МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Power online - дивіться й не кажіть, що не бачили!

07/20/2006 | Майдан-ІНФОРМ
На сторінці http://webcam.mediaport.info/ усі бажаючі можуть побачити, що відбувається в кабінеті Петра Костенко прямо зараз. Петро Костенко (також відомий як Power) - голова ГО "Народ України" - давно пропонував установити веб-камери у всіх кабінетах держслужбовців, щоб україньский народ, що найняв їх на работу, міг подивитися, що вони роблять у робочий час на робочому місці, як це прийнято в багатьох західних компаніях. Тепер Петро Костенко сам став держслужбовцем - першим заступником голови Головного управління промисловості, транспорта і зв'язку Харківської області - і вірішив почати втілювати цей проект з себе.

Камеру в кабінеті Петро Костенко називає «електронною демократією». Це і контроль над чиновником, і його захист, бо він допоможе уникнути провокацій. Петро каже: «Посада, яку я зайняв, за визначенням є корупційної і хабароємною. Вже сьогодні я наштовхуюся на те, що надходять пропозиції різні. І я не хотів взагалі чути їх».

Захистити себе таким своєрідним способом і дозволити городянам контролювати себе Петро Костенко радить всім колегам.

Відповіді

 • 2006.07.20 | nobody

  Re: Power online - дивіться й не кажіть, що не бачили!

  це добре звичайно - але мало б дещо робитися в вигляді загальної держдавної політики - а саме:

  варто звернути увагу ще на таке - дизайн приміщень державної служби совдеповського зразку сам по собі є "хабароємним"" -- у всіх чиновників окремі кабнети - часто навіть за двома дверіма --

  подивіться наприклад як працює американська поліція - усі сидять в одному пулі - роділені хиба що скляними перегодками - ясно що не дуже зручно пересувати якісь підозрілі предмети пакунки тощо, а також мати не ті розмови та не з тими людьми.. обмеження дуже суттєве і смиволичне - бо показує чиновнику в наочному вигляді яка є "лінія партії" в державі - тобто на прозорість і чесність.

  далі служби подібні до нашої там податкової та інші де ведеться регулярний прийом громадян - мають вигляд такий як пошта - прилавки і чиновники за прилавком - до кожного доступ через прилавок і всім видно хто чим займається

  я не кажу вже про те що в совковому середовищі держслужбових приміщень часто немає де сісти тим хто чекає в черзі і чиновники не дотримуються годин прийому - чи є служба яка за цим слідкує - де рейтинг департаментів з урахуванням якості роботи з громадянами напр.
 • 2006.07.20 | akhavr

  Re: Power online - дивіться й не кажіть, що не бачили!

  Ще кращим була б обов'язкова публікація всіх (несекретних) робочих документів та рішень будь-якого органу влади в Інтернеті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua