МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МВС попереджує: не куріть де не треба - складемо протокол

06/29/2006 | Майдан-ІНФОРМ
22 вересня 2005 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", який набрав чинності з дня опублікування, тобто з 25 жовтня 2005 року.

Згідно з внесеними змінами уповноваженим посадовим особам органів внутрішніх справ надано право складати та розглядати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) (за винятком порушень, учинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної міської ради).

Цими уповноваженими особами, відповідно до п.1 ст. 255 КУпАП (особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення), власне є працівники міліції. А в разі порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної міської ради – уповноважені особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад та члени громадських формувань.
Працівники міліції за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях мають право затримати особу для складання протоколу за ст. 175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях). При цьому, крім місць, прямо заборонених для куріння тютюнових виробів Законом, дозволено визначати інші місця, заборонені для куріння таких виробів рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (виключна компетенція ради).

Згідно зі статтею 13 Закону (обмеження щодо реалізації (продажу) та вживання тютюнових виробів):
Громадське місце – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично або час від часу, у тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Робоче місце – місце постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності.

У всіх випадках куріння тютюнових виробів у заборонених місцях працівники міліції (а в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради – уповноважені особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад та члени громадських формувань) складають адміністративний протокол.

Ці протоколи розглядаються згідно зі ст. 222 (органи внутрішніх справ (міліція), ст. 244-4 (органи Державного комітету України у справах захисту прав споживачів), ст. 218 (адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних та міських рад), ст. 219 (виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад).

Доля складених протоколів визначається відповідно до статей глави 17 (підвідомчість справ про адміністративні правопорушення) КУпАП:
- справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), розглядають адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних та міських рад (ст. 218 – Адміністративні комісії)
- справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), розглядають виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад (ст. 219 – Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад)
- справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), розглядають органи внутрішніх справ (міліція) (ст. 222 – Органи внутрішніх справ (міліція))

Усі справи розглядаються в присутності порушника. За результатами розгляду останньому оголошується рішення, а у разі накладення штрафу інформується про спеціальний рахунок (державного бюджету), на який він має його сплатити у відділеннях ощадбанку.

Розмір штрафу також визначено Законом "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". У ст. 175-1 (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) КУпАП вказано мінімальний та максимальний розмір штрафу:

за ч. 1 – штраф від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
за ч. 2 – штраф від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому в органах внутрішніх справ ведуться відповідні інформаційні обліки осіб, які вчинили правопорушення, що зберігаються протягом року з моменту їх вчинення. При складанні протоколу посадовою особою здійснюється перевірка, після чого визначається частина, за якою складається адміністративний протокол.

Так, повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сплачений штраф не є підставою вчиняти повторне правопорушення, тобто курити в заборонених місцях.

У випадках, коли особа відмовляється або не спроможна сплатити штраф, матеріали передаються до Державної виконавчої служби для його примусового стягнення.

Усі штрафи сплачуються через відділення банку на спеціальний рахунок держбюджету.

From: "mvs" mvsinfo@mvsinfo.gov.ua
Date: Thu, June 29, 2006 12:27 pm

Відповіді

  • 2006.06.30 | Koala

    Re: МВС попереджує: не куріть де не треба - складемо протокол

    І доколи в нас міліція буде приймати рішення про стягнення штрафів без рішення суду?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua