МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обережно: Джеймси-бонди з Москви спішать на поміч!

07/06/2006 | Dworkin
Держдума Росії прийняла дуже цікавий закон:
http://www.gazeta.ru/2006/07/05/oa_206810.shtml

Він дозволяє Президенту РФ без дозволу парламента застосовувати спецпідрозділи ФСБ і СВР (Служби зовнішньої розвідки) за кордоном РФ.

Здавалось би привід вибраний дуже непоганий: запобігти наступним можливим викраденням дипломатів (на зразок того, що відбулося у Іраку), або врятувати їх з полону у разі захоплення терористами.

Так відразу і уявляєш собі, яскраві моменти антитерористичних рейдів на зразок голівудських кінострічок про Джеймса Бонда, або хоча б "Спецназа по-русски".

Але не поспішаймо радуватися з приводу "зниження терористичної загрози по всьому світу". Якщо проанализувати уважніше наслідки цього закона, то з"ясується, що рівень безпеки скоріше знижується. Тому що ФСБ і СВР - де-факто правонаступниці найодіозніших і найнебезпечніших спецслужб 20 сторіччя - КДБ та ГРУ, що мають під своїм крилом дуже багато суперпрофі і технологій, як бойового так і підривного, диверсійного плану. І вся ця диявольска машинерія, наразі залишається без будь якого парламетського контролю і цілковито переходить у розпорядження кремлівських президентских чиновників (які у Росії ніколи не відрізнялися ні поміркованістю, ні публічністю). І зважте все це ПО ЗА КОРДОНАМИ РОСІЇ!

Тобто, якщо сказати простіше: відтепер у будь-який момент, за однім розчерком пера чи просто словом, сказаним якимсь чиновником з оточення Путіна, спецпідрозділ "суперменів" з ФСБ вилітає у будь-який куточок Земної кулі! Ніякої гласності, ніякого громадського, чи навіть депутатського контролю. Смерть наздожене "терористів" не тільки у іракських "сортирах", але й можливо на кримських пляжах, або навіть у київських кабінетах. Чому б ні?

Звичайно військові Міністерства оборони РФ не зможуть потрапити за кордон без дозволу парламенту Росії, лише частини ФСБ та СВР. Але не все так просто. Не треба забувати, що у Росії у кращих традиціях СРСР та на відміну від України та більшості цивілізованих країн, ПРИКОРДОННІ ВІЙСЬКА підпорядковани не міністеству оборони і не виділені у окрему службу, а підпорядковані... ФСБ.

І якщо під час Помаранчевої революції чутки про російський спецназ у Адміністрації Президента, були скоріше за все лише чутками, то зараз вони стають реальними як ніколи.

Відповіді

 • 2006.07.06 | Чучхе

  А є ж якийсь договір, що спецслужби СНД не працюють проти одна о

  дної. Цікаво, правда, наскільки це реально.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.06 | Sire

   Re: А є ж якийсь договір, що спецслужби СНД не працюють проти одна о

   Є так би мовити джентельменські угоди, зокрема між СБУ і ФСБ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.06 | AxeHarry

    Re: А є ж якийсь договір, що спецслужби СНД не працюють проти од

    Sire пише:
    > Є так би мовити джентельменські угоди, зокрема між СБУ і ФСБ.
    .... а також існують SантаКлаус і Sнігуронка.
 • 2006.07.06 | bm

  Re: Обережно: Джеймси-бонди з Москви спішать на поміч!

  Dworkin пише:
  > Держдума Росії прийняла дуже цікавий закон:
  > http://www.gazeta.ru/2006/07/05/oa_206810.shtml
  >
  > Він дозволяє Президенту РФ без дозволу парламента застосовувати спецпідрозділи ФСБ і СВР (Служби зовнішньої розвідки) за кордоном РФ.
  >
  Действительно чудовищно! Все операции спцподразделений нужно обсуждать минимум в течение месяца в парламенте в присутствии прессы. И не дай бог задействовать службу внешней разведки зарубежом. Исключительно для внутреннего пользования! ;)

  > Тобто, якщо сказати простіше: відтепер у будь-який момент, за однім розчерком пера чи просто словом, сказаним якимсь чиновником з оточення Путіна, спецпідрозділ "суперменів" з ФСБ вилітає у будь-який куточок Земної кулі! Ніякої гласності, ніякого громадського, чи навіть депутатського контролю. Смерть наздожене "терористів" не тільки у іракських "сортирах", але й можливо на кримських пляжах, або навіть у київських кабінетах. Чому б ні?
  >
  СУПЕР!!! :) Все "так называемые спецоперации" под контроль общественности с назначением общественных контролеров... ;) Каждый депутат должен иметь детальный план всех операций и возможность контроля на месте (т.е. должен на месте убедиться, что человек, готововший теракт, действительно его совершил... Всех секретных агентов утверждать на заседаниях ЖЕКов... так, что ли?)

  > Звичайно військові Міністерства оборони РФ не зможуть потрапити за кордон без дозволу парламенту Росії, лише частини ФСБ та СВР. Але не все так просто.
  Вот, оказывается, где собака зарыта!

  > Не треба забувати, що у Росії у кращих традиціях СРСР та на відміну від України та більшості цивілізованих країн,
  Опять СУПЕР!!! Какие же это страны? Уж точно не США. Там погран. служба, ФБР, ЦРУ, служба иммиграции входят в Homeland security department. ;) Кстати, СВР тоже входит в ФСБ... ;)

  > ПРИКОРДОННІ ВІЙСЬКА підпорядковани не міністеству оборони і не виділені у окрему службу, а підпорядковані... ФСБ.
  >
  > І якщо під час Помаранчевої революції чутки про російський спецназ у Адміністрації Президента, були скоріше за все лише чутками, то зараз вони стають реальними як ніколи.

  ТОЧНО! Раньше российского спецназа не оказалось, а теперь он точно есть!!! На том самом месте! Можно даже не проверять!

  Спасибо, уважаемый, за ветку... Очень интересно!
  Я не очень разбираюсь в медицине, но по-моему это и есть паранойя... Нет?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua