МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкрите звернення до Президента України

07/11/2006 | Олександр Палій
Відкрите звернення до Президента України

Шановний Вікторе Андрійовичу!


Звертаємося до Вас у цей відповідальний для України час.

Як виявилося, все ще можна повернути назад. Сьогодні не час говорити, хто в цьому винен, що зроблено, і що не зроблено. Сьогодні час рятувати Україну.

Один історик віднайшов в архівах, що ви маєте родинне відношення до останнього кошового Запорізької Січі. Якщо це так, то Ви маєте знати, як склалася доля Петра Калнишевського. Під час руйнування Січі він своїм авторитетом переконав козаків, готових до битви, не опиратися. Хоча дуже часто героїчні зразки, які даються цим і майбутнім поколінням, важливіші за виграні битви. У результаті відмови від боротьби над Україною на кілька століть запанувала темрява. А сам Калнишевський потрапив на Соловки, в кайданах у холодну яму, де він не міг навіть випростатися. Так він прожив 26 років, до своїх 113 літ. Від постійної темряви й холоду він засліп. Його одяг зітлів.

Чому так страждала ця людина?
Напевно, тому, що в Біблії написано: «Праведник, який кориться безбожному, подібний до замутненного джерела».

Хай ці образи стоїть у Вас перед очима.

Сьогодні кістлява рука з нашого страшного минулого все ще не відпускає Україну.

Нині дуже багато залежитть від Вас. Що означатиме повернення Януковича до влади? Не обманюйте себе, це буде не тимчасовий прихід. Одного разу Янукович уже казав, що «вони» прийшли до влади і «їх з цієї влади вже не видавиш».

Щоб їх «видавити» з влади знадобилося справжнє диво і подвиг українського народу.

Прем‘єрство Януковича або іншої подібної фігури означатиме, що вся зростаюча міць та фінанси іноземної держави буде кинута на те, щоб утримати їх при владі. В обмін на продаж стратегічних інтересів, безпеки та майбутнього українського народу, Януковичу та його команді дадуть всі ресурси для втримання ситуації під контролем. Наступних виборів може просто не бути, або вони будуть такими, як у рідній для Януковича Білорусі.

Прем‘єрство Януковича та спікерство Мороза були б постійною загрозою і для незалежності та національних інтересів України, і особисто для Вашого життя. Можливо, саме час згадати, як під час Вашого отруєння, здійсненого в інтересах виборчої кампанії Віктора Януковича, Олександр Мороз стверджував, що Ви отруїлися суші?

У партії Януковича переважають цілковито антиукраїнські сили. Ви краще за будь-кого знаєте, що там сконцентровані фальсифікатори, кримінальні злочинці та іноземні агенти. Як виявилося, антиукраїнські сили переважають і в Соціалістичній партії.

Усе це значить, що перед країною нависла велетенська небезпека. Це означає, що наша нація, яка щойно почала повертатися до життя після геноцидів, може не побачити майбутнього.

Сьогодні ті, хто об‘єднався навколо Партії регіонів, стверджують, що треба об‘єднувати країну. Але, яке може бути об‘єднання, коли урядом керуватиме людина, яку підтримала меншість регіонів України?

Більшість населення України проголосувала за «помаранчеву» коаліцію. І не вина людей, що їх зрадила одна політична сила.

Який існує вихід?

По-перше, Ви маєте право не вносити кандидатуру на затвердження Верховної Ради. Саме Ви є гарантом Конституції.

Крім Вас, сказати що є конституційно, а що ні, може лише Конституційний Суд.

Між тим, партії Януковича і Мороза блокували початок роботи Конституційного Суду, хоча Конституція прямо зобов‘зує Верховну Раду зробити його дієздатним.

По-друге, Ви є гарантом державного суверенітету і територіальної цілісності. Саме це є Вашими головним і правом, і обов‘язком водночас.

Саме виходячи з цієї позиції Ви маєте розуміти, що не можливе гарантування державного суверенітету в умовах перебування на чолі уряду тих, хто цей суверенітет неодноразово зраджував. Крім того, не може дотримуватися територіальна цілісність тоді, коли сепаратисти перебувають на чолі уряду.

Тому просто не подавайте кандидатуру Януковича або іншу неприйнятну кандидатуру, якщо така виникне, для затвердження у Верховну Раду.

Якщо буде зроблена спроба в даній ситуації антиконституційно обійти Президента та узурпувати його повноваження, це розв‘яже руки правоохоронним органам. Полохливі зрадники просто не наважаться на такий крок.

Тому сміливо рухайтесь до наступних виборів. У відповідності до Конституції розпускайте Верховну Раду. Можливо, вам навіть не доведеться цього робити, оскільки Партія регоінів згодиться не претендувати на посади, на яких її представники можуть бути загрозою для національної безпеки України.

Виявіть ту рішучість, яку Ви неодноразово демонстрували під час свого отруєння та Помаранчевої революції.

Тим більше, що Ви і багато хто ще вже зробили висновки з попередніх помилок. Зрадників у майбутньому парламенті гарантовано не буде.

Не вірте словам тих, хто використовує їх виключно для обману і зради.

Не вірте й розмовам про несприятливі соціологічні дані. Коли постане питання руба, наш народ підтримає незалежність та демократію і втретє, і вчетверте. Просто через те, що він уже вартий свободи.

Зверніться до народу, мобілізуйте своїх природних союзників, і народ знову підтримає Вас не менш енергійно, ніж півтора роки тому.

Упевнені, що мільйони громадян України всіма можливими засобами підтримають це звернення. Закликаємо всіх зробити це.

Сподіваємося на те, що Ви розумієте, що ціна Вашого рішення – питання життя України.

З повагою і надією на Бога та Вашу мужінсть,

Олександр Палій, історик, журналіст, кандидат політичних наук

Відповіді

 • 2006.07.11 | Павло

  Все це правильно, АЛЕ чи чує це Ющенко???

  Якщо Ющенко не чує, то хто йому це повідомить? Таке враження що він або не чує, або не бачить, або зомбований незрозуміло ким і перебуває у літаргичному сні, замість того, щоб рішуче діяти.
 • 2006.07.11 | Володимир

  Re: Відкрите звернення до Президента України

  Підтримую повністю!!!! Досить терпіти цих Бандюковичів! Віктор Андрійовичу! Порозумійте що, НЕМОЖЛИВО ГРАТИ В ШАХИ З "БЕЙСБОЛІСТАМИ"! Вони все одно переможуть. Тому, закликайте всіх небайдужих до долі України на новий майдан, та не забудьте розігнати цю парламентську зграю! Ви, і тільки ви є ГАРАНТОМ КОНСТИТУЦІЇ, тому просимо вас захистіть конституцію, а народ України захистить вас!!!
 • 2006.07.11 | VOL

  Гарант оглух ще весною 2005 року

  Бо за своєю олігархічною суттю, недолугістю і показним лібералізмом забув (а може й не знав), що кожна революція повинна захищатися від реваншистів.

  На мою думку треба було настояти на осудженні усіх сепаратистів, фальсифікаторів і т.ін. А видавши їм індульгенцію у вересні 2005 року Ющенко підставив Україну, а в другу чергу себе.

  Що ж стосується приведеного відкритого звернення до президента, то підписуюся під кожним словом і надіюся, що у цей час у Ющенка хватить здорового глузду опертися на народ і повести Україну в потрібному напрямку.
 • 2006.07.11 | Ph.D.

  Re: Відкрите звернення до Президента України

  Taki zaklyky do porushennia Konstytutsii prezydentom tse shliach do rozkolu Ukrainy. Zakon znovu yak dyshlo yak bulo za chasiv Kuchmy. Odumajtes!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.12 | Dima

   Re: Відкрите звернення до Президента України

   Розпуск Ради - ніяке не порушення, а законне право Президента, закріплене за ним навіть не в Законі, а в Конституції. Пора цим правом скористатися.
 • 2006.07.12 | Святослав Павлюк

  Re: Відкрите звернення до Президента України

  дякую Олександре за тверезу і рішучу розицію котрої всі потребують. На фоні загальної розгубленості і мазохізму на форумі ця стаття вирізняється якимись розвязаннями а не описом своїх страждань. Твої слова та у вухо Президенту. Ти цього листа у Секретаріат вислав?
  Єдине хочеться додати - при перевиборах тотально оновити списки - там не може бути осіб щодо котрих існують хоч якісь контраверсії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.12 | Олександр Палій

   Re: Відкрите звернення до Президента України

   Дякую, Святославе!

   Звернення надіслано електронкою людям в Секретаріаті. Сподіваюся, ті, кому треба, читають цей сайт.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.12 | Михайло Свистович

    Re: Відкрите звернення до Президента України

    Олександр Палій пише:
    >
    > Звернення надіслано електронкою людям в Секретаріаті. Сподіваюся, ті, кому треба, читають цей сайт.

    Так, не хвилюйся. Зараз нас багато хто з різних "мейкерів" читає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.12 | Сергій Кабуд

     краще б ці мєйкєри валили на клязьму

     бо народ ще почекає якійсь час а потім хто його зна шо буде з мєйкєрами в мерседесах


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua