re: Нарешті ми дізналися чим займається СБУ

  А вот, господа, интересно тут несколько моментов. Во первых - кто украл мои протоколы. Во вторых - почему мою фамилию опубликовали без моего согласия?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.27 | Скачко

   При чем здесь твои протоколы когда 2 млн.файлов из сервера СБУ

   пропало с концами - ищите у мелкого воришки из кругленькой головкой - любителя СДПУ(о)
 • 2006.06.26 | Седов

  Re: Нарешті ми дізналися чим займається СБУ

  И еще, пан Исаенко... Я ничего против Вас, конечно, не имею, однако... Вы опубликовали протокол допроса свидетеля. В соответствии с Украинским законодательством - любой протокол является тайной следствия и содержит конфедициальную информацию. Наверняка Вы, как человек умный и знающий (я так думаю), прекрасно это понимаете. И понимаете, что это может быть черевато (не грожу, Боже упаси! Просто разьясняю.). И еще. Я понимаю, что Вам то пофиг, лишь информацию "жареную" подать и денежек срубить. А у меня из за этого возникли большие неприятности. Подумайте над этим, шановний.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.26 | Оцей

   Будь-який злочин має свої слідства - нові злочини

  • 2006.06.26 | Петро Писарчук

   Шухер- СБУ починає служити державі а не донам!

  • 2006.06.27 | Михайло Свистович

   Re: Нарешті ми дізналися чим займається СБУ

   Седов пише:
   > И еще, пан Исаенко... Я ничего против Вас, конечно, не имею, однако... Вы опубликовали протокол допроса свидетеля. В соответствии с Украинским законодательством - любой протокол является тайной следствия и содержит конфедициальную информацию. Наверняка Вы, как человек умный и знающий (я так думаю), прекрасно это понимаете. И понимаете, что это может быть черевато (не грожу, Боже упаси! Просто разьясняю.). И еще. Я понимаю, что Вам то пофиг, лишь информацию "жареную" подать и денежек срубить. А у меня из за этого возникли большие неприятности. Подумайте над этим, шановний.

   Може Ви і в дечому маєте рацію (я через "Ірпеніаду" не маю ні сил, ні часу, ні просто просвіту в голові прочитати й осмислити цю гілку), але в одному точно не маєте: "Майдан" нікому і ніколи не платив за матеріали ні копійки. Тому грошей тут ніхто не рубав.
  • 2006.06.27 | Скачко

   Досить ганьбити державу - Дріжчаний, з речами на вихід!

   Під «дахом» СБУ
   кілька років діє канал переправлення нелегалів до Європи
   Вiра ЧОРНА   Згідно з офіційними повідомленнями, 21-22 червня з візитом у Словацьку Республіку виїжджала делегація СБУ на чолі з її головою генерал-полковником І. Дріжчаним. Формальним приводом для візиту було підписання міжвідомчої угоди про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. Здавалося б, потрібна і своєчасна подія в рамках міжнародної кооперації спецслужб, однак деякі обставини привертають особливу увагу.

   Як тільки сходив останній сніг на закарпатських полонинах, прикордонниками сусідньої Словаччини було перехоплено і затримано кілька груп нелегальних мігрантів (більше 600 осіб), що переходили кордон із території України. Після допиту затриманих було з'ясовано, що йдеться про викриття організованого каналу переправлення мігрантів у Європу, який, судячи з усього, діє вже декілька років. Деякі ознаки вказували на його «кришування» представниками українських правоохоронних органів. Відповідно до процедури, затриманих було передано українській стороні, і тут розпочалося найцікавіше...

   Органами дізнання Держприкордонслужби за фактами незаконного перетину державного кордону було порушено аж чотири кримінальні справи. При цьому їх фігурантами виявилися співробітники... ні, не МВС (як ви могли б ймовірно, але безпідставно подумати), а СБУ. Саме вони «кришували» групи нелегалів, супроводжували «біженців» до кордону, а у випадку необхідності могли втрутитися, якщо б «караваном» поцікавилися міліціонери і т. ін. (Варто додати, що кримінальні справи були передані для подальшого розслідування до Служби безпеки, де й були успішно «втоплені». Крайньою, як годиться, виявилася «невістка» - прикордонники, які нiби непрофесійно задокументували злочин).

   На даний час обставини справи ще не набули широкого розголосу в Україні, лише серед співробітників задіяних і «зачеплених» відомств. Саме це вже свідчить, хоча й опосередковано, про створення штучної атмосфери інформаційного вакууму (в чому, природна річ, найбільше зацікавлене керівництво СБУ, честь мундиру все-таки). Треба віддати належне, прикордонники не піддалися на тиск і продовжують розплутувати злочинний клубок, який, за деякими відомостями, привів до столиці, на Володимирську, 33, до одного із заступників голови спецслужби.

   Крім того, слідчими встановлено, що разом з есбеушниками причетні до «обслуговування» каналу нелегальної міграції і члени найвідомішого місцевого кримінального угруповання під керівництвом В. Паульо (Чалого), М. Ланя (Блюка), О. Іщенка (Кіфля), А. Каменця, які відзначилися активною участю в мукачівських подіях 2003 року і яких пов'язували з керівництвом однієї партії-аутсайдера парламентських виборів, що на той час господарювала в краї. Ось і виїхав терміново до Словаччини керівник СБУ І. Дріжчаний, щоб поряд із «важливими державними справами» спробувати «погасити» полум'я нового, вже звичного корупційного скандалу (на цей раз міжнародного), у якому вкотре заплямувала себе Служба.
 • 2006.06.27 | Юрій

  Re: Будь-який злочин має свої "слідства"- нові злочини  Оцей"ому: Мабуть Ви хотіли вжити українське слово наслідки.
  "Будь-який злочин має свої наслідки - нові злочини".Чи не так?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua