МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ІРПІНЬ:Люди вважають американців відповідальними за жертв пожежі

07/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Мешканці будинку по вул. ІІІ-го Інтернаціоналу, 197 міста Ірпеня Київської області поклали головну відповідальність за чотири жертви пожежі на американців, оскільки “Київобленерго”, якому підпорядковується Ірпінський район електромереж, що спрацював під час пожежі вкрай паскудно, належить саме американській компанії.

На другому місці за відповідальністю стоїть колишня влада та ті, хто три місяці не давав можливості почати роботу владі новій, організувавши в Ірпені період безвладдя, яке найбільше відбилося на роботі Комунального житлово-експлуатаційного підприємства “Ірпінь”.

Найкращими виявилися пожежна охорона та швидка допомога.

Джерело пожежі містилося у захаращеному сміттям підвалі, замість дверей в якому стояли зачинені на замок ґрати, через які хтось, очевидно, після невдалого для збірної України футбольного матчу кинув чи то недопалок, чи то сірника, чи то навмисно або зі злості підпалив мотлох. Дим та висока температура миттєво заполонили під’їзд. Від вогню спалахнула електропроводка, від чого утворилася потужна електрична дуга. Через дугу пожежники, які оперативно прибули на місце події, не могли розпочати гасіння вогню, а район електромереж (РЕМ), який належить приватизованому американцями “Київобленерго” та постійно викликає чимало нарікань на свою роботу з боку ірпінчан, півгодини не відключав електроенергію, не зважаючи на прохання вогнеборців. Лише чудом не сталося замикань і пожеж у квартирах, де від перепаду напруги перегоріло чимало електроприладів.

Про халатну і просто паскудну роботу РЕМу пожежники доповіли Ірпінському міському голові Мирославі Свистович, яка також прибула на місце пожежі.

Не чекаючи, поки РЕМ виконає свій обов’язок, пожежники кинулися перевіряти задимлені сходи та ліфт, а також обходити квартири. Спочатку на сходах між другим і третім поверхами вони виявили двох братів – 20-річного Василя Дмуховського та його старшого брата В’ячеслава. Обидва мали не загрозливі для життя термічні опіки та сильне отруєння димом. Трохи пізніше на вищих поверхах були виявлені 44-річна Наталя Радіченко та її 15-річний син Микола Пронько також з опіками та отруєннями. Всі вони були доставлені швидкою допомогою, яка також оперативно прибула на місце події, до реанімації Ірпінської міської лікарні в селищі Буча (телефон реанімації 29-193, код Бучі – 297 для дзвінків з Києва та Київської області та 04497 для дзвінків з інших областей України та з-за кордону). Стан Н. Радіченко та М. Пронька задовільний, а братів Дмуховських – важкий. Найгірше почувається В’ячеслав Дмуховський, який поки що не прийшов до свідомості.
Окрім чотирьох людей пожежники винесли на вулицю двох вже нерухомих собак, які, на відміну від людей, швидко оклигали та почали гасати подвір’ям.

Перевіривши, що у квартирах загорянь немає (двері зачинених квартир у присутності прибулої на місце пожежі міліції були зламані), пожежники з огляду на дим і високу температуру у під’їзді вирішили не виводити людей на вулицю, порадивши їм відчинити усі вікна та закрити мокрими рушниками щілини в дверях. Також вогнеборці повибивали вікна у під’їздах, щоб дати вихід диму і таким чином, можливо, врятували здоров’я, а може й життя кільком астматикам та алергікам, які проживали у цьому під’їзді.

Обговорюючи аварію на вулиці, і люди, і пожежники, покладали головну провину за жертви на район електромереж, обурювались, що американці, які приватизували “Київобленерго”, не забезпечують стандартів якості, згадували інші факти поганої роботи РЕМу. (У 2001 році на проведеному Фондом державного майна України тендері відома світова енергетична корпорація AES (компанія AES Washington Holdings B.V.) придбала 75% + 1 акцію “Київобленерго”. Того ж року за рішенням загальних зборів акціонерів ДАЕК “Київобленерго” змінила назву на ВАТ “А.Е.С. Київобленерго”, а на початку 2004 року акціонери вирішили перетворити її на закрите акціонерне товариство. Загалом корпорація AES експлуатує 113 електрогенеруючих об'єктів і 17 енергопостачаючих компаній в 27 країнах світу. Позиціонує себе як одна з найуспішніших українських енергетичних компаній. За 2005 рік акціонери отримали 54842796 грн. дивідендів).

Також незлим тихим словом згадували Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство “Ірпінь”, яке виявилось найбільш розбалансованим внаслідок тримісячного періоду безвладдя, яке влаштували в Ірпені стара влада вкупі з місцевою та Київською обласною “Нашою Україною”, Конгресом українських націоналістів за підтримки певних осіб з Партії регіонів. Начальник КЖЕП звільнився відразу після виборів, головний інженер – напередодні вибрів, на самому підприємстві фактично не залишилося відповідальних осіб, його працівники виявилися кинутими напризволяще (щойно призначений новою владою начальник КЖЕП “Ірпінь” зможе приступити до роботи лише з наступного тижня).

Через відсутність комунікації між пожежниками та фактично знекровленим КЖЕП пожежникам довелося витрати певний час на те, щоб дізнатися код дверей під’їзду, а також на те, щоб збити замок із ґрат, оскільки ключа виявити не вдалося.

Ця пожежа ще раз показала, як непомірні амбіції людей, які прагнуть влади за будь-що, та їх безвідповідальність за свої вчинки, відбиваються на долях простих громадян.

Відповіді

 • 2006.07.01 | mara

  Re: ІРПІНЬ:Люди вважають американців відповідальними за жертв пожежі

  Моє співчуття
  http://www.tnk-bp.com.ua/press/media/2006/6/1150/
  Хорошего инвестора мы очень быстро забываем
  20 июня 2006, вторник
  Интервью с заместителем главы Фонда госимущества Александром Потимковым. Отвечая на вопрос о наличии собственников, к которым у Фонда вообще нет претензий в части выполнения инвестобязательств, Потимков отметил: «Полностью выполнили инвестиционные обязательства, и мы не имеем претензий к собственникам завода «Океан» — «Дамен Шипярдс Груп», «Киевоблэнерго» — корпорации AES Washington Holdings B.V, ЛИНОСу. Инвестор последнего, компания «ТНК-ВР Украина», выполнила весь объем инвестобязательств, поэтому недавно договор купли-продажи снят с контроля. Вообще-то, их больше, но, как правило, мы сняли с учета — и забыли».

  Источник: Дело http://delo.ua/ru/news/7565.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.01 | Михайло Свистович

   Re: ІРПІНЬ:Люди вважають американців відповідальними за жертв по

   mara пише:
   >
   > Хорошего инвестора мы очень быстро забываем

   По Ірпеню його "хорошості" щось не видно. Бо з усіх служб на РЕМ найбільше нарікань.

   >
   > «Полностью выполнили инвестиционные обязательства, и мы не имеем претензий к собственникам завода «Океан» — «Дамен Шипярдс Груп», «Киевоблэнерго» — корпорации AES Washington Holdings B.V, ЛИНОСу.

   А от ірпінчани мають претензії до AES Washington Holdings B.V, як і миколаївці до «Дамен Шипярдс Груп».
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.01 | mara

    Re: ІРПІНЬ:Люди вважають американців відповідальними за жертв по

    Можливі якісь позови саме від постраждалих громадян до цієї корпорації? Тут вже адвокати почали б переговори. Оплата - обговорений % від суми компенсації. І справочки, справочки, справочки. Особливо від лікарів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.01 | Михайло Свистович

     Re: ІРПІНЬ:Люди вважають американців відповідальними за жертв по

     mara пише:
     > Можливі якісь позови саме від постраждалих громадян до цієї корпорації?

     Ні, ці люди не постраждали від корпорації. Вони б постраждали так само, якби навіть електрику відключили відразу. Бо дим, коли помітили пожежу (через футбол це сталося не відразу), уже був, а поширився він надзвичайно швидко. Мені довелося свого часу бачити кілька пожеж зсередини і навіть одну людину я врятував (виніс з вогню). Тому можу сказати, що цим людям не слід було виходити з квартир і намагатися вибігти з під"їзду. Оскільки знизу концентрація була сильніша, вони втратили сили, а найбільш постраждалий хлопець розбив скло в під"їзді, щоб мати доступ до повітря, і спричинив цим додаткову тягу, яка спрямувала потік диму саме на нього.

     Але добре, що так обійшлось. А якби пожежа була сильніша чи мала б інший характер? Від того, що запізно почали гасити, могли б постраждати інші люди. Тому така поведінка працівників підрозділу "Київобленерго" просто неприпустима.

     До речі, в ЖЕКу має також бути пульт відключення щитових у під"їздах. Але, оскільки там повний розвал від тримісячного безвладдя, то ніхто з працівників нічого не знає. Багато старих позвільнялися, не передавши справ, купа вакантних посад, купа в.о., які працюють відносно недавно. Коротше, суцільний жах, а не ЖЕК. Я думаю, що новопризначений начальник виявить там чимало негараздів, про які навіть не здогадувався.
 • 2006.07.01 | пан Roller

  Люди вважають відповідальними за жертв пожежі амбіції

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  >
  > Ця пожежа ще раз показала, як непомірні амбіції людей, які прагнуть влади за будь-що, та їх безвідповідальність за свої вчинки, відбиваються на долях простих громадян.


  Во всем, что произойдет в Ирпене потом будут виноваты не амбиции Свистовичей, а старая (не советская) власть.

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.01 | mala

   Re: Люди вважають відповідальними за жертв пожежі амбіції

   пан Roller пише:
   > Во всем, что произойдет в Ирпене потом будут виноваты не амбиции Свистовичей, а старая (не советская) власть.

   Скоріше за все так і буде, оскільки роки корупціонерів і потім три місяці безвладдя зробили свою справу. Ірпінь в розібраному стані і для того щоб все налагодити потрібен ЧАС, а його немає.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.01 | baboon

    Re: Люди вважають відповідальними за жертв пожежі амбіції

    Ну вы и развели тут, е-мое.
    Понятно, что Свистовичи во всем виноваты - только дорвались к власти, так сразу и воды нет, и пожары. Бгггг
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.01 | Михайло Свистович

     Re: Люди вважають відповідальними за жертв пожежі амбіції

     baboon пише:
     > Ну вы и развели тут, е-мое.
     > Понятно, что Свистовичи во всем виноваты - только дорвались к власти, так сразу и воды нет, и пожары.

     Це все було і раніше, але якби ви так довго і безнадійно у своїй агонії не чіплялись за владу, то все було б набагато краще.

     > Бгггг

     У Вас слина в горло пішла? Так багато набралося, що через рот не встигла вийти?
  • 2006.07.01 | Михайло Свистович

   Re: Люди вважають відповідальними за жертв пожежі амбіції

   пан Roller пише:
   >
   > Во всем, что произойдет в Ирпене потом будут виноваты не амбиции Свистовичей, а старая (не советская) власть.

   Не у всьому, але дуже багато в чому. Рочків ще два.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua