МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

30 червня 1941 року: погляд через 65

06/23/2006 | Віктор Рог
30 червня 1941 року: погляд через 65

„В чім є історичне значення Акту 30 червня 1941 року – проголошення відновлення незалежної України, опанованої двома великодержавами?” – цим питанням, сформульованим Дмитром Донцовим в передмові до праці Ярослава Стецька „30 червня 1941”, переймалося багато дослідників, політичних діячів та відвертих критиканів. Останні безапеляційно намагалися применшити, або й зовсім заперечити значення цієї події, втім, як заперечували і взагалі доцільність національно-визвольної боротьби.
Спробуємо й ми, з відстані 65 років, поглянути на події буремної доби. Українськими очима.
Власне об’єктивна оцінка подій такого історичного значення, як Акт 30 червня лише й можлива через певний часовий простір, коли задум ініціаторів та реалізаторів події і її наслідки стають очевидними не лише творцям, але й ширшому загалу. Зокрема коли йдеться про подію 65 річної давнини, що мала місце у Львові, а саме про проголошення Акту відновлення української державності і творення Українського Державного Правління на чолі з Ярославом Стецьком, то слід зупинитися на кількох визначальних аспектах. Зокрема необхідно розглянути ситуацію, в якій тоді опинилася Україна, визначити мету, яку ставила перед собою ОУН і спрогнозувати можливі дії для досягнення цієї мети.
З початком другої світової війни Україна опинилася „між молотом і ковадлом” тоталітарних режимів і лише ОУН, засадничо відкинувши орієнтацію на чужоземні чинники як стратегію, зробила ставку на власні сили українського народу, визначивши шляхом боротьби за незалежність України революційну боротьбу за будь яких умов, ставлячи ворога перед доконаними фактами. Ця стратегічна концепція визначення мети і шляхів її досягнення була опрацьована в ряді документів і декларацій, зокрема в грудневому маніфесті 1940 року та яскраво втілена в чинах 30 червня 1941 року, створенні та діяльності УПА і УГВР.
Саме як відважний чин насамперед маємо розглядати події 65-ти річної давнини. Всупереч обставинам, кидаючи виклик страшним потугам, Національні Збори у Львові проголосили Акт відновлення Української Державності. І це не була лише „декларація намірів”. Організатори проголошення зразу ж почали втілювати слова в дію і готові були відповідати за свою дію власною свободою і власним життям. На мою думку саме готовність взяти відповідальність за свої декларації, за свої слова, характеризує творців Акту і вигідно відрізняє їх від сучасних політиканів. Саме в тому, що проголошення Акту засвідчило незламну волю українського народу жити власним державним життям, визначило рішучу готовність захищати право на державність зі зброєю в руках, наочно продемонструвало у висліді справжні наміри націонал-соціалістичних „визволителів” щодо України і є його непроминуще історичне значення.
Революційна ОУН не зреклася відповідальності за проголошення Акта, і коли дехто й сьогодні єхидно запитує, чи не знайшлося в цілій Україні когось „достойнішого” за 28 річного Ярослава Стецька, який очолив Українське Державне Правління, то відповімо: напевно були й досвідченіші, шанованіші, освіченіші, але де гарантія, що в скрутних обставинах вони би не „дали заднього ходу”, не зламалися на допитах, не піддалися на умовляння та погрози німецьких окупантів?
„Коли у захист Акту 30 червня 1941 року ми не були спроможні поставити танків, гармат і бомбовозів, відповідно сильної армії, бо так склалися умови, - ми вирішили танкам, бомбовозам і гарматам окупантів протиставити вірність ідеї Суверенітету нації, гідність і гордість великої духом нації, незламність нашого характеру, чистоту нашого серця, нашу безстрашність особисто захищати проголошене діло, за ніяких умов цього не заперечити, не відкликати, видержати до кінця”, - наголошував Ярослав Стецько.
Отже, аналізуючи події 65-ти річної давнини мусимо відкинути несуттєве, відмести шумовиння наклепів і фальсифікацій. І тоді перед нашим зором постає кришталево чистий чин „лицарів абсурду”, які в незрівнянно важчих обставинах ніж у 1918 чи 1991 році, проголосили на весь світ: „Волею українського народу, Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України”.
Ці слова вони відстояли власною свободою і власним життям.
Слава Героям!

Віктор Рог

Відповіді

 • 2006.06.23 | Роман ShaRP

  А что, хорошее название для националистов.

  Віктор Рог пише:
  > І тоді перед нашим зором постає кришталево чистий чин „лицарів абсурду”

  Действительно, - "рыцари абсурда".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.23 | Боррачо

   Непогане

   Роман ShaRP пише:
   > Віктор Рог пише:
   > > І тоді перед нашим зором постає кришталево чистий чин „лицарів абсурду”
   >
   > Действительно, - "рыцари абсурда".


   Можна ще так: "лицарі абсурду та кинжалу" :) Або - сокири, як у випадку з Галаном.


   А чин дійсно "кришталево чистий". Каральні загони, "Нахтігаль", еsеsійна дивізія. Тільки кров`яки трохи відпрасувати з вермахтівських строїв. І все буде супергут!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.23 | Забойщик

    Для Боррачо :Есть такая наука.. (Дополнено)

    ДЕМОГРАФИЯ. Упрямая штука эта наука. Так вот российские демографы подсчитали, что коммуняки повесили,расстреляли,уморили голодом, распяли, утопили в выгребных ямах.... (нет предела их сволочной фантазии) около ШЕСТИДЕСЯТИ МИЛЛИОНОВ ДУШ. Это БЕЗ потерь во второй мировой войне. Вот где истинные ЛЫЦАРИ абсурда. Гитлер по сравнению с ними невинный младенец.

    Если считать,что в каждом человеке около 5 литров крови , то коммуняками пролито около 300 000 000 литров человеческой крови.Это 5 000 цистерн по 60 тонн,то есть 100 эшелонов по 50 вагонов. За 74 года их "правления" эти убийцы проливали КАЖДУЮ МИНУТУ,днем и ночью,без выходных и праздников почти 8 литров человеческой крови.Горячей, дымящейся крови!КАЖДУЮ МИНУТУ!!! Какой людоед сравнится с этой сволочной бандой? Какой хищник в состоянии устроить такое кровопускание?

    Бунин заметил:"Семь повешенных - трагедия! Семьсот - уже статистика." Комми превратили смерть в статистику.

    Я не оправдываю НИКОГО из тех ,кто убивал людей. Но на пальму первенства в этом кровавом деле НЕТ других претендентов, кроме коммунячьего отродья!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.24 | Боррачо

     Re: Для Боррачо :Есть такая наука.. (Дополнено)

     Забойщик пише:
     > ДЕМОГРАФИЯ. Упрямая штука эта наука. Так вот российские демографы подсчитали, что коммуняки повесили,расстреляли,уморили голодом, распяли, утопили в выгребных ямах.... (нет предела их сволочной фантазии) около ШЕСТИДЕСЯТИ МИЛЛИОНОВ ДУШ.

     Дайте мені посилання. І я подивлюся, наскілки серйозне це ваше джерело. Бо ви мені днями вже розповідали про якісь там таємні документи Нюрнбергського процесу. А лінка так і не дали, хоч я вас просил. :) Поки я не бачив більш жахливої офіційної статистики, аніж статистика депопуляції в Україні з 1991 року, яка з`явилася рівно рік тому. Так ось, то були наші офіційні статистичні органи. А нарахувати кільканадцять "зайвих" мільйонів у жовто-політичній газеті - це в нас та в москалів кожний дурень вміє.

     І про "вигребні ями" - фі... Давайте я вам передам розповідь мого діда (сина репресованого), як упівці пшечків-селян косами розбілювали. Історія - то страшна річ. Не тре` на ній спекулювати.

     І нарешті. Хіба я вам писав щось про совіти? Може ви не знаєте, що я не є ані прихільником Сталіна, ані членом КПУ? Чому тоді ви будь-яке питання звертаєте до цієї теми? Мені здається, лише тому, що хочете трошки "відмазати" Гітлера та фашистів. Це зветься - симпатія. Може - підсвідома :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.24 | Забойщик

      Интересно,леворуцЬЁнеры,они все такие?...

      Забойщик пише:
      > ДЕМОГРАФИЯ. Упрямая штука эта наука. Так вот российские демографы подсчитали, что коммуняки повесили,расстреляли,уморили голодом, распяли, утопили в выгребных ямах.... (нет предела их сволочной фантазии) около ШЕСТИДЕСЯТИ МИЛЛИОНОВ ДУШ.


      Дайте мені посилання. І я подивлюся, наскілки серйозне це ваше джерело.

      -------Меня всегда восхищали вот такие,как вы леворуционные "спецы", которые готовы оценить серьезность любого спеца.Куды партия,или собственное желани пошлеТЬ , там мы и спецы! Класс!

      Бо ви мені днями вже розповідали про якісь там таємні документи Нюрнбергського процесу.

      -------Шановный! Вы шо совсЄм не в курсе??? Воно такое сЄкрЄтноЄ,ну такоЄ сЄкрЄтноЄ...! Впервые было издано, дай бог памяти аж в 1956 году. Причем это ДОКУМЕНТЫ процесса. Не комментарии.В позапрошлом годЄ, кажется англичане, єти материалы начали переводить в нет.Гугль в руки и вперед. Тем более, что в нете материалов на темы Нюрнберга хрть пруд пруди.Самого разного пошиба.Стоит понимать,что между материалами на темы Нюрнберга и документами - дистанция огромного размера. Приблизительно, как от Ростова до Рождества Христова.

      А лінка так і не дали, хоч я вас просил. Поки я не бачив більш жахливої офіційної статистики, аніж статистика депопуляції в Україні з 1991 року, яка з`явилася рівно рік тому. Так ось, то були наші офіційні статистичні органи. А нарахувати кільканадцять "зайвих" мільйонів у жовто-політичній газеті - це в нас та в москалів кожний дурень вміє.

      -------ГазЄт не читаю вААще.Тем более на научные темы.

      І про "вигребні ями" - фі... Давайте я вам передам розповідь мого діда (сина репресованого), як упівці пшечків-селян косами розбілювали. Історія - то страшна річ. Не тре` на ній спекулювати.

      ------про выгребные ямы - это вы ,пане, напрасно. В выгребных ямах комми священников топили. Хотя не брезговали и другими способами. А польских пленных ,особливо офицеров, вешали на деревьях за гениталии и фотографировались на память.Фашики были не первые.

      І нарешті. Хіба я вам писав щось про совіти? Може ви не знаєте, що я не є ані прихільником Сталіна, ані членом КПУ? Чому тоді ви будь-яке питання звертаєте до цієї теми?

      ----------Я не вижу разницы между любимым вами душегубом по кличке че и Йоськой или Гитлером.Сволота и кровопийцы!

      Мені здається, лише тому, що хочете трошки "відмазати" Гітлера та фашистів. Це зветься - симпатія. Може - підсвідома

      --------Душегуб , он и есть душегуб. Независимо от его фамилии - Шикльгрубео или Джугашвили-Ульянов.Симпатию к душегубам ,любого калибра и политической окраски, может испытывать Боррачо. Но не Забойщик. Для меня любой душегуб - это душегуб.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.24 | Безробітний

       Зрозуміло...Щодо 60 мільонів посилання нема...

       Тобто пан Забойщік в черговий раз збрехав.

       Знаєте, Забойщік, такі "демографічні дослідження" жодне поважне наукове видання не надрукує. Тому і посилань у Вас нема.
       Скажу більше, поважні вчені-демографи навіть статтю підписати соромляться, якщо одним з авторів статті є маразматик з 60 мільонами жертв комунізму або пан Кульчицький з його 3.5 млн жертвами голодомору.
      • 2006.06.24 | Боррачо

       Re:

       Забойщик пише:
       > Дайте мені посилання. І я подивлюся, наскілки серйозне це ваше джерело.
       >
       > -------Меня всегда восхищали вот такие,как вы леворуционные "спецы", которые готовы оценить серьезность любого спеца.Куды партия,или собственное желани пошлеТЬ , там мы и спецы! Класс!
       >
       > Бо ви мені днями вже розповідали про якісь там таємні документи Нюрнбергського процесу.
       >
       > -------Шановный! Вы шо совсЄм не в курсе??? Воно такое сЄкрЄтноЄ,ну такоЄ сЄкрЄтноЄ...!

       Отже, вам знову нема чим довести свої слова.

       > Мені здається, лише тому, що хочете трошки "відмазати" Гітлера та фашистів. Це зветься - симпатія. Може - підсвідома

       >Для меня любой душегуб - это душегуб.

       Ні, не кажіть. Якийсь там президент Джонсон, який демократично попалив у джунглях понад 2 мільйонів душ безневинних в`єтнамців, переважно цивільних - посилань на цю офіційну статистику я вам кільканадцять найду - він для вас брат рідний.
       І тому подібне.

       Знаєте, чому я ніколи не буду прихильником радянської системи колишнього зразку? Тому, що вона подекуди народжувала таких закомплексованих на неолібералізмі дідуганів, як ви.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.25 | Забойщик

        60 млн. человек- для Боррачо и Безробитного.

        Источник: Игорь Николаевич Ковалев.»История экономики и экономических учений. (Для студентов ВУЗов). «Феникс» ,1999 г. Глава 3.5. Население России и территория (Статистическая динамика). (Обрати внимание на дату)
        Учебник написан на основе диссертации.

        Автор показывает, что с 1917 до1984 года общие потери России составили около 100-110 млн. человек. Из них во Второй мировой войне – более 35 млн. человек.(стр. 220-228.) Автор указывает, что данные о потерях России публиковались еще в 60-е годы. Но, видимо, не были доступны широкой публике.

        Цитата для особо пытливых: «… на этапе интенсивной коллективизации за один только 1933 г. население сократилось на 8 млн. человек. Скрывая эти колоссальные потери от репрессий, раскулачивания и искусственно вызванного голода на Украине, результаты переписи 1937 г. были объявленными «дефектными» и не публиковались…»

        Российские издания по экономике, особенно узкоспециальные , представляют для украинцев неисчерпаемый кладезь информации. Боррачо и Безробитный! Вы, господа встречали где-нибудь информацию о том, когда советскими учеными-экономистами (Колмогоров, Аганбегян…) был сделан вывод о НЕВОЗМОЖНОСТТ построения социализма. Причем это сделали НЕЗАВИСИМО друг от друга несколько групп экономистов. Это было исчо в 1959-60 гг, когда по заданию Хрущева готовилась ОТМЕНА денег.

        Еще пару слов об этом издании. Я знал о выходе этой книги заранее (следил по планам издательств). И поэтому когда она была издана поехал в Россию, купил 15 (пятнадцать) книг, привез и подарил всем отделениям местной библиотеки. Затем прорекламировал в газете и объявил конкурс. Условия были такие: Через два месяца я в местной газете печатаю один вопрос по материалам 3 и 4 глав (главы об экономике СССР). Приз – 50 баксов (тогда это были весьма не малые деньги). Через две недели после напечатания вопроса в местной библиотеке состоится подведение итогов. Т.е. два месяца давалось на основательное изучение книги. Я просто опасался, что библиотекари «зажилят» книгу, чтобы самим получить приз. Ажиотаж был отменный. Только правильно ответивших было около 70 человек. Что творилось с нашими комми – не передать. У богатых собственные цяцьки : люблю коммуняк дрючить!!!

        Пока ребятки! Надоть мне исчо денежку зарабатывать! ;)
     • 2006.06.24 | catko

      найкраще для вас посилання - у предсказамуса

     • 2006.06.24 | Pavlo

      Трохи в бік.

      Цікаво почути Вашу думку:


      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_about&trs=-1&key=1149962528&first=1151149096&last=1149932284
   • 2006.06.23 | Moro

    Послідовність - то не така вже погана якість

    Не бачу великої ріжниці між Гітлером і Сталіним. Тут табори - і там табори. Тут мільйони безвинно замордованих - і там мільйони невинно замордованих. Можна сперечатись, хто "крутіший", але порядок явища - той же. Правда, дехто стверджує, що то таки Сталін хитрим чином випестував Гітлєра, а не навпаки. і просто в певний момент "проєкт Гітлєр" вийшов з-під контролю. Мабуть брешуть... Але - з іншого боку - один з кращих німецьких генералів - Гудеріан - вчився своєму мистецтву саме на совєцких полігонах - та і не тіко він. Як же так? ЧуднО!...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.23 | Moro

     І ще...

     Альфред Розенберг - один з ідеологів нацизму - виявляється закінчив Московське вище технічне училище(МВТУ) ще за царських часів. Шо то такоє? Може і більшовики, і нацисти пили з одного джерела? Ну тіпа : "мі нє можєм ждать мілостінєй ат пріроди!".... І пересунули, сцукі, бігунок людської ницості далеко далі, аніжє про себе думали люди в "прасвєщонному" 19-му столітті. Гірше всього, шо то все сидить у нас самих, в людях - в людській природі, а не десь там іззвоні - в в сталіних і гітлерах. За певних обставин нормальна людина стає звіром - от де праблєма!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.23 | Забойщик

      більшовики, і нацисти пили з одного джерела

      23-06-2006 22:07, Moro
      І ще...

      Альфред Розенберг - один з ідеологів нацизму - виявляється закінчив Московське вище технічне училище(МВТУ) ще за царських часів. Шо то такоє? Може і більшовики, і нацисти пили з одного джерела?

      ---------Этот источник, из которого они пили, древний , как мир. "МЫ и ОНИ". Это разделение мы можем видеть и здесь , на ВФ. Но наци и комми усовершенствовали этот принцип. "МЫ и ВРАГИ". Врагов надо уничтожить.Комми делили по социальному признаку, наци по национальному.Комми были первыми. Их идея классовая ВОЙНА.

      Ну тіпа : "мі нє можєм ждать мілостінєй ат пріроди!".... І пересунули, сцукі, бігунок людської ницості далеко далі, аніжє про себе думали люди в "прасвєщонному" 19-му столітті. Гірше всього, шо то все сидить у нас самих, в людях - в людській природі, а не десь там іззвоні - в в сталіних і гітлерах. За певних обставин нормальна людина стає звіром - от де праблєма!

      -------Да ! Сталины и гитлеры лишь используют звериное в человеке.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.24 | Сергій Кабуд

       і пили вони кров українську, це найкраще ілюструє їх метафізичну

       сутть. Бо мудрість народна.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.25 | Забойщик

        Re: і пили вони кров українську, НЕ ТІЛЬКИ украиїнську!!!

      • 2006.06.25 | stefan

       Re: більшовики, і нацисти пили з одного джерела

       Забойщик пише:
       > 23-06-2006 22:07, Moro
       > І ще...
       >
       > Альфред Розенберг - один з ідеологів нацизму - виявляється закінчив Московське вище технічне училище(МВТУ) ще за царських часів. Шо то такоє? Може і більшовики, і нацисти пили з одного джерела?
       >
       > ---------Этот источник, из которого они пили, древний , как мир. "МЫ и ОНИ". Это разделение мы можем видеть и здесь , на ВФ. Но наци и комми усовершенствовали этот принцип. "МЫ и ВРАГИ". Врагов надо уничтожить.Комми делили по социальному признаку, наци по национальному.Комми были первыми. Их идея классовая ВОЙНА.
       >
       > Ну тіпа : "мі нє можєм ждать мілостінєй ат пріроди!".... І пересунули, сцукі, бігунок людської ницості далеко далі, аніжє про себе думали люди в "прасвєщонному" 19-му столітті. Гірше всього, шо то все сидить у нас самих, в людях - в людській природі, а не десь там іззвоні - в в сталіних і гітлерах. За певних обставин нормальна людина стає звіром - от де праблєма!
       >
       > -------Да ! Сталины и гитлеры лишь используют звериное в человеке.
       ***

       На жаль, так було, так є і так буде ще дуже довго.
       Причина: homo sapiens існує відносно недовго, у всякому разі цивілізація виникла не більше ніж 6-10 тис.років тому.
       А загальний період homo sapiens існує біля 200 тис.років.
       Порівняно з тим періодом, поки людина "відривалася" від тваринного
       світу - це малесенький проміжок часу(разом з шимпанзе, з якими у нас 98% спільнив генів, цей період зайняв біля 6 000 000 років).
       От чому у нас так багато звіриного.
   • 2006.06.24 | Sean

    Бораччо, я хвігею, чесно кажучи

    Ви, безперечно, мій ідеологічний противник, але ж вумна ніби людина, а таке кажете, що йой. Від того, що Вам подобається ліва ідея, совєцько-кегебешні псєвдоісторичні побасенки не станують правдою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.24 | Боррачо

     Re: Бораччо, я хвігею, чесно кажучи

     Sean пише:
     > Ви, безперечно, мій ідеологічний противник, але ж вумна ніби людина, а таке кажете, що йой. Від того, що Вам подобається ліва ідея, совєцько-кегебешні псєвдоісторичні побасенки не станують правдою.

     Звісно, все було набагато складніше. Звісно, в мене я своя думка на згадані події, і вона вельми далека від кегебешних та всіх інших побасенок. Але ж я балакав не з Вами - з п.Забойщиком. :)
    • 2006.06.25 | catko

     розслабтесь. кгб платить за присутність на майдані

  • 2006.06.24 | stefan

   Шарпе, Вам ніколи цього не ззрозуміти.

   Бо Вам не дано.

   ***

   Роман ShaRP пише:
   > Віктор Рог пише:
   > > І тоді перед нашим зором постає кришталево чистий чин „лицарів абсурду”
   >
  • 2006.06.24 | catko

   ще краща назва для аудіотехніки - магніт для гавканини

  • 2006.06.24 | Sean

   Непогана назва

   Роман ShaRP пише:
   > Віктор Рог пише:
   > > І тоді перед нашим зором постає кришталево чистий чин „лицарів абсурду”
   >
   > Действительно, - "рыцари абсурда".

   Взагалі-то рицарем абсурду В.Кучабський назвав Євгена Коновальця, передусім за ролю керованих Коновальцем СС у 18-19 роках (де сам Кучабський був сотником).

   Що стосовно Вашого ставлення до націоналістів, то краще вже бути рицарем (це я не про себе) абсурду ніж мудаком (це я не про Вас).
  • 2006.06.25 | Чучхе

   "Лицарі абсурду" - це п"єса Антоненко-Давидовича

   Дуже сильний твір до речі, дуже рекомендую прочитати. Про українство часів громадянської війни. Дуже вдала назва, бо покликання українського націоналіста - завжди опонувати всьому світу.
 • 2006.06.23 | Безробітний

  "Новоповстаюча Українська Держава буде тісно...

  співпрацювати з націонал-соціалістичною Великою Німеччиною, що під проводом свого вождя Адольфа Гітлера творить новий лад у Европі й світі та допомагає українському народові визволитися з-під московської окупації. Українська Національна Революційна Армія, що твориться на українській землі, боротиметься далі із союзною німецькою армією проти московської окупації за Суверенну Соборну Державу і новий лад у цілому світі»

  З Акту проголошення відновлення незалежної України (30 червня 1941 року)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.23 | Забойщик

   Вот ещё один комми прибежал на запах крови.

   Не старайся,Безробитный. Черного кобеля коммунизма не отмоешь до бела. Даже указывая на чужие промахи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.23 | Безробітний

    "Добела" пишется слитно...

    А претензии предъявляйте не ко мне, а к Ярославу Стецько со товарищи...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.23 | Забойщик

     А прензиЕв никто и не предъявлял! Просто напомнил

     присутствующим кто есть кто.

     А к массе Ачепяток в моих дописах уже можно было бы и привыкнуть. Во- первых никогда не перечитываю,во-вторх стертая клавиатура. ДенЁг нетути. Абнисчало дрнбасское предпринимательство.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.24 | Безробітний

      А Ви, теєє, піднімайте тему...

      Щоб усі побачили звідки ви наснагу в боротьбі чєрпаєтє.

      А заодне велич та глибину мудрості вашої...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.24 | Забойщик

       САВЄтав нЄ нада! Памагите матЄриально!!!

      • 2006.06.25 | catko

       там мудрості як "кіт в рюкзак попісяв"

  • 2006.06.24 | Stefan Seitz

   пиздець (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.24 | Sean

    Де?

  • 2006.06.24 | catko

   ключова фраза "проти московської окупації"

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.24 | Stefan Seitz

    це була помилка, або компроміс, яким не варто пишатися

    бо можна сказати, що ключовою фразою була "Великою Німеччиною".

    От, бляха, Актом Злуки УНР і ЗУНР ватро пишатися, а цим - не варто пишатися.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.24 | keymaster

     Блін, коли Гітлер і Сталін розв"язали 2 світову війну

     і поділили для початку Польщу - нікому до цього діла нема. Ніхто не засуджує Сталіна - пухнастий, мля.
     А коли третій пункт проголошений в умовах, коли реально української армії ще не було, а єдиними реальними арміями на українській території були червона і вермахт - це, звичайно, вееееличезний злочин! Особливо, коли врахувати, що гітлер на це не повівся, легально створити українську армію не дозволив, а організаторів запік в концтабори, а декого й розстріляв.

     Чому не треба пишатися Актом, учасники проголошення якого не відкликали його за вимогою Гітлера і обрали німецькі концтабори, а декого гестапівці й розстріляли? Бо організатори намагались отримати передишку для створення справжньої військової сили, яка б могла захистити українську державність? Чи Ви думаєте, що Сталін дозволив би створити таку військову силу?

     Ми у Львові в 1990 році підіймали синьо-жовті прапори у відповідності до діючого тоді радянського законодавства. Пам"ятник Лєніну зняли з формулюванням "не вписується в архітектуру площі перед Оперою". Можете мене через це назвати колабораціоністом з Москвою :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.24 | Stefan Seitz

      погоджуюся з другим абзацем

      keymaster пише:
      > і поділили для початку Польщу - нікому до цього діла нема. Ніхто не засуджує Сталіна - пухнастий, мля.

      Мені здалося, що ставлення до польського уряду серед українців було гіршим ніж до русіш вермахт. може це не так. може ставлення було однаково поганим до поліського і радянського урядів.

      > А коли третій пункт проголошений в умовах, коли реально української армії ще не було, а єдиними реальними арміями на українській території були червона і вермахт - це, звичайно, вееееличезний злочин! Особливо, коли врахувати, що гітлер на це не повівся, легально створити українську армію не дозволив, а організаторів запік в концтабори, а декого й розстріляв.

      погоджуюсь.

      > Чому не треба пишатися Актом, учасники проголошення якого не відкликали його за вимогою Гітлера і обрали німецькі концтабори, а декого гестапівці й розстріляли? Бо організатори намагались отримати передишку для створення справжньої військової сили, яка б могла захистити українську державність? Чи Ви думаєте, що Сталін дозволив би створити таку військову силу?

      Може і можна пишатися. Просто Акт дуже внутрішньо протирічний і дає, як виявляється, посилання на участь у побудові "Великої Німеччини", що означає фашо-німецьку імперію. Ключове слово "фашо-".

      > Ми у Львові в 1990 році підіймали синьо-жовті прапори у відповідності до діючого тоді радянського законодавства. Пам"ятник Лєніну зняли з формулюванням "не вписується в архітектуру площі перед Оперою". Можете мене через це назвати колабораціоністом з Москвою :)

      Я ю ясна справа не назвав би. Та хіба у 1941 законодавством німеччини хось зобов"язувався при проголошенні держави... зачатку держави посилатися на "Велику Німеччину" і "Гітлера"? тому аргумент законодавства не катить.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.24 | keymaster

       Акт може здатись внутрішньо протирічним, якщо його розглядати з

       якщо його розглядати з позицій радянсько-московського світогляду.

       Якщо його розглядати з позицій українських донкіхотів того часу - молодих членів ОУН - лицарів абсурду - він є достатньо цілісним. простою мовою він звучить так: Моя правда на моїй землі. Я не маю зараз достатньої сили, щоб випросити геть усіх зайд, тому я погоджуюсь воювати на боці того, хто ще не заперечив права на існування моєї держави проти того, хто заперечував це право абсолютно і категорично. Але питання державності моєї нації дискусіям не підлягає.

       Проблема в тому, що поки що приятелі Шарпа мають більший вплив на міністра освіти, ніж мої приятелі чи приятелі Катка. Але це тимчасове явище. А з огляду історичного процесу - навіть дуже тимчасове.
      • 2006.06.25 | catko

       ах! друже антифашист! вітаю вас! чистота раси

       має бути абсолютно вільна від тих хто на неї натякає! толерантність!!!! рівність!!! негри у кожному українському супермаркеті!!!!!!!!!!!!!!
     • 2006.06.24 | Роман ShaRP

      Ой, та що ви кажете.

      keymaster пише:
      > і поділили для початку Польщу - нікому до цього діла нема. Ніхто не засуджує Сталіна - пухнастий, мля.

      Ой, а потім Гітлер загарбав пів-Європи, а "українську державу" це не обходить - будемо співробітничати.

      Свободу народам, свободу людині, -- у межах нового світового нацистського раю, нах.

      > А коли третій пункт проголошений в умовах, коли реально української армії ще не було, а єдиними реальними арміями на українській території були червона і вермахт - це, звичайно, вееееличезний злочин!

      Це, як мінімум, величезна дурість.

      Особливо, коли врахувати, що гітлер на це не повівся, легально створити українську армію не дозволив, а організаторів запік в концтабори, а декого й розстріляв.

      > Чому не треба пишатися Актом, учасники проголошення якого не відкликали його за вимогою Гітлера і обрали німецькі концтабори, а декого гестапівці й розстріляли?

      А якого дідька пишатися дурістю?

      >Бо організатори намагались отримати передишку для створення справжньої військової сили, яка б могла захистити українську державність? Чи Ви думаєте, що Сталін дозволив би створити таку військову силу?

      http://ru.wikipedia.org/wiki/Петен,_Анри_Филипп

      На суде Петен заявил, что всегда был сторонником Сопротивления, что ничего не имел даже против де Голля, что защищал Францию от оккупантов, что судить его должен весь французский народ, а не верховный суд, и т. п., и потому отказался отвечать на вопросы, предложенные ему судом. Несмотря на то, было решено продолжать процесс, ограничившись допросом свидетелей и экспертов и прениями защиты и обвинения. Подсудимый был признан виновным в государственной измене и военных преступлениях, за что приговорён к преданию смертной казни через расстрел, общественному бесчестию и конфискации всего имущества.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.24 | keymaster

       Романе, остаточно Вашим завданням є ліквідувати у свідомості укр

       у свідомості українців аксіому, що власна держава є важливіша від ковбаси. Тут всі наші дискусії будуть безпредметними, бо бази, на яких тримається аргументація, несумісні.

       Тому в стосунку до мене ваша аргументація "нє катіт". Зрозуміло, навзаєм, але це не предмет для розпачів.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.24 | Роман ShaRP

        В мене нема завдань, і я не змушую нікого з собою погоджуватися.

        Державі у моїх поглядах відводиться утилітарна роль колективного адміністратора, а не якась пафосна. "Власна держава" для мене - це держава, для якої я з моїми проблемами та радощами буду "як рідний". Аналогічно, в принципі, і для вас, просто у нас різні проблеми. :)

        keymaster пише:
        > Тут всі наші дискусії будуть безпредметними, бо бази, на яких тримається аргументація, несумісні.

        Мабуть так. Різні аксиоматичні системи.

        Пан буде сильно засмучений, якщо переможе таки ближча до моєї?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.24 | keymaster

         Не буде ні смутку, ні печалі - я є одним з лицарів абсурду

         Життя - це вічна боротьба, і якщо мені належить згоріти у ній, то принаймні за вартісну справу (в моєму, звичайно, розумінні). А смуток - це для тих, хто бовтається на поверхні історичних подій і ніяк не може визначитись із своїм місцем у них.
        • 2006.06.25 | catko

         твій дебілізи не має наміру розмножуватись

      • 2006.06.24 | Sean

       Re: Ой, та що ви кажете.

       Роман ShaRP пише:
       > А якого дідька пишатися дурістю?
       Як там...? "Те, що гусінь зве кінцем світу, мудрий називає метеликом".

       Вам ніхто не заважає у 2006 році у комхвортному (ся сподіваю) місці біля компу вважати відчайдушне намагання використати тоді німецький чинник для визволення України від савєтов (з вини яких вже полягли мільйони) дурістю. То був 1941.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.24 | Роман ShaRP

        Дякую, аж підскакую, що не заважаєте.

        Sean пише:
        > Вам ніхто не заважає у 2006 році у комхвортному (ся сподіваю) місці біля компу вважати відчайдушне намагання використати тоді німецький чинник для визволення України від савєтов (з вини яких вже полягли мільйони) дурістю. То був 1941.

        Петен у 40-му теж вважав, що діяв на користь Франції. Але він не дуже добре закінчів.

        Не розумію, чим Гітлер та його прихвосні для пана кращі за Януковича, коаліцію з яким пан вважав "питанням гігієнічним".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.25 | catko

         ах-ах. товоя баптистка захоплюється твоїм креативом!

    • 2006.06.24 | Sean

     Ага

     Stefan Seitz пише:
     > бо можна сказати, що ключовою фразою була "Великою Німеччиною".
     А що пан скаже про союз Хмеля з Гіреєм супроти Польщі? З ханством, котре щороку спустошувало Україну? А про союз Виговського з поляками супроти Московщини? З тими самими поляками (і українцями-католиками), котрі десь там, яка кажуть ріжні самовидці, вішали-різали православних? А шо пан скаже про союз Петлюри з поляками? А про союз УГА з червоними?
     Про спілки давньоукраїнських князів з кочовиками пан нічого не хоче сказати?
     А врешті про зініційований сам знаєш ким похід німців в Україну у 18?


     > От, бляха, Актом Злуки УНР і ЗУНР ватро пишатися, а цим - не варто пишатися.
     Не факт, що актом Злуки ніякої, немічної, соціял-демагогічної Директорії, котра блискуче просрала все, що тільки могла, з ніякою ж уже (великим чином - завдяки Директорії) ЗУНР, варто вже так сильно ся пишати.

     30-те червня - то був шанс, вірніше - сподівання на шанс. У тому, що його не було реалізовано - не вина українців. Почитай Кожелянка, врешті.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.24 | keymaster

      Невелике зауваження

      Sean пише: 30-те червня - то був шанс, вірніше - сподівання на шанс. У тому, що його не було реалізовано - не вина українців. Почитай Кожелянка, врешті.

      Не можна вважати чиєюсь чужою виною те, що українську державу просрали. Це вина українців і виключно українців, бо лише українцям потрібна українська держава. Німці, поляки, москалі і Роман Шарп не зобов"язані будувати українську державу - вони свідомо і цілком правильно зі своєї точки зору борються за те, щоб її не було, а отже можна було б на цьому мати щось своє.

      Стосовно вини тих, що не змогли збудувати державу у 1941 році - правильно говорити не про їхню вину, а їхню біду - вони боролись за те, щоб ідея державності не згасла взагалі, і за це поклали свої життя. Для цього вони й проголошували Акт відновлення української держави. Але вина українців у цьому неуспіху таки є. Тих українців, які у 1917 році казали, що нам не треба армій. Тих українців, які йшли з Петром проти Мазепи. Тих українців, які йшли проти Виговського, бо їм бач кланові інтереси стали вище від державних. Нація - поняття, яке зв"язує докупи покоління, і вина покоління може бути покарана в іншому поколінні. Врешті, це істина, яка записана у Святому Письмі.

      Це я до того, що наше сьогоднішнє покоління подекуди спокутує гріхи попередніх поколінь, але крім того - несе відповідальність за долю поколінь майбутніх, які можуть тяжко розплатитися за наші помилки. Голодомор - це вічний приклад для українців.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.24 | Роман ShaRP

       Вот нінада ля-ля.

       keymaster пише:
       > Німці, поляки, москалі і Роман Шарп не зобов"язані будувати українську державу

       Так.

       > - вони свідомо і цілком правильно зі своєї точки зору борються за те, щоб її не було

       Ні. Нафіга мені за це боротися? Хіба що ця загадкова "україньска держава" - це щось таке, де мені за визначенням не може бути комфортно, а підстав вважати, що це обов*язково буде так, в мене принаймі поки що нема.

       Я не борюся за українську державу, я не борюся проти української держави.

       Я взагалі не хочу ані за що боротися, я хочу нормально жити.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.24 | keymaster

        Я орієнтувався на Ваші попередні ля-ля .

        На ваше деклароване неприйняття українського націоналізму - в особі людей, які пройшли гітлерівські і сталінські концтабори і наблизили створення нормальної європейської української держави.

        Мені страшенно приємно, що Ви не маєте жодного наміру з цією державою боротись. Смію Вас запевнити, що така Ваша позиція робить Вашу особу об"єктом незацікавлення з боку середовища, яке проголошувало Акт 30 червня. Деталі можете дізнатись у перспективах національної революції, автор - Степан Андрійович Бандера (старший, бо є ще молодший, він зараз працює на 5TV). Там розписане ставлення до усіх груп під час революції. Це праця, написана незадовго до смерті, вона порівняно невелика, як для оперативного плану.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.24 | Роман ShaRP

         Ой, тіпо я хтів їх усіх в концтабори пересаджати.

         Оскільки я прирівнюю націоналізм до релігійного сектантства, і є твердим прихильником свободи совісті, я абсолютно спокійно толерую націоналізм як віру за умови відділення релігійного від світського і державного. :)

         Якщо націоналізм не зазіхає на свободу інших людей, враховуючи й мене - я не зазіхаю на свободу націоналізма й націоналістів.

         keymaster пише:
         > На ваше деклароване неприйняття українського націоналізму

         Неприйняття в даному випадку означає, що я не в секті, й не збираюся до неї належати. Не поділяю її цінностей, ритуалів, тощо. Але я не маю ніякого бажання забороняти усе підряд, у що я не вірю.

         Також я не вважаю героями мучеників секти - але, гадаю, секта спокійно це перетерпить.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.06.24 | keymaster

          Отут то Ви себе й здали!

          Ви згодні толєрувати український націоналізм, якщо він відділить себе від держави.

          Самі розумієте, це неможливо. Акт 30 червня, про який ми дискутуємо, це Акт відновлення Української Держави, дозволю Вам нагадати. На Вашу свободу не мати Української Держави український націоналізм справді зазіхає.

          Так, що коли я написав, що німці, поляки, москалі і Роман Шарп не зобов"язані будувати українську державу - я виявився правий. Ви не відчуваєте себе зобов"язаним будувати українську державу - Ви самі це визнали. Так при чому тут нінада ляля?

          До речі, звідки ви так добре знаєте постанови останнього, 11-го Збору?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.25 | Роман ShaRP

           Нікого я не здав.

           keymaster пише:
           > Ви згодні толєрувати український націоналізм, якщо він відділить себе від держави.

           Ви розумієте різницю між державою, де церква відділена від держави, і державою, де проголошена офіційна релігія?

           На практиці це не означає, що вірні церкви не можуть обіймати державні посади. Можуть, але так само можуть і "невірні". Просто у світської держави закони мають бути суто світськими, і в жодної релігії не повинно бути якихось суттєвих переваг.

           Це означає, що націоналізм - така сама релігія або політична течія, як і всі решта, і абсолютно рівноправний щодо них.

           Невже пан лицар (абсурду чи не абсурду) з тим не погодиться?

           Далі у відкритій політичній боротьбі такі, як ви, і такі, як я, прагнуть втілити у закони держави кожен свої концепції.

           > На Вашу свободу не мати Української Держави український націоналізм справді зазіхає.

           Він хоче втілити в життя свою коцепцію (але хто йому дасть ;) ). Проте якщо у відкритій та чесній політичній боротьбі концепції націоналізму таки законно переможуть, і в державі буде проводитися якась наближена до націоналістичної політика, -- я визнаю цю перемогу. Хоча і до того і після того голосуватиму за партії з принципами, ближчими своїм не-націоналістичним.

           Ну й, звичайно, за умови збереження певних світсько-законних принципів.

           > Так при чому тут нінада ляля?

           При тому, що я з нею не борюся.

           > До речі, звідки ви так добре знаєте постанови останнього, 11-го Збору?

           Уявлення жодного про них не маю. А що це, і що це за збір?
          • 2006.06.25 | catko

           чого ти в дискусії з гебістами влазиш?

           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.06.25 | keymaster

            Слухаюсь!Більше не влажу навіть для приколу!

     • 2006.06.24 | Забойщик

      Ничего удивительного,политик он и есть политик.

      То есть все союзы,коалиции,друзья... ,для него лишь способ остаться на плаву.
      таков человек!
     • 2006.06.25 | catko

      хлопці прийшли і оголосили що ми держава. зараз всім слабо

    • 2006.06.24 | Сергій Кабуд

     підозрюю що це - фальшивка

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.25 | catko

     тобі не варто. а мені варто. дуель ліберальний чи національний?

   • 2006.06.24 | Безробітний

    ключова фраза "за...новий лад у цілому світі"

    Ось так-звичайні гітлерівські шавки, а якими глобальними категоріями оперували...
  • 2006.06.24 | stefan

   Re: "Новоповстаюча Українська Держава буде тісно...

   Безробітний пише:
   > співпрацювати з націонал-соціалістичною Великою Німеччиною, що під проводом свого вождя Адольфа Гітлера творить новий лад у Европі й світі та допомагає українському народові визволитися з-під московської окупації. Українська Національна Революційна Армія, що твориться на українській землі, боротиметься далі із союзною німецькою армією проти московської окупації за Суверенну Соборну Державу і новий лад у цілому світі»
   ***

   Це була ситуаційна політика.На цей час вона мала своє випрадання.
   Трохи пізніше - цей пункт Програми створення(відновлення) української державності був скоригований.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.24 | Stefan Seitz

    так той "скоригований" документ (якщо є) і треба святкувати (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.24 | keymaster

     Історію не можна "скоригувати". Вже такі були - нічого в них не

     не вийшло :)

     Люди, які проголошували Акт 30 червня, жили в умовах, які Ви, сподіваюсь, на своїй шкурі не відчуєте. Тому й розумієте з позицій сьогоднішнього свого досвіду. Вони бездискусійно проголосили українську державність.
     Вони в третьому пункті виписали умови для реальної військової сили, яка вступила на українську землю - при яких цю силу українці будуть терпіти на своїй території - створення української армії. Ця сила відмовилась від таких умов і почала репресії - бандерівці створили УПА і почали воювати з німцями. Де тут є щось, що б виходило за рамки звичайної дипломатичної практики? Ну ніхто ж не засудив у Нюрнберзі СССР за пакт Молотова-Ріббентропа, правда? А цей пакт був доконаним фактом. Навіщо ж засуджувати Бандеру і Стецька за те, що вони зробили лише як декларацію?

     ІМХО - таке ставлення до Акта 30 червня - це почуття власної національної меншевартости, викликане безперервною московською пропагандою.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.24 | Stefan Seitz

      все таки мабудь були і інші документи

      Були.

      keymaster пише:
      > ІМХО - таке ставлення до Акта 30 червня - це почуття власної національної меншевартости, викликане безперервною московською пропагандою.

      Хто зна. Імхо, людина погана через свою гріховну природу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.24 | keymaster

       Звичайно, були. Є офіційний документ - рішення бандерівського з"

       рішення бандерівського з"їзду напередодні війни, де дуже ясно говориться, що ОУН боротиметься за державу "без огляду на всі територіяльно-політичні зміни, які зайшли б на терені Східної Європи".

       Тобто: хто б і як не ділив українську територію, ОУН боротиметься за державу. Зазначу, це документ з"їзду, ане думка окремих осіб. Це політична позиція. Саме з неї випливає спочатку Акт 30 червня, а потім, внаслідок відкинення його гітлерівцями - стоворення УПА.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.24 | Сергій Кабуд

        ніхто не воняє коли націоналісти діяли разом з червоними

        а як гітлер- то як на червону ганчірку всі

        в той же час в Україні скрізь лазять стучкіни діти катів, деякі навіть в уряді сидять і жодне пискляве чмо не обурюється такою ганьбою :(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.25 | catko

         рекомендую Сергієві фільтрувати базар

         незважаючи на кількість викуреного. бо я таки колись у нюйорк приїду і піздюлєй дам :-) :-) :-)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.06.25 | keymaster

          Сергію - прислухайтесь до того,що він каже - він серйозний пацан

          Сказав - кИграє, - значить, вИграє...
 • 2006.06.24 | Jaroslav Nagar

  Re: 30 червня 1941 року: погляд через 65

  Ja pyszu z USA. Vazlyvist 30 czervnja ne je v osobax Bandery czy Stecka czy ix dumkax ta podvyhax a v tomu szczo v Zaxdinomu Sviti Jevrei nazvaly slidujuczyx kilka dniv Dnjamy Petljury u Lvovi kotrymy Ukrainci rozpoczaly vynyszczuvanja zydivskoho narodu a same u tyx kilka dni zamorduvaly na vulyciax Lvova vid 19,000 Zydiv (za Wizentalom) ta okolo 50,000 Zydiv (z Albertom Einsteinom i Eleonoroju Roosevetl kotri ce opysaly na pidstavi ziznan tyx kotroym vdalosja vteczy do ameryki szcze u 1943 (tretjomu!)roci u knyzci kotra je u koznomu mistoczku Ameryki ta maje tytul The Black Book of Polish Jewery.
  Stecko i Bandra perezylysja, a pani J STecko piszla na spivpracju z Jevrejamy szcze pidczas procesu w Izraili ivana Demjanujka.

  Z koznym 30 czervnja nam treba borotysja z ceju brexneju a ne pomynaty Banderu abo Stecka jakix polno v istorii koznoho narodu ale takoho szczbo vbyvaty na vulycjax Evropy 50,000 Zydiv v bilyj den takoho szcze i ne buvalo a Evropa i Ameryka v ce virjat i tomu takim varvaram jak Ukrainci ne xoczut daty dostupu do [J]evropejskoi Unii

  Jak xtos xocze bilsze vidomosty na cju temu proszu pytaty za moim telefonom i abo dalekopysom (faksom)

  Jaroslav Nagar
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.25 | stefan

   Jaroslav Nagar! Находячись далеко

   від України - за Атлантичною Калабанею, Ви дуже мало знаєте, що реально діялося в продовжує діятися в Україні.
   ***
   Є в США та Канаді частина дурноватих жидів, які зробили "дурний" міф
   про бандерівців - ворогів гебреїв.
   Також, є в США та Канаді частина дурноватих українців, які замість розвінчати дурний міф - підспівують дурноватим гебреям.
   В Україні з цим розібрались давно.
 • 2006.06.24 | Сергій Кабуд

  На вірі в абсурд стоїть вся Західна Іудео-християнська традиція

  http://www.zustrich.lviv.ua/zustrich_04_avraam.html


  ще раджу коротеньку працю Серена Кіркєгора "Пострах та тремтіння".


  Основи іудео-християнського світогляду
 • 2006.06.25 | catko

  зборище дебілів самозакоханих

  от я прямо тут сиджу і історію україни вершУ. я суддя - бути україні державою чи сателітом. от я своїм верховним рішенням вирішив визначити - українці мудаки-зрадники чи культурно-європейські пацани.
  вам ще ваші гранти боком не вилізли?
  і нікому в голову не йде: війна, пре орда на нашу землю. і купка людей оголошує що ми незалежна держава.
  блять!!!!
  це ж ви щодня від ющенка вимагаєте, але в своїх дідів визнати боїтеся...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua