МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інцидент у Берестечку. "Беркут" проти Червонія

06/25/2006 | lukomska
Бійців «Беркута" було кинуто на голову Рівненської обласної організації УНП, екс-губернатора Рівненщини Василя ЧЕРВОНІЯ, народного депутата IV скликання Юрія ШИРКА сьогодні, 25 червня, під час мітингу на Козацьких могилах у Берестечку. Нині вони є відповідно депутатами Рівненської обласної та міської Рад. Під удари потрапили також депутат Львівської облради Олег ТЯГНИБОК та Богдан БЕНЮК.

Існує аматорський відеозапис інциденту.

Інцедент стався після традиційного молебня по загиблих козаках, що відбувся в Георгіївській церкві. Василь ЧЕРВОНІЙ та Юрій ШИРКО мали намір піднятися на трибуну, з якої під час мітингів в останні 17 років традиційно виступали представники влади, політичних партій та громадських організацій. "Голова облради О.ДАНИЛЬЧУК, який, побачивши цей намір, терміново повернувся на сцену, хоча йшов покладати квіти, почав ногами бити В.ЧЕРВОНІЯ, не даючи йому зі сходів піднятися на сцену. Після цього на нас кинулися бійці "Беркута" і почали гамселити. Це відбулося в присутності голови Рівненської ОДА В.МАТЧУКА. Свідками були близько 10 тисяч учасників урочистостей", - повідомив Юрій ШИРКО.

Наслідком цієї "зустрічі з новою демократичною владою" (В.МАТЧУК представляє НСНУ, О.ДАНИЛЬЧУК – БЮТ), за словами Ю.ШИРКА, стали численні синці, розірваний одяг та взуття депутатів.

Представники УНП мали намір виголосити на мітингу звернення до Президента ЮЩЕНКА та до Ю.ТИМОШЕНКО.

"Хіба ви бачили хоч коли-небудь, щоб я виставляв "Беркут" під час урочистостей на Козацьких могилах?" – риторично запитав Василь ЧЕРВОНІЙ у представників місцевого державного телебачення під час інтерв'ю.

"Такої ганебної події на Козацьких могилах не було ніколи", - зазначив Юрій ШИРКО.

Олександр ДАНИЛЬЧУК, представник БЮТ, раніше мав спільний бізнес з І.БАКАЄМ та О.АБДУЛЛІНИМ.

В.МАТЧУК, представник НСНУ, змінив на цьому посту Василя ЧЕРВОНІЯ наприкінці травня. Він причетний до фірми "Реноме", проти котрої близько півроку тому порушено кримінальну справу.

Учасники мітингу засвистали О.ДАНИЛЬЧУКА, коли він після інцеденту виголошував свою промову.

Представники УНП виголосили перед учасниками мітинга два звернення: до Президента В.ЮЩЕНКА – відправити у відставку міністра внутрішніх справ Ю.ЛУЦЕНКА, який рік тому на К м обіцяв, що "всі бандити сидітимуть у тюрмах", але не виконав своїх обіцянок, а також голову Рівненської ОДА В.МАТЧУКА, який спричинив побоїще під час святкувань; до Ю.ТИМОШЕНКО – відкликати з депутатів облради О.ДАНИЛЬЧУКА, якщо вона справді є прихильницею демократії та чистоти лав свого блоку.

Василь ЧЕРВОНІЙ має намір подати до суду на голову облради О.ДАНИЛЬЧУКА.

Довідково.
• Урочистості на Козацьких могилах в Берестечку проводяться з 1989 року. Ініціаторами виступили Василь ЧЕРВОНІЙ і Євген ШМОРГУН, і з того часу Рівненська обласна організація УНП проводила урочистості щороку. Торік, під час керівництва областю Василя ЧЕРВОНІЯ, урочистості на Козацьких могилах відбулися на державному рівні.

• Одразу після вступу на пост голови Рівненської ОДА В.МАТЧУК вимагав від 11 голів районних державних адміністрацій – представників УНП негайно написати заяви на звільнення, погрожуючи в іншому разі "накопати" на кожного. Саме це – "накопати, аби звільнити" – є зараз, за оцінками представників УНП на Рівненщині, одним з пріоритетів діяльності представника НСНУ на посту глави Рівненської ОДА.

Контакт: Ірина Лукомська, lukomska@unp-ua.org

Відповіді

 • 2006.06.26 | Аннеттт

  Re: Інцидент у Берестечку. "Беркут" проти Червонія

  Також можна прочитати тут: http://www.rivne.vosvoboda.info/dokument000112.html.
  Олег Тягнибок та Богдан Бенюк проходили кордон разом з Василем Червонієм. Коли оголосили про виступ лідера ВО "Свобода", звукорежисер в цей же момент ввімкнув музику... Проте виступ все одно відбувся.
 • 2006.06.26 | Navigator

  Не маю честі особисто знати Данильчука але чув його інтерв"ю по

  телебаченню зразу після виборів.
  Рідка безхмарна людина.
  З такою легкістю вимовляє фрази на кшалт:"З Бакаєм я дружив і дружу. Часто дзвоню йому в Москву. Нічого поганого він не зробив.
  Нових Майданів в Україні не буде...
  На огорожу наскочив не я , а мій автомобіль. І з місця ДТП втік не я, а автомобіль..."
  Позаздрити можна - з таким щастям і не тільки на свободі - але й в законі.
  Юля назбирала на Рівненщині неслабу бригаду.

  http://www.volyn.rivne.com/2006/5/775-2.htm

  Таланти Данильчука помітив кримінальний олігарх Ігор Бакай, який разом з Олександром Абдулліним саме в той час створював акціонерне товариство «Інтергаз» на базі злочинної корпорації «Республіка», що вкрала в держави на газових оборудках з туркменським газом понад 500 млн. долларів США. ЗАО «Інтергаз» об’єднувало цілий ряд фірм: «Укргазсервіс», «АДІ», СП «Барі», «Нафтагазснабенерго» та ін.

  На роботу у ТОВ «Укргазсервіс» Ігорю Бакаю була потрібна «своя» людина. І в 1996 році президентом «Укргазсервісу» став Олександр Данильчук. Мав повну довіру в Ігорька, як його звали в «ділових» колах Л.Кучми. Саме тому до нього в заступники був влаштований молодший з братів Бакаїв – Олег, який обійняв посаду віце-президента «Укргазсервісу». Сімейно-клановий бізнес процвітав.

  Так сформувався союз з братів Бакаїв, Абдулліна та Данильчука.

  Цей союз дав змогу О.Данильчуку стати першим керівником спільної російсько-української «Промтек Групп», що займалася спекуляціями на штучно створених «газових» боргах України перед Росією. Схема була проста – борги за газ сплачувалися продукцією, виробленою в Україні за контрактними цінами, які були значно вищі за ті, що виплачувалися українським товаровиробникам. Про цей факт біографії новоспечений голова облради чомусь розповідати не любить.

  Бурхлива комерційна діяльність Бакаїв, Абдулліна, Данильчука вимагала політичного прикриття. На той час лише І.Бакай забезпечив собі депутатську недоторканність. У 1998 році О.Данильчуку вдається «наздогнати» свого боса – місце у Верховній Раді було «куплене» у виборців Березнівського, Сарненського, Костопільського районів. У парламенті України знайшлася й «криша» - «Демократичний союз» Олександра Волкова – олігархічного фаворита Л.Кучми. Побував разом з іншими і у фракції Медведчука СДПУ(о) та ін.

  І ось тут щуку кинули у річку – О.Данильчук став членом Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з організованою злочинністю та корупцією, а згодом членом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Який потрібний поворот долі!

  «Демократичний союз» висунув усю цю компанію кандидатами в народні депутати України й у 2002 році в Рівненській області. Абдуллін на пакети з гречкою та борошном для мешканців північних районів Рівненщини не поскупився – депутатське місце того варте! А от обидва Бакаї та Данильчук з тріском програли. Подейкують, що заплатили не тим, та й мало. І, як кажуть, біда не ходить одна. Довкола Бакаїв почали скупчуватися хмари – навіть за кучмівськими мірками «хлопці» зарвалися.

  Олександр Данильчук це відчув вчасно. І подався у… «військові». Став цивільним заступником міністра оборони Є.Марчука. Проте і тут вийшов «облом». 4 жовтня 2003 року, хильнувши оковитої, о 23 годині 30 хвилин О.Данильчук на своєму мерсі намагався в’їхати на територію Центрального військового шпиталю, щоб нанести «візит дружби» одній з медсестер. Сторож, черговий по шпиталю та його помічник Іван Кузьмук спробували пояснити йому, що час для відвідин не підходящий. Натомість О.Данильчук, викорис-товуючи спортивний досвід (вдарив капітана Кузьмука) та нецензурну лайку, на територію шпиталю таки увірвався. І все б зійшло високопосадовцю, та не зважив він, що І.Кузьмук - то син колишнього міністра оборони Олександра Кузьмука. Тож цивільним заступником міністра оборони О.Данильчук встиг пробути лише… 4 дні. Добре, що карну справу не відкрили, – Генеральний прокурор Васильєв пригальмував, а в І.Кузьмука з’явилася іномарка. Про ці деталі О.Данильчук також не любить теревенити.

  А шкода! Виборці Рівненщини повинні знати «своїх героїв» не лише в обличчя.

  І настали для О.Данильчука важкі часи. Ігор Бакай, ховаючись від правосуддя, утік за кордон. Віктор Ющенко переміг на президентських виборах, і Олександр Юрійович прорахувався, не зробивши жодного кроку в бік помаранчевої команди – ані грошей не дав, ані слова на підтримку народного Президента не вимовив, ані на Майдан не вийшов. Тож змушений був перебиватися пан Данильчук на скромних посадах у Києві.

  Аж ось і нові вибори нагодилися. На пропор-ційній основі. І тут інтуїція не підвела нашого земляка, та й друг Абдуллін допоміг – опинився О.Данильчук у списках кандидатів у депутати обласної ради від Блоку Ю.Тимошенко. Після того, як Левко Лук’яненко, який очолював список БЮТ в облраду, написав заяву про складання депутутських повноважень, Данильчук став депутатом облради. А далі все просто – досвід поразки на виборах 2002 року засвоїв: платити треба. А за 5 років на посаді голови обласної ради будь-які «інвестиції» повернути декілька разів можна.

  Якщо ми дозволимо!  За матеріалами газет

  «Сегодня», «Известия»,

  інтернет-видань «Україна кримінальна», «Українська правда»,

  сайтів http://www.podrobnosti.ua,

  http://www.trud.ukrbiz.net,

  http://ukrinform.info,

  http://www.zerkalo-nedeli.com  P.S. Гучно відсвяткував пан О.Данильчук своє обрання на посаду голови Рівненської облради разом з начальником УМВС С.Піддубним та головою обласної організації НРУ, власником ринку та «Магнату» В.Королюком та зе двадцятьма обранцями у поминальну суботу в ресторані «Магнат» на вул.С.Бандери. Так відсвяткував, що в ніч з суботи на неділю, перебуваючи під впливом улюбленої оковитої, розтрощив своїм «мерседесом» огорожу на вул.Київській біля магазину «Спорттовари».
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.26 | один_козак

   Бакай за один Трахтемирів заслуговує

   на те, щоб йому не було місця в Україні.

   Navigator пише:
   > телебаченню зразу після виборів.
   > Рідка безхмарна людина.
   > З такою легкістю вимовляє фрази на кшалт:"З Бакаєм я дружив і дружу. Часто дзвоню йому в Москву. Нічого поганого він не зробив.

   Яка гидота!
   Дуже яскраво це виглядає в темі про вшанування козаків.
   Тре буде десь в інтернеті почепити фото розритих козацьких могил у Трахтемирові. Там, де Бакаю будували "заїмочку" з кабанами.
 • 2006.06.26 | Чучхе

  Коли охорона Ч. побила журналіста Несенюка, ніхто не кіпешував

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.27 | Стопудів

   журналіста Кульчинського. Майдан про це писав. (-)

 • 2006.06.26 | Роман ShaRP

  НУ: В День молоді у Рівному УНП влаштувала провокацію (/)

  http://www.razom.org.ua/ua/news/11293/
  26.06.2006 - 14:18

  В День молоді у Рівному УНП влаштувала провокацію

  «Брутальна театралізована провокація», - саме так називають члени Ради партії міської організації «Нашої України» конфлікт, що переріс у сутичку на цьогорічному вшануванні пам’яті козаків під Берестечком.

  «Ще задовго до самого початку вшанування до наших однопартійців почала доходити з різних джерел інформація про високу вірогідність провокацій від партійців УНП та «Свободи» та відповідно їхніх одіозних лідерів Василя Червонія та Олега Тягнибока», - коментує ситуацію безпосередній свідок тих подій, депутат Рівнеради Віталій Шабунін. «Цьогорічною програмою було передбачено найдемократичніше та справді народне віче за всю історію козацьких вшанувань, на якому слово могли отримати усі хто цього бажає, але після офіційної урочистої частини заходу, як це практикується, до речі, у всіх європейських країнах», - сказав він.

  «Такий стан речей не задовольняв тих політиків, які давно вже працюють не на «хліб» для людей, а на видовища. Саме від цих людей на чолі із одіозними горе-ватажками і виходила ініціатива спровокувати конфлікт та зірвати захід, який організувалаобласна влада, ними не визнана. В епіцентрі цього конфлікту за збігом обставин опинилися і члени молодіжного крила політичної партії «Наша Україна», які тримали прапори біля сцени. На щастя всерйоз ніхто з «молодіжки» не постраждав. Хоча до кровопролиття було не далеко», - розповів він.

  «Очевидці театралізованого шоу, організованого УНП всі в один голос свідчать, що Червоній себе поводив як людина в кишені якої ще й досі зберігається посвідчення депутата Верховної Ради України», - сказав Шабунін.
 • 2006.06.27 | Хвізик

  я маю інше питання.

  чи то мені так здається, але таке враження, ніби беркутівці пиздять , в основному, українців
  може я і не правий, але є якась така тенденція

  щось мені пригадуються похорони Патріарха, потім напад на газету Наша Віра, ще якісь иакі речі були...

  а нині ось цей випадок.

  притому, чомусь беркутівці не спішать в криму порядок наводити, де проросійські банди влаштували свій шабаш

  то хто вони там такі, ці беркутівці?
  на чиї гроші їх утримують?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.27 | Navigator

   Як бачите по реакції Шарпа така поведінка Беркута підтримується

   широкими колами малоросів.
   Українець - значить терорист, націоналіст і провокатор в очах багатьох освідчених жителів наших місць.
   Аби не українці - все в Україні було б добре.
   Як казали століттями: "Вшистки пожондок".
   Або краще по німецьки :"Endlosung des Ukrainishe Frage"
   ...
   Додам для ясності - якщо хочете виставити на стенд каліброваного фарбованоно лиса - то це Данильчук і є.
   Сука без страху і укропу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.27 | Роман ShaRP

    Не розумію.

    Що вам не сподобалося в моїй поведінці? І де я написав, що підтримую, коли когось б*ють, якщо цей хтось не порушує закон?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua