МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЄС обіцяє Росії зону вільної торгівлі.

07/04/2006 | Забойщик
Європейський Союз заявив про намір розпочати переговори з Росією про щільніші політичні та економічні відносини, зокрема - про можливе створення зони вільної торгівлі.
Фінський прем’єр-міністр Марті Ванханен, країна якого перебрала головування в Європейському Союзі, висловив сподівання на те, що переговори розпочнуться після призначеного на листопад самміту ЄС-Росія.

Промовляючи на тій самій прес-конференції у Гельсинки голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що створення зони вільної торгівлі після вступу Росіє до СОТ відповідає інтересам обох сторін.

Багато оглядачів, однак, вважають, що з огляду на повільний поступ у напрямку вступу Росії до СОТ, пропозиція європейців націлена радше на те, аби підштовхнути Москву до більшої співпраці з Євросоюзом в енергетичних питаннях.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2006/07/060703_russia_eu_oh.shtml

Це все задля того,щоб Росія не розвалилася? Чи не так?

Відповіді

 • 2006.07.04 | Moro

  З трудом уявляю

  Якщо Росія боїться зони вільної торгівлі з Україною(а відповідні документи НЕ ратифіковані думою вже бозна скільки років) - то як вона утворить таку зону з ЄС?
  Зона вільної торгівлі означатиме що енергоносії, наприклад, будуть коштуватимуть в ЄС і РФ практично однаково. А це - в свою чергу означає повний крах рос. промисловості - і вона стає КЛАСИЧНИМ сировинним придатком Європи. Хоча воно однаково до того йде...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.04 | Забойщик

   Без труда представляю, что ради энергетических ресурсов

   Запад простит России (Путину) очень и очень многие преступления.И что в этом конкретном случае зона свободной торговли может означать что угодно и жить ,эта зона, будет по любым правилам.Не нужно идеализировать Запад!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.04 | Moro

    Та при чому тут Путін і його "прєступлєнія"?

    Забойщик пише:
    > Запад простит России (Путину) очень и очень многие преступления.И что в этом конкретном случае зона свободной торговли может означать что угодно и жить ,эта зона, будет по любым правилам.Не нужно идеализировать Запад!

    Мова йде про те, що в умовах зони вільної торгівлі МАЙЖЕ ВСЯ рос. промисловість ЗБАНКРУТУЄ. Всьо би нічо - можна і жить на "підсосі" нафти-газу якийсь час, але є проблєма : надто багато народу(в Росії), а в сировинному секторі робочих місць дуже мало. Відповідно - або треба емігрувати - ну хоча в ту ж Європу(причому мова йде про десяткі мільйонів людей - якщо не всі сто) або.... ну ви розумієте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.04 | Забойщик

     Вынужден пАвтАрить......

     в этом конкретном случае зона свободной торговли может означать что угодно и жить ,эта зона, будет по любым правилам.Не нужно идеализировать Запад!

     -----Я к тому, что эта зона только называться будет "зоной свободной торговли", а реально это может быть всё ,что угодно господину Путину.
     Ситуация довольно часто встречающаяся в реальном бизнесе:"Мы играем по таким-то правилам,но "для милого дружка..." И т.д.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.04 | Moro

      Re: Вынужден пАвтАрить......

      Забойщик пише:

      > -----Я к тому, что эта зона только называться будет "зоной свободной торговли", а реально это может быть всё ,что угодно господину Путину.

      Тоді це не "зона вільної торгівлі", а імперія гаспадіна Путіна з включенням Європи аж по Ла-Манш. Але така єрунда не вдалась навіть сталіну - а сучасна РФ-то пожижє сталінського СССР-то будєть!
      Так шо не бачу сенсу це обговорювати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.04 | 123

    Залежність Западу від російських ресурсів не є прям тотальною

    По-перше, відсоток енергоресурсів з Росії - щось там біля 25%.
    ПО-друге, вже зараз є багато проектів, які забезпечуватимуть альтернативні джерела для Європи.

    Тоді як європейський ринок енергоресурсів являє собою головний ринок Росії.

    Умови зовсім не такі, щоб Росія якось шантажувала Європу газом :)


    Забойщик пише:
    > Запад простит России (Путину) очень и очень многие преступления.И что в этом конкретном случае зона свободной торговли может означать что угодно и жить ,эта зона, будет по любым правилам.Не нужно идеализировать Запад!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.04 | alx_1904

     Вы забыли что В Норвежском море газ заканчивается

     добыча падает и скоро совсем прекратится.
    • 2006.07.04 | Shooter

     Re: Залежність Западу від російських ресурсів не є прям тотальною

     123 пише:
     > По-перше, відсоток енергоресурсів з Росії - щось там біля 25%.

     Виключно газу.

     > ПО-друге, вже зараз є багато проектів, які забезпечуватимуть альтернативні джерела для Європи.

     І нікуда от етого нє дєтся - в любому випадку вуглводням настає капець.

     > Тоді як європейський ринок енергоресурсів являє собою головний ринок Росії.
     > Умови зовсім не такі, щоб Росія якось шантажувала Європу газом :)

     +-. В короткій перспективі - можуть. Але тоді в Росії голод почнеться...
 • 2006.07.04 | Адвокат ...

  Да-с. Ідєі прусачества і комізма,-- на всю Европу!

  Як відомо, прусаки, коміки та вітрянки усю свою "с(т)ратеґію" базують на тім, що ( за умови їхнього приходу до влади в Україні ) моцькалі даватимуть їм ґаз або зовсім на дурняк, або, як Ку-чмо-ві,-- "па саціально нізкім ценам".

  Схоже, що гер-таФФарічь Шрьодер переконав евро-б`юрократів,що моцькалі настільки тупі та марнославні, що не тіко прусакам в Україні, але й усим сущим у Европі, хто буде верещати "Осана, Пуцін!", даватимуть ґаз "па нє взрослим ценам". І що ґазу "шарового" на всих не вистачить. Тому буде соціялістичне змагання "Кто пахваліт Вавана-гексоґєна лучє всєх".

  Однак, є ще один резон, чому свобідні европейці так позірно чекають терориста Пукіна у свої демократичні обійми. Цей резон є в тім, що вони певно не знають, що утне отой "любітєль мальчукових пупков". Зробить рокіровку, і стане імператором "Ґазпрому", піде на "трєтій ( прєзідєнтскій ) срок", зробить і те, і інше. Цими б "руSSкімі вапросамі" можна було б не переймати сь, як би не одна дрібничка. Европейці не кепсько забзділи від тієї думки, що ґазу в моцькалів зовсім не "морє разлівнноє", а навпаки,-- дехвіцит.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.04 | samopal

   А чого такий гвалт? ЄС обіцяє, але...

   лише після вступу Росії у СОТ. А на дорозі цієї "краси" до СОТ, і без того довгої, як етап до Сибіру, стоїть один серйозний шлагбаум. "Полосатий", як йому і положено...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.04 | Забойщик

    Читай всё....

    , пропозиція європейців націлена радше на те, аби підштовхнути Москву до більшої співпраці з Євросоюзом в енергетичних питаннях.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.04 | samopal

     Так ото ж...

     Якщо хто не зрозумів, пояснюю: шлагбаум на тернистому шляху Росії до СОТ не просто "полосатий", а "звйоздно-полосатий"...
 • 2006.07.04 | Shooter

  Так і Україні обіцяє

  І підтримує вступ України до СОТ (яка, виглядає, буде там таки швидше, ніж Росія)

  І це, зауважте, без експорту сировини в Європу.

  Чого знімаєм ґвалт?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.04 | alx_1904

   Это когда это ЕС предлагал Украине

   зону свободной торговле, а?
   Заодно напомни с кем ЕС упростил визовый режим - с Россией или с Украиной?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.04 | Shooter

    Починаючи після помаранчевої революції

    alx_1904 пише:
    > зону свободной торговле, а?

    постійно пропонує. більше того - наполягає, кажучи що зона вільної торгівлі з ЄС була би першим важливим інтеграційним кроком України в напрямку ЄУ

    І офіційне джерело:
    http://www.delukr.ec.europa.eu/page36474.html

    Ten Points for Closer Co-operation

    [...]

    To deepen trade and economic relations between the EU and Ukraine. The review of the existing feasibility study on establishing a Free Trade Area between Ukraine and EU will be accelerated with a view to enable an early start to negotiations once Ukraine has joined the WTO. The EU is also moving quickly on agreements that will provide access to EU markets for Ukraine’s steel and textiles exports – which between them make up 30% of Ukraine’s exports to the EU. An EU-Ukraine steel agreement is under negotiation; an EU-Ukraine textile agreement was adopted by Council this week.

    > Заодно напомни с кем ЕС упростил визовый режим - с Россией или с Украиной?

    Все від умов залежить. Росія погодилася швидше і повністю на умовах ЄС - наприклад, підписала реадмісну угоду. Україна продовжує торгуватися і все наполягає на тому, що угоди про реадмісію та спрощений візовий режим не мусять йти у парі. Але до кінця року, так чи інакше, угода про спрощення візового режимк для України буде.

    Більше - тут
    http://www.glavred.info/archive/2006/07/04/103050-1.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.04 | alx_1904

     Только вот ВВС об этих предложениях и просьбах ЕС что-то не

     знает :)))))
     Я ещё помню что к осени 2005 мы в ВТО должны были быть и что газ не подорожает, и мнооого "обещаний" для лохов помню.
     Shooter пише:
     > alx_1904 пише:
     > > зону свободной торговле, а?
     >
     > постійно пропонує. більше того - наполягає, кажучи що зона вільної торгівлі з ЄС була би першим важливим інтеграційним кроком України в напрямку ЄУ

     И когда это ЕС требовал срочно зону свободной торговли с нами установить, и скакого дня, а? :lol:

     > Все від умов залежить. Росія погодилася швидше і повністю на умовах ЄС - наприклад, підписала реадмісну угоду. Україна продовжує торгуватися і все наполягає на тому, що угоди про реадмісію та спрощений візовий режим не мусять йти у парі. Але до кінця року, так чи інакше, угода про спрощення візового режимк для України буде.

     Дык как всегда хотим всего и сразу и за чужой счёт. Только вот без реадмиссии упрощения не будет, это младенцу ясно.

     > Більше - тут
     > http://www.glavred.info/archive/2006/07/04/103050-1.html
     Ну тогда читай полностью по своей ссылке:

     "на фоне Украины, Беларуси и Молдовы граждане РФ и сегодня чувствуют себя довольно неплохо: именно в отношении граждан РФ зафиксировано наименьше случаев в отказе шенгенской визы - только два процента. У белорусов таких «отказников» - 28%.
     Украина, как бы рьяно она не заверяла брюссельских бюрократов в своей евроинтеграционной преданности, находится в этом списке посредине – с 14%. "

     Вот тебе РЕАЛЬНОЕ отношение ЕС к Украине и России.

     Ну и далее из твоей ссылки:
     "что лишь в случае с Россией эксперты не зафиксировали «дискриминации» по половому признаку: одинаковое число отказов (2%) значится как для представителей мужского, так и женского пола. В Беларуси же, например, шенгенской визой не смогли обзавестись 42% мужчин и только 14% женщин. В Украине разница не столь очевидна – 16% против 10%.

     Даже цена, которую устанавливают российские коммерческие структуры, содействующие получению заветного штампа в заграничном паспорте, заметно отличается от той, которую называют в аналогичных киевских фирмах. Так, если в Москве эта услуга стоит примерно 550 долларов (виза во Францию на полгода), в Украине за подобное содействие нужно выложить в районе 1000-1500 евро. Причем, как объяснили автору этих строк в одной из таких фирм, куда мы обратились во время подготовки этого материала, за сумму в 1500 евро они смогут сделать двухнедельную визу в Финляндию. Да что уж говорить об открытии визы, если украинские заявители готовы платить 5 евро за содействие… в заполнении германской анкеты (литовской – 10 долларов), 12 евро – за прохождение вне очереди, а место в начале списка у французского консульства стоит от 30 до 100 евро. Даже под консульским учреждением Польши, с которой у Украины действует ассиметричный визовый режим, многочисленные дельцы предлагают сокращение продолжительности визовой процедуры до 3 часов за сумму в 30 евро."
     ....
     "С помощью подписанного визового соглашения украинские власти перед парламентскими выборами пытались предоставить избирателю результат реальной работы на евроинтеграционном направлении.....замминистра слишком оптимистично подходил к результатам визовых переговоров с ЕС, дезинформируя таким образом министра Тарасюка.....
     А о том, насколько осторожно относятся еэсовцы к любым непродуманным в вопросе виз действиям, свидетельствует даже такой, казалось бы, неприглядный момент как дискуссия вокруг правильного перевода на украинский язык той самой либерализации (или упрощения) визового режима. Один из наиболее активных европейских консулов, например, посоветовал некоторым украинским экспертам употреблять в данном случае термин «улучшение» (покращення) визового режима. Фактически, даже в такой ситуации европейцы пытаются сделать все возможное, чтобы среднестатистический европеец даже не заподозрил Брюссель в слишком лояльном отношении к гостям с Украины."
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.04 | Shooter

      Я розумію. Все, про що ВВС не каже, в жодному випадку...

      ...не відповідає дійсності.

      Галубая логіка - що тут скажеш.

      Читай офіційні документи, голубе

      http://www.delukr.ec.europa.eu/page36474.html

      Ten Points for Closer Co-operation

      [...]

      To deepen trade and economic relations between the EU and Ukraine. The review of the existing feasibility study on establishing a Free Trade Area between Ukraine and EU will be accelerated with a view to enable an early start to negotiations once Ukraine has joined the WTO.


      Ще питання будуть?

      > "на фоне Украины, Беларуси и Молдовы граждане РФ и сегодня чувствуют себя довольно неплохо: именно в отношении граждан РФ зафиксировано наименьше случаев в отказе шенгенской визы - только два процента. У белорусов таких «отказников» - 28%.
      > Украина, как бы рьяно она не заверяла брюссельских бюрократов в своей евроинтеграционной преданности, находится в этом списке посредине – с 14%. "
      >
      > Вот тебе РЕАЛЬНОЕ отношение ЕС к Украине и России.

      Ці дані самі по собі не є об'єктивними. Оскільки нічого не кажуть про абсолютну та відносну (до кількости населення) кількість відповідних аплікацій. А беручи до уваги те, що українці набагато більше подорожують до ЄУ, ніж росіяни, то абсолютно на одне вийде.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.04 | alx_1904

       Я плакалъъъъъъъъ

       Shooter пише:
       > Читай офіційні документи, голубе

       > http://www.delukr.ec.europa.eu/page36474.html

       1) Это ОБЩИЕ слова, политес, а не ОФИЦИАЛЬНОЕ заявление главы Европейской комиссии.

       > Ten Points for Closer Co-operation
       > [...]
       > To deepen trade and economic relations between the EU and Ukraine. The review of the existing feasibility study on establishing a Free Trade Area between Ukraine and EU will be accelerated with a view to enable an early start to negotiations once Ukraine has joined the WTO.

       > Ще питання будуть?
       Далее читаю ПРОДОЛЖЕНИЕ процитированного тобою абзаца:
       The EU is also moving quickly on agreements that will provide access to EU markets for Ukraine’s steel and textiles exports
       и ВСПОМИНАЮ что ЕС ввело заградительную пошлину на наш металл с 1/7/06, хотя он и так продавался на 20% (ДВАДЦАТЬ) ДОРОЖЕ российского.
       Классное воплощение в жизнь зоны свободной торговли.
       Читай внимательно и вдумывайся ЧТО читаешь, перед тем как постить глупости.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.07.04 | Shooter

        Є від чого

        Виглядає - від "надлишку" розуму.

        alx_1904 пише:
        > Shooter пише:
        > > Читай офіційні документи, голубе
        >
        > > http://www.delukr.ec.europa.eu/page36474.html
        >
        > 1) Это ОБЩИЕ слова, политес, а не ОФИЦИАЛЬНОЕ заявление главы Европейской комиссии.

        :D :lol: :lol:

        Розумієш, хлопче, по-перше такої посади як "глава ЄК" не існує. ;)

        По-друге, якщо вже на те пішло, ЄК є лише виконавчим органом, а не органом який приймає базові рішення (а цими є, насамперед, Council, European Council та Європарламент).

        А далі читай все звідти ж:

        In December 2004, the Council, on the basis of a proposal from the Commission, agreed to the content of the Action Plan and decided to forward the Action Plan to the EU-Ukraine Cooperation Council [...]The EU-Ukraine Action Plan was jointly adopted at a special Cooperation Council on 21 February 2005. [...] in light of Ukraine’s new political circumstances, the High Representative/Secretary General Solana and Commissioner Ferrero-Waldner (люди, які репрезентують EU на міжнародній арені) proposed efforts to maximise the ENP benefits for Ukraine in the course of implementation of the Action Plan. These proposals were confirmed in the 21 February 2005 Council Conclusions, which set out ten points for closer co-operation.


        Ну і по-третє, офіційний документ, а, вірніше, ряд офіційних документів (подібне положення містила ще Partnership and Cooperation Agreement з 1994 року), є основою легального процесу переходу до переговорів щодо Зони Вільної Торгівлі з Україною, а не заяви для преси. Тому ще раз читай уважно зацитований Action Plan у частині щодо створення Зони Вільної Торгівлі між ЄУ та Україною.

        Більше того - оскільки і у випадку України, і Росії умовою початку подібних переговорів є приєднання до CОТ (до якої кучморилі, включаючи твого улюбленого галубого проФФесора так і не змогли приєднатися протягом 10 (!) років - заявка на приєднання була подана ще в далекому 1994), і Україна має всі шанси вступити до СОТ швидше, то цілком логічно що і відповідні переговори щодо утворення Зони Вільної Торгівлі між ЄУ та Україною почнуться швидше, ніж з Росією.

        > > Ten Points for Closer Co-operation
        > > [...]
        > > To deepen trade and economic relations between the EU and Ukraine. The review of the existing feasibility study on establishing a Free Trade Area between Ukraine and EU will be accelerated with a view to enable an early start to negotiations once Ukraine has joined the WTO.

        > > Ще питання будуть?


        > Далее читаю ПРОДОЛЖЕНИЕ процитированного тобою абзаца:
        > The EU is also moving quickly on agreements that will provide access to EU markets for Ukraine’s steel and textiles exports
        > и ВСПОМИНАЮ что ЕС ввело заградительную пошлину на наш металл с 1/7/06, хотя он и так продавался на 20% (ДВАДЦАТЬ) ДОРОЖЕ российского.

        Не бреши - не на сталь, а на труби. Разніцу чувствуєш?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.04 | alx_1904

         Бредишь????

         Shooter пише:

         > Розумієш, хлопче, по-перше такої посади як "глава ЄК" не існує. ;)

         > По-друге, якщо вже на те пішло, ЄК є лише виконавчим органом, а не органом який приймає базові рішення (а цими є, насамперед, Council, European Council та Європарламент).

         Понимаешь, мальчёнок, такой должности как Глава Кабмина тоже не существует, но так говорят.

         > А далі читай все звідти ж:
         >
         > In December 2004, the Council, on the basis of a proposal from the Commission, agreed to the content of the Action Plan and decided to forward the Action Plan to the EU-Ukraine Cooperation Council [...]The EU-Ukraine Action Plan was jointly adopted at a special Cooperation Council on 21 February 2005. [...] in light of Ukraine’s new political circumstances, the High Representative/Secretary General Solana and Commissioner Ferrero-Waldner (люди, які репрезентують EU на міжнародній арені) proposed efforts to maximise the ENP benefits for Ukraine in the course of implementation of the Action Plan. These proposals were confirmed in the 21 February 2005 Council Conclusions, which set out ten points for closer co-operation.
         >
         >
         > Ну і по-третє, офіційний документ, а, вірніше, ряд офіційних документів, є основою легального процесу переходу до переговорів щодо Зони Вільної Торгівлі з Україною, а не заяви для преси. Тому ще раз читай уважно зацитований Action Plan у частині щодо створення Зони Вільної Торгівлі між ЄУ та Україною.

         1)Врунишка, ты Action Plan НЕ ЦИТИРОВАЛ, как всегда "я Солженицина не читал, но вот комментарии товарища Имярек читал, и поэтому Солженицина осуждаю"

         2) Ты Action Plan читал? Судя по всему нет, а я же для маленьких ссылку давал, так вот, там написано:

         - Undertake review of the 1999 joint economic feasibility study on the establishment of a free trade agreement between the EU and Ukraine; and a review of progress on implementation of measures (July 2002).
         – On completion of this review, hold consultations to agree next steps for both sides towards the above mentioned objective and to set out the priorities for the deepening of EU-Ukraine trade and economic relations.

         Года я спешиал для тебя выделил, это и есть отношение ЕС к нам.

         > > Далее читаю ПРОДОЛЖЕНИЕ процитированного тобою абзаца:
         > > The EU is also moving quickly on agreements that will provide access to EU markets for Ukraine’s steel and textiles exports
         > > и ВСПОМИНАЮ что ЕС ввело заградительную пошлину на наш металл с 1/7/06, хотя он и так продавался на 20% (ДВАДЦАТЬ) ДОРОЖЕ российского.
         >
         > Не бреши - не на сталь, а на труби. Разніцу чувствуєш?
         Ой, так ты не знаешь, что основную прибавочную стоимость трубы, а не металл дают, и что трубы гооораздо выгоднее продавать, чем чушки, и трубы из металла делают? :lol:
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.07.04 | Shooter

          Ти - 100%

          alx_1904 пише:
          > Shooter пише:
          >
          > > Розумієш, хлопче, по-перше такої посади як "глава ЄК" не існує. ;)
          >
          > > По-друге, якщо вже на те пішло, ЄК є лише виконавчим органом, а не органом який приймає базові рішення (а цими є, насамперед, Council, European Council та Європарламент).
          >
          > Понимаешь, мальчёнок, такой должности как Глава Кабмина тоже не существует, но так говорят.

          Ги :))) Пардон, сопляче, але "Глава Єврокомісії" тільки страшно далекі від предмету люди (російською - мудаки) кажуть. Оскільки Комісія має Президента. А Главу має Council.

          > 2) Ты Action Plan читал? Судя по всему нет, а я же для маленьких ссылку давал, так вот, там написано:
          >
          > - Undertake review of the 1999 joint economic feasibility study on the establishment of a free trade agreement between the EU and Ukraine; and a review of progress on implementation of measures (July 2002).
          > – On completion of this review, hold consultations to agree next steps for both sides towards the above mentioned objective and to set out the priorities for the deepening of EU-Ukraine trade and economic relations.

          і? що тобі саме не подобається?

          Повторюю - мова ведеться саме про Free Trade Agreement. Звісно, така Угода є можливою лише у випадку вступу України до СОТ, прийняття відповідного внутрішнього законодавства та досягнення відповідної угоди з ЄУ. Проте ще раз - принципово це вже було запропоновано Україні давно, ще в PSA з 1994 року. Залишалась справа "за малим" - вступити в СОТ, провести відповідні реформи.

          Натомість, у випадку Росії ЕNP Action Plan взагалі не існує - рилом, мабуть, не вийшла. ;)

          Існує інший документ - Road Map on Common Spaces, включаючи Common Economic Spaces.

          http://ec.europa.eu/comm/external_relations/russia/russia_docs/road_map_ces.pdf

          Так от зверни увагу - в цьому документі про free trade чи free movement of goods, capitals, etc. взагалі мова не ведеться.
          А документ є набагато більш декларативним (цитую):
          The Joint Statement adopted at the St. Petersburg Summit in May 2003 agreed to reinforce cooperation with a view to creating a Common Economic Space (CES), building on the concept for the common European economic space.

          А тепер спробуй найти - в чому саме полягає відмінність між common market (внутрішній ринок ЄУ), free trade aggreement (типу EFTA чи ЕЕА) і "common European economic space".

          Більше того - подібними чисто декларативними були положення і PCA EU-Russia щодо free trade

          http://ec.europa.eu/comm/external_relations/ceeca/pca/pca_russia.pdf

          To create the necessary conditions for the future establishment of a free trade area between the Community and Russia

          Хоча й сама потенційна можливість цього передбачалась, Article 3, при дотриманні ряду умов, в т.ч. описаних в Article 53 - Competition (іншими словами - без вступу в СОТ про подібне Росії навіть заїкатися неварто)

          > > > Далее читаю ПРОДОЛЖЕНИЕ процитированного тобою абзаца:
          > > > The EU is also moving quickly on agreements that will provide access to EU markets for Ukraine’s steel and textiles exports
          > > > и ВСПОМИНАЮ что ЕС ввело заградительную пошлину на наш металл с 1/7/06, хотя он и так продавался на 20% (ДВАДЦАТЬ) ДОРОЖЕ российского.
          > >
          > > Не бреши - не на сталь, а на труби. Разніцу чувствуєш?
          > Ой, так ты не знаешь, что основную прибавочную стоимость трубы, а не металл дают, и что трубы гооораздо выгоднее продавать, чем чушки, и трубы из металла делают? :lol:

          Я радий, що ти визнав свою відверту брехню. Із затятими галубими брехунами таке не часто трапляється.
      • 2006.07.04 | alx_1904

       Заодно читай ЧТО ЕС хочет от нас официально (л)

       EU/UKRAINE ACTION PLAN (Final)

       http://ec.europa.eu/comm/world/enp/pdf/action_plans/ukraine_enp_ap_final_en.pdf
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.07.04 | Shooter

        Ну так читай

        Чи не вмієш?

        Ще раз цитую те саме:

        In accordance with article 4 of the PCA, and in the light of advances in economic reform and implementation of PCA commitments, consider jointly the feasibility the establishment of a Free Trade Area following Ukraine’ s accession to the WTO.

        Більше того - нагадую, що можливість утворення Зони Вільної Торгівлі України з ЄУ передбачалася вже давно:

        http://ec.europa.eu/comm/world/enp/pdf/country/ukraine_enp_country_report_2004_en.pdf

        The Partnership and Cooperation Agreement (PCA) was concluded in 1994 and entered into force in March 1998. Trade-related provisions of the PCA with the EU entered into force in February 1996. The possible establishment of a future Free Trade Area with Ukraine is foreseen in the EU-Ukraine PCA.

        Але, знову ж таки, головною умовою початку подібного процесу було приєднання до CОТу, над яким кучморилі так "успішно" 10 років, з 1994 по 2004, працювали.

        Ну і ще раз - чи у випадку України, чи Росії подібні переговори можуть розпочатися ЛИШЕ після приєднання країни до СОТу.

        Тому чого влаштовувати радісну істерику щодо EU Free Trade Area with Russia, беручи до уваги те, що Росія від СОТ є дальше, як Україна - не розумію.
    • 2006.07.04 | Englishman

     Re: Починаючи після помаранчевої революції

     Shooter пише:
     > Все від умов залежить. Росія погодилася швидше і повністю на умовах ЄС - наприклад, підписала реадмісну угоду. Україна продовжує торгуватися і все наполягає на тому, що угоди про реадмісію та спрощений візовий режим не мусять йти у парі. Але до кінця року, так чи інакше, угода про спрощення візового режимк для України буде.

     Саме тому, що Росія НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ підписувати реадмісійну угоду з Україною, вони на це і пішли. Як Ви думаєте, скільки нелегалів попадає до ЄС через Україну, і скільки- НАПРЯМУ з Росії? Але заради справдливості- так, саме через це, Росія мала простіші умови для переговорів.

     Більш цікавим є оцей момент:

     Впрочем, как свидетельствует обнародованное вчера украинским Центром Мира, конверсии и внешней политики Украины (ЦМКЗПУ) совместно с польской Фундацией Стефана Батория исследование «Мониторинг визовой политики стран Европейского Союза», на фоне Украины, Беларуси и Молдовы граждане РФ и сегодня чувствуют себя довольно неплохо: именно в отношении граждан РФ зафиксировано наименьше случаев в отказе шенгенской визы - только два процента. У белорусов таких «отказников» - 28%.

     Украина, как бы рьяно она не заверяла брюссельских бюрократов в своей евроинтеграционной преданности, находится в этом списке посредине – с 14%. Причем, по некоторым показателям она даже отстает от Молдовы, которая, по ловкому выражению одного молдавского политика, уже «интегрировалась в ЕС ногами».
 • 2006.07.04 | alx_1904

  Кстати укр. версия очень урезанная. Полностью: (/)

  > Европа хочет свободной торговли с Россией
  >Европейский союз хочет заключить с Россией соглашение о свободной торговле, как только Москва станет членом Всемирной торговой организации (ВТО).

  >Об этом заявил глава Европейской комиссии Жозе Мануэль Баррозу, добавивший, что он попросит у стран-членов ЕС мандата на проведение соответствующих консультаций с российским правительством.

  >Эти слова Баррозу прозвучали на фоне продолжения переговоров вступлении России в ВТО, которые, как надеются в Москве, будут завершены уже в этом году.

  >Открытие энергетики

  >Соглашение о свободной торговле позволило бы объединенной Европе добиваться от России открытия ее энергетического сектора, в котором, по словам европейских бизнесменов и чиновников, явно не хватает конкуренции. В частности, речь идет о монополии государственной компании "Газпром".

  >Руководство газового гиганта заставило забеспокоиться европейцев прошедшей зимой, резко сократив поставки топлива на Украину из-за ценового спора. Это решение опосредованно сказалось и на потребителях в Западной Европе, многие из которых получают российский газ через проходящие по территории Украины трубопроводы.

  >Жозе Мануэль Баррозу отметил, что пока не стоит обсуждать содержание или сроки европейско-российского соглашения о свободной торговле, однако представитель ЕС Питер Пауэр предположил, что эта договоренность может включать в себя отмену нетарифных торговых ограничений, а также всеобъемлющее соглашение в энергетической области.

  >Кроме того, возможность открытия российского энергетического сектора будет обсуждаться и на открывающемся вскоре саммите "Большой восьмерки" в Санкт-Петербурге.

  >Готова ли Москва?

  >Тем не менее, как отмечают наблюдатели, пока не ясно, насколько Москва готова к открытию своей энергетической сферы - и готова ли к этому вообще.

  >Она не раз уже заявляла, что не намерена ратифицировать предложенную Евросоюзом Энергетическую хартию, которая вынудит Россию открыть свои нефте- и газопроводы для транзита третьих сторон и позволит активизировать конкуренцию в энергетической области.

  >Между тем, президент России Владимир Путин, который будет хозяином петербургской встречи руководителей восьми промышленно развитых государств, приглашен и на неформальную встречу Евросоюза, которая в октябре пройдет в Финляндии. А еще через месяц он вновь поедет в эту страну, где состоится очередной официальный саммит Россия-ЕС.

  >Оба мероприятия проводятся в Финляндии, которая сейчас занимает пост коллективного председателя Европейского союза и отношения которой с Россией принято считать образцом для многих других государств Старого Света.

  http://news.bbc.co.uk/hi/russian/business/newsid_5143000/5143872.stm
 • 2006.07.04 | Andrij

  Ну ось чому не переїхати до Росії? (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua