МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Виступ на загальнонаціональному круглому столі

07/28/2006 | Юлія Тимошенко
Повний текст виступу Юлії Тимошенко на загальнонаціональному круглому столі

– Високоповажне зібрання, щановний пане Президенте, я дійсно вважаю, що Ви дуже вчасно зібрали тих людей, які уособлюють і політикум, і культурне, й наукове середовище нашої країни. І прекрасно дійсно створений документ, який чітко без вуалювання говорить про ту стратегію, яку під час президентських виборів обрала країна, обрало суспільство. Тут все виписано чітко і без будь-яких натяків.

Дійсно, висловитися щодо цього документу потрібно, і Олександр Олександрович (Мороз) як досвідчений політик двома штрихами вніс коригування до цього документу – прибрав все, що є суттю політики Президента, і сказав, що на цьому можна погодитися. Це, безумовно, є висока політична мудрість...

Але я скажу про речі, які, можливо, є навіть аксіоматичними.

Перше. В жодній демократичній країні світу немає злиття всіх політичних сил в одну єдність. Як правило, є влада і є опозиція, які сповідують різні бачення розвитку країни, різні пріоритети. І саме їхня боротьба дозволяє суспільству обрати в кожний історичний момент свій курс у залежності від вподобань суспільства. І взагалі – це є головною складовою демократії: щоб влада спиралася на більшість народу.

І тому я хотіла б сказати, можливо, неприємну річ, що цей головний принцип сьогодні в Україні порушений – в українському парламенті. Тому що як мінімум дві політичні сили, Соціалістична партія і Комуністична партія, коли йшли до парламенту, декларували зовсім інші уподобання, цінності та коаліційні плани. І це значить, що після того, як відбулися події з таким невірогідним обранням голови Верховної Ради, у суспільства потрібно ще раз запитати дозвіл на такі різкі повороти на 180 градусів.

Я можу спробувати стверджувати сьогодні, що створена парламентська більшість, не спирається на більшість людей, які б підтримували такий шлях. Про це свідчать багато дій, які відбулися і серед членів цих партій, і серед депутатів цих фракцій, тому ситуація далеко не однозначна.

Потрібно також подивитися на останнє опитування, яке провів "СОЦИС". Воно достатньо багатопланове, але звернути увагу потрібно на наступні речі.

По-перше, сьогодні майже 100% людей вважають ситуацію або напруженою (62%), або вибухонебезпечною (майже вся решта відсотків). Тобто йдеться про те, що ситуація дуже складна. Чому вона такою стала? Внаслідок певних дій політиків у парламенті.

І, безумовно, ключова тема – це обрання голови Верховної Ради, яке стало знаковим у цю хвилину. Знаковим по відношенню до моралі політиків, до рішень політичних тощо. Так, я можу вам сказати, що в цілому негативно і більше негативно 62% дивляться на цю подію, яка відбулася 6 липня.

Крім того, створення "антикризової" коаліції в суспільстві повну радість викликало у 1,5% людей, повне задоволення – у 3,9%, надію – у 32% людей. Тобто певне розчарування у певний проміжок часу привело до появи надії, яка не підкріплена впевненістю, переконанням та всім іншим. Але спільно це 37,5% – з радістю, задоволенням, посмішками і надією.

А тепер питання: які ще емоції викликало створення цієї коаліції? Розчарування – 17,4%, стурбованість – 16,2%, обурення й гнів – 10,6%, і просто нічого – 11,1%. "Нічого" – це значить, що люди просто хочуть здаватися байдужими у цій надзвичайно важкій ситуації. Разом – 55,3%.

Це опосередковано оцінені емоції народу. Я вважаю, що їм потрібно приділяти увагу.

І остання цифра, яка у підсумку дає бачення країни щодо стану цього парламенту, Вікторе Андрійовичу, така: розчарування – майже 40%, стурбованість – 20%, обурення й гнів – 12%, задоволення – 2,2%, радість – 0,4%.

І тому у нас 80% людей (дані "СОЦИС" – відкрита інформація, знаходиться зараз в Інтернеті, з нею можна ознайомитися) радості від цього не відчувають, а іншим важко відповісти.

Я хочу, щоб і ми всі, політики, не списували з рахунків суспільство. Щоб ми не думали, що суспільству можна все що завгодно вдягнути на голову, а воно все стерпить.

Тепер наступне. "Універсал національної єдності" – прекрасний документ. Можна відкрити будь-який пункт, наприклад, "Приборкання корупції на всіх рівнях влади..." Сьогодні навіть діти, які дивляться телебачення, знають, що в парламенті корупція. Знають про це всі депутати. За це парламент не поважають. Іще місяць-два мине – будуть плювати у телевізори. То я хочу запитати: навіщо така нещирість?.. Папірець підписати неважко, він усе стерпить. Але навіщо це робити?..

Тут у нас також непогано виписано, що чиновникам прибрати всі пільги... Я не заперечую проти цього. Але ми отримали абсолютно новий кошторис Верховної Ради, виправлений, на 2006 рік. Я хочу запитати, чому ми ввели 2 мільйони на літаки голові Верховної Ради?.. Такого не було. Чому ми на 250 мільйонів збільшуємо видатки?.. Чому зараз те, що потрібно країні – 2,5 мільйони гривень, – потрібно виділити наприкінці 2006 року на меблі для голови Верховної Ради?.. Я не можу зрозуміти нашу логіку і не можу зрозуміти підхід до роботи.

І ще одне. Пільги чиновників. Відкриваю бюджетну резолюцію, шановні друзі, – "пільги чиновникам треба впорядкувати". Відкриваємо дані – там 20 депутатів з однієї фракції вже написали заяви на безкоштовні квартири, які, до речі, по 200-250 тисяч гривень коштують.

Зрозумійте: що б ми не написали на папері, є різні світогляди людей, політиків. І Майдан – я проти того, щоб ми його по кольору фарбували. Я за те, щоб ми думали, що те, що було, – це уособлення надії народу на принципи. Якщо те, що сьогодні у Верховній Раді відбувається, – це принципи... то тоді, можливо, мені десь в іншому університеті потрібно було вчитися...

Я хотіла б завершити свій виступ тим, що саме внаслідок усіх подій, які люди бачать по телебаченню, внаслідок усіх оцих кулуарних речей, які відбуваються в парламенті, внаслідок неприродніх рішень політичних сил затягнувся термін і створення дієздатної коаліції, і призначення уряду. І коли в Конституції це було прописано, то малися на увазі не терміни – 30 днів, 60 днів... Це лише календарні дні. А малося на увазі, що в результаті хаосу, який створений, в результаті неможливості об’єднання позицій дійсно прострочуються терміни: 30 днів – коаліції немає, 60 днів – уряду немає.

Так я хочу запитати: нам що, з отаким, перепрошую, політичним непорозумінням 5 років жити?.. Це не питання підписання "Універсалу". Це питання принципів і розуміння, як будувати країну.

І тому я не можу сказати, що створення будь-яких таких екзотичних стовідсоткових єднань в політикумі – це є єднання країни, бо це не так. Я можу сказати, що в 14 регіонах країни переміг наш Блок.

Ми не підемо ні в які "широкі" коаліції ні за яких обставин. Тому що ми бачимо сьогодні, що в бюджетній резолюції, яка подана, практично скасовані всі рішення, які приймав уряд, що закривав тіньові сфери. Прямим текстом виписано – скасувати рішення по пільгах, скасувати рішення по тому, по тому і по тому. Це зразу мінус із бюджету приблизно 27 мільярдів гривень. І це пишуть. Пишуть про те, що митна політика була неграмотна – коли ми на кордоні ставили кордон, а не контрабанда йшла як завгодно...

Я – проти того, щоб політика стала бізнесом, а бізнес – політикою остаточно. Сьогодні так воно, на жаль, і відбувається, сьогодні політику розглядають як найприбутковіший бізнес. Так не може бути в країні.

І тому наша політична сила залишає за собою право, по-перше, наполягати на дострокових виборах, тому що є для цього політичні підстави. Тобто парламентська більшість не спирається на більшість підтримки народу в країні. Друге – скомпрометована Верховна Рада. Третє – яку б єдність ми не підписали, її світоглядно немає, це різні абсолютно сили.

В усьому світі дострокові вибори, коли політики заходять у глухий кут, це нормальна демократична процедура. Візьміть останні 5 років: 16 цивілізованих країн провели дострокові вибори. За 2005-2006 роки 10 країн проводять дострокові вибори. Німеччина – у 2005-му, Португалія – у 2005-му, Словаччина – у 2006-му, Данія – в 2005-му, Японія – у 2005-му, Греція – в 2005-му, Таїланд – у 2006-му. І, крім того, в Канаді у 2006-му році дострокові вибори оголосили через звинувачення у політичній корупції – у пресі це ви можете почитати. У листопаді 2006 року дострокові вибори будуть відбуватися у Нідерландах – найліберальніша країна. Але якщо є політичний кут, потрібно з нього виходити не кулуарними домовленостями, а звертатися до народу – хай люди підтримають мандат довіри політикам, і ті спокійно далі працюватимуть.

Я звертаюся до Партії регіонів зараз. Ви знаєте, що у вас зараз, як ви кажете, надзвичайно висока підтримка в суспільстві. Якщо це так, то давайте звернемося до суспільства і отримаємо результат.

В свою чергу, я закликаю всі демократичні сили парламенту – я маю на увазі блок "Наша Україна", – всі ті сили, які не подолали трьохвідсотковий бар’єр, створити єдину потужну патріотичну демократичну коаліцію – один кулак. І в кінці кінців розставити всі крапки над "і".

І можу вам сказати, що не по тарифах, не по соціальному рівню розподілиться суспільство, а розподілиться по головному індикатору: хто за незалежність і українськість України, а хто за дещо інше.

І нам непотрібно це змішувати, інакше ми ніколи нашу Україну не виведемо на нову орбіту розвитку.

І я просила б, щоб ми зараз провели також консультації на цю тему. Якщо ви знаєте, що вам вірить народ, то навіщо його боятися? Треба іти і перемагати. Але без корупції вже, без зрад, без дискредитації, без втрати авторитету в суспільстві довести свою позицію.

Дякую.

Джерело: персональний сайт Юлії Тимошенко

Відповіді

 • 2006.07.28 | YuriPet

  Re: Виступ на загальнонаціональному круглому столі

  Ну що тут скажеш?...
  Важко не погодитися з більшістю того, що висловлено.
  Ще раз підтвердилося, що єдиний "чоловік" (не за статтю, а за стилем мислення і дій) у сучасній українській політиці - ЮВТ!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.29 | LUka

   Re: Виступ на загальнонаціональному круглому столі

   Bravo, Yuliya!!!! You are the only one who can save independency of Ukraine! Keep going and be strong! We trust you, you are the only hope.
 • 2006.07.28 | Stefan Seitz

  здравствуй, Юлия.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.28 | YuriPet

   "???"

 • 2006.07.28 | Мірко

  хто за незалежність і українськість України, а хто за дещо інше

  Чому ніхто крім Юлі не змів сказати правду в очі,
  >І можу вам сказати, що не по тарифах, не по соціальному рівню розподілиться суспільство, а розподілиться по головному індикатору: хто за незалежність і українськість України, а хто за дещо інше.<

  А тепер Юліє, час міняти білий кольор на чорний. З білим на балачки. Балачки скінчилися. А з білим стягом на бій не йдеться. А з червоною плямою це немов бандаж. Слідуюча революція червоно-чорна.
 • 2006.07.28 | Echo

  Браво Юля!Юля наступиний президент!!!!!!!!!

  Браво Юля!Юля наступиний президент!!!!!!!!!
  ЮЩ знову програє на її фоні. Але це зовсім інший програш.
  Раніше то була команда, а зараз ЮЩ програгає, коли він осторонь.
  Це гірше для нього, але він сам вибрав друзів і свій шлях. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.28 | rais

   Яке Браво? Таким повинен бути виступ провідника нації!

   До речи, а що там з продовженням круглого банкету?
   По 5 якісь заставки та повтори. Хтось знає, що там твориться?
 • 2006.07.29 | matsukm

  Re: Виступ на загальнонаціональному круглому столі

  Юлія Володимирівна пропонує єдино правильний спосіб виходу із політичної ситуації, що склалася в країні. Перевибори мають розрубати "гордіїв вузол", закручений недолугими політиками, зрадниками національної ідеї. Те, що говорить пані Ю., чудово, але в рядах її блоку є багато людей, які не мають української душі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.07.29 | один_козак

   І взагалі, чи зможе БЮТ позбутися пасажирів?

  • 2006.07.29 | Мірко

   Re: Виступ на загальнонаціональному круглому столі

   matsukm пише
   >Те, що говорить пані Ю., чудово, але в рядах її блоку є багато людей, які не мають української душі.<

   В українській державі є багато людей які не мають української душі. На жаль важко зробити так щоби партія не відзеркалювала населення країни.
   Хоч по цей день, абсолютних зрадників в БЮТ показалося 4 (із 129).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua