МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Регіони працюють на себе і Росію

07/03/2006 | Dworkin
Оце слухая я новини про черговий провал круглого столу регіоналами і подумав собі таке:
Не думаю, що "страшне розчарування" з приводу нестворення "помаранчево-блакитної" коаліції - це не головна причина блокування. Все ці "хороводи", ночування, "не приходи" Януковича на переговори, нові і нові нереальні вимоги, вимоги бачити Президента на круглим столом - це все тільки відволікаючі маневри.

Якщо подивитися "чого домагаються" і "кому вигідно" то випливають наступні моменти:

1. Йде банальне затягування і дестабілізація. КС не працює, Кабмін не працює нормально, ВР не працює, Президент і прокуратура без КС теж багато чого позбавлені у можливостях. Це вигідно і Росії і опозиції.

2. Нереальні вимоги Регіонів та "хотіння бачити" Президента й демонстративні "продинамлення" круглих столів - це намагання Регіонів показати електорату і всьому світу - які вони важливі в українській політиці: і парламент (КС, кабмін) без них не працює, і президент їм на круглих столах кланяється - ну просто нікуди без нас не подінетеся (ні народ України, ні "помаранчеві" лідери, ні європейці-американці у відносинах з Україною).

3. Нестабільність на Україні шкодить міжнародному іміджу України, а це:
--- 1) і зниження інвестиційної активності,
--- 2) і проблеми вступу до НАТО,
--- 3) і проблеми статусу України у таких конфліктах, як Придністров"я (а можливо і Абхазія, бо Україна і Грузія висували ідеї заміни миротворцій з Росії, на миротворчі сили ГУАМ);
--- 4) і вираження ненадійності України як енерготранзитера до Європи (а по суті це більш зручне просування "Газпромом" ідеї Північно- і Південно-Європейських газогонів в обхід України). Це все дуже добре кореспондується з посиленням російскої інформаційної війни на дискредитацію України вже не тільки на рівні істерії у російських ЗМІ, але вже ї на рівні російського МЗС, заяв "Газпрому" і Міноборони.

4. Дестабілізація і "підмочення" іміджу України (особливо напередодні саміту G8) вирішує дуже багато геополітичних проблем Росії, починаючи від затримки інтреграції Украни на Захід і закінчуючи демонстрацією сили Росії на теренах СНД, а також продовженням сентенцій про ненадійність "кольорових режимів".

5. Зменшення іноземних інвестицій в Україну працює на бізнес-крило Партії регіонів (бо їм легше скуповувати українську власність у відсутності конкуренції "грошових мішків" із Заходу), а загальне погіршення економічного стану - працює на успіх ПР на нових виборах (бо дискредитує "помаранчевий курс").

Так що думаю, що блокування роботи ВР буде кореспондуватися не з якимись внутрішньо-українськими перемовинами або подіями, а суто з зовнішніми подіями. Вони спробують затянгути ситацію, як мінімум до саміту "великої вісімки" у Санкт-Петербурзі, щоб Джорж Буш і на зворотньому шляху з Пітера не знайшов у Києві дієздатного уряду, а далі - по обставинах. Найкаще їм - це перевибори, і вони будуть усіляко їх прагнути.

Відповіді

 • 2006.07.03 | Сергій Кабуд

  прусаки конкурують з помаранчовими хто буде лизати кремлю

  я думаю це більш адекватно реальності
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.03 | Dworkin

   тобто? поясніть свою думку, будь ласка

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.03 | Сергій Кабуд

    газ, нафта, аміак, героїн, ще щось чого ми не знаємо:

    Україна- теріторія транзиту. найбільшого по світовим масштабам нелегального транзиту москва-захід і назад. Тудой качають всяке гімно, а взад- героїни, всякі інші коштовні буси для папуасів на червоній площаді.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.03 | afterstep

   в кремля для всіх стачить ;) марно змагаються ;)

 • 2006.07.03 | Горицвіт

  Re: Регіони працюють на себе і Росію

  Нічого страшного в протестах опозиції нема. Це (майже) нормальна практика, яка сама по собі не зменшує довіри до України. Довіру може зменшити нестабільність політики уряду. Затягування створення уряду і початку роботи ВР викликає сумніви в дієвості коаліції. От у цьому небезпека. Частиною цієї небезпеки є те, що завтра президент і коаліція можуть оголосити про якісь поступки "регіонам" (крім розумних поступок типу голів комітетів і дотримання регламенту). Заради т.зв. єдності і стабільності, а насправді піддавшись шантажу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua