МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політреформа навмисно розроблялась так,щоб положення Конституції

07/18/2006 | AK
можна було по-різному тлумачити. Один відомий юрист з "вправними ручками" подає голос: http://pravda.com.ua/news/2006/7/18/44692.htm

Відповіді

 • 2006.07.18 | Andriyko

  Прєвєд, Мєдвєдчуг

  Про "обов'язок" внести кандидатуру - натянуто, про право парламента призначити прем'єра постановою - взагалі притягнуто за вуха. Ось в такому-то випадку точно буде узурпація.

  Був би час, я б накатав "наш атвєт", може ще й напишу.
 • 2006.07.18 | tomcat

  Бреше.. ось i треба було ВПИСАТИ в текст те що "малось на увазi"

  > 1. Проте, у випадку з розвалом т.зв. "помаранчевої коаліції" депутати - члени фракції СПУ в індивідуальному порядку, написавши відповідні заяви, вийшли з зазначеної коаліції, в результаті чого діяльність коаліції демсил була припинена на підставі 2-го пункту першої частини 66-ої статті регламенту у зв'язку із зменшенням складу коаліції до кількості депутатів, меншої ніж визначено Конституцією.

  так. але стаття 65 не вказує на можливiсть iндiвiдуального входу чи виходу з коалiцii, тiльки фракцiя цiлком. стаття 66 може бути застосована якщо наприклад всi члени якоiсь фракцii зникнуть з ii складу, але такого я не чув.

  > Як один з розробників конституційних змін, маю наголосити: йдеться саме про зобов'язання глави держави внести кандидатуру від коаліції, на що вказує й термін у 15 днів, який відведено президентові для того, щоб внести у парламент подання про призначення керівника уряду.

  ось i треба було саме так i записати "зобов'язання", а також вписати що робити у випадку якщо не внiс

  > Президент у даному разі реєструє рішення коаліції, що відображає волю більшості виборців. Конституція не надає йому права не погоджуватись з пропозицією коаліції.

  а вiн не буде не погоджуватись, вiн просто не внесе. починайте, панове, процедуру знову.

  > У випадку порушення президентом положень частини другої статті 19, частини другої статті 102, пункту 9 частини першої статті 106, частини третьої статті 114 Конституції і не внесення ним у п'ятнадцятиденний термін подання на прем'єра, парламент, реалізуючи своє конституційне повноваження, закріплене пунктом 12 частини першої статті 85 Основного Закону, самостійно призначає прем'єр-міністра.

  ДЕ ЦЕ НАПИСАНО? якщо не написано то тодi це - порушення прописаноi у Конституцii процедури. Ай-яй-яй, а ще зветься юристом. смiх та й годi.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.18 | tomcat

   куди ж подiлися юристи...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua