МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А єсть лі мальчік : Дещо про запаси газу "Газпрому"

07/05/2006 | Moro
Д.е.н. Міхаїл Дєлягін (він же відомий в певних колах як "Міша-красний галстук" :-) ) :

Если Казахстан присоединится к проекту Баку—Джейхан и поставке своих энергоносителей в Европу, минуя Россию, то это отрежет от нас и туркменский, и узбекский газ, без которых сегодня мы уже не можем существовать, не можем выполнять свои обязательства по поставкам в Европу. С другой стороны, если строится нефтегазовый мост по дну Каспийского моря из Ирана в Казахстан и Китай, возникает совершенно иная макроэкономическая конфигурация. Особый исторический цинизм ситуации заключается в том, что до середины Каспия маршрут будущей казахской "трубы" вообще не имеет значения — важно лишь то, куда он пойдет дальше: на юг, в Иран, или на запад, в Азербайджан.

http://zavtra.ru/cgi//veil//data/zavtra/06/659/41.html

Може так статися, що справжньою глибинною причиною грубої газової атаки Москви на Україну був дефіцит газу для поставок до Європи. Контракти є - газу нема.. - вірніше його не вистачає. В такій ситуації той несусвітній скандал був кращий для ГП вихід, аніж визнання браку газу.

Відповіді

 • 2006.07.05 | Moro

  Дещо про бульдогів під кавром

  России сейчас нет смысла поднимать вопрос о пересмотре цены на газ для Украины, поскольку нынешняя цена устраивает обе стороны, считает президент Союза нефтегазопромышленников России Геннадий Шмаль.

  «Сейчас России нет смысла поднимать тему цены на газ для Украины, поскольку никто не оспаривает ту цену, которая есть. Конечно, Тимошенко обещала пересмотреть соглашения, но я думаю, что ей это тоже не интересно. Пока та цена, которая для Украины есть, с учетом туркменского газа, вполне может устроить Украину, тем более что они покупают газ у РосУкрЭнерго по $95 за 1 тысячу кубометров», – сказал Шмаль.

  http://ru.obkom.net.ua/news/2006-07-05/1610.shtml

  Будущєму прєзіденту Укераїни на замєтку(ну може хто мріє:-) : Як тіко Тимошенко заявляє про перегляд газових угод, так відразу хтось з ГП заявляє, що ніхто і нічого переглядать не збирається, і шо 95 - то класна ціна. А як тіко вона замовкає - так сразу разддаецца: "ща поднімєм до 230! Точно ща поднімєм"!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.05 | один_козак

   Re:

  • 2006.07.05 | Сергій Кабуд

   ce cikave

 • 2006.07.06 | AxeHarry

  Re: А єсть лі мальчік : Дещо про запаси газу "Газпрому"

  Moro пише:
  >
  > Може так статися, що справжньою глибинною причиною грубої газової атаки Москви на Україну був дефіцит газу для поставок до Європи. Контракти є - газу нема.. - вірніше його не вистачає. В такій ситуації той несусвітній скандал був кращий для ГП вихід, аніж визнання браку газу.  Хм... Дужe Можe Бути. Sуди вкладаeцця нібито нeстача газу у ПідзeмнихГазоSховишах (тіпа шоби зняти з Росіі відповідалність за нeдопоставки газу наступноі зими - тобто цe нe Росія нeдопоставляe, а Украіна нe маe газу у ПГS шо маe ітти в Европу - до рeчі, за нeдозакачування у ПГS могли би "дати трохи $$$" ТомуХтоПриймаeРішeння - бо питання сурйознe для Росіі).

  Взагалі, дужe схожe шо у Росіі з газом "шос нe то" - намагання лубими шляхами взяти під контрол ГТS Украіни аби повністу контролувати дозування газу у Европу.

  Тута така чeргова параноідалнe ІМХО -

  Задачка

  Трeба:
  1. Забрати Крим і можливо Sхід Украіни.
  2. Забрати ГТS.
  3. Диктувати Европі своі умови

  Дано:
  1. "По-Наглому" (Взять і подєліть) вирішити проблeму Росіі ніззя - УSА і Европа будут досит сильно воняти.
  2. "Тумбочка з грошима" Росіі зараз лeжит в УSА (стабфонд РФ).
  3. Гучно скоротили строк війсковоі служби у Росіі, і тихо відмінили відстрочки до арміі.
  4. Газу "малавато будe".

  1. Росія трохи показала ціeі зими Европі шо такe "газовий кранік". Тобто вжe вистачит лишe "тонко натякнути" шо Европі канeшно крашe бути взимку у тeплі ніж воняти про якийс там Крим і сувeрeнітeт якоісь Украіни. Тим білшe якшо обставити цe таким чином шо "Украіна знови тирить ваш наш газ".

  2.Для того шоби назначити "смотряшeго" від Газпрому у Европі - ніяких $ нe жалко. Мона навіт Друга Гeрхардта взяти у долю.

  3. Ну ніяк нe хочe Росія виводити війска з Придністровя і з Абхазіі. Якшо подивицця на мапу, то видно досит вигіднe розташування силних армійских угрупуван для блокування підступів до Криму з півночі (Придністровя) і підтримки з моря (Абхазія).

  4. Ні в якому разі ніззя допускати шоби у Криму НАТО робили навіт якийс натяк на базу - бо НАТО цe нe УкрВійско, соплі жувати нe будe. Алe ж тут e такасобі Натаха з Прориваними "казачками" яка коштуe досит дeшeво, так шо трeба профінансіруват. А також "профінансіруват" всяко-різних рeгіонів з іх "язиками", всяко-ріжних окрeмих "лубодрузів" і "юлів" з іх пeрманeнтним бардаком - створити благодатний фон для майбутниого "широго нєгодованія" - "Доколє!!!".

  5. Sкорочeння строку служби і відміна студeнтских відстрочок у арміі РФ означаe лишe то шо базови війскову підготовку будe отримувати набагато білшe лудeй і у швидші строки. Такe вжe було - підготовка типу "Взлєт/посадка" у 1939-41 році. Постійно діючий полігон для молодшого ком.складу e - Чeчня.

  6. А нeйтралізувати USА - так то просто у дeн "Д"-1 і час "Х"-24 задіяти оту "Тумбочку з грошима" - трохи побалувацця на NewYork StockExchange, трохи "побалувацця" з доларом - тоі тумбочки вистачит на то шоби в USА якийс час боліла голова про власний долар і власну eкономіку ніж про якус там Украіну.
  А до того момeнту тихeнко трохи давати "юго-васточним друзям" всяких ядрионих тeхнологій шоби УSА мали собі клопіт і заняття.

  Вірогідний рeзултат: Забрано Крим, Укр.ГТS. Европа під контролeм "краніка". USА в глибокій жопі з кризою звідки нe скоро вибeрeцця.

  Отака параноя. Критикуйтe.

  ПS. А можe всeтаки крашe в НАТО?
 • 2006.07.06 | Пані

  Адвокат про це з січня каже

  Moro пише:

  > Може так статися, що справжньою глибинною причиною грубої газової атаки Москви на Україну був дефіцит газу для поставок до Європи. Контракти є - газу нема.. - вірніше його не вистачає. В такій ситуації той несусвітній скандал був кращий для ГП вихід, аніж визнання браку газу.

  І десь також про це на форумі писав.

  Каже, що це йому стало ясно з аналізу скандалу навколо газових угод 4 січня.
 • 2006.07.06 | Сергій Кабуд

  все це канєшно можливо але перед збільшенням ЦІНИ є несуттєвим а

  абсолютно.

  Якщо прибуток по старим цінам на газ приносив кремлю 5 міліардів(умовно ціна до $50) то відповідно підвишена до $250 ціна дає ДОДАТКОВИХ 20Міліардів баксів.

  А Ви шукаєте інших причин....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua