МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На чому їздитиме дружина голови Автозаводської райрадиКременчука

06/29/2006 | Майдан-ІНФОРМ
На чому їздитиме на роботу дружина голови Автозаводської райради Алла Коваленко, яка опікується у районі справами дитячої безпритульності, – одне з головних питань останньої сесії Автозаводської районної ради.

"Це прихована заздрість, а мертвого собаку не б’ють", - відповідає своїм опонентам голова Автозаводської райради Володимир Коваленко.

Голодних дітей кататимуть із комфортом

Якою саме машиною возити голодних безпритульних малюків та неповнолітніх? Марка авто та його вартість -- питання №1 останньої сесії Автозаводської райради, що на Полтавщині.

Головна теза доповідача – керівника районної служби у справах неповнолітніх, дружини голови Автозаводської райради Алли Коваленко -- машина потрібна для того, аби возити дітей в притулок та збирати їх по місту.

А.Коваленко висловлює свої аргументи з цього приводу: на тій же Ревівці, де є рада громадськості мікрорайону, чотири дні поспіль голодували діти, яких покинула мати. Ситуацію рятували сусіди, які почали бити в усі дзвони. Точка зору Алли Коваленко -- дітей слід відвезти до притулку, але немає чим.

Ніхто не говорить, що діти голодували, а чиновники Автозаводського району, які отримують немалу зарплату за контроль над неблагополучними родинами, ситуацію проґавили. Головне про що сперечаються -- чим возити дітей. Пропозиція Володимира Коваленка, голови райради -- для цих потреб слід виділити 60 тисяч гривень. Тоді можна буде придбати новенький легковик "Деу" білого кольору.

Голову райради підтримують його однопартійці з осередку Партії регіонів та частина висуванців Блоку Юлії Тимошенко. Однак голосів для прийняття рішення в кращих традиціях райради – одноголосно -- не вистачає. "Автомобільні" дебати тривають.

Аргумент "за" - у родині керівників Коваленків легковик вже є. Але новий обіцяють використовувати лише для роботи. Аргументи «проти» -- не діло на "Деу" ганятися за безпритульними. До того ж, як повідомили "ВК" у міському управлінні внутрішніх справ, правоохоронці теж опікуються неповнолітніми -- доставляють занедбаних дітей у притулок самотужки.

Результат обговорення -- пропозицію голови райради не підтримують. Депутати з фракції "Наша Україна" проти витрачання такої великої суми на авто. Микола Порицький («Наша Україна» взагалі пропонує авто для дитячих потреб орендувати -- так буде дешевше й вигідніше для районного бюджету. Адже кошти з резервного фонду можуть знадобитися на якийсь позаплановий ремонт.

Дебати палають. На захист автомобіля для відділу, яким керує Алла Коваленко, стає її чоловік. Володимир Коваленко оголошує позитивні результати тестування учнів у школах міста і говорить про них як про видатний результат діяльності району. Але на депутатів цей аргумент не впливає. Кожній дитині відомо -- районні чиновники у школах не викладають.

Компроміс -- за помаранчевим блоком. Дітей слід возити, і проти цього не заперечують. Але для цієї справи найкраще підходить пасажирська "Газель" -- місць в ній багато, й сидінь вистачає, -- висловлює пропозицію голова фракції «Нашої України» Іван Дробот.

На придбання авто депутати вирішують обмежити суму до 40 тисяч гривень.

Серед інших питань, які минулої п’ятниці розглядали депутати райради -- надання ділянок для ведення садівництва, будівництва гаражів та обслуговування житла тощо.

Комісії з вивчення іміджу голови райради?

Депутату райради з Партії регіонів Наталя Ластобеженко не подобається, як роботу її однопартійця висвітлює газета «Вісник Кременчука» та міська телекомпанія «Візит». «Інших проблем би не було, якби не Автозаводська райрада та Володимир Миколайович Коваленко», -- коментує вона роботу ЗМІ, не конкретизуючи претензій.

Так само узагальнено пропонує двом комісіям райради – з соціального захисту (голова Геннадій Стрюк) та депутатської діяльності (Костянтин Брижаха) вивчити роботу райради (яку саме?!) і зробити висновки, які потім ЗМІ обов’язково повинні (!) оприлюднити. Саме на цьому – на обов’язку оприлюднити результати - а не на суті того, що мають досліджувати комісії зробила акцент депутат Н.Ластобеженко.

Геннадій Стрюк поцікавився, як довго повинна працювати комісія. «То ми з вами потім обговоримо», -- відреагував на його питання В.Коваленко і без подальшого обговорення спитав зал, чи згодна сесія підтримати таке рішення. Склалось враження, що про суть роботи комісій В.Коваленко уже має хороше уявлення. Натомість частина депутатів райради після сесії так і не змогла пояснити «ВК», яке ж конкретно питання будуть вивчати їхні колеги. Можливо, ця комісія – альтернативна тій, яку створили депутати міськради для розслідування фінансово-господарської діяльності Автозаводського райво – припускають депутати. Можливо, вона мусить зробити «правильні» висновки, якщо міські депутати знайдуть якісь порушення? Поживемо – побачимо.

Коментар

"Між іншим, у Автозаводській райраді є вільні легкові автомобілі," - Олександр Урін, голова комісії з питань освіти міськради.

З двох райво зробили єдиний міський відділ освіти. Колишній начальник Автозаводського відділу освіти пішки не ходив. Скорочення повноважень районної ради передбачає, що потрібно скоротити одного з заступників голови райради. Цікаво, куди в районі подінуть ці авто?» - запитує О.Урін, депутат міськради від фракції «Наша Україна».

Олександр Курилов (Кременчук)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua