МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до Президента України

07/21/2006 | Юлія Тимошенко
Відкритий лист до Президента України

Шановний Вікторе Андрійовичу!В державі утворилася глибока кризова ситуація.

Першою фазою цієї кризи став державний переворот, що відбувся в момент нелегітимного обрання Голови Верховної Ради України. Методом підкупу та зради була створена комуно-кримінальна більшість. Сили, які до неї увійшли, сповідують агресивну антидержавну, антиукраїнську і антидемократичну позицію. Подібна більшість була названа П. Кулішем "Чорною Радою". Вона придатна скоріше для ліквідації демократичного державного устрою, а не для розбудови країни. Втілення в життя справжнього курсу цих політичних сил поставить Україну перед фактом втрати державної незалежності, нашої національної самоідентичності, раз і назавжди поставить хрест на справедливості для народу та на наших європейських прагненнях.

Вікторе Андрійовичу! Ми звертаємося до Вас як до Президента країни з упевненістю, що Ви не допустите розвитку подій за цим трагічним для країни і нації сценарієм. У Вас є законні права, конституційні підстави та, в такій ситуації, обов’язок оголосити дострокові парламентські вибори. Цей склад парламенту не лише не впорався зі своїм завданням – не створив у конституційний термін стійку й ефективну правлячу коаліцію, але і збився з демократичного шляху, перетворився на інструмент комуністичних утопій, соціалістичного зрадництва і кланових амбіцій.

Необхідність такого кардинального кроку визначається як мінімум трьома підставами.

По-перше, політичною необхідністю. Головним державоутворюючим принципом демократії є формування влади, яка спирається на підтримку більшості громадян країни. Цей принцип зруйновано в нашому парламенті великими грошима. Соціалістична та комуністична партії після виборів несподівано радикально змінили свої переконання та злилися з потужним клановим олігархічним утворенням. Про цей крок вони не попереджали суспільство під час виборів. Ці дві партії втратили підтримку своїх виборців та позбулись своєї політичної легітимності у Верховній Раді України. Це ключова причина кризи.

Коли політики заходять у глухий кут, коли починається політичне протистояння, – головним арбітром може виступити тільки народ. Якщо останній аргумент королів – гармати, то останній аргумент цивілізованих політиків, останній аргумент президентів – голос народу. Тому політичний вихід із цієї ситуації лише один – дати народу право розсудити, хто правий і хто винний у цій ситуації, чий політичний курс, чию політичну культуру і мораль вони вважають більш високою і справедливою. Таку можливість народу можуть надати тільки нові парламентські вибори. Нехай народ на повторних виборах скаже, чи хоче він бачити союз комуністів з мільярдерами і чи дає він ще раз повноваження соціалістам на альянс з кримінальними кланами.

Друга підстава для дострокових виборів – геополітична необхідність, збереження європейського вибору України. Демократичні країни світу не зрозуміють бездіяльність президента в ситуації, коли держава, яка обрала європейський цивілізований шлях розвитку, радикально змінить свої міжнародні пріоритети під нелегітимним керівництвом антидемократичних і антиєвропейських сил. Сьогодні на нас дивиться світ. Адже ми, після демократичної революції 2004 року, відповідальні не тільки перед собою та перед власним народом, але й перед народами, що постали на території колишнього СРСР. Вони дивляться на нас з надією та сподіваннями. Якщо у нас не вийде побудувати сучасну цивілізовану демократичну країну, то ми зруйнуємо і їхні надії. Ми впевнені, що законне право Президента на розпуск недієздатного парламенту, який загрожує національній безпеці, – це єдиний крок, що буде з розумінням сприйнятий міжнародною спільнотою.

Третя і остання підстава для нових парламентських виборів – моральна необхідність. Якщо демократи "проковтнуть" тотальну парламентську корупцію та ревізію високих принципів після виборів, то назавжди поховають в душах українського народу віру в правду і справедливість. Правління реваншистського альянсу буде означати, що гроші і неправда, зрадництво і підступність в нашому світі завжди сильніші за правду і справедливість, волю і достоїнство. І тоді на випалених душах наших людей уже не можна буде побудувати ні незалежну державу, ні цивілізоване суспільство.

У Президента України є сьогодні два шляхи: або 25 липня достроково припинити повноваження цієї Верховної Ради і спробувати врятувати Україну; або – здатися, визнати, що Майдан був помилкою, сподівання мільйонів людей на побудову нормальної країни – ілюзією, та подати кандидатуру Януковича на затвердження Верховній Раді. Подача цієї кандидатури буде масштабною зрадою, а "зрада – вона і є зрада, у які обгортки її не наряджай". Її можна сотню раз загорнути у блакитний прапор "об’єднання країни", чи у малинову хустку "моральності та порядку", але її сіра вбогість неодмінно проступить на поверхню.

Біля Верховної Ради висить гасло "Два Віктори – об’єднайте Україну". Це – абсурд. Такого ніколи не може бути. Ми з одним Віктором на знаменах піднімали націю і народ до боротьби за право гідно жити в своїй країні. Тоді як інший Віктор хотів забрати це право у них назавжди. І сьогодні в країні можливий тільки один варіант поступу й розвитку, а не два. Або – до Європи і цивілізованого світу, до демократії і нормального порядного й чесного життя, або назад – до імперії, до відрізаних голів журналістів, до завалених трупами териконів і шахт, до темряви і безпросвітності.

Є речі, які не можна поєднати. Інколи треба набратися мужності і прийняти однозначне рішення, а не намагатися примирити й об’єднати те, що ні об’єднатися, ні примиритися не може за своєю суттю.

Вікторе Андрійовичу, рішення приймати Вам. Поки воно не буде прийняте, ми не будемо брати участі у роботі Верховної Ради України.

Ми залишаємо Верховну Раду та чекаємо від Президента чіткої відповіді і конкретного рішення.

Ми залишаємо Раду, щоб показати, що не все гаразд у нашій країні сьогодні, і що є ще сили, яким небайдужа доля мільйонів людей, що повірили політикам і дали їм шанс.

Шановний Вікторе Андрійовичу, сьогодні у Ваших руках не просто доля парламенту, сьогодні від Вас залежить доля історичного вибору народу. Ми розуміємо всю силу відповідальності оголошення дострокових виборів і готові розділити її з Вами повною мірою. Повірте, цього кроку чекає більшість українських громадян, що вірять у Президента, у його силу, рішучість і волю. Виявіть її цієї доленосної години.

Джерело: http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/exclusive/speeches-appeals/3409/

Відповіді

 • 2006.07.22 | VOL

  А ти, народе, хоч ще трохи віриш в те, що задеклароване у цьому?

  "Третя і остання підстава для нових парламентських виборів – моральна необхідність. Якщо демократи "проковтнуть" тотальну парламентську корупцію та ревізію високих принципів після виборів, то назавжди поховають в душах українського народу віру в правду і справедливість. Правління реваншистського альянсу буде означати, що гроші і неправда, зрадництво і підступність в нашому світі завжди сильніші за правду і справедливість, волю і достоїнство. І тоді на випалених душах наших людей уже не можна буде побудувати ні незалежну державу, ні цивілізоване суспільство".

  Якщо вірити інформації оголошеній у статті Тетяни Чорновіл "Сенсация! "Обоз" нашел доказательства подкупа депутатов"
  http://obozrevatel.com/news/2006/7/21/125623.htm , то там, де прокрутилися величезні (зелені) "бабки" там "Януковичу бути" бо "переговорили вже" і "вирішивши все" відраховують "невидимі у ВР гроші".

  Похоже на те, що ще кандидат в Президенти України пан Ющенко кривив душею на Майдані і вже тоді знав, що дуже скоро його здасть.

  А за Вас, мужики, усіх мастей і політичних окрасів мені соромно, що поїдом їсте одну тендітну жіночку Юлію Володимирівну Тимошенко, яка кожного дня заганяє голки в ваші продажні зади щоб ви почали думати головою і за народ...

  Розпуск ВР однозначно. А нові вибори повинні показати - чи ми УКРАЇНЦІ, чи СОВЕТСКИЕ... І на те буде воля божа і - чи розумного українського народу, чи ...... окраїнського населення.
 • 2006.07.22 | Александр

  Re: Відкритий лист до Президента України

  Уважаемый наш гарант, Виктор Андреевич!
  Не здайте в плен демократию!!!
 • 2006.07.23 | Трім-Теб

  "...ВСТАВАЙТЕ, КАЙДАНИ ПОРВІТЕ..."

  Шановне папство, якщо ми панство, а не раби, мир вам!
  Ну що, соромно?
  Доки ми будемо ховатися за спину цього тендітного дівчати?
  Доки ми будемо споглядати,як вона б"ється з цією сірою масою?
  Доки ми будемо терпіти знущання товстопузих кнурів над дитиною?

  Чи вона не попереджала нас про те, що зараз діється, на день СВОБОДИ, 22 листопада 2005. Попереджала, а ми "соплі прожували"

  Все це стосується в першу чергу Вас, поки що пане Президенте!
  Час приймати рішення і вибір не великий:
  - Розпуск ВР і дострокові вибори нової ВР!
  - Розпуск ВР та відставка Президента (Вас, Вікторе Андрійовичу)Віддайте владу до виборів (своїм же указом) моральному лідерові тих, хто не "советские" --- цьому тендітному дівчаті. Це достойний вихід!
  - Смерть світла і "шабаш комуно-кнурів" !!!

  "...навіщо потрібна дорога, якщо вона не веде до Храму..."
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.23 | ЖАК

   Re: "...ВСТАВАЙТЕ, КАЙДАНИ ПОРВІТЕ..."

   Да, да! Вставай, проклятьем заклейменный
   весь мир голодных и рабов!
   Кипит наш разум возмущенный
   И смертный бой вести готов!!!
   Ну что, кто-нибудь возразит?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.24 | Адвокат ...

    Ви погано розумієте Українську Мову.

    І нагадуєте мені старовинного совєцького анекдота.

    Стосовно Вас він звучатиме так: що не роблю, але чую "ето нарєчіє", і починаю співти Інтернаціональ.
 • 2006.07.23 | пан Roller

  Хай живе. Народ выбрал премьера честнными демокр. выборами

 • 2006.07.23 | один_козак

  "Чорна рада". Не в тему порівняння

  Юлія Тимошенко пише:
  > Подібна більшість була названа П. Кулішем "Чорною Радою".


  Юля потребує історичного лікнепу.
  Вона дума, що назву "Чорна рада" придумав Куліш, щоб обізвати переворот?
  Але чорні ради козацтва були інструментом, призначеним для того, щоб ставити на місце старшину, що "втратила нюх" і забула, "хто в хаті хазіїн". Якщо старшина робила не те, що треба і не чула громади, то козаки збирали раду без старшини і тільки повідомляли старшині рішення. Наприклад, про обрання іншого отамана і зміщення діючого.
 • 2006.07.23 | tomcat

  капризна та iстерична дитина. iграшку не дали, така бiда

 • 2006.07.24 | Taras-ods

  Шановний пане Президент!

  Країна катиться до краю.
  Пані Юлії не дістався пост прем"єра, а вона назбирала гроші з депутатів, вони тікають з фракції та хотять гроші назад, а грошей жалко та нема їх вже, сукні та кофточки коштують дорого. А ще вона не встигла знайти таємний сервер котрий працював на виборах, не очолила постачання газу до країни, з ії досвідом постачання газу та відмиванням грошей у оффшорах, це ж кінець демократії у країні. Вона ще не встигла споплюжити все Ваше оточення, кумівство в Україні правда стало вже якоюсь лайкою, але ще є кого треба вивести на чисту воду. Але головне, що у Лондоні сидить бивший росіянин, а зараз політичний втікач та чекає девідентів за свій внесок у розвиток демократії. А кругом гімнюки та зрадники, але Юлія Володимірівна біла та пухнаста, не треба ображати таку жінку. Зробіть нові вибори чи ведіть надзвичайний стан у країні та призначте ії на посаду прем"єра. Ій правда посад не треба, вона все робить тільки заради процвітання України.

  Ваш виборець.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.24 | Адвокат ...

   Дострокові вибори,-- згодн. Робити конче треба.

   А усьо інше,-- дурня, прости Господи!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.24 | ukr_girl

    Дострокові вибори,-- згодна! Але!

    по перед виборами треба змiнити конституцию.
    Так,щоб вси попереднi не могли видвигатись до парламенту.
    А тож прийдуть тiж самi бандити!
    Тож.
    1.змiнити конституцию - кандидати новi обов'язково
    2.новi выбори.
  • 2006.07.24 | Предсказамус

   Почти все мыслевирусы в одном постинге. Спасибо

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.24 | Адвокат ...

    Дійсно: клясний пост!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua