МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зневага до народу: аспект кризи чи її корінь?

07/17/2006 | Горицвіт
Хочу підкреслити один аспект теперішньої політичної кризи: відсутність зв'язку політиків з громадянами. Наші, "помаранчеві", партійні політики продовжують трактувати народ як пасивний об'єкт маніпуляції (в кращому разі). Зв'язку нема в обох напрямках: "вони" не хочуть слухати "нас" і не хочуть говорити з нами.

Згадаймо часи після перемоги революції, формування оновлених органів влади в центрі і на місцях. Скільки лунало обіцянок "влаштувати відкриті конкурси", "запросити тисячі молодих професіоналів-випускників західних університетів" і тому подібне. Але дуже швидко ці обіцянки затихли, а ніяких відкритих конкурсів не було і близько. На керівні посади призначалися корумповані представники старої влади, які встигли швидко змінити прапор, а часто і ті хто не міняли прапор. Ці призначення стали першою серією ударів по надіях і ентузіазмі народу. Звісно, така політика не могла привести до швидких позитивних змін.

Наступна серія ударів - формування списків на парламентські вибори. Про це багато писалося на "Майдані". Тотальне кумівство і продаж місць, які панували в головних "помаранчевих" партіях, відібрали у них не один десяток процентів голосів. Тут же треба згадати масовий розгін ідейних партійних активістів і заміну їх друзями начальства. В чому абсурдність цих ситуацій з точки зору нашої теми? Якби лідери розуміли, що для перемоги їм потрібна підтримка народу, то вони б діяли інакше. Отже, не розуміли або не відчували.

Згадаємо також кілька проектів по налагодженню прямого зв'язку між громадянськими активістськими середовищами і президентом. Були навіть спроби формалізувати такий зв'язок. Наскільки автору відомо, всі ці проекти, від яких Президент і влада мали здобути пряму вигоду, провалилися. Їх неуспіх можна, звісно, списувати на підкилимну боротьбу в відповідних органах. Але тут ми знову виходимо на тему нашої замітки: якби лідери розуміли важливість комунікації з супільством, то поставили б це пріоритетом і змогли подолати спротив бюрократії.

Передостанній приклад: післявиборні коаліційні ігри. Лідери фракцій не пояснювали своїм виборцям мету і принципи переговорів. Лунали тільки суперпечливі заяви, що "вже все майже домовлено" чи "нас хочуть зрадити". Проект коаліційної угоди, згадаймо, потрапив у пресу неофіційними каналами. Отже, лідери вважали, що народу краще не знати, про що вони домовляються. Нічого дивного, що в такій атмосфері сталася відома зрада соціалістів, які здобули можливість казати, що вони "випередили" зраду проти них. Хто його знає, що там було насправді, адже так? Адже домовлялися, як завжди, про корито. Недаремно до вимог Майдану, які підписують у ці дні громадяни, включений пункт про відкриті коаліційні переговори.

І, нарешті, останній приклад. Про який трохи сумно говорити саме зараз, але краще сказати наперед, щоб, може, причетні встигли виправитись. На майдані Незалежності встановлені сотні наметів БЮТ, а біля них стоять - хто б ви думали? - найняті агітатори! А між тими наметами ходять тисячі киян, які стурбовані ситуацією в країні і шукають, що робити. Достовірну (або взагалі будь-яку) інформацію, прогнози і системні плани вони знаходять в єдиному наметі "Майдану". А з головної сцени лунають не новини, не аналітика, не заклики врешті, а виступає масовик-затєйнік, як на простих вуличних концертах, оплачених горілчаним брендом. Зрозуміло, за кого організатори приймають тих активних киян? За підлітків, яких можна і треба "купляти" музичкою?

Не хочеться нагадувати банальності про кількість входів у ту саму річку. Якщо вони ("наші" політики (оксюморон?) ) не хочуть поразки, то мусять негайно змінитися.

Відповіді

 • 2006.07.17 | Пані

  Постав в статті

 • 2006.07.17 | Andrij

  Вірно

  Тут про те ж саме: http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1153027480&first=1153063969&last=1152981192.
 • 2006.07.17 | rais

  Зневага до народу, як наслідки виховання Мажорів.

  Сучасна еліта створювалася не на порожньому Майдані.
  Нащадки успадкоємили весь арсенал комуністичного арсеналу спілкування, моніторингу і впливу на головний ресурс держави. У власних підручниках вони вже вивели правила власної поведінки та теорії еліт, правила керування та впливу на біомасу. Зневага до власноїх країни починається саме з зневаги до власного Народу.
  Головними проявами цієї зневаги є небажання чути і говорити з власним Народом. Мальбахи і Обленерго, вілли і комбінати це предмет їх мрій і уваги. Нас з вами вони вважають інструментом для досягнення цієї мети. Конфлікт під час дележа скляних бус приховується ними, як відстоювання принципів і ідей. За 15 років хоч раз ми почули від них про голосно і юридично закріплену національну ідею, яка об'єднає Україну?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | Майдан

   Гадаю підручників вони не читають.

   Їх читають ті хто маніпулює цим "пертендентами на еліту".

   Якби вони читали підлручники і мали якість теорії окрім понятій про "шару" та про "урвать" то вели себе по іншому.

   Їх поведінка на жаль нераціональна і неадекватна, і саме тому вони через джеякий час один за одним змушені тікати, ховатися, попадати в опалу чи під суд.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.17 | TrollSeeker

    О, пан Мартинюк на місці, надіюсь почути відповідь на питання.

   • 2006.07.17 | Горицвіт

    Re: Гадаю підручників вони не читають.

    Майдан пише:
    > Їх поведінка на жаль нераціональна і неадекватна, і саме тому вони через джеякий час один за одним змушені тікати, ховатися, попадати в опалу чи під суд.


    Є певна раціоналість: всі хочуть влади. Нова ситуація вимагає нової поведінки для цього.
  • 2006.07.17 | Горицвіт

   Re: Зневага до народу, як наслідки виховання Мажорів.

   Ситуація складається так, що іншого способу залишитися при владі, як швидко піти назустріч народу, у теперішніх керівників нема. Розвиток демократії до цього нарешті привів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.17 | Пані

    Це найкращий аналіз поточних перспектив одною фразою!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.17 | Горицвіт

     дякую. Ще вкласти цю фразу їм в голову -

   • 2006.07.18 | rais

    Re: Зневага до народу, як наслідки виховання Мажорів.

    Але це може бути класичний крок вперед і десять назад!
    Мороз це підтвердив. Любі друзі аналітику проігнорували.
 • 2006.07.17 | Степан

  Зневага до Народу починається із зневаги до основного Закону.

  Злочинна зневага наших владоможців до Конституції України за 10 років створила умови масового порушення прав людини.

  Безрезультатне намагання багатьох з нас відстояти свої права в судах , отримати захист від правоохоронних органів вже тоді доводили про повну зневагу до Народу Україні. Знедолення, правовий негілізм і відверте, неприкрите глумління над Законами змушує людей вийти на Майдани.
 • 2006.07.17 | Мартинюк

  Дійсно - потрібно позбутися партійного егоїзму хоча б на Майдані

  Не треба так педалювати на свої партійні ознаки, краще треба звертати увагу на спільну небезпеку.

  Не треба зловтішатися з відсутності на Майдані інших помаранчевих партій, та навіть тих СПУшників, які не прийняли зраду Мороза.Краще потрібно робити все аби їх туди затягнути.

  Чесно кажучи я б порадив БЮТівцям які зараз там домінують кількісно і організаційно - нехай подумають що їм більше потрбно - їхати, чи просто тримати в руках руль від велосипеда, коли всі інші його частини валяються бог зна де.

  Бо при такій самозакоханості виборча агітація в можливих перевиборах знову зведеться до критики Порошенка та поганих членів НУ, неавторитарного президента і таке подібне. Звісно БЮТ отримає з десяток нових депутатів, але програє остаточно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | Предсказамус

   Кстати, а почему сторонников НУ нет на Майдане?

   Мартинюк пише:
   > Чесно кажучи я б порадив БЮТівцям які зараз там домінують кількісно і організаційно - нехай подумають що їм більше потрбно - їхати, чи просто тримати в руках руль від велосипеда, коли всі інші його частини валяються бог зна де.
   НУ как партийной структуре я ничего советовать не буду, это бесполезно. А сторонникам НУ посоветовал побыстрее о ней забыть, кроме их главного избирательного лозунга.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.17 | TrollSeeker

    Re: Кстати, а почему сторонников НУ нет на Майдане?

    Мені теж не зрозуміло, де ті, хто - "Не зрадь Майдан!"?
    Де, наприклад, пан Мартинюк особисто, на якому боці Майдану, чи, може, зовсім поза майданом?
    Яку позицію займають прихильник і рядові члени НУ, чому їх не чути зовсім, невже роблять вигляд, що те, що зараз відбувається, їх ніяким боком не стосується? Позиція страуса?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.17 | fahid

     Ну я сторнник НУ относительный...

     Голосовал за ЖП-ПРП. Лично моя позиция такая - в ширку идти только на уже озвученных условиях : минус комми, нейтральный премьер. Если нет - идти в оппозицию. Мартынюк вроде примерно то же пишет...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.17 | TrollSeeker

      Ширка відрізняється принципово від Мороза? "Не зрадь Майдан?"

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.17 | fahid

       Мороз принципиально отличается от НУ.

       Независимо от коалиций. НУ в ширке будет защищать и продавливать некоторые вещи которые я поддерживаю. Мороз в любой коалиции
       будет тянуть в противоположную сторону. Майдан УЖЕ зрадили все (политики). Теперь другие точки отсчета.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.07.17 | Предсказамус

        Плохое слово "все"

        fahid пише:
        > Майдан УЖЕ зрадили все (политики).
        "Все" означает "никто". По крайней мере, в человеческом сознании. Когда виноваты все, винить некого. Ну и, естественно, все они гады, все равно ничего не поделаешь и т.п.
     • 2006.07.17 | Предсказамус

      Речь вообще-то о том, почему НУ нет на Майдане

   • 2006.07.17 | fahid

    Re: Кстати, а почему сторонников НУ нет на Майдане?

    А откуда вы знаете что их там нет? Свистович писал что они там есть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.17 | TrollSeeker

     Як багато? Чи є там прапори з підковою?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.17 | fahid

      Откуда я знаю...

      Я оттуда в 8000км. Вас вообще люди интересуют или флаги?
      А как насчет идеи что надо ходить не с партийными цветами а сине-желтыми?
     • 2006.07.17 | Горицвіт

      Партій НУ нема (здається). Але

      Але при бажанні вони легко можуть найняти людей в футболках, як це зробило БЮТ.

      Прихильники НУ ставлять підписи під нашим зверненням.
 • 2006.07.18 | rais

  Минає час єднання за партійним принципом.

  На Майдані цього не було і це єднало сили.
  Зараз таж ситуація, не розпорошуйте сили б.л.!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua