МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до Президента України п. В.А. Ющенка! Терміново.

07/12/2006 | OFFICERY
Президентові України
п. Ющенку В.А.

Генеральному Прокурору України
п. Медведьку О.І.

Голові Служби безпеки України
п. Дріжчаному І.В.

Міністру внутрішніх справ України
п. Луценку Ю.В.

Міністру охорони навколишнього
середовища України
п. Ігнатенку П.М.

Про систематичні порушення законодавства України керівництвом Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області протягом 2005 – 2006 рр.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Ми просимо Вашого втручання.
Керівництво Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області протягом 2005 – 2006 рр. багаторазово демонструвало свою зневагу до законодавства України і до Вас особисто, як до Гаранта Конституції. Тяжко про це писати. Ще тяжче зносити знущання від високопосадовців, які, прикриваючись благородними гаслами, знущаються над українською природою, над українським народом, над загальнолюдськими нормами, правилами і цінностями.
Дозвольте пояснити.
Як вже було сформульовано майже всі люди, що входять у керівництво Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області, є не на свому місці. Починаючи з начальника управління – Матолича Б.М.. Зрештою, яким екологом може бути людина, яка за освітою будівельник, а пропрацювала життя у сфері туризму? Як мінімум, сумнівним.
Що стосується першого заступника начальника Татуха С.Д. і заступника начальника Столярського С.М. – то їм не дозволяє стати екологами не їхня спеціальність, а ганебна поведінка несумісна зі статусом держслужбовця, народжена чи то поганим вихованням, чи нестримним потягом до легких грошей.
Описання ганебних вчинків Татуха С.Д. і Столярського С.М. зайняло б десятки томів. Дуже сподіваємось, що так і буде. Наразі, дозвольте у тезовому плані викласти ті порушення, що були допущені в силу дій чи бездіяльності цих чиновників. Як нам стало відомо:

Події мали місце у травні 2005 р.
• Державними інспекторами Казимиром М.М. та Зінчук О.М, було виявлено факт порушення природоохоронного законодавства – незаконну вирубку дерев та кущів на території ВАТ “Укртелеком” на пр. Червоної Калини у м. Львові. Був складений акт перевірки та розрахунок заподіяної Державі шкоди. Всі документи були передані куратору відділу, в якому працювали згадані інспектори. На цьому справа зупинилась. А Столярський С.М. дивним чином (це, певно, просто збіг обставин) провів у свою квартиру телефонну лінію.

А тепер про квартиру Столярського С.М. Квартиру на вул. Тролейбусній, 7, пан Столярський отримав за те, що заховав вкрай цінну інформацію (документи додаються) про незаконну порізку дерев на суму 43 720 грн. А це – кримінальна справа проти замовника робіт та виконавця робіт. І, приховавши матеріали справи, Столярський дивним чином отримує квартиру в будинку, біля якого ці дерева та кущі були вирізані (це, певно, теж збіг обставин).

Події мали місце у листопаді 2005 р.
• За вказівкою Столярського С.М. державним інспектором відділу контролю тваринного, рослинного світу та заповідної справи Сисуном З.М. з вольєру Перемишлянського товариства мисливців та рибалок “Лісівник”( керівник – М.Вільховський) було вилучено 5 диких кабанів.

Події мали місце у грудні 2005 р.
• За вказівкою Столярського С.М. з вольєру мисливського господарства “Кам’янка-Бузьке” (керівник – Б. Кушка) було вилучено (за гроші чи без них) диких кабанів. Потім ця партія кабанів (як і попередня, із “Лісівника”) була переправлена у нелегальний вольєр в Старосамбірському районі біля кордону з Польщею. Зайвим буде підкреслювати, що законодавство України чітко регламентує порядок поводження із дикими тваринами і утримання диких кабанів у піратському вольєрі виглядає, як мінімум, не зовсім законним. Хочеться підкреслити, що нещодавно прийнятий за Вашою активною участю закон “Про захист тварин від жорстокого поводження” значно збільшує провину Столярського С.М. та його спільників.

Події мали місце 23 лютого 2006 р.
• Підчас семінару для громадських інспекторів з охорони довкілля в державному управлінні екології та природних ресурсів у Львівській області, який проходив під головуванням Татуха С.Д.. Він не лише дозволяв собі протягом всього семінару зачитувати статті з кодексів – це, на його думку, і була суть семінару, дуже грубо себе поводив і давав такі вказівки, після яких просто сумнівався у його здоровому глузді. На скільки нам відомо, один із присутніх на цьому семінарі громадських інспекторів – Бедернічек Т.Ю. звернувся із листом (документ додається) до начальника управління і до Міністра охорони навколишнього середовища України, в такому детально описав усі події на семінарі.

Події мали місце 1 березня 2006 р.
• Відповідно до нової структури управління було ліквідовано відділ контролю тваринного, рослинного світу та заповідної справи. Очолюваний Казимиром М.М.. був розформований, а самого Казимира М.М. понизили у званні й зробили начальником сектору. Ці події дивним чином збіглись із затриманням Казимиром М.М. у смузі державного кордону України біля м. Угнів, Сокальського району 14 браконьєрів-високопосадовців із незареєстрованою зброєю і трупами лисів. Після цього (факт мав місце 21 лютого 2006 р.) Столярський С.М. пообіцяв, що особисто розбереться… не з браконьєрами, а з Казимиром М.М.! Наглість Столярського дійшла таких меж, що він не побоявся при свідках говорити подібні речі. Як наслідок – одного із найкращих працівників управління понизили.
Геніальна нова структура управління екології та природних ресурсів у Львівській області, яку відстоювали начальник Матолич Б.М. і його заступник – Столярський С.М. (цікаво, чому заступник, який курує митницю займається кадрами та структурою і їздить в Київ! відстоювати проекти) призвела до провалу у Львівській області Всеукраїнської операції “Первоцвіт”. Розформувавши відділ, яким керував Казимир М.М., начальник управління залишив беззахисним не лише усі зелені насадження у місті, а й перші весняні квіти, зокрема ті, які занесені до Червоної Книги України.

Події мали місце на початку березня 2006 р.
• Почався нерест. А займатись охороною водних живих ресурсів було нікому, адже відділ Казимира М.М. розформували і він тепер очолює сектор охорони і захисту лісу. І начальник управління прийняв геніальне рішення – доручити цьому сектору – сектору охорони і захисту лісу – займатись не лісом, а рибою…

Події мали місце 10 березня 2006 р.
• Татух С.Д. підписав один дуже цікавий документ. Він погодив відведення земельної ділянки площею 15 га в межах смт. Сокільники одній іноземній комерційній структурі. Особливо цікавим цю ситуацію робить той факт, що 10 лютого того ж року Татух С.Д. написав відмову щодо цієї ділянки на офіційний запит Вашого Секретаріату, мотивуючи, що ці землі дуже цінні і їх готують до заповідання. Як мінімум, цікаво, що державна установа отримує відмову, а комерційна – підтримку. Можливо, вони зуміли якимось чином простимулювати пана Татуха… Доречі проти Татуха було порушено кримінальну справу, яку потім перетворили у адмін-порушення (мова про корупцію) і суддя Олексієнко її успішно “поховала”. Якщо відповідні служби зацікавляться і піднімуть її – побачать, що справу було шито білими нитками. Доречі ми переконані, що Матолич Б.М. теж відіграв не останню роль у цій справі.

Події мали місце в травні 2006 р.
• Варто підкреслити, що в час перебування Татуха С.Д. із робочим візитом на Сокальському водосховищі (мова йде про виїзд комісії на місце) було здійснено підпал плавень й близько 8,5 га було знищено вогнем. Дуже дивним є той факт, що перебуваючи на Сокальському водосховищі Татух С.Д. цього не помітив, не зафіксував і не склав протокол, адже мова йде про сотні загиблих птахів і знищених яєць.
Так само не було помічено і зафіксовано підняття рівня води у Сокальському водосховищі після того, як водоплавні відклали яйця і раптове опускання (протягом 1 дня) щоб знищити потомство.
Не помітив пан Татух і тисячі дохлих рибин, які отруювали стариці довкола водосховища.
Коментарі тут зайві.


Хочемо зазначити, що тому хаосу, що сіяли Матолич Б.М., Татух С.Д., Столярський С.М. протидіяла горстка людей, які думали про Державу, а не про власну кишеню. Це, насамперед, Макарчук В.Г. – єдиний з поміж керівництва управління хто самовіддано працює, захищаючи інтереси природи та українського народу (а не свої власні). Це Казимир М.М. який пройшовши шлях від єгеря до начальника відділу, ким він став у 29 років завжди був тим екологом, з якого треба просто брати приклад. Саме тому нам би дуже не хотілось вірити, що Казимир М.М. задіяний у різноманітних тіньових схемах Матолича-Татуха-Столярського. Знаючи його багато років: він перевіряв нас, ми перевіряли його, жодного разу не було помічено навіть натяку на зловживання з його боку.
Але, поки в Державному управлінні екології та природних ресурсів у Львівській області панують не Закони, а “понятія”, поки Столярський С.М. – він же “Касир” (певно, не треба пояснювати, чому) працює заступником начальника управління – під підозрою опиняються всі.

Вікторе Андрійовичу, ми просимо Вашого втручання! Без нього – ніяк. Буде крах. Ми просимо Вас зобов’язати відповідні служби провести ретельну перевірку роботи Державного управління екології та природних ресурсів у Львівській області й, в першу чергу, Матолича Б.М., Татуха С.Д., Столярського С.М. і звернути особливу увагу на ті випадки, що згадані вище.
Ми – офіцери. Колишні ветерани війни. Люди, які пройшли через пекло, щоб знайти ще гірше пекло на своїй Батьківщині…
Ми – солдати, і тому люди підневільні. Тобто можливості протидіяти свому безпосередньому керівництву у нас немає. Але ситуація вимагає діяти. Тому ми спершу звернулись до Ольги Мелень – адвоката БФ Екоправо-Львів, яка здобула найпрестижнішу премію у галузі екології – премію Голдмана. Це був відкритий лист і він був опублікований на сайті maidan.org.ua. Нажаль – реакції жодної.
Тому ми просимо Вашого захисту. Захисту нашого Президента. Того, за якого ми мерзли на Майдані. Того, який привів нас до Перемоги.

Ми дуже потребуємо Вашої допомоги і підтримки.

Закликаємо Вас до активних дій!

З пошаною
ОФІЦЕРИ

Відповіді

  • 2006.07.14 | Юрій

    Re: Звернення до Президента України п. В.А. Ющенка! Терміново.    Цей крик болю і розпачі є цілком передбачуваним - у керівницво помаранчевих повключали колишніх керівників-кучмістів.Дивно,що п.Матолич відомий "Офіцерам" лише як особа "за освітою будівельник,а пропрацювала життя у сфері туризму?Як мінімум,сумнівним".
    Яке ж то життя пропрацював п.Матолич у сфері туризму?Пан Матолич розпочав свою кар"єру у м.Трускавці.Відомий тим,що працюючи головою м.Трускавця,давав дозволи на знищення міських архітектурних пам"яток,своїм розпорядженням незаконно зареєстрував ЗАТ Трускавецькурорт,незаконно створив міські позабюджетні фонди і незаконно їх використовував,а на мій депутатський запит ще з 1998 року про їх використання я не одержав ніякої відповіді до сьогоднішнього дня.Тому шановні, панове офіцери,у цього керівника є дуже великий досвід,кучмівський,прогляньте місцеву газету Трускавецька оздоровниця,ціла газета портретів Матолича з Кучмою.Коли проходило формування обладміністрації відомий політичний діяч і правозахисник Мирон Бучацький звернувся до п.П.Олійника і представив документальну характеристику на п.Б.Матолича,але незважаючи на це непотоплюваний Матолич продовжує керувати при всіх владах.Мирон Бучацький теж звертався з подібними питаннями у всі інстанції в які звернулися Ви,але його не почули.Цікаво,а чому Ви,панове офіцери,не звернулися до голови Львівської облдержадміністрації,як положено,по інстанції?
    Я підтримую Вас,бо сам боровся з цим корумпованим середовищем,але думаю,Вам не завадило б зателефонувати у Трускавець п.Мирону Бучацькому тел.(247)5 10 07,він може надати Вам документи,що характеризують нач.Б.Матолича.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua