МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до українського суспільства

07/07/2006 | Володимир Лобач
Звернення
до українського суспільства учасників круглого столу «Конституція України – народ і влада»

Учасники круглого столу «Конституція України – народ і влада» - представники громадських організацій та творчої інтелігенції Полтавщини вважають, що Конституція України, прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року та зміни, що були внесені до неї 6 грудня 2004 року, є результатом законодавчого втілення прагнень українського народу до свободи, незалежності, збереження і розвитку його національної самобутності та добробуту. Чинна Конституція є гарантом благополуччя всіх верств суспільства. В той же час вона містить ідеологію та орієнтири розвитку України.
Разом з цим не може не викликати стурбованості за майбутню долю України те, що різними політичними силами розхитуються засади Конституційних положень. Нині інституції України не функціонують належним чином, що є наслідком політичної нестабільності центральних органів законодавчої та виконавчої влади, затягування процесу створення громадянського суспільства. Здебільшого громадськість лише спостерігає за подіями і не завжди може впливати на них. Поки що не налагоджений конструктивний діалог між виконавчою владою та найбільш активними представниками громадських організацій, не вивчається і не враховується їх думка при прийнятті рішень стосовно державотворення та суспільного життя. Таким чином, в Україні виконавча влада ще не стала прозорою і відкритою у своїх діях. Посадові особи, особливо найвищого рангу, користуються надмірними пільгами, що викликає широке невдоволення населення. Всі ці негаразди, якщо не вжити термінових заходів, можуть призвести, вже у поточному 2006 році, до руйнівних потрясінь в економіці України та гіперінфляції.
У цей складний для українського суспільства час, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, учасники «круглого столу» закликають і вимагають наступне:
1.У своїй діяльності кожна посадова особа всіх гілок влади та місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів, члени політичних партій та громадських організацій повинні не лише на словах, а й на ділі неухильно керуватись положеннями чинної Конституції України.
2. Пропозиції щодо можливих змін до основного Закону – Конституції України вносити у порядку, передбаченому законодавством, але при умові, коли не будуть обмежуватись права і свободи громадян України, які є невід’ємними від їхніх обов’язків перед суспільством, а також будуть сприяти його єдності та територіальній цілісності суверенної незалежної України.
3. З метою забезпечення прав і свобод громадян України виконавчій владі та законодавчо Верховній Раді України створити умови для ефективної та незалежної судової системи, а також і для постійного функціонування Конституційного Суду України.
4. Успішний розвиток культурної сфери та економіки України буде можливим лише за умови, коли будуть визначені основні їх напрямки становлення:
- схвалення Верховною Радою України Програми діяльності Кабінету Міністрів України;
- затвердження Верховною Радою України загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони довкілля.
5. Органам державної влади та місцевого самоврядування налагоджувати взаємодію з громадськими організаціями, сприяти створенню громадських колегій та спільно з ними вирішувати усі питання.
6. Політичним партіям, громадським організаціям, науковим закладам ініціювати широке обговорення для прийняття відповідних рекомендацій на круглих столах, конференціях, парламентських слуханнях статті 24 Конституції України стосовно того, що „Громадяни мають рівні права і свободи, та є рівними перед законом”, і що „рівність прав жінки і чоловіка забезпечується...” у тому, наскільки ця норма діє у нашому суспільстві. Крім того, було б доцільно провести обговорення стосовно обґрунтованості різкого росту цін на комунальні послуги.

Закликаємо всіх громадян до активної участі у досягненні злагоди в українському суспільстві. Будемо разом розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну і правову державу!

Звернення направити президенту України, голові Верховної Ради та прем'єр-міністру, а також запропонувати для публікації всім засобам масової інформації України.

Круглий стіл проведений за ініціативою комітету-об’єднання громадських організацій «За чесну владу на Полтавщині» та за сприянням Полтавського центру науково-технічної та економічної інформації.
м. Полтава, 23 червня 2006р

Відповіді

 • 2006.07.07 | ОРИШКА

  Re: Звернення до українського суспільства

  Давайте организовываться.
  Единая сила - народ.

  Буду сейчас лупить по всем веткам.

  Иначе Украину ждет встреча с КАМАЗом Кушнарева.

  Плз, конструктив.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua