МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пинзеник заявляє про спроби відновити тіньові обороти економіки

07/24/2006 | Moro
За розрахунками Міністерства фінансів України відновлення податкових пільг, схвалених бюджетним комітетом Верховної Ради, призведе до втрат доходів бюджету на суму 12,5 млрд. грн. Про це йдеться у заяві міністра фінансів Віктора Пинзеника „з приводу спроб відновлення тіньових оборотів економіки”, текст якої є у розпорядженні «proUA».

У заяві зазначається, що бюджетний комітет схвалив проект пропозицій до основних напрямів бюджетної політики на 2007 рік, прийнятих КМУ. Одним із пунктів цих пропозицій передбачено відновлення режиму надання податкових пільг стосовно спеціальних економічних зон та спеціального режиму діяльності технологічних парків.

Пинзеник нагадує, що переважно такі пільгові режими діяли щодо звільнення від податку на прибуток та податку на додану вартість. „Неможливо знайти логіку в рішеннях, коли, з одного боку, заявляється про необхідність захисту національного виробника через механізм підвищення імпортного мита, а з другого, імпортні товари звільняються від ПДВ, що є рівнозначним їх дотуванню. У світовій практиці немає прикладів такої політики дотування імпорту та пригноблення національної економіки”, - йдеться у заяві.

Пинзеник також вказує на те, що жодного відношення до сприяння інвестиційному клімату подібні режими оподаткування не мають. „Навпаки, вони руйнують інвестиційне середовище, збільшують ризики інвесторів внаслідок нерівних умов конкуренції. Інвестор потребує стабільності та рівних умов оподаткування”, - вважає він.

Міністр фінансів вважає, що існування режимів звільнення від оподаткування веде не тільки до прямих втрат бюджету, а й створює в країні офшорні зони, через які уникнути сплату податку може будь-який суб’єкт господарювання.

„За таких умов стає неможливим не тільки підвищення мінімального розміру заробітної плати у 2007 році, а й виникає ризик щодо забезпечення виплат мінімальної зарплати у 400 грн., що вводиться з грудня 2006 р. (перехідні видатки). Буде нанесено серйозного удару по багатьох інших соціальних програмах”, - вважає міністр фінансів.

„Міністерство фінансів України застерігає: відновлення режимів звільнення від оподаткування призведе до критичного розбалансування бюджету, нанесе удар по багатьох соціальних програмах, створить загрозу серйозної фінансової дестабілізації країни”, - йдеться у заяві.
http://ua.proua.com/news/2006/07/24/123054.html

Відповіді

 • 2006.07.24 | samopal

  Пинзеник заявляє про спроби відновити політичну репутацію

  Можна подумать, що це він лиш зараз "помітив". А мо' вже є ознаки повторних виборів?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.24 | Moro

   Назло мамє атмарожу уши?

   samopal пише:
   > Можна подумать, що це він лиш зараз "помітив".

   Пензеник-таки має непогану репутацію як міністр фінансів і йому немає потреби її відбілювати такими заявами.

   > А мо' вже є ознаки повторних виборів?

   А шо, хіба нема? :-) Ідея перевиборів уже з місяцб літає в повітрі - і вже почалася навіть сяка-така пердвиборча боротьба.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.07.24 | samopal

    Назло "папє"

    Moro пише:
    "Пензеник-таки має непогану репутацію як міністр фінансів і йому немає потреби її відбілювати такими заявами."

    Тільки не тре про репутацію як міністра. У нас окремо вибори міністрів ще не проводяться. А на виборах він зайняв правильну позицію - "раком".
    Так, шо тре якось вирулювать...

    Moro пише:
    "Ідея перевиборів уже з місяці літає в повітрі"

    Ось тут Ви абсолютно праві. Перевиборами запахло одразу, як стало ясно, що несуни пролетіли мимо лідірующіх пазіций у широкій коаліції "За єдУ"
    Але "літає", ще не значить, що та ідея "матеріалізується". А може якось "пролетить", чи то пак "пронесе".. ой, знову щось не те.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.24 | Moro

     І папє тоже? Бєдниє радітєлі!

     samopal пише:
     > Moro пише:
     > "Пензеник-таки має непогану репутацію як міністр фінансів і йому немає потреби її відбілювати такими заявами."
     >
     > Тільки не тре про репутацію як міністра. У нас окремо вибори міністрів ще не проводяться. А на виборах він зайняв правильну позицію - "раком".
     > Так, шо тре якось вирулювать...

     НІЧЬО НЄ ПОНЯЛ. Тому коментувати не буду.


     > Moro пише:
     > "Ідея перевиборів уже з місяці літає в повітрі"
     >
     > Ось тут Ви абсолютно праві. Перевиборами запахло одразу, як стало ясно, що несуни пролетіли мимо лідірующіх пазіций у широкій коаліції "За єдУ"
     > Але "літає", ще не значить, що та ідея "матеріалізується".

     Але на випадок, якщо раптом "матеріалізується" - то треба неявно починати передвиборчу компанію вже зараз - не всі ж всуціль ліниві і економлять сили. Дехто дбаєза майбутнє.
 • 2006.07.24 | Moro

  Пинзеник предрекает финансовую дестабилизацию Украины

  Пинзеник предрекает финансовую дестабилизацию Украины

  Корреспондент.net
  24 Июля 2006, 14:56

  Восстановление льгот субъектам специальных экономических зон (СЭЗ) и территорий приоритетного развития (ТПР), одобренное парламентским бюджетным комитетом, приведет к потерям бюджета в размере около 12,5 млрд грн., считает министр финансов Виктор Пинзеник.

  "Невозможно найти логику в решениях, когда, с одной стороны, заявляется о необходимости защиты национального производителя через механизм повышения импортной таможенной пошлины, а с другой, импортные товары освобождаются от налога на добавленную стоимость, что равносильно их дотированию", - говорится в заявлении министра,.

  Пинзеник в частности напомнил, что льготные режимы уплаты налога на прибыль и НДС в СЭЗ и ТПР были отменены весной 2005 года, а их восстановление противоречит положениям Конституции Украины о равенстве всех субъектов хозяйствования перед законом.

  "Никакого отношения к улучшению инвестиционному климата подобные режимы налогообложения не имеют. Наоборот, они разрушают инвестиционную среду, увеличивают риски инвесторов из-за неравных условий конкуренции", - считает министр.

  По словам главы финансового ведомства, благодаря отмене льгот в 2005 году поступления в бюджет возросли на 32,6 млрд грн. при росте реального ВВП на 2,6%, тогда как в 2004 году при росте ВВП на 12,1% прирост доходов составил 9,5 млрд грн. При этом поступления НДС увеличились вдвое - до 33,8 млрд грн.

  Именно рост поступлений, отмечает Пинзеник, позволил повысить минимальную заработную плату на 40%, среднюю - на 45%, значительно увеличить помощь при рождении ребенка, детям-сиротам и детям-инвалидам, ликвидировать уравниловку в выплате пенсии.

  "Министерство финансов Украины предостерегает: восстановление режимов освобождения от налогообложения приведет к критическому разбалансированию бюджета, нанесет удар по многим социальным программам, создаст угрозу серьезной финансовой дестабилизации страны", - подытожил министр финансов.

  Как сообщалось, в пятницу, 21 июля, бюджетный комитет Верховной рады утвердил поправки к бюджетной резолюции-2007. Одна из них касается возвращения налоговых льгот "эффективным специальным экономическим зонам и территориям приоритетного развития".


  http://www.korrespondent.net/main/159594/
 • 2006.07.24 | Echo

  Потрібно працювати на громадською думкою

  Такі статті повинні дублюватися в усіх ЗМІ і особливо на сході і півдні.
  Потрібно працювати на громадською думкою


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua