МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УГКЦ „не покликана брати участь у політичних акціях”

07/18/2006 | keymaster
Вірні у цей складний з політично-суспільної точки зору час повинні сумлінно працювати і молитися, сказав сьогодні під час прес-конференції Глава УГКЦ кардинал Гузар. За його словами, цей постулат про сумлінну працю і молитву був одним із головних у посланні Синоду єпископів УГКЦ, що побачив світ на початку червня цього року, але попри це вірні весь час звертаються до владик греко-католицької церкви, зважаючи на парламентську кризу.

„Люди мають зрозуміти, що церква не глуха і заохочує людей до праці та молитви” – підкреслив Глава УГКЦ. За його словами, той, хто має владу, має зараз сповнювати її якнайкраще, а той, хто виконує будь-яку роботу – від двірника до народного депутата – мають так само сумлінно ставитися до виконання своїх обов’язків.

Що ж стосується зокрема народних обранців, то вони, крім всього іншого, зобов’язані пам’ятати про те, що на них покладено довіру виборців, що є додатковою відповідальністю.

За словами Глави УГКЦ, політикам слід задуматися про загальне добро, а не про власні чи групові інтереси. «Депутати, сповнюючи свій обов’язок, мають показати, що для них загальний інтерес є важливішим” – сказав він.

Коментуючи походи релігійних громад під парламент, Глава УГКЦ зазначив, що завданням церкви не полягає у тому, щоби приймати чиюсь сторону у політичних суперечках, а в тому, щоби заохочувати людей, аби вони робили те, до чого вони покликані. „Ми не хочемо створити враження поділу на добрих і злих, а прагнемо піднестися понад партійні поділи і говорити про те, що слід бути добрим громадянином” – зазначив кардинал.

Він також оповів, що нещодавно одна з політичних сил просила УГКЦ взяти участь у політичній акції, однак він категорично відмовив, бо УГКЦ „не покликана брати участь у політичних акціях”, а просто хоче бачити усіх відповідальними громадянами.

Львівський портал

Відповіді

 • 2006.07.18 | ЛисМикита

  Re: УГКЦ „не покликана брати участь у політичних акціях”

  Я відвідував Україну підчас цих виборів. Мене дивує таке делікатне постановлення голови УГКЦ. Підчас виборів московський патріархат проповідував що представники НУ і БЮТ були посередниками сатани. Люди старшого віку на селах це брали до серця. УГКЦ тоді мовчала.

  В минулих роках церкви котрі були католицькі на Західній Україні були передані московському патріархату. Чи це є провідницька робота УГКЦ? Може час також церкві заступатися за права громадян.

  З сумним серцем Лис Микита з Канади
  keymaster пише:
  > Вірні у цей складний з політично-суспільної точки зору час повинні сумлінно працювати і молитися, сказав сьогодні під час прес-конференції Глава УГКЦ кардинал Гузар. За його словами, цей постулат про сумлінну працю і молитву був одним із головних у посланні Синоду єпископів УГКЦ, що побачив світ на початку червня цього року, але попри це вірні весь час звертаються до владик греко-католицької церкви, зважаючи на парламентську кризу.
  >
  > „Люди мають зрозуміти, що церква не глуха і заохочує людей до праці та молитви” – підкреслив Глава УГКЦ. За його словами, той, хто має владу, має зараз сповнювати її якнайкраще, а той, хто виконує будь-яку роботу – від двірника до народного депутата – мають так само сумлінно ставитися до виконання своїх обов’язків.
  >
  > Що ж стосується зокрема народних обранців, то вони, крім всього іншого, зобов’язані пам’ятати про те, що на них покладено довіру виборців, що є додатковою відповідальністю.
  >
  > За словами Глави УГКЦ, політикам слід задуматися про загальне добро, а не про власні чи групові інтереси. «Депутати, сповнюючи свій обов’язок, мають показати, що для них загальний інтерес є важливішим” – сказав він.
  >
  > Коментуючи походи релігійних громад під парламент, Глава УГКЦ зазначив, що завданням церкви не полягає у тому, щоби приймати чиюсь сторону у політичних суперечках, а в тому, щоби заохочувати людей, аби вони робили те, до чого вони покликані. „Ми не хочемо створити враження поділу на добрих і злих, а прагнемо піднестися понад партійні поділи і говорити про те, що слід бути добрим громадянином” – зазначив кардинал.
  >
  > Він також оповів, що нещодавно одна з політичних сил просила УГКЦ взяти участь у політичній акції, однак він категорично відмовив, бо УГКЦ „не покликана брати участь у політичних акціях”, а просто хоче бачити усіх відповідальними громадянами.
  >
  > Львівський портал


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua