МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи є Ви патріотом України і що для вас є патріотизмом?

07/07/2006 | Serhii
Зважаючи на вчорашній спіч Кушнарьова про те, що ПР не дасть помаранчовим "приватизувати" право на патріотизм, хотілося б почути від голубо-бєлих їх розуміння власного патріотизму. Вони ж теж себе патріотами називають
Особисто для мене патріотизм - це , в першу чергу, відданість незалежності України. Для справжнього патріота, яким я себе вважаю, важливими є такі поняття , як потужність України в економічному, зовнішньополітичному, військовому сенсах. Не секрет, що зараз в сучасному світі неможливо бути абсолютно незалежним, бо це шлях до ізоляції на кшталт Білорусі або Північної Кореї, - саме до цього призводить нейтралітет. Але кожна країна повинна втрачати свій суверенітет розумно, з користю для своїх національних інтересів та робити це повільніше, ніж його втрачають інші країни. Процес втрати суверенітету сучасними країнами світу є об"єктивним не невідворотнім, бо глобалізація та економічний розподіл праці між країнами робить світ взаємозалежним. Головне завдання України - це втрачати свій суверенітет укомога повільніше. Так було завжди і так буде й надалі, що імперії використовували свої колонії для власного збагачення. За ту саму роботу в одних країнаїх люди отримують зар. плату в декілька разів більшу, ніж в інших країнах. Саме на цій несправедливості побудовано благополуччя народу імперій та сильних країн. І не беріть приклад Швейцарії задля спростування цієї тези, бо місце знаходження Швейцарії дозволило користуватись загальноевропейськими технологічними та фінансовими ресурсами, які зараз не доступні Україні.
Питання російської мови для мене - це не питання націоналізму чи несприйняття російськомовного населення України. Для мене питання мови - це вплив Росії на громадян України через російськомовні ЗМІ, фільми, всю російську культуру, яка побудована на виспівуванні величі Росії, як держави, та на применшенні величі інших країн, а значить і України в тому числі.
Питання приходу до влади ПР для мене - це не питання приходу до влади кримінальних політиків. Для мене - це приход до влади політиків, які виховані на російській культурі, політиків, які все своє життя зі сльозами на очах слухали гімн Радянського Союзу і не сприймають іншої батьківщини. Так вони були виховані з дитинства і їх вже не змінити. І не треба нікого змінювати, треба прийняти їх існування в Україні як факт. Але приход цих людей до влади розпочне чергову хвилю русифікації українського населення. Українська свідомість так і не стала модним чи хоча б нейтральним поняттям. Натомість російська свідомість не втратила своєї потужності і її позитивне сприйняття тепер ще більше посилюється. І це не питання русофобії для мене. Це питання збереження української ідентичності. Якби рядом була інша імперія , а не Росія , то від неї я б захищався, а не від Росії. Зараз в Україні ще не втрачений шанс стати відносно самодостатньою державою. Хоч більшість і говорить російською мовою, але переважна частина українців поважає українську мову і говорять російською вимушено, просто через звичку яку вони отримувалим все своє життя. Але цей шанс зберегти українську ідентичність може бути втрачено.
Яким же ж чином розуміють прибічники ПР регіонів патріотизм України? Яка їх мета, які їх ідеали? Мені цього не зрозуміло. Та і їм цього не зрозуміло, бо прийти до влади та заробити грошей - ось їх мета. В НСНУ чи БЮТ є теж ці тенденції, але заради приходу до влади вони використовують український патріотизм і ведуть патріотичну політику , щоб при владі залишитись. Антипатріотичні сили ж використовують антипатріотичні настрої електорату , щоб залишитись при владі, і не їх вина, що такі настрої у нас в суспільстві є. Поки кожен громадянин України не зрозуміє, що ж для нього є патріотизмом, нічого у нас в політиці на краще не зміниться.
Маю багато знайомих іноземців і в розмовах про Україну як самостійну державу головним лейтмотивом проходить її декларована незалежність. Ніхто не вірить в те, що держава є справді незалежною. Всі відносяться до України як до колишньої колонії Росії і сумніваються , що Україна колись позбавиться цієї залежності. Після помаранчової революції багато хто мав надію, що Україна все-таки стане самостійною у зовнішній та внутрішній економічній політиці, а після 26 березня всі в один голос говорять, що цей шанс Україна втратила.
Так, Ющенко , Тимошенко, Порошенко і компанія не заслуговують на диферамби про непорочність. Я з цим не сперечаюсь. Але підтримую їх не за святість, а за те , що вони заради своєї, можливо, й егеістичної мети використовують проукраїнські настрої електорату і відповідальність перед їх електоратом змушує їх вести проукраїнську політику. Ворували і за часів ПР і будуть ворувати за часів помаранчових, але за ПР, окрім воровства, ми ще й отримаємо русифікацію та втрату реальної незалежності. Невже громадянам України не шкода української державності, що вони з візгами радощів під керівництвом російських політиків Зюганова та Затуліна кричать про території регіональних мов, без НАТО, без ЕС? Невже вони не розуміють, що за цими штампами ховається одна проста річ - не пустити Україну в самостійну зовнішню політику? Без самосітйної зовнішньої політики Україна не зможе відстояти свої права країни-транзитера. Зараз на саміті в Петербурзі вирішуватимуться проблеми енергетичної безпеки, де вироблятиметься стратегія заснована на інтересах імпортерів та експортерів енергоносіїв і про інтереси України всі забудуть, бо Україна в очах Заходу - це ненадійний партнер, і взагалі , для чого домовлятись з Україною, якщо просто можна домовитись з Росією. Ціна на енергоносії складається не за ринковими правилами, а за правилами монополізму. Якщо подивитись на визначення ціни газу за принципом собівартості + прибуток , то ціна ніколи не буде 260 доларів. А чому тоді ціна на транзит визначається за принципом собівартості +прибуток? Саме тому, що на Україну ніхто не зважає, коли можна домовитись з Росією. Якби Україна була сильною країною, а Росія - слабкою, то ціна газу визначалась би за принципом собівартості, а ціна транзиту - за принципом монополізму. Це подвійні стандарти сучасного світу і виграє тут завжди сильніший. Я навів тільки один приклад, а таких прикладів в міжнародній економіці безліч. Візьміть хоча б антидемпінги. Саме тому у нас є підстави боротися не з США, не з ЕС, не з Ізраелем, а з Росією, бо національні інтереси у нас протирічять один одному. Якщо українські громадяни , нарешті, цього не зрозуміють, то гріш їм ціна.
Я ніколи не опускатиму руки в боротьбі за національні інтереси своєї держави, навіть тоді, коли мій програш в цьому буде очевидним, бо тільки боротьба може уповільнити програшний процес. А він зараз, на жаль, для України програшний. Раніше я винив у всьому кучмізм, який блокував свободу слова та не дозволяв українцям відкрити очі, а зараз у нас є свобода слова, але журналісти в Україні (на відміну від Росії) в гонитві за сенсаціями не виконують жодної суспільно корисної функціїї. І велика вина за втрату суверенітету України лежить саме на них, на українських журналістах. Подивіться на російські канали - там щодня піднімають в ЗМІ авторитет російської влади і більшість журналістів роблять це без вказівок зверху, просто з почуття патріотизму. А в Україні всі тільки лаять владу та українську державність. Чи дійсно ми українці - вороги своєї держави? Складається враження, що так.

Відповіді

 • 2006.07.07 | kotygoroshko

  Re: Чи є Ви патріотом України і що для вас є патріотизмом?

  ніколи не сперечайся з дурнем - люди можуть не помітити різниці :)

  це на тему того що Кушнарьов щось вякнув - а ти пережовуєш
  давай ще якась шльондра з окружної про патріотизм заспіває і ми тут почнем соплі розвозити?

  хто хоче бути патріотом, той є ним, ми вже не маленькі
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.07 | kotygoroshko

   поважати шльондру

   більше шансів, що я буду поважати шльондру, ніж Кушнарьова
   тому що деяких жінок займатися проституцією обставини примушують, а от щоб такі обставини примушували займатися політикою, влаштовувати Сєвєродонецьк а потім бздіти про патріотизм - я ще не чув такого
  • 2006.07.08 | Мірко

   Так, я є патріотом українського народу

   Я націоналіст.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.09 | Albes

    .

 • 2006.07.07 | Дядя Вова

  Сначала разберитесь для себя с термином «патриотизм».

  Если это любовь к родине, готовность отдать за нее даже самоё жизнь, то не вижу большой разницы между Вами и Кушнаревым. Если это «виспівування українських пісень», то не знаю: так как ни Вас, ни Кушнарева еще не слышал.

  Если же это звериная ненависть к России, то да, Вы – патриот, а Кушнарев – нет.

  Вы пишете:
  > Питання російської мови для мене - це не питання націоналізму чи несприйняття
  > російськомовного населення України. Для мене питання мови - це вплив Росії на громадян
  > України через російськомовні ЗМІ, фільми, всю російську культуру, яка побудована на
  > виспівуванні величі Росії, як держави, та на применшенні величі інших країн, а значить і
  > України в тому числі.

  Ох...еть! Другого слова в мою бандитско-восточную голову не приходит. А если я слушаю Голос Америки на английском ежедневно, то Вы меня - прощаете? Чувствую, что «Да!».

  А кто Вам, вообще, давал право кого-то судить с высот собственной образцовости? «Лекарю, исцелися сам».
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.08 | один_козак

   Обратите ВАШИ слова СЕБЕ!

   Дядя Вова пише:
   > А кто Вам, вообще, давал право кого-то судить с высот собственной образцовости? «Лекарю, исцелися сам».

   А сам?..
  • 2006.07.11 | MOSKALL

   Re: Сначала разберитесь для себя с термином «патриотизм».

   А.С. ПУШКИН -"АХ КАК ГРУБ И БЕДЕН НАШ РУССКИЙ ЯЗЫК" - нє дабавіть нє атнять нічово большє нє магу ....
 • 2006.07.07 | пан Roller

  Патриотизм-последнее пристанище подлецов.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.08 | TrollSeeker

   Чи варто розкидатись банальностями?

  • 2006.07.08 | Dworkin

   Обильное цитирование чужих мыслей - признак отсутствия своих!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.09 | Забойщик

    Признак - это всего лишь признак отсутствия , а не отсутствие.

   • 2006.07.09 | пан Roller

    А кто это сказал, до меня?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.09 | Забойщик

     пан Roller ! Стыдно не знать! Это Лев Толстой.

     Если точнее, то он цитировал Джонсона:

     Последнее прибежище негодяя - патриотизм.

     Джонсон
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.10 | пан Roller

      Re: Джонсон////А я вспоминаю, не могу вспомнить.

      Забойщик пише:
      > Если точнее, то он цитировал Джонсона:
      >
      > Последнее прибежище негодяя - патриотизм.
      >
      > Джонсон

      А я вспоминаю, не могу вспомнить. Это кажись президентом Америки был. Или что-то с Англией связано._Но, не Толстой, помню.

      Brgds
 • 2006.07.07 | Lexa62

  Re: Чи є Ви патріотом України і що для вас є патріотизмом?

  Патріотизм це вміння шанувати і любити свою Вітчизну такою, якою вона є, якою вона була, і усвідомлювати, що від твоїх вчинків залежить якою вона буде в майбутньому.
  А ще цінувати те, що дала тобі і всьому світові твоя Батьківщина: мову, культуру, звичаї, героїв.
  І відчувати себе смертною клітиною невмирущого тіла нації, на дарованій їй Богом Батьківщині.
  А ще нести перед світом відповідальність за збереження і розвиток батьківського спадку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.08 | Дядя Вова

   Приятно, что и Вы косвенно выступили в защиту Кушнарева.

   Lexa62 пише:
   > Патріотизм це вміння шанувати і любити свою Вітчизну такою, якою вона є, якою вона була, і усвідомлювати, що від твоїх вчинків залежить якою вона буде в майбутньому.
   > А ще цінувати те, що дала тобі і всьому світові твоя Батьківщина: мову, культуру, звичаї, героїв.
   > І відчувати себе смертною клітиною невмирущого тіла нації, на дарованій їй Богом Батьківщині.
   > А ще нести перед світом відповідальність за збереження і розвиток батьківського спадку.
   «Батьки» Кушнарева, как и большинства жителей слобожанщины, в 17-м веке заселили огромные пустынные просторы т.н. Дикого Поля. Примерно половина переселенцев приехала тогда из далёкой Галичины, а другая половина - из близлежащих Белгородской и Курской областей.

   И та, и другая общины свято берегут «мову, культуру, звичаї, героїв» своих слобожанских предков, несут перед миром «відповідальність за збереження і розвиток батьківського спадку». А «спадок» их – не белгородский и не галицкий, он уже новый - украинский.

   Это как американцы – они же уже не англичане, не испанцы, не ирландцы, не поляки и не китайцы, а АМЕРИКАНЦЫ, хотя большинство говорит на английском языке. Украина – сравнительно молодая страна, и не нужно всем обязательно отождествлять себя с правобережьем, гордиться можно (и нужно!) уже своей новейшей историей.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.11 | MOSKALL

    Re: Приятно, что и Вы косвенно выступили в защиту Кушнарева.

    Дядя Вова пише:
    >
    > «Батьки» Кушнарева, как и большинства жителей слобожанщины, в 17-м веке заселили огромные пустынные просторы т.н. Дикого Поля. Примерно половина переселенцев приехала тогда из далёкой Галичины, а другая половина - из близлежащих Белгородской и Курской областей.
    >
    > А ЦЕ І Є ЕТНІЧНИМИ УКАЇНСЬКИМИ ЗЕМЛЯМИ - ДОПОКИ СТАЛІН "НЄ САЗДАЛ ГРАНІЦИ САВЄЦКАГА САЮЗА"...
  • 2006.07.08 | пан Roller

   Патріотизм це вміння шанувати і любити то, що забрала у тебя Бат

   Lexa62 пише:
   > Патріотизм це вміння шанувати і любити то, що забрала у тебя Батькивщина.Жизнь.

   Brgds
 • 2006.07.08 | igrot

  Re: Чи є Ви патріотом України і що для вас є патріотизмом?

  Патріотизм - це перш за все дбати про простих людей тієї країни, патріотом якої ти хочеш бути. І кого ми тоді можемо назвати патріотами України? Хто жертвує своїм іміджем, здоров‘ям, своїми благами задля добробуту простих українців, а хто думає і використовує наявні можливості для вирішення особистих проблем.
  Жаль, але навіть цей майдан перетворився на задоволення амбіцій його власників.
 • 2006.07.08 | ilia25

  Боже храни Украину от таких патриотов

  ... которые ставят в пример российких учеников Геббельса.

  Serhii пише:
  > Особисто для мене патріотизм - це , в першу чергу, відданість незалежності України.

  Можете спать спокойно -- никакому Януковичу в страшном сне не приснится, что Украина свою независимость потеряет. Ахметову тоже не нужно, чтобы его позвали в Кремль и там обьяснили, какому Абрамовичу он дожен продать Шахтер за 3 миллиона.(с)

  > Для справжнього патріота, яким я себе вважаю, важливими є такі поняття , як потужність України в економічному, зовнішньополітичному, військовому сенсах.

  Демократия, свободный рынок, толерантость и уважение прав и свобод каждого гражданина вы забыли. Хотя все вами перечисленное я влается следствием этих вещей.

  > Не секрет, що зараз в сучасному світі неможливо бути абсолютно незалежним, бо це шлях до ізоляції на кшталт Білорусі або Північної Кореї, - саме до цього призводить нейтралітет. Але кожна країна повинна втрачати свій суверенітет розумно, з користю для своїх національних інтересів та робити це повільніше, ніж його втрачають інші країни. Процес втрати суверенітету сучасними країнами світу є об"єктивним не невідворотнім, бо глобалізація та економічний розподіл праці між країнами робить світ взаємозалежним. Головне завдання України - це втрачати свій суверенітет укомога повільніше.

  Тогда и развиваться экономически Украина будет так же медленно.

  > Так було завжди і так буде й надалі, що імперії використовували свої колонії для власного збагачення. За ту саму роботу в одних країнаїх люди отримують зар. плату в декілька разів більшу, ніж в інших країнах. Саме на цій несправедливості побудовано благополуччя народу імперій та сильних країн.

  Неправда -- благополучие развитых стран основано на упорном труде их граждан. Вы, наверно, слабо представляете, насколько много и эффективно они там работают.

  > І не беріть приклад Швейцарії задля спростування цієї тези, бо місце знаходження Швейцарії дозволило користуватись загальноевропейськими технологічними та фінансовими ресурсами, які зараз не доступні Україні.

  А как насчет Сингапура или Тайваня? Им тоже местополижение помогло воспользоваться европейскими ресурсами?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | MOSKALL

   Re: Боже храни Украину от таких патриотов

   Каша в голові - бо заперечуєте просто, щоб заперечити.Не підмінюйте теми і понять, не доводьте свою правоту по аналогії - це дозволено тільки в математиці. "ЗДЄСЬ НАДА КАНКРЄТНЄЙ ПАЦАНИ"...
 • 2006.07.09 | Георгій

  Re: Чи є Ви патріотом України і що для вас є патріотизмом?

  Для мене бути патріотом - це в першу чергу ніколи не опльовувати Україну і її народ. Ідоляни, які вклоняються певній соціально-економічній моделі - чи то утопічно-зрівняйлівсько-"соціалістичній," чи то соціал-дарвіністській "вільноринковій," і при цьому кажуть, що люди в Україні якісь от ну не такі і т.д., для мене - антонім патріотів. І ще, для мене моя Батьківщина, Україна, є просто моя родина, моя розширена сім"я, мої "домашні," і тому для мене, християнина, патріотизм є річ суто релігійна (1 Тимофія 5:8). Нарешті, я дуже вірю в відродження укpаїнської еліти, людей типа Петра Могили, Івана Мазепи, Павла Скоропадського і подібних до них справжніх аристократів нашої нації. Якось ці люди повинні повстати з попелу і передавити охлократію і "баблократію." Це було б добре.
 • 2006.07.09 | Забойщик

  Лев Толстой о патриотизме....

  Для христианина любовь к отечеству стоит преградой для любви к ближнему. И как в древнем мире любовь к семье должна была быть принесена в жертву любви к отечеству, так в христианском мире любовь к отечеству должна уступить любви к ближнему.  Последнее прибежище негодяя - патриотизм.  Патриотизм не добродетель: жертвовать своей жизнью ради отжившего суеверия государства не может быть нашей обязанностью.  Патриотизм в наше время выставляется поводом оправдания и всякого общественного зла, и личной подлости. Человеку внушают, чтобы он ради блага своей страны отказался от всего, что делает страну его достойной уважения: ради патриотизма человек должен подчиниться всякому постыдному делу, которое, развращая честных людей, ведет к погибели весь народ.
  Много злого совершают люди ради себялюбия, еще больше зла совершают они ради семьи; самые же ужасные злодеяния - шпионства, поборы с народа и ужасные смертоубийства, войны - совершаются людьми ради патриотизма, и совершающие их гордятся этими злодеяниями.


  Проповедывать в наше время всемирного общения народов исключительную любовь к своему народу и всегдашнюю готовность к войне с другим народом - все равно что проповедовать в наше время среди мирных людей исключительную любовь к своей деревне и в каждой деревне собирать войска и строить крепости. Любовь к своему исключительному отечеству, которая прежде соединяла людей одной страны, в наше время, когда люди уже соединены путями сообщения, торговлей, промышленностью, наукой, искусством, а главное, нравственным сознанием, уже не соединяет, а разъединяет людей.  Любовь к своему отечеству, так же как и любовь к своей семье, есть естественное свойство, но так же, как и любовь к семье, никак не может быть добродетелью, но может быть пороком, когда преступает те пределы, при которых нарушается любовь к ближнему.


  --------------------------------------------------------------------------------
  Патриотизм до такой степени несвойственен людям нашего времени, что он может быть возбуждаем только внушением. Это самое и делают правительства и те, которым патриотизм выгоден: они внушают его тем, которые уже не испытывают его и которым он невыгоден. Надо быть настороже против этого обмана.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.09 | kotygoroshko

   процитуйте іранських письменників

   цитуйте, будь ласка, письменників тих країн, у яких приємно бувати...

   мені здається, іранці патріоти - гарна країна, працьовиті люди, шанобливе ставлення один до одного і до іноземців, посилають на*уй Америку, хоч самі і не мають ядерної зброї - сміливі
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.09 | Забойщик

    Re: процитуйте іранських. Сто раз писал:советов НЕ принимаю.

    Да и какой смысл цитировать того,кого никто за пределами его болота не знает. А Льва Толстого знает весь цивилизованный мир. И в отличие от вас, читает.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.09 | kotygoroshko

     Re ?

     Забойщик пише:
     > Да и какой смысл цитировать того,кого никто за пределами его болота не знает. А Льва Толстого знает весь цивилизованный мир. И в отличие от вас, читает.

     ха-ха :)
     як кажуть " падскажітє, гдє купіть кілаграм той трави которую ви курітє"
     не думав, що весь цивілізований світ давав тобі повноваження за нього розписуватися

     якщо ти не знаєш, про Гарі Поттера зараз люди читають книжки, а не то шо ти думаєш :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.09 | Забойщик

      Смешной такой .....

      -07-2006 16:46, kotygoroshko
      Re ?

      Забойщик пише:
      > Да и какой смысл цитировать того,кого никто за пределами его болота не знает. А Льва Толстого знает весь цивилизованный мир. И в отличие от вас, читает.


      ха-ха
      як кажуть " падскажітє, гдє купіть кілаграм той трави которую ви курітє"
      не думав, що весь цивілізований світ давав тобі повноваження за нього розписуватися

      ------Мне не давал. А вот статистике давал. Хоть бы ради интереса пошарил Гуглем в сети и поискал КАКИЕ книги самые читаемые. ТОКА не путай в сию секунду и за все время их существования.

      якщо ти не знаєш, про Гарі Поттера зараз люди читають книжки, а не то шо ти думаєш

      -----Если тебе нравится Жора Потный - читай на здоровье. А мы уж как нибудь обминем сию напасть.Я свое младшей дочери покупал этого Потного. Мы его давно в горбиблиотеку сдали.Пусть любители травятся.
 • 2006.07.10 | Sean

  Цікавий хвакт

  Спочатку перетворюють чергову гілку на гівносховище, а потім скаржаться на адмінгрупу та модераторів. Ну-ну.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua