МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розкол України треба зупинити. Але треба знати звідки він...

07/17/2006 | susanin
Відразу хочу сказати - давайте не будемо брати до уваги той, факт, що радянський експеримент з воз,єднання України й створення єдиної нації від Чопу до Дону, можна сказати, провалюється на очах. Дуже різними виявилися брати на Сході й Заході, які довго жили поодинці, у своєму світовідчутті , ментальності, мові , релігії. Але це залишимо для істориків та філософів, а натомість спробуємо розібратися у тому, хто останні , ну, скажімо, 6 років своєю політикою ще більш розширив прірву між Сходом та Заходом.
Вибачайте, але для мене відповідь на це питання більш, ніж очевидне!
Той факт, що Ющенко В.А. - креатура державного департаменту США сьогодні є «таємницею Полішинеля». Ще два роки тому «помаранчеві» політики у відповідь на запитання « А чи підтримував уряд США якимсь чином Ющенко В.А.?» починали кидати у різні боки блискавки гніву. Але вже сьогодні ніхто, як в Україні, так й за її межами, не цурається того факту , що прихід до влади ВАЮ був не в останню чергу обумовлений підтримкою заокеанських «друзів». Більш того, адміністрація Джорджа Буша одним із своїх найбільших надбань вважає саме проведення у країнах колишнього Союзу низки кольорових революцій.
Але чи тільки гуманізм, альтруїзм, та бажання донести до кожного куточка планети вогник демократії рухали уряд США? Припустимо, що ні, що у США , як у наддержави були і є в Україні свої геополітичні інтереси. Тоді , що вони могли вимагати у ВАЮ в обмін на отриману владу. Припускаю таке: різка зміна зовнішньополітичних орієнтирів, слідування у кільватері флагмана під зірково-смугастим прапором; північно - атлантична інтеграція ( форсований вступ до НАТО); штучне загострення відносин з Росією, повна лібералізація економіки і її відкритість для транснаціональних корпорацій-монстрів; послідовне перетворення України з країни експортера на імпортера та таке інше. Питання: чи міг кандидат у президенти Ющенко В.А. з такою програмою дій розраховувати на підтримку виборців Південно-Східної частини України? Відповідь однозначно – ні! ( що власне й сталося у 2004 й 2006 роках). Саме через це ВАЮ у 2002 році під час парламентських виборчих перегонів , у 2004 році на президентських виборах робив ставку на , так би мовити, « електоральний врожай голосів» на Заході України. Саме там його програми та ідеї користуються беззаперечною підтримкою. А для більшого закріплення своїх позицій на Заході ВАЮ оточив себе представниками різко правих, націоналістичних сил. Я поважаю право жителів сходу мати власні політичні уподобання. Але як не крути, такі особистості, як ( не буду довго називати імена) , скажімо, Тягнибок чи Червоній ні за яких обставин, ніколи не будуть «своїми» на Сході. Це теж зіграло свою негативну роль у загальному не сприйнятті ВАЮ на сході. ( NB: я передбачаю сарказм з вашого боку після вживаного мною слова « своїми». Ні, панове, «бандюки» у нас теж не є «своїми». Наша трагедія у тому, що Кучма позбавив Схід та Південь України нормального вибору, так би мовити, «вибору з людським обличчям». Наприклад, мені здається, що вибір Кучмоїда на користь раніше маловідомого Януковича то є фарс й змова між «Отцем» Кучмою «Сином» Ющенком та «Глобальним Духом» Урядом США … Але це тема для іншої окремої розмови).

Так отож до чого я це все писав… Так… Чи могла людина , яка з самого початку, свідомо несла у суспільство ідеї й програми, які не сприймають в одній з частин країни, яка з самого початку спиралася на виборців лише певної частини регіонів, стати консолідуючою фігурою? Мені здається – НІ ! Може треба було шукати, якісь компроміси, бути більш гнучким? Та хіба тут можна бути гнучким, коли у спіну постійно штовхає й нагадує про свою присутність « товарищ волк, который кушает и никого не слушает…»

Відповіді

 • 2006.07.17 | Shooter

  UMVOD - ішшо один сердешний. лікувати! - в сенсі забанити нафіг

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | Адвокат ...

   "Майдан",-- не багадєльня. Лікувати таке,- тіко за скажені гроші

 • 2006.07.17 | Ghost

  замените "схід" на "захід" и "США" на "Россия", найдите 10 отлич

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | Адвокат ...

   То ж, аФФтар і замінив...

 • 2006.07.17 | TrollSeeker

  Сусаніних - в Бабруйск, хай там сусанять.

 • 2006.07.17 | Мартинюк

  Повчальна спроба перекласти українською "символ віри" янучара

  Має велике пізнавальне значення. Я б не лаяв авттора, який провів таку велику роботу
 • 2006.07.17 | Echo

  Ніщо так не відвертає людей, як відстутність дій і слабкість

  susanin пише:
  > Так отож до чого я це все писав… Так… Чи могла людина , яка з самого початку, свідомо несла у суспільство ідеї й програми, які не сприймають в одній з частин країни, яка з самого початку спиралася на виборців лише певної частини регіонів, стати консолідуючою фігурою?
  Мені здається – НІ !
  ****
  Звичайно ні.
  Президент ніколи не повинен бути виразником крайніх поглядів в суспільстві, для цього є інші сили, а задача президента ненавязливо спрямувати суспільство в потрібному напрямку.

  Доречі Путін, дав достатньо козирів, для Ющенко, щоб обіграти їх так, як нам це потрібно.
  (Україні не потрібно ЄЕП, який пропонує Путін, де не має вільного пересування товарів і спекулюють на енергоносіях)
  Але використати це, у кумів часу не було цим займатися і ще сірої речовини не вистачило :).


  >Може треба було шукати, якісь компроміси, бути більш гнучким? Та хіба тут можна бути гнучким, коли у спіну постійно штовхає й нагадує про свою присутність « товарищ волк, который кушает и никого не слушает…»
  *********
  Дуже просто і точно. Але щоб думати такими критеріями, потрібно мати трохи здорового глузду, який непритаманний ні президентові, ні його команді(яку я не бачу, то зборисько родичів і інтригантів), ні іншим демократичним силам.

  Для цього потрібно працювати з людьми, через всі можливі засоби інформації і безпосередньо через представників президанта на місцях. ( і бажано не під час виборів, тоді вже пізно :)

  Для цього потрібна програма("далі від совка") і команда, викококваліфікованих спеціалістів( а не родичів і кумів) яка б займалася виконням цієі програми.

  І ніщо так не відвертає людей, як відстутність дій і слабкість президента, які є основними характеристиками нашого президента.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.17 | susanin

   Дивно

   Україні не потрібно ЄЕП, який пропонує Путін, де не має вільного пересування товарів і спекулюють на енергоносіях

   ---------------------------------------------------------------------

   Дивно чути таке... Можна уявити шо буде з Україною , коли вона вступить до СОТ або ( як хвантастичний варіант) через рік-другий до Еуросоюзу....Тоді дійсно буде вільне пересування товарів , але в один бік... Вітчизняний товаро-виробник здохне, як собака, й Україна перетвориться на країну-імпортера... До таких "клубів" треба вступати маючи рівні можливості , а форсоване членство у СОТ та Еуросоюзі, якого так хочуть наші горезвісні "інтегратори" це все одне, аби взяти аматорську футбольну команду кинути у вищу лігу...
   Киргизстан давно вже у СОТ. Й шо воно киргизам дало. Крім сотень тисяч безробітних нічогісенько ... Раніше , до СОТу, Киргизстан єкспортував полуницю до Росії, Східної Еуропи, Китаю. А після СОТ в самому Киргистані можна купити полуниці будь-якого походження , тільки не місцевого... Й справа не в полуниці... Справа в тому, що в цьому секторі агрокомплексу працювали тисячі селян...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.18 | Echo

    Дивно, якщо ви правдовуєте путінську ЄЕП

    susanin пише:
    > Україні не потрібно ЄЕП, який пропонує Путін, де не має вільного пересування товарів і спекулюють на енергоносіях
    > -------------------------------------------------------------------
    > Дивно чути таке... Можна уявити шо буде з Україною , коли вона вступить до СОТ або ( як хвантастичний варіант) через рік-другий до Еуросоюзу....
    ***********************************************
    Не змішуйте різні речі: СОТ, Евросоюз і ЄЕП
    Україні потрібно вступати в СОТ, цим вона зможе відстоювати свої права і подолати ті перешкоди в торгівлі, які існують із членами СОТ

    Якщо ви виправдовуєте путінську ЄЕП, тоді не має про що говорити.Це дійсно дивно
    Путінський ЄЕП - це набір правил вигідний Росії і ми не повинні сліпо слідувати цьому. Нам потрібно ЄЕП в якому, ми були рівноправні з будьяким членом цього простору.
    Як ви поясните заборону імпорту в Росію українського цукру до 2007 року і спирту до 2011 року . Це вже діє 6-7 років.
    Це бажання зруйнувати українську цукрову промисловість.
    Спекуляціі на енергоносіях це не є прикладом партнерських відносих.

    Я вважаю, що вступ України до Евросоюзу є передчасний. Не готові ми ще до цього.
 • 2006.07.18 | Роман ShaRP

  Превед ат медвед! Тролль, те не надоело ники менять?

  Зарегистрированный 17.07.2006 susanin, он же rurik, rurickovich и lustracia (забаненные за троллизм ники), пише:
  > Наприклад, мені здається, що вибір Кучмоїда на користь раніше маловідомого Януковича то є фарс й змова між «Отцем» Кучмою «Сином» Ющенком та «Глобальним Духом» Урядом США …

  http://www2.maidan.org.ua/n/free/1153086691
  17-07-2006 00:51, rurik
  >я не янучар , бо мені соромно й болісно , шо схід репрезентує таке бидло , як Янукович... Але його поява на політичному олімпі у якості кандидата на президентство то є змова батька ( Кучмоїда) сина ( Ющенка)й духа ( держдепартамента сша)...


  Соблюдайте конспирацию, товарищ "Штирлиц"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.18 | Адвокат ...

   Нє уподобляйтєсь! Ї

 • 2006.07.18 | Роман ShaRP

  UVMOD п.2 повтор/спам/тролль/клон. Подробности см. выше.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.18 | susanin

   Що ви таке булькаєте...

   Хто конспірується... нашо мені приховувати... банять мене , тому ніки та проксі змінюю...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.18 | Адвокат ...

    Чісасєрдєчноє прізаніє, явка с повінной. Зачьот!

   • 2006.07.18 | Faargenwelsh

    "чітайтє брехнєтрактат"о тяжелом хлєбє внєштатних сотруднікофф"!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | Адвокат ...

     НЕ ТАК! Вірно буде: "са-трутні-коФФ"!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua