МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд схвалив законопроект на захист учасників УПА

07/19/2006 | Майдан-ІНФОРМ
19 липня 2006 року Кабінет Міністрів України схвалив законопроект „Про соціальний захист учасників національно-визвольного руху 1939 –– 1956 років за здобуття Україною своєї незалежності”. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України В’ячеслав КИРИЛЕНКО. Проект Закону найближчим часом буде направлений в парламент для ухвалення народними депутатами.

„Йдеться про надання відповідного статусу, а також відповідних пільг всім учасникам збройних формувань, які боролися за свободу і незалежність України у складі Української Повстанської Армії, - сказав він. - Ці люди отримають ті ж самі соціальні гарантії, якими сьогодні користуються усі ветерани”.

За словами Віце-прем’єра, „на сьогоднішній день ветеранів УПА та членів їх сімей не більше 15 тисяч, при цьому як мінімум половина із загальної кількості – це ветерани, у яких уже є відповідні соціальні пільги, надані їм на підставі рішень місцевий рад”.

„Уперше за 15 років незалежності український уряд розглянув цю проблему і ухвалив позитивне рішення. Думаю, що це вагомий внесок в політику Президента України Віктора ЮЩЕНКА, яка направлена на примирення усіх ветеранів, які боролися за свободу нашої Вітчизни”, - зазначив Віце-прем'єр.

В’ячеслав КИРИЛЕНКО нагадав, що 14 жовтня 2005 року Урядова комісія схвалила фаховий висновок робочої групи істориків з вивчення діяльності ОУН і УПА Інституту історії Національної академії наук України. „Зокрема, в цьому документі говориться, що ОУН-УПА була тим військово-політичним чинником, який безпосередньо впливав на боротьбу українського народу за суверенну державу”, - підкреслив він.

Відповіді

 • 2006.07.20 | Артемчук Іван

  Re: Уряд схвалив законопроект на захист учасників УПА

  Щиро сподіваюся, що вояки УПА не дочекаються затвердження цього безсумнівно антинародного законопроекту Верховною Радою України. Легалізація фашистських колабораціонних формувань є, на мою думку, недопустима. Лише в нас, як дибіли, день у день товдичуть одну й ту саму тему. Скільки ж можна? Чи в нинішнього уряду більше роботи немає?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.20 | Боббі

   Народний суд злочинцям!

   Артемчук Іван пише:
   > ... Легалізація фашистських колабораціонних формувань є, на мою думку, недопустима ...

   І я вважаю, що злочини камунізьму мають бути розслідувані, а НКВДістів та інших гебістів та партійних бонз засуджено.

   > Скільки ж можна?

   От і я питаю: ДОКОЛЄ!?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua