МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Західна преса реаґує на нерішучість Ющенка (л)

07/12/2006 | Мірко
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/pressreview/story/2006/07/060712_times_ukr_oh.shtml

середа, 12 липня 2006 p., 02:04 GMT 05:04 за Києвом


New York Times про нерішучість та ізольованість Ющенка
У Британії на ситуацію в Україні звернули увагу часописи Файненшал таймс та Таймс.

Файненшал таймс вміщує фото фізичного протистояння депутатів, графічну розкладку політичних сил у Верховній Раді по фракціям і статтю під заголовком "Парламентські баталії ставлять Україну перед можливістю нових виборів цього року".

Часопис зазначає, що в Україні відбувається найгірша криза від часу Помаранчевої революції, коли проющенківські фракції вимагають розпуску парламенту.

Часопис зазначає, що відсутність ефективної влади в Україні робить неможливою допомогу США та Євросоюзу реформам президента Ющенка.

Інвестори нервують з приводу політичного майбутнього України, податкова реформа загальмована, а переговори з російських енергоносіїв не провадяться.

Файненшал Таймс зважує усі фактори парламентської кризи і приходить до висновку, що президент Ющенко не схильний до розпуску парламенту, оскільки нові вибори можуть призвести до послаблення його партії "Наша Україна" і посилення його суперниці на виборах 2009 року - Юлії Тимошенко.

Відтак, московський кореспондент іншого часопису "Таймс" - навіть проголошує у своєму заголовку "Кінець помаранчевої революції".

Таймс зазначає, що колишній опонент Віктора Ющенка Віктор Янукович має реальні шанси повернутися на посаду після того як соціалісти на чолі з Олександром Морозом несподівано перейшли на бік Партії Регіонів.

З іншого боку, Віктор Янукович переконаний, що в разі розпуску парламенту, його партія здобуде ще більш переконливу перемогу на нових виборах.

Нью-Йорк Таймс вміщує статтю під заголовком "Збурення в Україні і заклики до нових виборів".

Часопис зазначає, що президент Ющенко у цій ситуації "виглядає нерішучим і дедалі більш ізольованим".

Він не наважується оголосити нові вибори і натомість прагне вирішити політичне протистояння у парламенті через Конституційний суд.

Саме тому, пише часопис, президент України вимагає від Верховної Ради ухвалити новий склад конституційного суду, який досі не діє.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua