МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політпрогноз від Івана Зайця: "Всьо буде Донбасс"

07/07/2006 | Майдан-ІНФОРМ
«З обранням Олександра МОРОЗА спікером зреалізовано найгірший варіант формування влади за результатами парламентських виборів: здійснився реванш антиукраїнських, антидержавницьких сил, до влади повернулися комуно-олігархи», - наголосив перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ, коментуючи вчорашні події в парламенті.

Аналізуючи причини такого повороту подій, Іван ЗАЄЦЬ покладає провину на «Президента, лідерку БЮТ ТИМОШЕНКО та керівників «Нашої України», які вирощували соціалістів як «золоту акцію» на виборах 2006 року», а також «з 2004 року реалізовували політику на заміщення націонал-патріотів соціалістами у виконавчій владі та на витіснення національної демократії з парламенту як окремої політичної сили».

«Таку якість («золотої акції» в таборі помаранчевих) міг набути Український народний Блок, але було зроблено все для того, щоб УНБ не пройшов до парламенту», - наголосив Іван ЗАЄЦЬ.

Щодо розвитку подій зі створення коаліції після виборів, Іван ЗАЄЦЬ зазначив, що «помаранчеві політичні сили не просто втратили роль ведучого в післявиборчому політичному процесі формування влади, а втратили перемогу, яка була у їхніх руках». Серед причин він називає ту обставину, що «в таборі помаранчевих домінували не європейські принципи, а візантійські – утаємниченість, ведення переговорів невеликою купкою людей, витіснення на периферію основної частини фракції, а також те, що націонал-патріоти у БЮТі і НУ виявилися статистами».

Обрання МОРОЗА, переконаний перший заступник голови УНП, свідчить про остаточну руйнацію демократичної коаліції. «Коаліція зруйнована де-факто і залишилося лише оформити цей процес. Мені не зрозуміла позиція представників помаранчевих сил – БЮТ і «Нашої України», чому вони не поспішають оформити розвал коаліції юридично».

У цьому контексті «дивними», на думку Івана ЗАЙЦЯ, виглядають і заяви Юлії ТИМОШЕНКО про не існування коаліції взагалі. «Відповідно до регламенту, коаліція створена з моменту оголошення її складу в стінах ВР. Коаліція може припинити де-юре своє існування, якщо депутатів буде менше 226, якщо фракція вийшла з коаліції або якщо коаліція виключила фракцію», - додав він.

Підтримку Олександра МОРОЗА з боку КПУ Іван ЗАЄЦЬ пов’язує не лише з фінансовою чи кадровою вигодою, а з «реалізацією геополітичного проекту по знищенню української державності, який відбувається під орудою Кремля».

У ситуації, що виникла, Іван ЗАЄЦЬ бачить два варіанти розвитку подій: «Або Партія регіонів намагатиметься повністю взяти владу – без помаранчевих, або вийти на псевдошироку коаліцію за участю або «Нашої України», або БЮТ, або ж частини НУ чи БЮТ». «Проте будь-який подальший розподіл влади вже відбуватиметься за провідної ролі Партії регіонів. Навіть широка коаліція не порятує справи, бо вже створюватиметься на умовах Партії регіонів,» - зазначає Іван ЗАЄЦЬ.

Щодо подальшого розвитку України, Іван ЗАЄЦЬ прогнозує, що він характеризуватиметься «наступом на українство, українську сутність української держави, ідеологією напівреформ, спробою переглянути політику європейського вибору, посилиться процес дезінтеграції в середині України».

Наталя Максименко.

Відповіді

  • 2006.07.08 | matsukm

    Re: Політпрогноз від Івана Зайця: "Всьо буде Донбасс"

    І, Заєць - розумна людина і досвідчений політик. У його оцінках політичної ситуації, що склалася в Україні, гірка, але суща правда: реалізується геополітичний сценарій ліквідації української державності. Ліквідація відбувається під орудою Кремля. Це - цинічне гвалтування європейської ідентичності української нації, в результаті якого Україна змінить свій цивілізаційний європейський вибір на азіопський. Чи вповні усвідомлює історичні наслідки свого зрадництва О. Мороз? Гадаю, що так. Мороз - це ленінець, для якого і національні інтереси України, і мораль у політиці пусті звуки. Для Леніна принцип доцільності в політиці є абсолютним. Для Мороза абсолютною цінністю в політиці є власна кар"єра і він готовий на будь-яку аморалку заради кар"єри. Йому наплювати на історичну долю України.
  • 2006.07.10 | Колян

    Re: Політпрогноз від Івана Зайця: "Всьо буде Донбасс"

    Все было решено еще много времени назад, когда " бандиты должны были сидеть в тюрьме", но нкто не сел, кроме тех кто украл курицу....и я думаю, что мистер Ю. пойдет на полное сотрудничество с новой коалицией, если ее можно так было назвать..Из Киева нужно юыло политикам выезжать хотя-бы на километров тридцать и смотреть как живуь люди...Новое правительство в купе с парламентом миллионеров также этого не будет делать.. А зачем... у них все есть и в случае чего свалят, как Пашка, как Щербань и им подобные...Ивану Зайцу также было бы неплохо посмотреть как паскудно живут люди в Донбассе, и я думаю полезно..


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua