МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи готова Юля відмовитись від претензій на прем'єрство заради

07/11/2006 | AK
єдиного списку?

Помаранчеві (і НУ, і БЮТ) висловилися за розпуск ВР і нові вибори. Багато хто вважає, що помаранчеві мають шанс на нових виборах лише йдучи єдиним блоком.

Питання у тому, чи готові вони на якісь поступки заради єдності.

Наприклад чи готова Юля у разі перемоги віддати представникові НУ (не Порошенкові) посаду прем'єра?

Чи готовий Порошенко погодитись на Юлю-спікера, якщо сам він не буде прем'єром?

Чи готові вони обоє взагалі відмовитися від будь-яких посад заради України (та й заради власного порятуку, адже у разі повторної перемоги КРС вони втратять значно бульше ніж надію на посади)?

Які будуть думки з цього приводу? Може є якась інсайдерська інформація?

Відповіді

 • 2006.07.11 | tomcat

  Не думаю що в неi є зараз великiй вибiр. ВАЮ як през своiх ...

  ... захистить, або пристроiть на посади у держадмiнiстрацiях, Юлi ж залишиться тiльки промови на мiтингах. за наступнi 5 рокiв вона остаточно перетвориться у вiтренко №2.
  а бiзнес з ii фракцii перетече або у ПР або в НУ пiд захист ВАЮ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | nick2

   Re: Не думаю що в неi є зараз великiй вибiр. ВАЮ як през своiх ...

   tomcat пише:
   > ... захистить, або пристроiть на посади у держадмiнiстрацiях, Юлi ж залишиться тiльки промови на мiтингах. за наступнi 5 рокiв вона остаточно перетвориться у вiтренко №2.

   Розуиію, як Вам цього хотілося б. Але якщо у Вас окрім дуже гарячої "любові" до ЮВТ є хоч крапля здорового глузду (не кажу вже про аналітичні здібності), то самі маєте зрозуміти, що саме НСНУ буде боротись з вітренчихою за місце в наступній Раді. І, якщо зараз Ющ погодиться на прем`єрство проФФесора, - програє НСНУ цю боротьбу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.11 | tomcat

    Шановний! Я хочу лише одного - щоб всi працювали КОМАНДОЮ...

    ..незалежно вiд прiзвищ та партiй. щоб не оббрехували майбутнiх партнерiв, та ставили на перше мiсце УКРАIНУ а не про крiсло щоб м'якше дупу посадити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.11 | nick2

     І я хочу того ж. Але...

     ... є один дуже простий принцип: депутатські фракції - це ПРЕДСТАВНИКИ народу. Отже, кого НАРОД більше підтримує - той і отримує більше влади. І це справедливо. І діє в УСІХ ДЕМОКРАТИЧНИХ державах. Отже, НЕКОРЕКТНО навіть ставити питання про те, щоб цей принцип порушувати. Незалежно від того, подобається чи ні Вам, мені, комусь іншому Юля, Ющ, проФФесор, Іуда etc.

     Інша справа, коли партія одне декларує на виборах, а інше робить в Раді. Тут наше законодавство, на жаль, недосконале і не містить дієвого механізму протидії. Але якщо Ющ справді демократичний Президент, а не фуфло пролюбедрузівське, то нехай хоч раз проявить політичну волю і розгоне цу Верховну зРаду. Юридичні зачепки для цього, хвалити Богові, є.

     Щодо моєї особистої позиції - то на сьогодні саме ЮВТ і проФФесор (як це не дивно) заслуговують найбільшої поваги, бо ЛИШЕ вони не тільки нікого не зраджували, а й не вели про це перемов. Якщо ж Ющ підтримає проФФесора на посаду Прем`єра (вирішивши "виконати вимогу Конституції"), то я вважатиму його таким самим зрадником, як і Мороз. З цієї точки зору проФФесор буде набагато порядніше.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.11 | tomcat

      Re: І я хочу того ж. Але...

      nick2 пише:
      > ... є один дуже простий принцип: депутатські фракції - це ПРЕДСТАВНИКИ народу. Отже, кого НАРОД більше підтримує - той і отримує більше влади. І це справедливо. І діє в УСІХ ДЕМОКРАТИЧНИХ державах.

      тобто ПМ має бути Янукович? адже сам вiн виграв якщо вважати що були прямi вибори ПМ.

      > Отже, НЕКОРЕКТНО навіть ставити питання про те, щоб цей принцип порушувати. Незалежно від того, подобається чи ні Вам, мені, комусь іншому Юля, Ющ, проФФесор, Іуда etc.

      то не звертайтесь до клятих "любодрузiв" по голоси. а якщо звернулись - будьте люб'язнi враховувати iх думку.

      > Інша справа, коли партія одне декларує на виборах, а інше робить в Раді. Тут наше законодавство, на жаль, недосконале і не містить дієвого механізму протидії. Але якщо Ющ справді демократичний Президент, а не фуфло пролюбедрузівське, то нехай хоч раз проявить політичну волю і розгоне цу Верховну зРаду. Юридичні зачепки для цього, хвалити Богові, є.

      юридичнi зачiпки є багато до чого, весь день можна перераховувати.

      >
      > Щодо моєї особистої позиції - то на сьогодні саме ЮВТ і проФФесор (як це не дивно) заслуговують найбільшої поваги, бо ЛИШЕ вони не тільки нікого не зраджували, а й не вели про це перемов.

      це залежить хто на що присягав - "все на користь Украiнi" чи "все щоб пропхати себе улюбленого(улюблену) на високу посаду". нема посади - гори та украiна синiм полум'ям.

      > Якщо ж Ющ підтримає проФФесора на посаду Прем`єра (вирішивши "виконати вимогу Конституції"), то я вважатиму його таким самим зрадником, як і Мороз. З цієї точки зору проФФесор буде набагато порядніше.

      приiхали...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.11 | nick2

       Re: І я хочу того ж. Але...

       tomcat пише:
       > тобто ПМ має бути Янукович? адже сам вiн виграв якщо вважати що були прямi вибори ПМ.

       Не треба щось ВВАЖАТИ. Є Конституція. В ній чітко все прописане. Якщо Янукович зміг сформувати коаліцію, він має право бути Прем`єром. АЛЕ він мав би формувати її з тих політичних сил, які НЕ ОБМАНЮВАЛИ ВИБОРЦІВ. От якби ТОВАРИШІ декларували перед виборами підтримку ПР в Раді - не було б жодних сумнівів в його правах.

       >
       > то не звертайтесь до клятих "любодрузiв" по голоси.

       А чого Ви (а не я!) їх "клянете"?

       >а якщо звернулись - будьте люб'язнi враховувати iх думку.

       Чи не дорого коштує їх думка? До речі, те ж саме можна сказати і сами "друзям": не подобається ЮВТ - не звертайтеся до неї за підтримкою.

       Чесніше буде, якщо вирішили працювати "в команді", враховувати волю НАРОДА і розподіляти "здобутки" згідно отриманим на виборах відсоткам. Бо принцип "золотої акції" в цій справі - це вже обман народу.

       > юридичнi зачiпки є багато до чого, весь день можна перераховувати.

       Не перекручуйте.


       > це залежить хто на що присягав - "все на користь Украiнi" чи "все щоб пропхати себе улюбленого(улюблену) на високу посаду". нема посади - гори та украiна синiм полум'ям.

       Це Ви для дураків так "аргументуєте"?

       > > Якщо ж Ющ підтримає проФФесора на посаду Прем`єра (вирішивши "виконати вимогу Конституції"), то я вважатиму його таким самим зрадником, як і Мороз. З цієї точки зору проФФесор буде набагато порядніше.
       >
       > приiхали...

       Для мене ані Ющ, ані ЮВТ - не ікони. І я оцінюю їх по діям і ЛИШЕ по діям. Поки що я не бачив ані в Вас, ані в будь-кого іншого ДОВЕДЕННЯ хоч якогось більш-менш вагомого злочину чи обману з боку ЮВТ (дрібні "грішки" є в усіх без винятку). Безаргументовний вереск і припущення мене не цікавлять. ПроФФесор же керував Урядом під час сфальсифікованих виборів, факт фальсифікації встановлений Верховним Судом України. Навіть за умови відсутності інших звинувачень (а їх можна обгрунтувати, наприклад він НІЧОГО не зробив за часів свого Прем`єрства для надання російській мові статусу офіційної, тому не можна вірити відповідним предвиборчим обіцянкам)цього досить, щоб не допускати його до керування Урядом. Отже, якщо Ющ допустить - чим він кращий за Мороза?
   • 2006.07.11 | tomcat

    и ще : на брехнi як на багнетах, довго не просидiти

  • 2006.07.12 | Михайло Свистович

   Re: Не думаю що в неi є зараз великiй вибiр. ВАЮ як през своiх .

   tomcat пише:
   > ... захистить, або пристроiть на посади у держадмiнiстрацiях, Юлi ж залишиться тiльки промови на мiтингах. за наступнi 5 рокiв вона остаточно перетвориться у вiтренко №2.

   А отепер не перетвориться :)

   > а бiзнес з ii фракцii перетече або у ПР або в НУ пiд захист ВАЮ.

   Поки що не перетікає навіть на місцях
 • 2006.07.11 | Vyacheslav

  А треба?

  Я гадаю, що нормально було б Тимошенко прем'єром за умов наявності коаліційної угоди (десь такої, як та, що була підписана), і представництві в уряді 50/50 від БЮТ та НУ, причому узгоджених в рамках коаліції.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | tomcat

   якоi коалiцii? той що вже нема?...

   ... чи ви сподiваєтесь що ПР просто будуть сидiти та дивитись як социки голосують за Юлю?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.11 | Vyacheslav

    Тієї, що буде

    ...після перевиборів, наприклад. А коаліційну угоду можна використати як основу спільної передвиборчої програми. Тільки реаеранси в бік соціалістів звідти викинути
 • 2006.07.11 | damoradan

  Маразм крепчал...

  AK пише:
  > єдиного списку?
  >
  > Помаранчеві (і НУ, і БЮТ) висловилися за розпуск ВР і нові вибори. Багато хто вважає, що помаранчеві мають шанс на нових виборах лише йдучи єдиним блоком.

  А многие так не считают. Кроме того, вопрос - единый блок на каких условиях?

  >
  > Питання у тому, чи готові вони на якісь поступки заради єдності.
  >
  > Наприклад чи готова Юля у разі перемоги віддати представникові НУ (не Порошенкові) посаду прем'єра?

  Например, готова ли НУ признать, что ее нынешний рейтинг как минимум в 2 раза ниже рейтинга БЮТ, и перестать вести себя как пуп земли?
  >
  > Чи готовий Порошенко погодитись на Юлю-спікера, якщо сам він не буде прем'єром?

  Премьером должен быть представитель лидирующей силы, поэтому если НУ не забудет о должности премьера раз и навсегда, то из всего этого вообще ничего не выйдет.
  >
  > Чи готові вони обоє взагалі відмовитися від будь-яких посад заради України (та й заради власного порятуку, адже у разі повторної перемоги КРС вони втратять значно бульше ніж надію на посади)?

  А почему они должны отказываться? Почему Юля, будучи первой в списке, должны отказываться от должности премьера? Пусть Порох становится во главе списка, набирает больше голосов, чем БЮТ, и я первый скажу: Пороха - в премьеры.
  >
  > Які будуть думки з цього приводу? Може є якась інсайдерська інформація?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | AK

   Залізна логіка, але

   damoradan пише:

   > А почему они должны отказываться? Почему Юля, будучи первой в списке, должны отказываться от должности премьера? Пусть Порох становится во главе списка, набирает больше голосов, чем БЮТ, и я первый скажу: Пороха - в премьеры.

   Залізна логіка. Але саме вона й призвела до нинішньої ситуації. А от регіони мислять гнучкіше. І саме тому вони тактично виграли. Поки-що... ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.11 | Нестор

    Логіка дійсно залізна

    AK пише:
    > А от регіони мислять гнучкіше. І саме тому вони тактично виграли

    І чим це вони мислять гнучкіше? Вони що Морозу запропонували посаду прем"єра? Ні вони поставили другу партію в коаліції на своє місце спікера. Пора НУ позбуватися амбіцій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.11 | AK

     Але ця партія набрала у шість разів менше ніж вони

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.11 | Нестор

      НУ також друга. Але амбіції непомірні

      Дивні ви. Вам же самим вигідно, щоб всілякі івченки єханурови і порошенки не відбирали голосів у демократичної коаліції. Навіщо усереднювати рейтинг, якщо можна взяти ВСІ свої голоси і потім спокійно без палких обіймів поділити зони відповідальності і спокійно працювати.

      Чому це я мушу цілуватися з Пєтєю Порошенком? Задля спільного виживання достатньо простої домовленості про ненапад і розподіл сфер впливу.
  • 2006.07.13 | tomcat

   Re: Маразм крепчал...

   damoradan пише:
   > Например, готова ли НУ признать, что ее нынешний рейтинг как минимум в 2 раза ниже рейтинга БЮТ, и перестать вести себя как пуп земли?

   брызганье слюной пропустим....

   > Премьером должен быть представитель лидирующей силы, поэтому если НУ не забудет о должности премьера раз и навсегда, то из всего этого вообще ничего не выйдет.

   ось намагання розмовляти с партнерами таким тоном i призвело до того що маємо. якщо такi крутi - не звертайтесь по голоси для коалiцii, а якщо звернулись - шукайте ВЗАєМОПРИЙНЯТНI варiанти.

   >
   > А почему они должны отказываться? Почему Юля, будучи первой в списке, должны отказываться от должности премьера?

   ..казка про бiлого бичка...
 • 2006.07.11 | Shooter

  Думаю, це непотрібно

  Якщо підуть одним списком - в короткій персективі (після перевиборів) ПМ-ом хай буде Юля - під вже детально виписану і 20 разів пережовану коаліційну угоду.

  Якщо підуть окремими - угода+принцип розподілу посад в майбутньому + "угода про ненапад".

  Потім з'являються фактори-2009 та 2011, але про це зараз зарано думати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | AK

   То прихильникам Юлі не потрібно

   але для формування єдиного списку слід врахувати думку не лише прихильників Юлі, а й тих хто, м'яко кажучи, не в захваті від перспектив її прем'єрства.

   Shooter пише:
   > Якщо підуть одним списком - в короткій персективі (після перевиборів) ПМ-ом хай буде Юля - під вже детально виписану і 20 разів пережовану коаліційну угоду.
   >
   > Якщо підуть окремими - угода+принцип розподілу посад в майбутньому + "угода про ненапад".
   >
   > Потім з'являються фактори-2009 та 2011, але про це зараз зарано думати.
 • 2006.07.11 | andriko

  Ги, Юля то готова...

  а от чи готові деякі прадфінуті деятєлі не бавитися у Кучму & company?
  Люба каліція, яка хоче рубати капусту прикриваючись підтримкою народу бу вимушена "терти базари з пацанами у раді" - хочеш заробляти як Кучма, будь Кучмою і корчи з се дурня.
  Джулі це стосується також.
 • 2006.07.11 | Stefan Seitz

  Якщо восени будуть вибори (під великим питанням) і якщо

  НСНУ піде окремо, то НСНУ не буде в парламенті. Це підтвердиться соц опитуваннями нараз.

  НСНУ все таки яка-неяка, а система. Вона може підсилити БЮТ на виборах в рамках блоку "Сида народа".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | Сергій Кабуд

   головні фігуранти НСНУ мають краще шанс якщо перейдуть в ПРУ

   так само як і БЮТівці.

   Порошенко наприклад був ідеальним кучміним партнером в свій час.

   Прекрасно розробляв з кучмою план політичного а може і не тільки знищення Тимошенко.

   А перевибори ці вирішать КРЕМЛІВСЬКІ ГРОШІ на які підрахують януковичів.

   А народ чхати буде на всіх фігурантів, бо після всіх подій і моря гімна, яке виллється до тих можливих перевиборів,

   ющенко, тимошенко, мороз, янукович зіллються в свідомості простого українця в такий собі сплав

   кізяка, лайна, гімна та калу. Буквально так. Воно і зара так, але люди не думають так вже багато про це.

   А телеящик їм це буде постійно демонструвати.
 • 2006.07.11 | Pavlo

  Не думаю, що це буде мати якесь практичне значення.

  Зараз є всі шанси повністю просрати перевибори.

  ВИ це усвідомлюєте ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | nick2

   Re: Не думаю, що це буде мати якесь практичне значення.

   Pavlo пише:
   > Зараз є всі шанси повністю просрати перевибори.
   >
   > ВИ це усвідомлюєте ?

   Не переживайте, БЮТ не "просре".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.11 | AK

    Просре. Більше половини вони самі не наберуть.

  • 2006.07.11 | AK

   Усвідомлюю. Тому пропоную обговорити тут, що слід робити щоб

   не просрати.
 • 2006.07.11 | Петр Тарасевич

  Не нужно отказываться - нужно лишь перестать воевать друг с друг

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | AK

   Щоб перестати воювати, треба дечим один одному поступитися

  • 2006.07.12 | Stefan Seitz

   Як же це можливо, якщо вони і на форумах виставляють БЮТ "умови"

   НСНУ без БЮТ will die.

   Тому Свистович в правильній політичній силі, хоча і стісняється її.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.12 | Михайло Свистович

    Re: Як же це можливо, якщо вони і на форумах виставляють БЮТ "ум

    Stefan Seitz пише:
    >
    > Тому Свистович в правильній політичній силі, хоча і стісняється її.

    Я нічого не стидаюсь і не вважаю жодну політичну силу правильною. Тому я просто в облраді і, що мене тішить, моя фракція в цій облражі таки правильніша за інші
 • 2006.07.11 | Englishman

  а навіщо? НСНУ так навіть питання не ставить,

  бо їм єдиний спиок потрібний більше, ніж БЮТ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | AK

   Переговори ще не почалися. Почнуться - поставить.

 • 2006.07.11 | Нестор

  Не важливо чи готова вона Важливо що я і інші українці не готові

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.11 | AK

   А інші українці не готові до Юлі-прем'єра. Що знову воюватимемо

   один проти одного, чи знайдемо компроміс. Наприклад, Юля - спікер.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.11 | Нестор

    Навіщо. Просто треба вилікувати в декого амбіції

    AK пише:
    > а інші українці не готові ...

    і їх менше. От коли їх стане більше, то ласкаво просимо на заслужену посаду прем"єра

    > чи знайдемо компроміс

    Знайдемо в рамках здорового глузду.

    > Наприклад, Юля - спікер

    Ну коли набере 13 % голосів, то так і бути. Гаразд. Але покищо на компроміс треба іти вам і лікувати амбіції.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.12 | AK

     Амбіції потрібно вилікувати перш за все Юлі

     Нестор пише:

     >
     > Ну коли набере 13 % голосів, то так і бути. Гаразд. Але покищо на компроміс треба іти вам і лікувати амбіції.

     От коли Юля набере 51%, тоді вона може стати Прем'єром ні у кого нічого не питаючи і ні з ким ні про що не домовляючись.
     А поки у неї у два рази менше, то треба шукати союзників і йти на компроміси.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.13 | Нестор

      ЇЇ амбіції підтверджені виборами. А тому це не амбіції, а мандат

      AK пише:
      > От коли Юля набере 51%, тоді вона може стати Прем'єром ні у кого нічого не питаючи і ні з ким ні про що не домовляючись.

      Звичайно. Ющ для цього дуже старається :)

      > А поки у неї у два рази менше, то треба шукати союзників і йти на компроміси.

      Вона і йде на компроміси. Он посади спікера віддала і 40 % посад в уряді. Всі ці посади були б під її контролем, якби вона набрала 51 %. А от дехто хто набрав 13 % ніяк вилікуавти амбіції не може. Причому амбіції голі без підтримки людей.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.13 | AK

       Якраз виборами її амбіції не підтверджені: 22 % - це не 51 %

       Нестор пише:
       > AK пише:
       > > От коли Юля набере 51%, тоді вона може стати Прем'єром ні у кого нічого не питаючи і ні з ким ні про що не домовляючись.
       >
       > Звичайно. Ющ для цього дуже старається :)

       А по суті?
       >
       > > А поки у неї у два рази менше, то треба шукати союзників і йти на компроміси.
       >
       > Вона і йде на компроміси. Он посади спікера віддала і 40 % посад в уряді. Всі ці посади були б під її контролем, якби вона набрала 51 %. А от дехто хто набрав 13 % ніяк вилікуавти амбіції не може. Причому амбіції голі без підтримки людей.

       От якби набрала 51 %, тоді б можна було б говорити "віддала". А так поки що вона нікому нічого не "віддала" бо воно їй не належало. І не буде належати, якщо буде тупо наполягати на своєму прем'єрстві. Дограється до Янука-прем'єра.
   • 2006.07.11 | Lexa62

    Re: А інші українці не готові до Юлі-прем'єра. Що знову воюватим

    Значить вони не готові до демократії, про що тоді розмовляти?
    Мабуть с самого початку. Що таке демократія, що таке суспільство, що таке право і про всі інші причандали відомі ще древнім римлянам.
    А ще про те , що люди після 18 років повинні бути дорослими.
    НАРОДУ ПОТРІБНА ЮЛЯ! Голосували за Юлю! БЮТ без Юлі - це для олігархів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.12 | alx_1904

     Насмешил -наглая врунья и олигарх юля образец демократии

     Lexa62 пише:
     > Значить вони не готові до демократії, про що тоді розмовляти?
     > Мабуть с самого початку. Що таке демократія, що таке суспільство, що таке право і про всі інші причандали відомі ще древнім римлянам.
     > А ще про те , що люди після 18 років повинні бути дорослими.
     > НАРОДУ ПОТРІБНА ЮЛЯ! Голосували за Юлю! БЮТ без Юлі - це для олігархів.
    • 2006.07.12 | tomcat

     Re: А інші українці не готові до Юлі-прем'єра. Що знову воюватим

     Lexa62 пише:
     > НАРОДУ ПОТРІБНА ЮЛЯ! Голосували за Юлю!

     сам народ чомусь у цьому не впевнений, 22% - не народ.

     > БЮТ без Юлі - це для олігархів.

     а хто iх туди проштовхав? ЮЛЯ! а низку справжнiх, принципових борцiв з кучмiзмом - повикидала, бо ,бачте , дозволяли собi iнодi з нею не погоджуватись.
   • 2006.07.12 | eume

    дуже просто: кого більше, того й прем'єр

    Прем'єром має бути авторитетна особа. А в кого більший авторитет серед "помаранчевих" лідерів?.. Запитання риторичне.
  • 2006.07.12 | Михайло Свистович

   Re: Не важливо чи готова вона Важливо що я і інші українці не го

   "Я" - остання літера в алфавіті, а інші українці у своїй переважній більшості готові
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.12 | SpokusXalepniy

    Re: "Я" - остання літера .

    > Не важливо чи готова вона Важливо що я і інші українці не готові
    Михайло Свистович пише:
    > "Я" - остання літера в алфавіті, а інші українці у своїй переважній більшості готові
    І про це якраз каже переважна більшість в ВР.
    Щось схоже було з переважною більшостю в часи Майдана-2004, в часи УБК, не кажучи вже про часи Бандери, голодомору, боротьби з украінськими буржуазними націоналістами, в часи проголошення Незалежної України-1918, ...
    Особливої уваги потребує вивчання досвіду переважної більшості при голосуванні за депутатів Верховної Ради УРСР. Вона - переважна більшість - досягала 99.8 відсотків, а при правильному перерахунку могла б досягнути і більш, ніж 100%.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.13 | Михайло Свистович

     Спокусе, до чого тут Ваша демагогія?

     SpokusXalepniy пише:
     >
     > Щось схоже було з переважною більшостю в часи Майдана-2004, в часи УБК, не кажучи вже про часи Бандери, голодомору, боротьби з украінськими буржуазними націоналістами, в часи проголошення Незалежної України-1918

     Не плутайте святі поняття з коритними. Не блюзнірствуйте.
   • 2006.07.13 | Нестор

    Не судіть усіх по собі (-)

 • 2006.07.12 | eume

  І знову на старі граблі! чи не досить? коаліціади не вистачило?

  > Багато хто вважає, що помаранчеві мають шанс на нових виборах лише
  > йдучи єдиним блоком.

  Це не найкращий варіант. Зібрати геть усіх в одному блоці проблемно вже з суто орагнізаційного погляду. Ще й виникне питання, хто буде першим.

  Навіть якщо об'єднати НСНУ з БЮТ, що перманентно чубилися упродовж цілого року, прихований конфлікт знову спливе у найменш відповідний момент виборчої кампанії. Такого треба уникати. Не варто змішувати несумісне.

  > Питання у тому, чи готові вони на якісь поступки заради єдності.

  Не треба красивих поступок, які потім неодмінно буде піддано ревізії, коли мине перша небезпека. Чи не достатньо півторарічного досвіду?

  Нехай ідуть окремо, але з пактом про ненапад та взаємну допомогу і попередньою чіткою домовленістю про коаліцію у майбутній ВР. Цього достатньо.

  > Наприклад чи готова Юля у разі перемоги віддати представникові НУ (не Порошенкові) посаду прем'єра?

  Питання не актальне, тому що є абсолютно очеивдним, що Тимошенко здобуде значно більше голосів, ніж НУ. Прем'єр - друга особа в державі, а з уваги на певну кволість першої особи, мусить бути впливовим та популярним в народу політичним лідером, який ще й розуміється ра економіці. Отже, інших реальних (а не штучних типу Яценюка) кандидатур окрім Тимошенко, на цю посаду просто немає.

  Пора вже це усвідомити, навіть якщо вона вам не симпатична.

  > Чи готовий Порошенко погодитись на Юлю-спікера, якщо сам він не буде прем'єром?

  Посада прем'єра має належати тому, хто набере більше голосів. А хто більше набере, див. вище.

  > Чи готові вони обоє взагалі відмовитися від будь-яких посад заради України (та й заради власного порятуку, адже у разі повторної перемоги КРС вони втратять значно бульше ніж надію на посади)?

  Не готові. І не повинні.

  > Які будуть думки з цього приводу?

  Свої думки детально виклав тут:
  http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152702967
  це як варіант.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.13 | AK

   Re: І знову на старі граблі! чи не досить? коаліціади не вистачи

   eume пише:
   > Не треба красивих поступок, які потім неодмінно буде піддано ревізії, коли мине перша небезпека. Чи не достатньо півторарічного досвіду?
   >
   > Нехай ідуть окремо, але з пактом про ненапад та взаємну допомогу і попередньою чіткою домовленістю про коаліцію у майбутній ВР. Цього достатньо.
   Так і пакт про ненапад може бути порушено.

   >
   > Пора вже це усвідомити, навіть якщо вона вам не симпатична.
   Чому? Навіть дуже симпатична ;)

   >
   > Посада прем'єра має належати тому, хто набере більше голосів. А хто більше набере, див. вище.

   Де це таке написано? Якби Юля набрала 51% - тоді очевидно. Але вона наблала значно менше. Та й на нових виборах абсолютна більшість їй не світить. Тому треба домовлятися і йти на поступки. Краще до виборів, а не після.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.13 | eume

    Re: І знову на старі граблі! чи не досить? коаліціади не вистачи

    > Так і пакт про ненапад може бути порушено.

    Може. Але порушення пакту про ненапад є менш шкідливим для деморактичних сил в цілому, ніж важкий перманентний конфлікт всередині об'єданного блоку, тому що перше веде до втрат лише 1 сили, а друге - до паралічу всіх сил одразу.

    > Де це таке написано? Якби Юля набрала 51% - тоді очевидно.

    Звернемесь до логіку і досвіду інших країн парламентської деморктаії. За дуже-дуже малими винятками (типу 2-партійної системи) на парламентських виборах жодна з партій не отримує 51%. Прем'єром звичайно стає лідер сили, яка зібрала найбільше голосі, принаймні з числа учасників коаліції. Це є абсолютно логічним, тому що посада виборна, відповідно особа, яка її займатиме, зобов'язана мати великий кредит (читай: максимально можливий в даних обставинах) довіри в народу.

    Якщо цього простого й логічного правила не засвоїти тепер, то знову буде безладдя і хаос. Наша Україна майже 3 місяці робила вигляд, що цього не усвідомлює і сперечалася з логікою. Результат: катастрофічне падіння рейтингу чи не в 3 рази, а на додачу - стоврення ворожої коаліції, чого можна було уникнути, хоча Мороз, звісно все одно паскуда.

    Отже, перший урок маємо зараз. Хочемо повторити знову, після нових виборів?.. Припустимо, що Тимошенко набере 30%, а Наша Україна - 10%. То ви й тоді скажете, що про прем'єра треба домовлятися (читай: прем'єр від НУ)?

    > Тому треба домовлятися і йти на поступки.

    На поступки, які стосуються ПЕРШОЇ посади, мусить йти той, в кого менше голосів.

    > Краще до виборів, а не після.

    Повна згода.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.13 | AK

     Re: І знову на старі граблі! чи не досить? коаліціади не вистачи

     eume пише:

     > Звернемесь до логіку і досвіду інших країн парламентської деморктаії. За дуже-дуже малими винятками (типу 2-партійної системи) на парламентських виборах жодна з партій не отримує 51%. Прем'єром звичайно стає лідер сили, яка зібрала найбільше голосі, принаймні з числа учасників коаліції. Це є абсолютно логічним, тому що посада виборна, відповідно особа, яка її займатиме, зобов'язана мати великий кредит (читай: максимально можливий в даних обставинах) довіри в народу.

     Зовсім не обов'язково. Якщо лідер однієї з сил є абсолютно неприйнятним або принаймні дуже небажаним для іншої сили (а отже і для виборців які за неї голосували), то більш логічним було б знайти компромісну фігуру, проти якої б не заперечувала ні та ні інша сила і яка більш-менш влаштовувала виборців і тієї й іншої сили.

     >
     > Якщо цього простого й логічного правила не засвоїти тепер, то знову буде безладдя і хаос. Наша Україна майже 3 місяці робила вигляд, що цього не усвідомлює і сперечалася з логікою. Результат: катастрофічне падіння рейтингу чи не в 3 рази, а на додачу - стоврення ворожої коаліції, чого можна було уникнути, хоча Мороз, звісно все одно паскуда.

     Просте і логічне правило - потрібно шукати комроміс, а не поливати одне одного г-ном, бо від цього поливання якраз і падає рейтинг.

     >
     > Отже, перший урок маємо зараз. Хочемо повторити знову, після нових виборів?.. Припустимо, що Тимошенко набере 30%, а Наша Україна - 10%. То ви й тоді скажете, що про прем'єра треба домовлятися (читай: прем'єр від НУ)?

     Ні, я не скажу, що прем'єр має бути обов'язково від НУ, але що треба домовлятись - безумовно. Країною повинні керувати не 30% а принаймні 50%. Тому якщо решта 20% категорично не бажають бачити певну особу Прем'єром, то необхідно знайти когось іншого, хто б влаштовував і 30% і 20+% і мав би підтримку хоча б 50%.


     >
     > На поступки, які стосуються ПЕРШОЇ посади, мусить йти той, в кого менше голосів.

     На поступки повинні йти обидві сторони, якщо вони бажають домовитися. Це називається компромісом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua