МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні через 15 років оприлюднять списки агентів КГБ/ФСБ

07/24/2006 | Andrij
Україна десь на стільки відстає у своєму розвитку від Польщі, де щойно прийняли відповідний закон. Сподіваюсь побачити в тих списках добру половину теперішнього українського бомонду, включно з лідерами Партії Регіонів, КПУ, СПУ, та багатьох "помаранчових".

http://www.unian.net/ukr/news/news-161348.html

У Польщі опублікують списки агентів комуністичних спецслужб


Польський сейм прийняв Закон, згідно з яким у Польщі будуть опубліковані списки агентів комуністичних спецслужб. Через три місяці після набуття чинності новим Законом про люстрацію Інститут національної пам`яті Польщі буде зобов`язаний опублікувати список усіх агентів комуністичних спецслужб, що є в архівах.

Згідно з Законом, повідомляє ЛігаБізнесІнформ, значно розширяється перелік посад, вступаючи на які потрібно буде заповнювати так звану люстраційну заяву - тепер це повинні робити, серед інших, також представники органів самоврядування, дипломати, викладачі вузів, журналісти, нотаріуси.

Усі ці люди повинні будуть одержати офіційний сертифікат, що містить інформацію про те, співробітничали вони із спецслужбами чи ні. Документ видаватиметься Інститутом національної пам`яті. І якщо в сертифікаті сказано, що його власник колись був агентом секретної поліції, це може вважатися підставою для звільнення.

Як повідомляє з Варшави радіо "Свобода", проти цього виступили тільки депутати-Посткомуністи. "Що ж це буде? Ніякої презумпції невинності. Як людина зможе захищатися після того, як його ім`я вже буде опубліковано!" - заявив Ришард КАЛІШ з Союзу лівих демократів.

Підстави для побоювань у комуністів є: на відміну від своїх сусідів по колишньому соціалістичному блоку - Східної Німеччини і Чехії - Польща досі не відкрила архіви спецслужб для публічного доступу.

Відповіді

 • 2006.07.24 | DoctorZ

  Re: В Україні через 15 років оприлюднять списки агентів КГБ/ФСБ

  Точно! Оприлюднять. З поядкою кожному, персональними пенсіями й нагородженням тих, хто ще житиме.
  Тому що коммі (яке б обличчя вони не приймали), що не кажи, цінують тих, хто спиівробітничав з ними. Чи може вважаєте, що вони, отримавши зараз владу, випустять її?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.24 | Andrij

   Рано чи пізно таки буде

   До речі, 15 років здаються як дуже великий термін, але він пройде дуже швидко. Хочуть це владні "еліти", чи не хочуть, а нова генерація українців знaчно відрізняється від старої.


   DoctorZ пише:
   > Точно! Оприлюднять. З поядкою кожному, персональними пенсіями й нагородженням тих, хто ще житиме.
   > Тому що коммі (яке б обличчя вони не приймали), що не кажи, цінують тих, хто спиівробітничав з ними. Чи може вважаєте, що вони, отримавши зараз владу, випустять її?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua