МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розпуск Парламенту - шляхом здачi мандатiв - реально?

07/18/2006 | Oles
Есть два пути роспуска ВР - Князевич
18.07.06 // 12:05

На сегодня существуют два правовых пути, которые могут привести к лишению Верховной Рады легитимности, а следовательно к роспуску парламента.


Как рассказал в интервью УНИАН народный депутат, член фракции «Наша Украина», который и до сих пор остается членом ЦИК Руслан Князевич, первый путь заключается в том, что 150 народных депутатов могут написать заявления о сложении депутатских полномочий, но в этом случае их заявления должны быть поддержаны 226 голосами - то есть большинством. По словам Князевича, это маловероятно, поскольку большинство за это не проголосует, или проголосует только за отдельных депутатов.


Вместе с тем, считает Князевич, есть более действенный путь, когда народный депутат пишет заявление о выходе из фракции и, в соответствии с Конституцией, начинает действовать норма прямого действия – императивный мандат – которая сводится к тому, что по решению руководящего органа партии или блока он лишается депутатского мандата. По логике закона о выборах народных депутатов, ЦИК должен зарегистрировать народными депутатами следующих по списку этой партии или блока лиц. В то же время, перед этим можно провести межпартийный или партийный съезд, на котором принять решение об исключении из списка всех кандидатов в народные депутаты.


Князевич утверждает, что БЮТ это уже сделал, и Апелляционный суд подтвердил легитимность такой процедуры. Это означает, что, в соответствии с законом о выборах народных депутатов, новые фамилии в список внесены быть не могут, а значит места, освобожденные из-за сложения депутатских полномочий, останутся вакантными до конца каденции парламента.


В соответствии со ст. 82 Конституции, если в парламенте нет 2/3 депутатов, полномочия которых подтверждены, он не может быть легитимным. Тогда у Президента появляется право на роспуск парламента.

Відповіді

  • 2006.07.18 | Oles

    Re: Розпуск Парламенту - шляхом здачi мандатiв - реально?

    Зварыч: Самороспуск ВР не решит проблему
    18.07.06 // 12:51

    (вiд себе -- от пi*ар! чому ж `не рєшає`?)

    Народный депутат, член фракции «Наша Украина» Роман Зварыч считает, что предложение Юлии Тимошенко относительно того, чтобы 150 депутатов сдали свои мандаты и таким образом парламент самораспустился не решает проблему. Об этом он сказал корреспонденту «Главреда» в парламенте.

    Кроме того, по словам Зварыча, «для того, чтобы это сделать, нужно провести межпартийные и межблоковые съезды и изъять из списков тех кандидатов в народные депутаты, которые не прошли в парламент, но обязательно проходят, если нынедействующие народные депутаты слагают свои полномочия».

    Напомним, что Тимошенко призвала «Нашу Украину» сдать депутатские мандаты для того, чтобы таким образом автоматически была распущена Верховная Рада Украины.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | Нестор

      Ну це дивлячись яку проблему треба "рєшіть"

      Oles пише:
      > Зварыч: Самороспуск ВР не решит проблему

      Ну це дивлячись яку проблему треба "рєшіть" :)
  • 2006.07.18 | анаконда

    Re: Розпуск Парламенту - шляхом здачi мандатiв - реально?

    Оце діло, якщо так. Тому що цю процедуру можна застосувати будь-коли, як тільки регіонали наламають дров. Тепер можна спокійно сидіти і колекціонувати їхні ляпи і всіма силами сприяти зниженню їхньої електоральної привабливості. :)
    А, може, це є метод впливу на Мороза - хай біжить назад, доки не пізно, бо як перевибори - то отримає взагалі дулю з маком. :) А так хоч спікером лишиться...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | Забойщик

      Ребяты! Вы дети? Трындеть о сдаче мандатов и действительно их

      сдать - это две большие разницы. НИКТО их не сдаст! Не будте наивными!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.18 | Oles

        Re: Ребяты! Вы дети? Трындеть о сдаче мандатов и действительно их

        Так - не з нашим щастям... Он Зварич уже `прокоментував`... Краще з комi втратити, нiж з таким `нацiоналiстом` знайти...
  • 2006.07.18 | Dworkin

    Ну розпустили парламент - А що далі?! (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | анаконда

      Re: Ну розпустили парламент - А що далі?! (-)

      Дивлячись коли. Якщо зараз - то нічого. Безрезузльтатна акція. Проте... Якщо БЮТ матиме на меті зробити це в майбутньому, то муситиме щось робити для електорату, окрім проголошення популістських гасел. Це - раз. І співпрацювати з НСНУ, це - два. А отже, що ми маємо? Опозиційну діяльність в інтересах народу плюс дієву політичну конкуренцію... Я маю на увазі, що мусить же хоч щось загнати тих надовбнів в рамки правил хоч коли-небуть? От одне одного мають загнати. А ми маємо допомогти... :)
    • 2006.07.18 | Oles

      Re: Ну розпустили парламент - А що далі?! (-)

      Я завжди був за `еволюцiйнi` способи, але зараз я покладаюсь швидше на свої iнстинкти... Запусти їх у владу - i наступнi вибори можна не проводити... Тому поки є можливiсть - треба перехопити iнiцiативу... Бо `потiм` може нiколи не настати... Якщо з умом пiдiйти (не так, як досi), то вибори можна виграти - гiрше не буде... В гiршому разi бiльшiсть у ПР, а не у КПРС - велика рiзниця... А так на загрозi реваншу можна спробувати дати бiй... А потiм уже єднати країну (без iронiї)...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.18 | анаконда

        Re: Ну розпустили парламент - А що далі?! (-)

        Це не спрацює. Тому що народ - не вельми ідейний і за стабільність маму рідну продасть. Тим більше, помаранчеві девальвовані, як український купон часів Кучми. Тепер їх на перевиборах з гаслами виборці пошлють на три букви і будуть праві. Якби вони не гризлися стільки часу, а створили коаліцію і тут Мороз зрадив - тоді - так... Доведеться їм пахати як папам Карлам на місцях і от тоді через певний період часу можна буде говорити про реальний реванш. Але в паханні на місцях є суттєвий плюс: воно похерить територіальний розрив країни.
  • 2006.07.18 | Andriyko

    як варіант - вихід з власних фракцій

    Да ради Бога, можна всім разом вийти з власних же фракцій, і рішеннями керівних органів блоків хутко припинити повноваження (ч. 6 ст. 81 Конституції).
  • 2006.07.18 | Дядя Вова

    Подождите, что-то изменилось в результатах опросов? Я отстал?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".