МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В.Ющенко

07/08/2006 | Події в парламенті
18:04 8 ЛИПНЯ 2006
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Події в парламенті


Шановні співвітчизники!

Дорога українська громадо!

Цього тижня події в парламенті показали, наскільки вразливою є українська демократія. Вразливою до політичних ігор та інтриг.

Протягом трьох місяців формування коаліції ми виробили засади нової демократичної політичної культури. Тепер вони повинні стати правилом для українських політиків.

Перед нами ще не один раз поставатимуть виклики. Супроти них, на сторожі демократії стоїть Конституція.

Я беру до відома рішення Верховної Ради про обрання спікера.

Разом з тим, я вважаю, що не може бути Голови Верховної Ради поза коаліцією. Тому я ініціював політичні консультації з усіма фракціями парламенту.

Моя позиція щодо ситуації у Верховній Раді така:

Перше. Треба відмовитися від емоцій. Депутати мають визначитись зі складом коаліції. Відповідно до законодавства, вони повинні представити її програму і формат роботи.

Мені потрібно бачити дієву коаліцію, з якою я буду працювати.

Друге. На цю більшість покладено відповідальність за ефективну роботу парламенту і уряду. Я відповідно реагуватиму на її діяльність або бездіяльність.

Третє. Для формування уряду залишається три тижні. На розгляд Президента коаліція має подати кандидатуру прем’єр-міністра. Однак я подам її в парламент лише тоді, коли буде відновлено діяльність Конституційного Суду.

Четверте. Сьогодні моя позиція залишається незмінною: реваншу кучмізму не буде. Країна рухатиметься до Європейського Союзу. Обраний внутрішньо- і зовнішньополітичний курс залишається незмінним.

Ми не звернемо зі шляху, який обрали. Наші політики вчаться тому, чого не вміли – домовлятися чесно, відкрито і відповідально.

Ми формуємо нову культуру відносин, яка закладається навіки. Тільки пройшовши цей шлях, ми можемо бути спокійні за наше майбутнє.

Стародавні римляни казали: бути мудрим – означає бачити не лише те, що поруч, але і передбачати майбутнє.

Відтак:

Україна очікує від парламенту продуктивної і результативної роботи.

Україна очікує від своїх лідерів порозуміння і конструктивного діалогу.

Я залишаюся прихильником такого діалогу.

Запрошую усі відповідальні політичні сили до його невідкладного продовження.

Дякую за увагу.

Джерело: http://www.president.gov.ua/news/data/25_9311.html

Відповіді

 • 2006.07.08 | Віктор

  Re: В.Ющенко

  Мені його навіть жалко. Через півтори роки після тріумфу перетворитися на таке. Невже він не розуміє, що його впрягають до упряжки з бандюками? І зробити він нічого не зможе, і слухати його ніхто не буде. І шлях його подальший у площині переговорів з регіоналами - це шлях зради всіх тих, хто в нього повірив та його обрав . Бог усе бачить, Вікторе Андрійовичу! На колінах просимо - схаменіться і не зраджувайте свій народ. Ми поки що з Вами і віримо в Вас.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.08 | Сергій Кабуд

   поки будете ПРОСИТИ та ще НА КОЛІНАХ

   вас будуть тримати рака і грати в усі отвори

   це називається ХАХЛІЗЬМ звичайний

   Ющенко і є автором щойно відбувшегося сценарію,
   який він написав разом з Порошенко, Януковичем та Морозом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.09 | Sunstorm

    Re: поки будете ПРОСИТИ та ще НА КОЛІНАХ

    Ющенко вообще должен только подписать представление на премьера которое дает большинство и никто на его условия внимания не обратит. В противном случае у нас будет полулегетимный президент, полулегитимный кабмин и недееспособная Верховная Рада.
 • 2006.07.09 | Павло

  Треба не просити, а вимагати....

  Треба на просити, а вимагати в президента виконати обіцянки, що були дані Майдану. Інакше треба міняти президента, а це не так просто. Президент повинен:
  1) Відновити роботу КС.
  2) Скасувати політреформу.
  3) Розуміти, що в цій країні ніхто слів не дотримується. Особливо політики. Тому якщо слова (дані, написані, підписані) ідуть всупереч інтересам народу і його майбутнього, то таких слів дотримуватись не потрібно. Якби президент не дотримувався слів, яких дав морозу, що не буде рік чіпати політреформу, то цього, що сталося, не було б. А зараз в президента не так вже й багато можливостей впливати на ситуацію. І кадрів відповідних немає. При такому розкладі Ющенко може не добути до кінця свого терміну. А про другий термін годі вже й думати.
  Знову Україна падає у прірву... Знов країною збираються керувати бувші зекі і братки. І спасти її може тільки народ, а не бездарні політики й політикани, які допустили до такої ситуації через свою бездарну політику і власні амбіції. Складається таке враження, що Україну від бандитів може спасти лише новий Майдан і зміна з його допомогою державного устрою. Але для того мають бути справжні лідери і організації, що їх підтримують. Але поки що таких не видно... Невже в Ющенка немає інстинкту самозбереження? Може треба схаменутися і почати діяти...
  Єдине є зрозумілим: треба якось діяти...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.09 | Сергій Кабуд

   вони не звертатимуть уваги як на комарів

   ну може кількох лупануть по пиці

   Головна проблема нас всіх-
   відмова, денайл розуміти що

   влада та власність не віддається на просіння, вимоги, а лише може бути відібрана силою, не обов'язково насильством, а силою, навіть
   ненасильницький Майдан є сильніший за всі їх гестапо, армії та кремлі.

   Тут вже час діяти - вимоги воно практично так само як і просіння.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.09 | Павло

    Re: вони не звертатимуть уваги як на комарів

    Та що треба діяти, це зрозуміло. Але ненасильницькій Майдан був морально підготовлений і певною мірою організований. Була певна революційна ситуація. Зараз літо... Такої готовності і емоційного стану, який був тоді, у суспільства немає. На майдані були сотні тисяч людей. Тоді була чітко сформульована мета і тоді не було куди відступати. Зараз до конкретних дій суспільство не готове. Тому, перш за все, про це мають говорити ті, в кого є можливість (я маю на увазі не на кухні, а в засобах масової інформації). Президента треба заставити діяти. Просто іншого Президента на даний момент в нас немає. І, на мою думку, Президент змушений буде щось робити, інакше він увійде в Історію, як президент, який не зреалізував можливості, які давала Померанчева революція. Але спочатку було слово... Тому про це треба говорити, або, якщо хочете, кричати (не на кухні, а в засобах масової інформації). До влади рветься організована злочиність. І це люди мають перш за все усвідомити, а потім вже починається дія.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua