МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Можливий вихід для Президента - для обговорення

07/17/2006 | QuasiGiraffe
Нещодавно п. Woodstock Generation висловився на форумі, що альтернативу ширці ніхто так і не пропонує. Окрім, звичайно, розгону парламенту і перевиборів, але це виглядає, скоріш, як відсування рішення, фактично, консервація конфлікту.
Думаю, колективний розум Майдану має все ж таки запропонувати якісь компромісні варіанти.
Виходимо з того, що антипатію південно-східних областей до "помаранчових" сил наразі подолати не можна. Принаймні, силовими засобами. Це перше.
Допускати до влади одіозних персонажів теж не можна. Це друге.
Конституцію і закони треба поважати. Це третє, або, якщо хочете, найперше.
Нових політичних гравців на полі поки ще немає. Або є, але досі не визирають із трави. Це четверте.

Дозвольте запропонувати для обговорення ряд кроків, які б міг зробити єдиний зараз політичний персонаж, повноваження якого не оспорюються.

Крок 1. Надіслати всім членам КС, нарочними, де б ці члени не знаходилися, запит Президента, сформульований приблизно так: Чи можна порушувати статті Конституції так-то і такі-то, Регламент ВР в частині статей таких-то. Відповідь запросити електронною поштою протягом трьох днів. Тих членів КС, які не зможуть відповісти, (електронної пошти від яких не прочитають - нюанс!), запропоновано буде вважати такими, що не стали до роботи. З відповідними наслідками.
Крок 2. Рішення КС ( у вигляді думок його членів) нести безпосередньо в Печерський суд, ВС. ВАС і куди завгодно для того, щоб ті прийняли рішення і надіслали судових виконавців у ВР для оголошення рішення (думаю, рішення не буде суперечити КС).
Крок 3. Зажадати переоголошення коаліції, починаючи з десятого дня після оголошення розпуску попередньої.
Крок 4. Зажадати переобрання спікера заново оголошеною коаліцією.
Крок 5. Дочекатися терміну, починаючи з якого можна оголошувати розпуск ВР.
Крок 6. Отримати Представлення заново обраним спікером від заново оголошеної коаліції кандидатури ПМ.
Отут Президент діє так. Якщо в представленні стоїть прізвище Януковича (Азарова, Кушнарьова, Клюєва), представлення іде в сміттєкошик, а ВР розпускається. Якщо ж там стоїть прізвище Яценюка (варіанти пропонувати, ідея зрозуміла), то Президент виносить її у ВР. І про такі наміри треба повідомити всіх, офіційно та неофіційно.
Крок 7. ВР обирає на ПМ Яценюка, який оголошує склад КМ і про те, що за основу прогами діяльності буде взята програма ПР (СЕРУ, чи як там). От тільки виконувати її будуть не коріфани ПР, а інші люди.
Крок 8. Президент використовує на повну катушку свої квоти в Уряді, не допускаючи туди кандидатури ПР.
Крок 9. Яценюк заповнює уряд максимально нейтральними особами. СПУ - будь ласка. Але без одіозних осіб з усіх боків. (Варіант для обговорення - Януковича можна на міністра освіти).
Крок 10. Президент призначає своїм економічним радником ... Яценюка. Другим - Тимошенко. Третім - Януковича. Призначаються наради щонайрідше чотири рази на тиждень. І було б непогано - під телекамерами.Можливі позитивні моменти:
для сходу і півдня - ПМом стає людина, що посідала пост голови НБ за ПМа Януковича, і виконує вона програму ПР, звісно доопрацьовану Яценюком і компанією.
для заходу і центру - економічна програма Уряду виконується з невеликим ризиком того, що хтось залізе обома ногами у бюджет.

Хто чогось недоотримує і чому.
ПР не отримує пост ПМ, бо не встигли сформувати Урад у належний термін.
БЮТ не отримує ПМ, бо не має своєї коаліції.
НУ - те ж саме.
Президент не отримує помаранчового Уряду, бо...

Що буде, якщо...
- Судді КС не подають сигналу про бажання працювати.
Судді КС звільняються від непосильної роботи.
- Судді ВС ігнорують висновок КС
Ваші варіанти
- ПР не виконує побажання Президента щодо кандидатури ПМ.
ВР іде в сад, депутати гублять право на всі льготи, квартири... а також - важливо - замість їхати на курорти (літо минає!) витрачають час і гроші на нові вибори. Уявіть, який облом Сивковичу (я не помилився?) не поїхати на сафарі і не підстрелити чергового жира... краще носорога. :)
- ПР наполягає на свого ПМа
Просто запитати - то ви за благо України, як воно прописано в вашій прграмі, чи за посади? - і розвивати тему.

Все це написано не юристом і не економістом. Тому сприйму всі скептичні зауваження від спеціалістів із розумінням. Але бажано почути конструктив, який би дозволив хоч щось зробити.

Відповіді

 • 2006.07.17 | casesensitive

  почему БЮТ + НСНУ не могут просто уйти в оппозицию

  и провести вариант 10, но без Януковича? Электорально они ничего не потеряют. Оппозиция может быть сильной, силы в ВР примерно равны. Заодно можно будет почистить ряды в случае перебега сораднегов.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | Адвокат ...

   Сцять вони, препрошую на не парляментськім вислові.

   Вони не вірять, що Ющ сі насмілить та розжене ВРУ. Як і не вірять у те? що му достане смужности та моци втримати країну. Що не зрадять го мєнти, чекісти та прокуратори. А баньдюковічі не скористають сі із зради і не вчинять державного перевороту.

   Схоже, що Ющ не тіко в людей з довіри випав, але й у політиків, що го підтримують, те ж...


   Херово це, але що з ним зара поробиш, коли він такий впевнений, що воно само собою се розсмокче.
  • 2006.07.17 | Предсказамус

   Томущо это будет последняя реальная оппозиция

   По крайней мере, в обозримом будущем.

   casesensitive пише:
   > и провести вариант 10, но без Януковича? Электорально они ничего не потеряют. Оппозиция может быть сильной, силы в ВР примерно равны. Заодно можно будет почистить ряды в случае перебега сораднегов.
   Действительно, сейчас "оранжевым" в оппозиции теоретически уютнее, чем во власти. Все проблемы разгребают "голубые", но как только у них это получается слишком хорошо, включается тандем оппозиция+президент и устраивает власти веселую жизнь. К президентским выборам завалы разгребли "голубые", но при этом лавры пожинают "оранжевые".
   На практике же первое, что сделают "голубые" - зачистят "свои" регионы до полного блеска, совместными усилиями МАД и налоговой загонят в свои ряды весь бизнес из оппозиционных франкций и, как только их станет 300+1, устроят жизнь в стране так, как им удобнее, чтоб "козлы не мешали жить".
   Опять таки теоретически они этого сделать не могут, т.к. под президентом СБУ и прокуратура (а следовательно и суд), т.е. можно беспредел остановить. Практически же мы наблюдаем, что еще без премьера Януковича и министра ВД Клюева милиция, в основном, не с тем народом, с которым обещала. Прокуратура и суд просто беспредельничают, а СБУ занимает позицию стороннего наблюдателя, изредка отлавливая узбекских террористов. Вы представляете, что будет, когда реальная власть сосредоточится в руках ПРУ?
   Такой вот контраст между теорией и практикой. В оппозицию можно, но не с таким президентом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.17 | casesensitive

    все понятно, но в ширке еще хуже

    реально контролировать ситуацию не дадут (През уже слил - премьером будет Янук или кто-то компромиссный из ПР, если верить УП), а шишки будут валиться и на НСНУ - прямые потери рейтинга.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.17 | Предсказамус

     Я их туда и не зову, а УП верить пока рано.

    • 2006.07.17 | Shooter

     В цьому сенсі в "ширці" якраз краще

     casesensitive пише:
     > реально контролировать ситуацию не дадут (През уже слил - премьером будет Янук или кто-то компромиссный из ПР, если верить УП), а шишки будут валиться и на НСНУ - прямые потери рейтинга.

     Але й ПРУ не буде при одноосібній владі...що, швидше всього, виключить КАМАЗи як засіб політичної боротьби і не поставить окончатєльний хрест на європейських амбіціях України

     Проте куди повернуть події - зараз важко сказати...ще перед тижднем виглядало - або ширка, або розпуск...тепер чомусь мені здається, що і СРаКа при владі є цілком реальною...

     і не виключаю навіть що Ви виграєте суперечку ;)
   • 2006.07.17 | толя дейнека

    Re: звідки стільки траура?

    бачили ми і прем'єра януковича на додаток президента кучму. Жити можна. Натепер є хоч який але президент, його структури, 17 областей померанчевих. Янукович на чому загнувся? київський бізнес не захтів під нього лягати - а таке діло за один день не переломиш, боюся і за рік і за два і за десять.
    Було б в новоявлених опозіціонерів трохи розуму і трохи вміння - найкраще б дати синьо-червоній коаліції спокійно попрацювати. За вмілої поведінки і правильної постановки питання на кшталт "приватизація Укррудпрому-Укртелекому" коаліція розсипеться і розсвариться так що не збереш. Таких питань безліч, головне в якому порядку під яким кутом їх ставити.
    А от тоді можна йти зі своїми умовами.
    Шкода, розуму і вміння бракує. Нинішній помаранч схоже складається з тих, хто за кусок вдавиться. Таким важко мислити і діяти стратегічно.
  • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

   Re: почему БЮТ + НСНУ не могут просто уйти в оппозицию

   casesensitive пише:
   > и провести вариант 10, но без Януковича? Электорально они ничего не потеряют. Оппозиция может быть сильной, силы в ВР примерно равны. Заодно можно будет почистить ряды в случае перебега сораднегов.

   Вони й так будуть в опозиції, БЮТ - в жорсткій, НСНУ - у в'ялоперетікаючій.
   Але сенс усього запропонованого - заспокоїти схід. Якщо ПР буде продовжувати качати напругу - тиснути на те, що виконується їхня програма.
   Але бандюків у владу не допустити. Принаймні, якщо хтось і буде - то під жорстким (сподіваюся) контролем.
   Крок 10 з Януковичем - найперше для того, щоб показати, що Януковича слухають. І - вторинне - а, може, й не вторинне, виконати заповіт Петра І, "щоб дурь кожного видна была". Так і пишу, бажано під телекамерами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.17 | Morze

    Re: почему БЮТ + НСНУ не могут просто уйти в оппозицию

    QuasiGiraffe пише:

    > Крок 10 з Януковичем - найперше для того, щоб показати, що Януковича слухають. І - вторинне - а, може, й не вторинне, виконати заповіт Петра І, "щоб дурь кожного видна была". Так і пишу, бажано під телекамерами.

    Вы бы осторожней с сим выражением Петра I... и уж точно не стоит его вам выдавать в СМИ, А то ведь народ давно уже подискивает подходящее выражение для описания полуторагодичной деятельности помаранчевых ;)

    Уже почти последнему "невере" в народе стало очевидно, что причина текущего накала - вцепка зубами во власть "демократов" во главе с президентом. И ваши старые технологичные лозунки про "бандитов", рвущихся к власти и т.д. не вызывают столь желаной вами реакции ... иммунитет уже выработан. Высосаные же из пальца причины для тяги резины - вообще вызывают брезгливость.

    "Первая коалициия" (с ющем, впрочем) - ПРОИГРАЛИ и банально должна стать оппо. Так на кой выдумывать всякие мелочные заковырки, пытаясь схватится за соломенку? чем больше это будет продолжаться - тем меньше шансов сохранить лицо "на будущее".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

     Re: почему БЮТ + НСНУ не могут просто уйти в оппозицию

     Morze пише:
     >> Вы бы осторожней с сим выражением Петра I... и уж точно не стоит его вам выдавать в СМИ, А то ведь народ давно уже подискивает подходящее выражение для описания полуторагодичной деятельности помаранчевых ;)

     Здесь я употребил цитату по вполне определенной причине - как раз и представил тройную дискуссию Яценюка, Тимошенко и Януковича на экономическую тему. Поверьте, я не ожидаю чуда от кандидата на пост ПМа, который списывает со шпаргалки элементарный текст. Думаю, Вы тоже.
     >
     > Уже почти последнему "невере" в народе стало очевидно, что причина текущего накала - вцепка зубами во власть "демократов" во главе с президентом. И ваши старые технологичные лозунки про "бандитов", рвущихся к власти и т.д. не вызывают столь желаной вами реакции ... иммунитет уже выработан. Высосаные же из пальца причины для тяги резины - вообще вызывают брезгливость.
     >
     Вцепляться зубами во власть - общее свойство политиков. Янукович цеплялся два года назад, Вы нормально это оценивали? И методы, которыми он с Кучмой действовали, у Вас брезгливости, я так понимаю, не вызывали. Ну, там наблюдателей с участка вышвырнуть... Свое говно не пахнет, правда?
     > "Первая коалициия" (с ющем, впрочем) - ПРОИГРАЛИ и банально должна стать оппо. Так на кой выдумывать всякие мелочные заковырки, пытаясь схватится за соломенку? чем больше это будет продолжаться - тем меньше шансов сохранить лицо "на будущее".
     Читайте внимательно, я и предполагаю, что они останутся в оппозиции.
     А власть вам можно будет отдавать не раньше, чем Вы с Януковичем научитесь правильно писать. Хотя бы слово №соломинка".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.17 | Morze

      В четвертом часу ночи опечатки допустимы...

      не находите?

      Да, и про трио Яценюк, Тимошенко, Янукович в экономической беседе... это вы опять передернули. Яценюк беспартийный (земляк, кстти) и по прогнозам, имеет вполне реальный шанс остаться и при КМУ Януковича. А вто если заменить его, как и логично, на нашего пасечника.... то шансы вполне выравниваются. Ющенко в плане реальной экономики ничуть не умнее януковича... у последнего хоть практический опыт имеется, когда как Ющ только и сидел "свадебным генералом" в Нацбанке а его способности к менеджменту (в первоначальнос значении - управлению) уже всем более чем видны.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

       Re: В четвертом часу ночи опечатки допустимы...

       Morze пише:
       > В четвертом часу ночи опечатки допустимы...не находите?
       >
       Вполне. Если так, то извините. Но вот что у Януковича - опечатки, мы же не говорим? А ведь именно он у нас светило экономики и спаситель отечества.
       > Да, и про трио Яценюк, Тимошенко, Янукович в экономической беседе... это вы опять передернули. Яценюк беспартийный (земляк, кстти) и по прогнозам, имеет вполне реальный шанс остаться и при КМУ Януковича. А вто если заменить его, как и логично, на нашего пасечника.... то шансы вполне выравниваются. Ющенко в плане реальной экономики ничуть не умнее януковича... у последнего хоть практический опыт имеется, когда как Ющ только и сидел "свадебным генералом" в Нацбанке а его способности к менеджменту (в первоначальнос значении - управлению) уже всем более чем видны.

       "Передернули" и, главное, "опять". Весомые аргументы в споре. Далее следуют такие аргументы:

       "Яценюк беспартийный" - да, я с этим не спорю, и более того, поставил это изначально во главу угла.

       "имеет вполне реальный шанс остаться и при КМУ Януковича" - это возражение моей позиции?

       Все, что следует далее - не оценка Яценюка либо Януковича. Да, Ющенко не тот экономист, что нам бы хотелось. И слова в его адрес я тоже по этому поводу употребляю. Но речь же о том, чтобы Яценюк был советником у Ющенко, а не наоборот. И цель предлагаемого общения - только лишь контроль за соблюдением национальных интересов. В тесной компании предлагаемого состава как-то более затруднительно будет хапнуть, кто бы этого не захотел.
       Конечно, Ющенко может захотеть порулить Яценюком в экономической парафии. Прецеденты были. Ну, тут все мы бессильны. Если уж на своих ошибках не учиться...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.07.17 | Shooter

        Re: В четвертом часу ночи опечатки допустимы...

        QuasiGiraffe пише:
        >
        > Все, что следует далее - не оценка Яценюка либо Януковича. Да, Ющенко не тот экономист, что нам бы хотелось.

        Навпаки, якраз як системний економіст-управлінець державного рівня Ющенко фору чи не любому в Україні дасть - див. його діяльність на посту Глави НБУ та ПМ-а. Не кажучи вже про безграмотного рецидивіста. Тому й з Яценюком Ющ спільну мову знаходить відносно легко.

        І як чи не найоптимальніший (але зараз нереальний варіант) би було "Юля - президент, Ющ - ПМ".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

         Re: В четвертом часу ночи опечатки допустимы...

         Shooter пише:
         > Навпаки, якраз як системний економіст-управлінець державного рівня Ющенко фору чи не любому в Україні дасть - див. його діяльність на посту Глави НБУ та ПМ-а. Не кажучи вже про безграмотного рецидивіста. Тому й з Яценюком Ющ спільну мову знаходить відносно легко.
         Тут можна дискутувати, але, на жаль, поза реальними фактами, якими ми не володіємо. Я вже, наприклад, задавав свого часу на форумі питання, чому Президент Ющенко не втручався у діяльність ПМа Тимошенко як економіст, виключаючи ситуацію з нафтотрейдерами, де втручання пояснюється насамперед політичними, але аж ніяк не економічними причинами. І сперечався з п. Свистовичем, що успіхи Ющенка як голови НБУ можуть пояснюватися лише тим, що він прийшов у стійкий колектив, створений ще Гетьманом, який успішно працював після Ющенка ще зі Стельмахом, Тігіпком, Яценюком тим же. Як аналогію можу навести гру мадридського "Реалу", який завойовував європейські призи з такими тренерами, яких ніхто не чув ні до, ні після роботи з клубом.
         З безграмотним рецидивістом я Ющенка начебто не порівнював, різницю бачу і не заперечую.
         Я б зараз не хотів розвивати дискусію щодо саме тих тез, бо в більш важливому Ви зі мною погодилися, що спільну мову Яценюк з Ющенком можуть знайти.
         >
         > І як чи не найоптимальніший (але зараз нереальний варіант) би було "Юля - президент, Ющ - ПМ".
         Вірогідно, але найбільш наближений до реальності в цьому плані є варіант "Юля - диктатор, Ющ - президент" :), на все інше немає об'єктивних посилок.
         Невже Ви здатні вибачити щось Тимошенко заради оптимального варіанту? :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.07.17 | Shooter

          Re: В четвертом часу ночи опечатки допустимы...

          QuasiGiraffe пише:
          > Shooter пише:
          > > Навпаки, якраз як системний економіст-управлінець державного рівня Ющенко фору чи не любому в Україні дасть - див. його діяльність на посту Глави НБУ та ПМ-а. Не кажучи вже про безграмотного рецидивіста. Тому й з Яценюком Ющ спільну мову знаходить відносно легко.
          > Тут можна дискутувати, але, на жаль, поза реальними фактами, якими ми не володіємо. Я вже, наприклад, задавав свого часу на форумі питання, чому Президент Ющенко не втручався у діяльність ПМа Тимошенко як економіст, виключаючи ситуацію з нафтотрейдерами, де втручання пояснюється насамперед політичними, але аж ніяк не економічними причинами. І сперечався з п. Свистовичем, що успіхи Ющенка як голови НБУ можуть пояснюватися лише тим, що він прийшов у стійкий колектив, створений ще Гетьманом, який успішно працював після Ющенка ще зі Стельмахом, Тігіпком, Яценюком тим же. Як аналогію можу навести гру мадридського "Реалу", який завойовував європейські призи з такими тренерами, яких ніхто не чув ні до, ні після роботи з клубом.

          Я розумію: Ющенко - везучий бездар, який із скромного колгоспного бухгалтера виріс на Голову НБУ виключно через шалене везіння. ;)

          Проте реалії - дещо інші: це таки головна заслуга Ющенка, що він собі підібрав колектив виконавців в НБУ, які порівняно блискуче справилися і з гальмуванням гіперінфляції, і з грошовою реформою, і з пом'якшення наслідків кризи-1998 для України.

          Більше того, формування уряду-2000 і його успішність - це на 80% заслуга Ющенка. В обох напрямках - соціальному і економічному.

          > З безграмотним рецидивістом я Ющенка начебто не порівнював, різницю бачу і не заперечую.
          > Я б зараз не хотів розвивати дискусію щодо саме тих тез, бо в більш важливому Ви зі мною погодилися, що спільну мову Яценюк з Ющенком можуть знайти.

          Угу.

          > > І як чи не найоптимальніший (але зараз нереальний варіант) би було "Юля - президент, Ющ - ПМ".
          > Вірогідно, але найбільш наближений до реальності в цьому плані є варіант "Юля - диктатор, Ющ - президент" :), на все інше немає об'єктивних посилок.
          > Невже Ви здатні вибачити щось Тимошенко заради оптимального варіанту? :)

          Хех :) Я усьо прощу - лиш би толк був. ;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

           Ми обговорюємо дрібниці, чий брат сильніший (с) Mark Twain

           Але - що можна зробити зараз?
           Слухаю радіво, здається, вже нічого.
           Піщло гівно по трубах.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.07.17 | Shooter

            швидше чий мудріший

            і який вміє вчитися з помилок


            QuasiGiraffe пише:
            > Але - що можна зробити зараз?
            > Слухаю радіво, здається, вже нічого.
            > Піщло гівно по трубах.

            угу. по-всьому виглядає
       • 2006.07.17 | Morze

        Re: В четвертом часу ночи опечатки допустимы...

        QuasiGiraffe пише:
        > "Передернули" и, главное, "опять". Весомые аргументы в споре.

        В данном случае имелось ввиду, что Вы нарочно поставили в один ряд Яценюка и Януковича, хотя это фигуры совсем разных "сфер" и Януковича уместней сравнивать всё же с Ющенко, что я и предложил.
        Касательно Яценюка, насколько я понял, никто и не возражал о возможности работы последнего при КМ Януковича. Посему противоставлять их не имеет смысла, скорее наоборот. Это сильная фигура, которая однако никоим образом не влияет на текущие события и останется при деле в любом случае (что есть, ИМХО, хорошо)
        В остальном с Вами и не спорил

        Shooter-у
        Относительно работы Ющенко в НацБанке... я уже намекнул на "свадебность" генерала. И, полагаю, вам хорошо известно КТО не самом деле был "мозгом" сего учреждения в бытность "правления" Ющенко... да и то, как последний вообще туда попал...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

         Re: В четвертом часу ночи опечатки допустимы...

         Morze пише:
         > В данном случае имелось ввиду, что Вы нарочно поставили в один ряд Яценюка и Януковича, хотя это фигуры совсем разных "сфер" и Януковича уместней сравнивать всё же с Ющенко, что я и предложил.

         Сравнивать мы все равно будем Януковича и Яценюка, ибо они оба могут быть сегодня ПМ-ом, но не Президентом. А что это люди разных "сфер", согласен. И предпочту ПМа из одной "сферы", но не из другой.

         > Касательно Яценюка, насколько я понял, никто и не возражал о возможности работы последнего при КМ Януковича. Посему противоставлять их не имеет смысла, скорее наоборот. Это сильная фигура, которая однако никоим образом не влияет на текущие события и останется при деле в любом случае (что есть, ИМХО, хорошо)

         Я не обеспокоен трудоустройством Яценюка. Мне бы хотелось, чтобы не Яценюк работал у Януковича, а скорее наоборот (почему-то никто не оценил ту шутку. :) Обижусь :) )
 • 2006.07.17 | Lery

  Re: Можливий вихід для Президента - для обговорення

  QuasiGiraffe пише:
  > Крок 3. Зажадати переоголошення коаліції, починаючи з десятого дня після оголошення розпуску попередньої.
  Вони її самі можуть переоголосити просто завтра (або коли там наступне засідання?). Я б на їхньому місці так і зробив, щоб зняти обвинувачення в нелегитимності коаліції...

  > Крок 4. Зажадати переобрання спікера заново оголошеною коаліцією.
  Спікера обрано ЗАКОННО. Ніякої прив"язки його обрання до формування коаліції нема у Конституції.
  А переобрати спікера може 226 голосів "За" у будь-який час.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

   Re: Можливий вихід для Президента - для обговорення

   Lery пише:
   > QuasiGiraffe пише:
   > > Крок 3. Зажадати переоголошення коаліції, починаючи з десятого дня після оголошення розпуску попередньої.
   > Вони її самі можуть переоголосити просто завтра (або коли там наступне засідання?). Я б на їхньому місці так і зробив, щоб зняти обвинувачення в нелегитимності коаліції...
   >
   Так, здається 17-го можуть переоголосити. Але у Преза є 15 днів, щоб внести подану кандидатуру. Їх офіційно можна витратити на консультації, подання запитів у суди, і таке інше.
   А 25-го, якщо вірити заяві Президента, вже можна розганяти.


   > > Крок 4. Зажадати переобрання спікера заново оголошеною коаліцією.
   > Спікера обрано ЗАКОННО. Ніякої прив"язки його обрання до формування коаліції нема у Конституції.
   > А переобрати спікера може 226 голосів "За" у будь-який час.

   Ну і нехай, навіть якщо так. Все одно може діяти вищенаписане. При бажанні, звісно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.17 | Morze

    Re: Можливий вихід для Президента - для обговорення

    QuasiGiraffe пише:
    > Lery пише:
    > > QuasiGiraffe пише:
    > > > Крок 3. Зажадати переоголошення коаліції, починаючи з десятого дня після оголошення розпуску попередньої.
    > > Вони її самі можуть переоголосити просто завтра (або коли там наступне засідання?). Я б на їхньому місці так і зробив, щоб зняти обвинувачення в нелегитимності коаліції...
    > >
    > Так, здається 17-го можуть переоголосити. Але у Преза є 15 днів, щоб внести подану кандидатуру. Їх офіційно можна витратити на консультації, подання запитів у суди, і таке інше.
    > А 25-го, якщо вірити заяві Президента, вже можна розганяти.

    Вот с фокусом "дотянуть" а 25 го разогнать
    през и доиграется. Если не до "взрыва" регионалов (читай - регионов) то, даже если последние спокойно пойдут на перевыборы (не забыв, конечно донести до общественности причину), помаранчевые выпадут в полный осадок и будут за следующим кабмином наблюдать с галерки четвертью парламента.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.17 | casesensitive

     никто никого не собирается разгонять - расслабьтесь

    • 2006.07.17 | Предсказамус

     Как поклонника Мороза я Вас понимаю. Но не сочувствую

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.17 | Morze

      Упаси бог, мне сочувствовать! Ваших пожалейте

      Да и не поклоник я Мороза. я голосовал за зверя "Против всех" причем и в 2004 м. "Не сотвори себе кумира" не забыли?
      Про критическую бездарность и тупость помаранчей я и тогда пытался объяснять - но был "гласом вопиющего в пустыне" (Киев) , а за янукович не хотел по другим причинам - его команду надо было хорошенько оддернуть "для профилактики" (за одного битого - двух не битых дают). Мороз же, после выхода на майдан, тоже выпал из обоймы, хоть и пытался при малейшем случае подчеркнуть свою "не оранжевость".
      Вот сейчас с некоторым даже удовлетворением и злорадствую над компаньенами и сотрудниками, которые тельняжку на груди у себя рвали за "дабл Ю" на майдане... и, наверное, выгляжу как старый дед с замечанием "я же предупреждал!" :)
      Хотя, если перевыборы таки будут... то, сугубо по протестной необходимости, я таки за кого нибудь проголосую... и, подозреваю, это будет не ваша сторона ;)
    • 2006.07.17 | samopal

     Можливий вихід ва врємя взрива

     Morze пише:
     "Вот с фокусом "дотянуть" а 25 го разогнать през и доиграется. Если не до "взрыва" регионалов (читай - регионов) то, даже если последние спокойно пойдут на перевыборы (не забыв, конечно донести до общественности причину), помаранчевые выпадут в полный осадок и будут за следующим кабмином наблюдать с галерки четвертью парламента."

     НУ, вот і дагаварілісь. Якщо таке станеться, тоді зиожете спокійнісінько заявити про "чєсна пабіділі". Бо наразі ви "чєсна кінулі". А з такими методами досягнення "пабєди", відтягування часу для розпуску парляменту виглядає не менш чесним методом. Хто ж вам дохтор, шо ви занадто довго і увлічьонна блокували роботу ВР. Тре було ще й час розраховувать, а не тільки бабло.
     А то тепер свистите про "чесність". Окрім "чєсна па панятіям", тре ще навчитись і чесно за законом.
     Якщо на нових виборах "гальорка" набере усього лише 25 відсотків, то вам жить будєт нє тока лучче і вісілєй, а ще й значітільна дєшевлє - не тре буде напрягать сармаки для перманентної проплати додаткових 65-70 голосів, шоб пріадалєвать прізідєнскіє вєта.
     Якби ви були впевненими у своїй перемозі, то спокійно погодились би на перевибори та не бігали б на стрєлку до Юща пірітірать про рашширєніє. А вам особисто не тре було б бігать на цей форум зі своїми "шифровкамі із центра"...
    • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

     Re: Можливий вихід для Президента - для обговорення

     Morze пише:
     > Вот с фокусом "дотянуть" а 25 го разогнать
     > през и доиграется. Если не до "взрыва" регионалов (читай - регионов) то, даже если последние спокойно пойдут на перевыборы (не забыв, конечно донести до общественности причину), помаранчевые выпадут в полный осадок и будут за следующим кабмином наблюдать с галерки четвертью парламента.

     Про "спокойно" тут уже вообще слышать смешно. А причину, по которой на перевыборы идти нежелательно, я указал - время отпусков уходит. Так что остается только "взорваться". Ну как же, пацанам не дают нарушить закон.
 • 2006.07.17 | catko

  просто поставити яценюка прем'єром а посади поділити

  а далі собі бавитись в опозиція-неопозиція

  чому яценюка? - бо він у обох проектах списку кабміну фігурує - і пр-кпу і ну-бют
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

   Re: просто поставити яценюка прем'єром а посади поділити

   catko пише:
   > просто поставити яценюка прем'єром а посади поділити, а далі собі бавитись в опозиція-неопозиція
   >
   > чому яценюка? - бо він у обох проектах списку кабміну фігурує - і пр-кпу і ну-бют

   А правові підстави? Тоді вже хай Єханурова залишає, він його так цінує.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.17 | catko

    так не просто а за взаємною згодою

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

     взаємною згодою кого з ким?

     Так просто сісти і домовитися поза правовим полем? Ігнорувати результати виборів, пологи коаліцій-двійняток, та й просто реальний розклад сил?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.07.17 | catko

      один з одним

      QuasiGiraffe пише:
      > Так просто сісти і домовитися поза правовим полем? Ігнорувати результати виборів, пологи коаліцій-двійняток, та й просто реальний розклад сил?

      яке нафіг правове поле в сьогоднішній ситуації? кандидатура порошенка на спікера зашугала мороза, кандидатура юльки на премєра зашугала нсну а кандидатура януковича на премєра зашугала пів україни. таке враження що в персоналіях вся політика зосереджена. от і візьміть абсолютно нейтральні персоналії та й закрийте проблему за столом переговорів а потім легітимізуйте це згідно конституції.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

       Re: один з одним

       catko пише:
       > яке нафіг правове поле в сьогоднішній ситуації? кандидатура порошенка на спікера зашугала мороза, кандидатура юльки на премєра зашугала нсну а кандидатура януковича на премєра зашугала пів україни. таке враження що в персоналіях вся політика зосереджена. от і візьміть абсолютно нейтральні персоналії та й закрийте проблему за столом переговорів а потім легітимізуйте це згідно конституції.

       Все, що я пропонував, не виходило за межі права. І були там нейтральні кандидатури... Вся справа в тому, що щоб домовлятися, треба мати якісь козирі. Щоб візаві не ліз на голову.
       Бо він чомусь домовлятися не хоче, і свої позиції не здає. Не хоче він нейтральних кандидатур. І слово "легітимізація" йому зайве.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.07.17 | catko

        значить так і буде сидіти в сраці

 • 2006.07.17 | Петр Тарасевич

  слияние НСНУ и БЮТ и раскол ПРУ

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | QuasiGiraffe

   а кто будет вешать коту колокольчик?

   В смысле, кто и как будет раскалывать ПРУ? Варианты, я верю, Вы сможете предложить, да вот время, время... Вопрос стоит - распускать или нет 25-го.
   Или мне только кажется, что он стоит?
   А если 25-го ВР распустят - до следующих выборов Вы надеетесь успеть что-то отколоть?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua