МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мороз перестав існувати як політичний лідер

07/06/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Події парламентського дня 6 липня та перспективи формування керівництва парламенту й уряду коментує голова УРП “Собор”, народний депутат України Анатолій Матвієнко

Формування коаліцій з ідеологічно неблизьких сил тягне значні небезпеки. Оскільки учасники Демократичної коаліції - це справді різні ідеологічні ніші, різні ціннісні орієнтири, то Мороз почував себе в компанії ліберальної “Нашої України” некомфортно і для нього важливо було реалізувати свої переконання тільки через владу. Він вважає, що має повне моральне право стати головою Верховної Ради. Мені здається, що в своїй боротьбі за владу й владні портфелі Мороз втратив почуття міри.

“Регіони” блокували парламент, бо потрібні їм були не комітети, а розвал новоствореної коаліції. І поки вони не знайшли слабку ланку, вони не розблоковували Верховну Раду. Цією слабкою ланкою виявився саме Мороз. Лише коли вони з ним домовилися, спровокувавши його боротися за посаду спікера, вони виконали своє головне завдання – розвалу коаліції. Я не думаю, що вони голосуватимуть за Мороза. Бо якби вони хотіли проголосувати за нього, вони б інакше себе позиціонували, - висунули б не лідера, а якусь постать десятого ряду.

Швидше за все, “Регіони” намагатимуться зіграти по максимуму і спробують переконати Мороза, щоб він голосував за Азарова. Голосування Мороза за Азарова – це кінець для соціалістів як партії. Але й “Регіони” програють, тому що їм тоді буде потрібно йти в коаліцію з комуністами і соціалістами. А така коаліція є безперспективною. А відсутність коаліції – це розпуск парламенту і тому байдуже, хто там буде стояти зараз на чолі цього приреченого парламенту.

Ось про що мають думати “Регіони”. Тому вони повинні просто чесно проголосувати за Азарова. Мороз швидше за все не буде голосувати за Азарова, а буде торгуватися і його не оберуть. Таким чином ми збережемо статус кво, але вже одержали зруйновану коаліцію.

Винуватцями руйнування коаліції є всі. Це я хочу підкреслити – всі без виключення. Але Мороз виявився найслабшою ланкою, він здався. Тому треба переходити до нового формату коаліції. І я повторюю свою тезу – найкращим форматом коаліції були б три сили, однорідні більш-менш по своїй ідеології – “Регіони”, „Наша Україна” і БЮТ. Це достатньо, щоб мати потужний запас голосів, ухвалювати рішення, проводити конституційні зміни. Ну а ліві – за традицією мають залишитися в опозиції, там їм і ніша.

Шкода Соцпартію, яка потерпає зараз не за свою вину. Шкода тих людей, які вірили, що Мороз є моральним політиком. Я готовий пробачити йому цю помилку, я не списую його з орбіти. Він розумний чоловік, може написати чимало нормальних законів, але, на превеликий жаль, як політичний лідер він перестав існувати сьогодні в очах української громадськості.

Прес-служба УРП “Собор”

Відповіді

 • 2006.07.06 | viktor vilnius

  Re: Мороз перестав існувати як політичний лідер

  все дуже просто - МОРОЗА ЯК ПОЛІТИЧНУ ФІГУРУ ТРЕБА ІГНОРУВАТИ, і виборці, і інші члени "коаліції" на це маєть право, а соціалістам треба якось очиститися від Мороза, інакше соцпартії - неминуча політична смерть. Як це не зрозумів сам Мороз? Здавалося б розумна людина. Він - політичний мрець, і це очевидно. Потрібен другий Майдан.
 • 2006.07.06 | Холера

  Соціалістичні регіони, чи "голубі" соціалісти?...

  Політична проституція - цікава річ.. Навіть в камеру дивитися соромно. Цікаво, а як бути з передвиборною програмою? А як бути з електоратом, який голосував за помаранчевих соціалістів?
  Жаль пана Мороза! Обравши одноденний комфорт похоронив себе як політика. Тепер уже ніхто не згадуватиме про піднятий ним касетний скандал і світлі речі на Майдані.
  Хотілось би вважати, що на його зраду вплинули тільки гроші і амбіції, а не "блакитні прєлєсті" пана Азарова, Кушнарьова і, простіть, Віктора Федоровича. Хоча.. чого не буває в цьому світі! :о))
 • 2006.07.07 | Сергійко

  Re: Мороз перестав існувати як політичний лідер

  Мороз и не был лидером, а марионеткой ДА.
 • 2006.07.07 | Сергійко

  Re: Мороз перестав існувати як політичний лідер

  А Мороз и небыл лидером, как и Янукович, это марионетки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.07 | НТВ

   Re: Мороз перестав існувати як політичний лідер

   А,что теперь будет с Луценко?Януковичи разорвут его,как тузик грелку.Здесь соплей не будет.Неплохой подарок от соратника.Единственное радует в этой ситуации,что несунам надо ползти к яныку на коленях и клянчить,клянчить,клянчить,хоть что нибудь бы дал.А то взомнили из себя великих интриганов,суки.
 • 2006.07.07 | Юрій

  Re: Оце ж вам кара господня за мрії про широку коаліцію  Оце ж вам кара господня за ваші мрії про широку коаліцію з партією регіонів.Ніби мудрий українець Анатолій Матвієнко.а верзе такі дурниці,та ще й мріє,що в цю багнюку вступить БЮТ.Не дочекаєтесь!Цю кризову ситуацію створили,ви,які до обіду вели переговори з БЮТом і СПУ,а після обіду з партією Януковича.От і догралися,а хитро вимаханий Мороз розкусив вас і випередив.Котюзі - по заслузі!До речі, два голоси за спікера Мороза віддала Наша Україна...
 • 2006.07.07 | Свiдомий

  Re: Мороз перестав існувати як політичний лідер

  "Хєрня!", як сказав би герой вiдомого гамерикоського фiльму "Everything is illuminated". З тим, що Мороз вчора досить несподiвано дав "прикурити" "любим друзям" я згоден, а от з тим, що вiн перестав iснувати як полiтичний лiдер, - нi. Як то кажуть, а нєхєр було Парашенка совать... ;-)
 • 2006.07.07 | пан Roller

  Мороз -молоток. Матвиенко - труп..

  переглядів: 14 // URL: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152255201

  Brgds


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua