МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Qui Prodest ?

07/04/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Вчора ввечорі кореспонденти "Майдану" стали свідками ганебної для київської міської влади події, що сталася на головній площі столиці.

Доблесні працівники міліції ліквідували легендарний київський імпровізований риночок біля головпошти, загальновідомий в Україні як зручне місце, де можна придбати диски з українською музикою, українські книжки, національну символіку.

Постраждалі пояснили нам, що міліціянти посилалися на вказівку київського міського голови громадянина Черновецького.

Можливо, наявність десятку "розкладок" з синьо-жовтим асортиментом дійсно не вкладається в естетичну, так би мовити, концепцію Майдану Незалежности, зокрема - на досконалий художній смак гр-на Черновецького. Але ми маємо до пана голови кілька запитань, на які хотіли би почути відповідь:

1. Що зробив пан голова для того, щоби замість стихійних "розкладок", де "кияни і гості столиці" роками купують те, що їм потрібно (наприклад, один з кореспондентів "Майдану" - з 1991 року) запропонувати продавцям розмістити товар, скажімо, у більш цивілізованого вигляду кіосках?

2. Чому, примусивши продавців згорнути свої імпровізовані торгові точки на відтинку від входу до метро до кінця будинку головпошти, міліціянти, водночас, ні пальцем, ні незлим тихим словом, ні палицею не торкнулися таких саме торгових точок, найбільш віддалених від Хрещатику?
Чи відповідає дійсности інформація, що певний час тому до людей, що продають книжки, символіку та CD, підходили переконливого вигляду "фізичні особи" з настирливою пропозицією піти геть і поступитися місцем?

3. Чому панові голові на Майдані заважають книжки та музичні диски і при цьому дивним чином не заважають гидотні "малі архітектурні форми" з пивом, слабкоалкогольною отрутою типу "дрінк" тощо, котрі рясно заполонили центр столиці?

4. І, врешті, головне запитання, ставити яке у подібних ситуаціях рекомендували ще стародавні римляне - Qui Prodest? Кому вигідно? Агов, громадянине Черновецький?

Фоторепортаж буде додано за кілька хвилин

Відповіді

 • 2006.07.04 | Соломія

  Re: Qui Prodest ?

  Черновецького у відставку !
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.04 | ОРИШКА

   Re: Qui Prodest ?

   Шо - Опять? Вибори?
 • 2006.07.04 | Moro

  Оба-на!

  Якось-какось вимальовується одна лінійка Харків-Донецьк-Київ!...
  ШО би ето значіло?....
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.04 | Пані

   Львів додайте

   Там теж саме відбувається. В нас була стаття про потішну війну з МАФами. АЛе буде більше інфи. Ми зараз її систематизуємо в регіональному розрізі. Це дуже корисно в таких випадках мати розвинену регіональну структуру.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.04 | afterstep

    а Львів яким боком? що він вам завинив?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.04 | Пані

     Це тема зносу МАФів

     Малих Архітектурних форм, в народі - кіосків.

     Як не дивно - воно йде синхронно в різних місцях з різним кольором влади.

     А стосовно "завинив" то не мені. Я взагалі то цей тренд підтримую (за що мене регулярно бьють ногами на місцевому форумі). Але скрізь виникають питання про законність таких дій.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.04 | ziggy_freud

      такій красі, як Майдан знос кіосків і яток

      навряд допоможе. Бо основну частину ландшафту складають теплиці ім.Бабушкіна і тенти пивниць. В цьому сенсі +\- одна точка з компактами навряд щось змінить. Тільки викличе незручності для більш-менш постійних попкупців. Йдеться про звичайний стиль роботи командно-адміністративної Дупи Сраківни.

      Скоріш за все, хлопці виявили зайву принциповість і відмовились комусь додатково платити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.04 | Пані

       Я тільки про Харків підтримую

       Стосовно Києва та Львова я утримуюся, бо не в темі.

       В нас, слава богу, ніякого Бабушкіна не було, і дуже схоже, що і на обрії нема. Тому знос кіосків саме в центрі таки дуже сильно покращує вигляд міста.

       Щоправда в нас з площі і пивнуху, аналогічну вашим прибрали. Стосовно неї воплей якраз було найбільше.
      • 2006.07.06 | Сергій Кабуд

       пивні ларкі краще просто попалити разом з ....

 • 2006.07.04 | Забойщик

  Мэры Киева,Донецка ,Львова и Харькова - агенты Путина!!!

  Вывести и расстрелять?!

  Совсем ребята приболемши. С одной стороны мэр должен наводить порядок, а с другой - этих ниЗЗя,тех ниЗЗя трогать. А как же с порядком быть?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.04 | Мартинюк

   Війни з малим торговим бізнесом завжди масштабні і синхронні.

   Спостерігаю за цим ще з часів присмерку СРСР - вони ініціються не центральним державними органами, але попри це надзвичайно добре організовані, масштабні і синхронізовані в часі.

   Може це місцеві влади мають якусь "тіньову" систему координації? Бо центральній владі це очевидно не потрібне, та й врешті вона не здатна на таку оперативність та зорганізованість...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.04 | Забойщик

    Синхронизатор есть - выборы. 26 марта мы их выбрали (мэров),

    Они три месяца приходили в себя, подсчитывали прибылЯ и убылЯ. А теперь "За дело!"

    -----Сейчас в Донбассе проходит несколько таких дел.Что обращает на себя внимание ВЕЗДЕ мы,т.е. предприниматели, предпочли законные договорные отношения НЕ законным.

    В Донецке: у рынка есть собственник. Именно его действия (а также выгодность территории , которую занимает Континент) спровоцировали власть на судебное преследование. Технически, т.е. с точки зрения Закона все нормы соблюдены. И Континент обречен на снос СДЕБНЫМ решением.

    Но есть и другая сторона - предприниматели , которые работали на Континенте. То есть АРЕНДОВАЛИ у собственника (во всяком случае мои знакомые арендовали) прилавок,киоск,место.... Вот они-то предпочли НЕ оформлять договором свои отношения с собственником. Причины разные. В том числе и не желание самого собственника. Но теперь этим предпринимателям НЕЧЕГО предъявить суду,ментам,судисполнителям.... Документов на право владения или временой эксплуатации (аренды) данного объекта- прилавка, места, киоска...- у них нет. ОНИ БЕСПРАВНЫ. И бесправие это есть следствие их БЕЗДЕЙСТВИЯ по законодательному закреплению за собой права на объект.

    Только если Лукьянченко нужен определенный имидж и новый собственник согласится его поддержать они (предприниматели) могут что-либо выиграть.И то не надолго.Мы сами создаем себе трудности.

    Сколько мне пришлось выдержать "покушений" на моё кафе - не расскажешь.Больно уж место "жирное",центрее некуда.Один адвокат,высокие ментовские чины,эт сетера. Но так как ВСЕ документы в порядке и ВСЕ экспертизы проведены - облом вышел всем.

    Любите юристов -источник вашей информированности,защищенности и вашего спокойствия.;)
 • 2006.07.04 | catko

  сьогодні спілкувався з одним постраждалим

  каже що згребли всіх без попередження. його товар (прапорці, майки, шалики, значки) конфіскували і сьогодні рішенням суду це узаконили. всього на 4 тисячі гривень тільки з одної людини.
  основне офіційне посилання на відсутність права торгувати саме в цьому місці. неофіційне - так сказав черновецький. при цьому всі дозволи і патенти на право торгувати в порядку.
  відсутність права полягає в тому що старе право закінчилось саме перед виборами і всі документи на нове право "в процесі". тільки от за період безвладдя ніхто цим не займається з чиновників.

  так що після заборони дивитись український футбол, пити українське пиво (відповідний указ в процесі - заборонити і торгувати і пити на вулиці пиво в центрі) прийшла заборона на українську символіку (спробуй тепер десь прапор купи).
  а ще ходять дивні чутки про "майже готове рішення про упорядкування андріївського узвозу".

  що далі - бабульок з свічками-іконками з під церков ганяти?
 • 2006.07.04 | Moro

  Таємнича Україна

  1. "Раскол страни", бум, трах, ба-ба-бах!, блокування парламенту! НАТО вон! - і тим не менше у Харкові, Донецьку, Львові, Києві ідуть на диво симетричні процеси - немов би хтось вправно тим всям керує з одного центра.
  2. Чорт зна скіко часу не маємо нормального уряду, парламенту, судів... - і ти не менше на диво стабільно працює економіка - в умовах радикального підвищення цін на енергоносії - прискорюється її ріст і росте експорт.

  Ну не чудо?.....
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.07.05 | Роман ShaRP

  По поводу символики и цивилизации.

  1. Що зробив пан голова для того, щоби замість стихійних "розкладок", де "кияни і гості столиці" роками купують те, що їм потрібно (наприклад, один з кореспондентів "Майдану" - з 1991 року) запропонувати продавцям розмістити товар, скажімо, у більш цивілізованого вигляду кіосках?

  Вообще этот вопрос мне представляется на стыке Минкульта и Минсвязи. Почему?

  Потому что есть две структуры, отделения которых более-менее равномерно расположены по всей стране - это Ощадбанк и почта.

  Из них именно почте логично поручить продажу государственной символики - нескольких видов значков с гербом, флага большого, флажка малого, наклеек, можно какие-то футболки добавить...

  Торгуют же сейчас периодикой, открытками и всякой, пардон, фигней - салфетками, шампунями, мылом... А тут вполне приличный, хотя может и не самый ходовой, но товар сам в руки просится. Плюс висят (не знаю, как в других отделениях, но в нашем висят) информационные плакаты с государственными символами. А самих символов - не купить.

  То же самое и на Майдане. Стоит же там, блин, Главпочтампт, можно на нем найти одно-два свободных окна, и торговать этой символикой хоть до посинения.

  Без всякого соседства с Климовым, "Спором о Сионе", и прочей литературой сомнительного содержания.
 • 2006.07.05 | Gunslinger

  Re: Qui Prodest ?

  тут питання не в упорядкуванню Майдану.

  Прибрали тільки книги, прапори і диски.

  Пиво і матрьошки ніхто і пальцем не зачепив.

  А знайомий дійсно розказував що останнім часом їм натякали, що треба звільняти місце для "більш достойних достойників"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.05 | DADDY

   Re: Qui Prodest ?

   Будемо мати на Майдані замість національної символіки, дисків з українськими піснями, книжок з історією українського спротиву, перегляду матчів національної збірної адептів Сандея Аделаджі з духовною літературою сектантського напряму. На великому екрані будуть транслювати проповіді того самого Сандея.Все буде тужур, ажур і ля мур.
   Блін, там працювали на тих розкладках наші хлопці та дівчата - заробляли собі копійчину на хліб, на мизерну студентську каструлю.
   Обрали собі на голову мента по-життю.... ню-ню. Ще всі у паранжі ходити будуть, якщо Чорновецький раптово в іслам піде.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.05 | Роман ShaRP

    Какая возвышенная лексика, однако.

  • 2006.07.06 | Сергій Кабуд

   кияни на це дивитися будуть- і... і шо????

   все найкраще що я привозив з України я купував САМЕ НА МАЙДАНІ.

   ющенко є русіфікатор, елементгарне совкове недороблене чмо


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua