МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія заплатить 44 тисячі доларів за вбитого чеченця

07/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Європейський суд із прав людини поклав на російські військові сили відповідальність за зникнення і очевидно смерть шість років тому чеченського чоловіка.

Суд постановив сплатити 44 тисячі доларів компенсації матері Хаджі Мурата Яндиєва, який зник без вісти після того, як його затримали російські вояки.

Справу було порушено після того, як суду було пред’явлено плівку, відзняту російськими тележурналістами.

На тій плівці чоловіка у камуфляжі допитує російський генерал, який згодом наказує його розстріляти. Чоловіка вивели і відтоді його ніхто не бачив.

Європейський суд із прав людини вперше розглядав справу стосовно людини, яка зникла без вісти після затримання російськими військами у Чечні.

Російські власті кажуть, що офіційного наказу розстріляти чоловіка не було, як немає також доказів того, що він мертвий.

В неспокійних та нестабільних умовах Чечні викрадення та зникнення відбувалися часто.

Точних даних немає, водночас організації з прав людини твердять про тисячі випадків. Під час другої чеченської війни, у двохтисячному році, лунали особливо гучні заяви на адресу російських вояків, яких звинувачували у причетності до викрадень.

У відповідь на міжнародних тиск російських уряд ухвалив певні заходи, які, як казали, мають покласти край цій проблемі. Зокрема, російські вояки були зобов’язані під час рейдів, і просто перевіряючи документи, знімати маски, аби їх могли пізніше впізнати.

Однак ситуація змінилася на гірше. І зараз приватну міліцію, контрольовану проросійським лідером в Чечні Рамазаном Кадировим, звинувачують у масових викраденнях.

Ті чеченці, які заявляли про зникнення своїх родичів, ніколи не могли довести справу в суді. Саме тому велика кількість постраждалих намагається, щоб правда була встановлена у Європейському суді з прав людини.

Українська редакція Бі-Бі-Сі

Відповіді

  • 2006.07.29 | matsukm

    Re: Росія заплатить 44 тисячі доларів за вбитого чеченця

    Москва повинна виплатити компенсації не тільки окремим чеченцям, а десяткам тисяч невинних жертв війни, розв"язаної проти Чеченської респуюліки російським імперіалізмом.А коли оглянутися на минуле, то на такі виплати мають право багато народів, які перебували в "тюрмі народів" і піддавлися тотальному нищенню. У Росії неоплачені компенсаційні борги за 10 млн українців, замучених голодом, за сотні тисяч репресованих і т. д. Проблему компенсації треба ставити всерйоз, бо імперські сили Росії знову піднімають голову, а тому є небезпека повторення трагедії. Росія зараз має величезні суми нафтогазодоларів і використовує їх для реанімації імперії. Нам треба бути пильними і всіма силами протидіяти імперіалістичній мерзоті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua