МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

День Свободи

08/08/2006 | Сергій Грабовський
Торік президент Ющенко встановив своїм указом №1619/2005 нове свято – День Свободи, який має відзначатися щорічно 22 листопада. На ознаменування початку Помаранчевої революції, яка, за словами самого Ющенка, й дала Україні справжню незалежність.


Пам‘ятаєте торішнє велелюдне зібрання на Майдані, державних мужів у помаранчевих шаликах і феєрверк на честь свята, пам‘ятаєте передвиборні агітаційні ролики “Нашої України”, де головним гаслом було “Не зрадь Майдану”?


Але я не про те, як виглядатиме офіційне відзначення офіційного Дня Свободи цього року і не про те, чи виступатиме на Майдані прем‘єр Віктор Янукович. І не про те, чи буде влаштоване альтернативне святкування 22 листопада опозицією. А про справжній (принаймні, як на сьогоднішній етап розвитку країни, бо далі на цю роль вийде інша дата) День Свободи, який не встановлюється жодними указами.


І цим днем буде 4 серпня, коли у Верховній Раді відбувалися певні політико-правові операції, в результаті яких пізно ввечері був затверджений новий уряд.


А відтак нормальні громадяни України, незалежно від їхньої статі, віку, етнічного походження, мови спілкування, рівня доходів, одержали всі підстави відчути себе вільними. Причому вільними у двох головних сенсах цього слова. Як говорять філософи, “вільними від” і “вільними для”.


По-перше, чи не звільнило нас від ілюзій про існування в країні не тільки демократичної, а і легітимної влади ухвалення парламентом законодавчої заборони Конституційному Судові брати до розгляду питання про законність політреформи і підписання цього закону главою?


Те, що демократія несумісна з виведенням дій парламенту з-під контролю незалежної судової влади, – річ абеткова. А тим часом новий парламент прирівняв себе якщо не до Господа Бога, то до Папи Римського, законодавчо закріпив догмат про власну непогрішимість і непідсудність.


З яких міркувань цей закон підписав Віктор Ющенко – незрозуміло, але маємо факт: гарант Конституції санкціонував брудну гру з нею. Тим самим скасувавши власну легітимність як гаранта Основного Закону (бо ж реально влада легітимна не тоді, коли її представники мають посвідчення з написом “президент” чи “народний депутат”, а коли діє у правовому полі, інакше-бо Нюрнберзький трибунал не мав підстав для своєї діяльності).


Що ж стосується Верховної Ради (чи тепер доцільніше писати – верховної ради?), то її забавки зі скасуванням постанови від 10 січня про відставку уряду чи переписування регламенту, щоб заднім числом санкціонувати ті чи інші речі, зрештою, “пакетне” голосування за склад уряду (ще недавно більшість ВР гнівно виступала проти самого принципу “пакету”), свідчать: далі буде ще й не те. Депутати ще не раз переграватимуть закони, включно із Основним, у своїх шкурних інтересах.


Отже, панове, щодо пієтету до ухвалених у майбутньому цією радою законів і постанов ми вільні раз і назавжди, чи не так?


По-друге, призначення першим віце-прем‘єром і міністром фінансів Миколи Азарова, постаті, дуже добре відомої українським дрібним і середнім підприємцям за методами своєї минулої діяльності, політика, котрий уже провів через Верховну Раду схвалення бюджетної резолюції, де передбачене відновлення різних “вільних економічних зон”, завдяки яким мільярдери будуть звільнені від сплати податків, – чи не звільняє це, у свою чергу, нас від фінансових зобов‘язань перед цією владою?


Власне, навіть “помаранчевого” 2005 року через офшори йшло 63% продукції підприємств “Індустріального союзу Донбасу”, 61% – продукції металургійного заводу “Донецьксталь”, 74% – металургійного заводу імені Петровського, 75% – “Алчевськкоксу” і т.д., тоді як ми з вами щиросердно наповнювали бюджет.


І чи після того, як Віктор Янукович виявився, за власною декларацією про доходи, людиною середніх статків, у якої немає навіть авто і яка за рік одержала 38 тисяч 36 гривень 89 копійок, – чи маємо ми “світити” свої власні статки? Чи, можливо, зазначений розмір офіційних прем‘єрських доходів слід визнати максимумом, який нормальний українець оприлюднює перед податковою, виходячи з елементарного конституційного принципу рівності громадян?


По-третє, що робити з військовим обов‘язком? Армія і флот під орудою одвічно і довічно неголеного полковника Гриценка успішно реалізують тільки одну річ: власне самознищення і знищення всіх засобів до захисту країни. Скажімо, вже за “помаранчевої” влади на металобрухт був відправлений фрегат “Севастополь”, який потребував капітального ремонту, але після нього міг плавати ще 15-20 років.


А зараз полковник Гриценко знищує півтора мільйони одиниць стрілецької зброї та кілька тисяч переносних зенітних комплексів, - очевидно, щоб у разі серйозного конфлікту нічим було озброїти добровольців, голових до захисту України. Крейсер же “Україна”, здатний радикально змінити баланс сил у Чорному морі (і не тільки), продають у майже добудованому стані. Чому?


А ще термін строкової служби у цьому війську скорочений до року, що унеможливлює справді фахову підготовку з багатьох військових спеціальностей (кажу це як старший сержант авіації ППО ще радянських часів).


Отож чи навчать чогось у розваленій українській армії? І чи не краще вчитися добре стріляти і діяти по-бойовому самим, слава Богу, легальні можливості для цього зараз існують? І чи не означає конституційний обов‘язок захисту Вітчизни потреби захистити нашу армію і флот від “реформаторів”?


По-четверте, чи не час радикально звільнитися від пієтету перед “демократичним Заходом”? Зайве говорити про всіляких Аслундів, котрі чомусь вважаються у нас визначними експертами з усіх питань, а відтак щосили підтримують олігархічну модель капіталізму (спробував би він щось подібне запропонувати у своїй Швеції). Я про речі серйозніші.


От, скажімо, адміністрація Буша, виявляється, щиро вважає, що Віктор Янукович домігся висунення на посаду прем‘єр-міністра України “традиційним демократичним шляхом: напружено працюючи над одержанням голосів електорату, проводячи виборчі кампанії і займаючись політичною діяльністю”. Про це заявив 3 серпня на брифінгу для журналістів керівник прес-служби держдепу США Шон Маккормак. І додав: “Ми з нетерпінням чекаємо початку роботи з його урядом”.


Ось так. Чиє перо, крім Леся Подерев‘янського, здатне адекватно описати все це? Тому слід звикати до думки, що питома кількість дурнів на квадратний кілометр у найрозвиненіших країнах може бути значно більшою, ніж в Україні, а відтак стати остаточно вільними від надії, що “там” хтось нас любить, ба, навіть розуміє, що тут робиться.


Власне, хіба це тільки теперішнє лихо? Он у середині 1930-х років британські студенти засвистували і затопували Черчілля, котрий казав про страшну небезпеку з боку німецького нацизму. Бо ж Гітлер прийшов до влади цілком демократичним шляхом: напружено працюючи над одержанням голосів електорату... І далі за текстом.


Так само час звільнитися від комплексу залежності від Росії. Мовляв, ми завжди будемо прив‘язані до неї, бо ж газ, ринки і т.д. Який газ? За п‘ять років Україна здатна перейти на самозабезпечення газом, каспійська нафта вже пливе на танкерах по Чорному морю, а якщо висадити в повітря чи бодай відімкнути дві протиракетні РЛС, розташовані на Закарпатті і в Криму, то Росія перестає бути світовою державою, оскільки хто завгодно матиме змогу жбурнути жменю ракет по Москві, і вони залишаться непоміченими.


Інша річ, що потрібна влада, яка займатиметься справою, виходячи з українських національних інтересів, але це вже інша тема.


По-п‘яте, чи не час так само звільнитися від пієтету перед “світочами нації”? Я маю на увазі, звісно, не Івана Дзюбу чи Ліну Костенко, а сонм нотаріально завірених академіків, членів Спілки письменників, народних артистів та заслужених діячів всього на світі?


Скажімо, Національна академія наук більшістю голосів у травні обрала своїм член-кореспондентом Юрія Левенця, одного із головних архітекторів того виборчого беспредєлу, що відбувався 2004 року, всіх цих “каруселей” та “підрахуйств”. Пам‘ятаєте “транзитний сервер”? А от академіки вважають, що це норма для світоча вітчизняної науки.


Тому краще мати справу з сільськими тітками на базарі: то люди порядніші й у певному сенсі розумніші, ніж зібрання добре оплачуваних титулованих осіб. Про “золоті акордеони”, які насправді “лабають” під “фанеру”, чи “знаних письменників”, котрі спершу розвалюють Спілку на замовлення однієї з “футбольних” партій, а потім оперативно вишукують новому президенту предків серед запорозьких кошових, говорити зайве.


Тому, нарешті, чи не час звільнитися і від фальшивих (наче й “національних”) кумирів?


Загалом ми повинні стати вільні від того, щоб ототожнювати державу-країну і державу-владу. День Свободи знаменує той факт, що віднині держава-країна – це ми, а держава-влада – наш ворог, який не дає нормально облаштувати нашу країну.


Тому священний обов‘язок вільних громадян – оголосити цій владі терор. Ні, не висаджувати їхні “майбахи” у повітря, а просто безперервно тиснути на владу, у разі потреби дошкульно висміювати її, змушувати робити конкретні кроки на благо люду і всупереч власним інтересам.


Воно, звичайно, в теорії у влади не мусить бути власних інтересів, але час звільнити свої мізки від дурних і наївних теорій.


І мусимо пам‘ятати: найбільший наш виклик цій владі і найбільший прояв свободи – це здатність організувати власне нормальне життя так, щоб не кланятись за це жодній партії і жодному вождеві. На засадах моралі і звичаєвого права. Не даючи їм змоги купувати “мерси” за наші гроші.


Оце і буде “свобода для” – для життя.


Сергій Грабовський, заступник головного редактора журналу “Сучасність” – спеціально для "Оглядача"
КОЛУМНИСТЫ
"ОБОЗРЕВАТЕЛЬ"

Відповіді

  • 2006.08.08 | Ольга Жмудовська

    Re: День Свободи

    От розумний чоловік цей Сергій Грабовський - і все. Тепер би трошечки конкретики: коли і як починаємо діяти? Бо наше одиноке "фу" погоди не робить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.08 | kotygoroshko

      ніяк

      потрібно привести до нормальної роботи в реалі сайт Майдан - громадьська приймальна в людному, доступному з ЖД-вокзала у Києві, але добре захищеному мєнтами місці
      спсоби обміну актуальною інформацією, розмереження по регіонах і т.д.

      я маю чітку картину, але толку...

      чекаєм приміщення, хоча б тимчасового


      а що стосується постійного телефона - його всерівно прослуховуватимуть, так що від мобільних відмовитися не вдасться
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.08 | Рудий Панько

        Re: ніяк

        > а що стосується постійного телефона - його всерівно прослуховуватимуть, так що від мобільних відмовитися не вдасться

        И мобильные прослушивают.

        Как вариант прошить в мобильники voice PGP. Иначе толку от них никакого.
    • 2006.08.08 | Рудий Панько

      Re: День Свободи

      +1
    • 2006.08.08 | SpokusXalepniy

      А я зрозумів Грабовського зовсім інакше.

      Ольга Жмудовська пише:
      > От розумний чоловік цей Сергій Грабовський - і все. Тепер би трошечки конкретики: коли і як починаємо діяти? Бо наше одиноке "фу" погоди не робить.
      Мені здається, що Грбовський закликає прямо до протилежного. Весь пафос його статті свідчить саме про те, що час Майданів позаду. Що народ повинен зрозуміти, що вже немає потреби встановлювати час і місце виступу. В тому-то і вся справа! Він закликає до терору над владою, який МАЄ перейти в тотальне повсягдення! Він саме наголошує, що треба "...безперервно тиснути на владу, у разі потреби дошкульно висміювати її, змушувати робити конкретні кроки..."

      По суті, це те, як влада пресується на Заході і в Америці.

      Цікаво, що коли я задовго до помаранчевої революції казав що приклад такого народного терору може бути правовий терор: коли якомого більше людей по КОЖНІЙ проблемі, яку влада навмисно не вирішує, буде писати заяву в суд чи прокуратуру, а потім подавати вище і вище, і що такий спротив вишукує владу краще, ніж будьяка акція, типу, УБК, то на мене, як шакали накинулись зі словами: "зелень, служби не знаєш!"
      А я і зараз наголошую, що організація такого юридичного терору влади за допомогою професійних юристів коштуватиме (В СУММІ) менш, ніж помаранчеві революції. Окрім цього, така правова (зі всіх боків) акція вчить не тільки владу, але і громодян (ще й підвищує професійний рівень юристів).
  • 2006.08.08 | kotygoroshko

    Re: День Свободи

    Сергій Грабовський пише:
    >
    > По-четверте, чи не час радикально звільнитися від пієтету перед “демократичним Заходом”? Зайве говорити про всіляких Аслундів, котрі чомусь вважаються у нас визначними експертами з усіх питань, а відтак щосили підтримують олігархічну модель капіталізму (спробував би він щось подібне запропонувати у своїй Швеції). Я про речі серйозніші.
    >
    >
    > От, скажімо, адміністрація Буша, виявляється, щиро вважає, що Віктор Янукович домігся висунення на посаду прем‘єр-міністра України “традиційним демократичним шляхом: напружено працюючи над одержанням голосів електорату, проводячи виборчі кампанії і займаючись політичною діяльністю”. Про це заявив 3 серпня на брифінгу для журналістів керівник прес-служби держдепу США Шон Маккормак. І додав: “Ми з нетерпінням чекаємо початку роботи з його урядом”.
    >
    >
    > Ось так. Чиє перо, крім Леся Подерев‘янського, здатне адекватно описати все це?


    варто хоча б прочитати статтю "Поза Європою" у свіжому "Бізнесі" стор.30-32, де описано що Євросоюз підтримує будівництво трьох газопроводів з Росії в обхід України і не підтримує газопровід в Україну з Ірану
  • 2006.08.08 | Tatarchuk

    Слава Україні!!! - Долучайтеся

    Пан Сергій - молодець.

    Я вже кілька днів офіційно не підпорядковуюсь владі в Україні, тому що зараз набувся переворот, і влада не легитимна. Не виконуватиму ЖОДНИХ настанов узурпаторів.

    Тепер - питання до всіх включно з паном Мірко (здається в нас з ним думки працюють в одному напрямі).

    - Чи перетворити ющенкові (нагадую, це колишній президент України, що приєднався до Анти Конституційного заколоту!) життя на кошмар прямо в річницю Незалежності - 24 серпня?

    тут маємо багато форм протесту.

    пасивні - 24 серпня вимкни Ющенко на 33-й секунді звернення, засіки по часах (у память про зраду за 33 копійки)

    якщо багато людей так зробить, то це буде помітно і в радіо-волнах, і в мережі постачання.

    активні - повяжить чорні хусточки або просто надіньте щось чорне. це траур по загиблих душах президента та його кліки, (бо Україна - то жива і не вмре).

    Долучайтеся.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.08 | kotygoroshko

      ознака плебейства

      створювати кумирів та топтати кумирів
      ваше право - на наступних виборах прголосувати за іншого, раз цей не підійшов, а клоунада з хусточками ... :)

      Tatarchuk пише:
      > пасивні - 24 серпня вимкни Ющенко на 33-й секунді звернення, засіки по часах (у память про зраду за 33 копійки)
      >
      > якщо багато людей так зробить, то це буде помітно і в радіо-волнах, і в мережі постачання.
      >
      > активні - повяжить чорні хусточки або просто надіньте щось чорне. це траур по загиблих душах президента та його кліки, (бо Україна - то жива і не вмре).
      >
      > Долучайтеся.



      зробіть Ющенкові імпічмент або грохніть з гвинтівки з оптичним прицілом - на його місце станить інший, такий самий

      може Вам щось заважало читати книги з історії - про вплив оточення і дію системи?


      найменше, що монжа зробити й найменше, що обов*язково треба зробити - це відшукати нормального кандидата на наступні вибори
      так, про всяк випадок... якщо Ющенко і справді доведе, що ставленик і продовжувач справ Кучми
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.08 | Tatarchuk

        Re: ознака плебейства

        kotygoroshko пише:
        > створювати кумирів та топтати кумирів

        Пане kotygoroshko ви мене не знаєте аби казати що Ющенко був моїм куміром. Таким чином, це просто підмина аргументів описом уявних недоліків опонента.
        Я Ющенка терпів, поки бачив в ньому сенс. Топтати кумирів - це так, до мене, бо кумирів не має бути принаймні в політиці (і тут я згоден)

        > ваше право - на наступних виборах прголосувати за іншого, раз цей не підійшов, а клоунада з хусточками ... :)

        клоунада - це сильно сказано, бо вам не повинно бути погано чи смішно від того, що я десь там надів хусточку.
        Про мої права - дякую, але маю надію прискорити ці вибори якнайшвидще. Бо на це теж маю право.

        Наперед, не бачу з вашого боку сенсу переходити на особи.

        > зробіть Ющенкові імпічмент або грохніть з гвинтівки з оптичним прицілом - на його місце станить інший, такий самий

        Це зрозуміло, і навіть ясно, ХТО посів би його місце в такому разі.

        > може Вам щось заважало читати книги з історії - про вплив оточення і дію системи?

        я історик, і тому ви знову чомусь навмання робите припущення про мою необізнанність з історією.

        Я критикую свого президента-зрадника, при тому ясно розуміючи, що система оточення також само як не гірше винна. Втім дякую за лікбез.

        > найменше, що монжа зробити й найменше, що обов*язково треба зробити - це відшукати нормального кандидата на наступні вибори

        О, о, а тепер почитайте що ви самі тільки що писали про систему та оточення.

        > так, про всяк випадок... якщо Ющенко і справді доведе, що ставленик і продовжувач справ Кучми

        мені він це довів. Вам ні?

        важливо, щоб і ви зрозуміли: я навів приклади з хусточками та телевізорами, бо це - єдине, що зараз можу придумати та запропонувати.

        Коли я написав: "долучайтеся", мав на увазі - долучайтеся до висунення кращих ніж в мене ідей, а не до виконання саме моїхз ідей.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.09 | kotygoroshko

          будьте уважним

          Tatarchuk пише:
          > Пане kotygoroshko ви мене не знаєте аби казати що Ющенко був моїм куміром. Таким чином, це просто підмина аргументів описом уявних недоліків опонента.
          > Я Ющенка терпів, поки бачив в ньому сенс. Топтати кумирів - це так, до мене, бо кумирів не має бути принаймні в політиці (і тут я згоден)

          так, я вас не знаю - і тому не називаю вас по імені-батькові і не кажу що ви поганий: я звертаюся до вас як до форумчанина, спираючись на викладену вами вашу точку зору і критикую саме вашу точку зору а не вас особисто

          ваша тяга зробити з Ющенка мішень мені незрозуміла - можливо він справді задумав якусь х-ню з конституційним судом чи всіх міністрів в літак посадити і збити над Чорним морем - ми поки що не знаємо, як хтось на форумі казав, у нас немає "вхідних даних" стільки і таких самих як у Ющенка
          тобто, може таки Ющенко від чогось спасає Україну - це поки що невідомо...

          а от про Мороза вже всі забули, здається... і очолювану ним верховну зраду - висококласне злочинне угрупування
    • 2006.08.08 | Рудий Панько

      Re: Слава Україні!!! - Долучайтеся

      Блин, от таких действий никому не холодно ни жарко.

      А вот пара нормальных идей:

      1) прийти на майдан в день конституции и раздавать бесплатно тухлые яйца с надписью - "для Ющенка"

      2) выйти с плакатами -
      "Ющенко предатель констуции"
      "Ющенко, почему бандиты рядом с тобой, а не в тюрьмах"
      "И эти руки ничего не крали???"
      "Ющенко моральнее Мороза - его нельзя купить за деньги!"
      .....

      Господа, от пассивных акций протеста и результат будет никакой. Ибо этим жлобам от них ни холодно ни жарко. А вот если эти плакаты в достаточном колличестве будут на майдане во время выступления Юща, то их увидет вся Украина.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.08 | kotygoroshko

        ознака плебейства

        Рудий Панько пише:
        > Блин, от таких действий никому не холодно ни жарко.
        >
        > А вот пара нормальных идей:
        >
        > 1) прийти на майдан в день конституции и раздавать бесплатно тухлые яйца с надписью - "для Ющенка"
        >
        > 2) выйти с плакатами -
        > "Ющенко предатель констуции"
        > "Ющенко, почему бандиты рядом с тобой, а не в тюрьмах"
        > "И эти руки ничего не крали???"
        > "Ющенко моральнее Мороза - его нельзя купить за деньги!"
        > .....
        >
        > Господа, от пассивных акций протеста и результат будет никакой. Ибо этим жлобам от них ни холодно ни жарко. А вот если эти плакаты в достаточном колличестве будут на майдане во время выступления Юща, то их увидет вся Украина.


        ех, Панько...
        систему міняти треба, а не 1 людину

        Ющенко не побіг як ошпарений по закордону продавати владу в Україні, а поділився нею з людьми, яких обрало 30% населення

        на Україні 30% людей - комформісти, яким ковбаса по 2.20 або ж корито миліше за все на світі
        в інших кораїнах може й більше, але справа то точно не в Ющенкові

        а от тухлі яйця... це ціна Мороза
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.08 | Рудий Панько

          Re: ознака плебейства

          > систему міняти треба, а не 1 людину
          А я о чем?

          Систему не сменить пассивыными акциями протеста. Систему сменить можно имея

          1) в первую очередь план смены системы.
          Ильич, как бы кто к нему не относился - был гениальным человеком. Его идея была - мировая революция. Наша идея - правовое демократическое гос-во.

          Как к этому прийти - я уже говорил. На основании Альянса Майдан, ОПОРЫ и других дружественных организаций создать новую полит. партию.

          Чем эта партия должна отличаться от других партий - в первую очередь работой с населением. Постоянной, регулярной.

          Во-вторую, обязательно - рассредоточенными источниками финансирования. Т.е. опираться не на порошенко/жваний/ахметовых, а на население. На самые простые, не миллионные поступления от одного человека, а на 10 - 100 гривен от миллиона людей.

          Если за Яныка голосовало 30%, то за Ющенко - гораздо больше. И среди них найти миллион, что будут финансировать политическую партию, которая готова прийти к власти и построить демократическое гос-во, найти реально.

          В-третих - все поступления/расходы фондов партии _обязаны_ быть прозрачными. Чтобы _каждый_ кто пожертвовал свой кровный рубль видел, что этот рублю ушел на
          1) листовку
          2) флажек
          3) посаженное в его городе городским отделением дерево
          4) купленное для бесплатной раздачи на праздновании Дня Конституции яйцо с надписью "Выбери своего Виктора"
          5) стоимость тюбика краски и кисточки для покраски яйца
          6) и т.п.

          Это самые-самые первые шаги, которые обязательны.
          А пассивные акции - выключи телевизор и т.п. - от них ни холодно ни жарко.

          Вспомним учительницу, что выкинулась из окна, когда не смогли решить ее вопросы. Вспомним сжегшего себя пенсионера, в протесте против нищенских пенсий. КОго-то это из чиновников подтолкнуло на действия? Ни одного.

          А если бы учительница, или тот дед, не себя бы убили, а с собой бы захватили одного-другого урода - эффект был бы. Причем серьезный.

          Так и здесь. Люди _ждут_ объединяющей силы. Которая воплотит их надежды на _правовое_ гос-во. Если этого не произойдет - мы станем очередной россией. Не гос-вом россия, а гос-вом украина с такой же политически-правовой жопой как у нашего северного соседа, с его одноголосным одобрямсом.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.08.08 | Tatarchuk

            Re: ознака плебейства

            пане Рудий Панько,
            я ж не проти того аби були і активні, і пасивні акції.
            А от ви бачу так: або такі акції, або ніяких ;)

            Як я вам особисто заважтиму, коли згідні зі мною робитимуть пасивні акції? Ажніяк.

            і ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, що я ігноруватиму активні акції. Просто, я не додумався поки до ніяких активних акцій, отже буду брати участь в тих, які пропонуватимуть інші.

            До речі, яйця для викторів - повністю підтримую, готовий долучитися.

            Вважаю, що починати треба вже 24 серпня.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.08.09 | Рудий Панько

              Re: ознака плебейства

              пан Tatarchuk,

              старый способ что-то сделать - написать план, с датами. Потом уточнить его, и приступить к действиям.

              пассивные акции протеста требут минимум времени и затрат от участников. но результаты их зачастую сравнимы с вложенными усилиями - т.е. никакие.

              Посему я не вижу смысл тратить время на пассивные акции.

              С теми же яйцами - абсолютно согласен, давайте проведем на день конституции.

              Причем абсолютно не требуется кидать яйца в обоих.

              Достаточно просто стать с лотком-другим яиц, под которыми написать :

              "Обери свого Віктора. Безкоштовно!"
              или
              "Важкі тупи предмети чекають на рушійну силу"

              Как только будет программа празднования - за час до выступления яныка/юща я прийду с двумя-тремя лотками яиц и буду их раздавать желающим.

              Если Вы захотите хотите присоединиться - буду только рад :)
      • 2006.08.09 | Pavlo_M

        Плакати, хусточки, телевізор...

        Ну і що це дасть? Ну знищемо Ющенка. І хто тоді буде президентом. Може Янукович? В нього найкращий стартовий майданчик на президентських виборах. Вже його судимості усім надокучили й на них не будуть звертати уваги. Все питання в його теперішніх діях. Краще б напружити мізки (провести, наприклад, мізковий штрурм) як на низькому рівні об'єднати схід і захід проти продажних політиків. А так, он на Український правді біжучий рядок, що 49% підтримують призначення Януковича, а 43% не підтримують. А ви тут розповідаєте як із іміджем Ющенка воювати. Так він і так зараз нижче плінтусу. Краще подумайте як воювати у цій ситуації з Януковичем? Що слабо?
        Гарно Грабовський пише. Але як звільнитися від сплати податків? Як це він собі уявляє? Що, не виконувати законів? Що значить не підкорятися владі? Я й так їй ніколи не підкорявся. Тільки регулярно сплачував податки. А якщо не буду їх сплачувати, то не у влади будуть проблеми, а в мене? І до чого це призведе вгадайте з одного разу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.09 | Предсказамус

          Не нужно никого уничтожать.

          Pavlo_M пише:
          > Ну і що це дасть? Ну знищемо Ющенка.
          А кому нужно его уничтожать? Как потенциальный кандидат в президенты на выборах-2009 он уже не существует, причем довольно давно. Что Вас беспокоит, что еще может потерять Ющенко, если мы назовем кошку кошкой, т.е. предателя предателем?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.08.09 | Pavlo_M

            Re: Не нужно никого уничтожать.

            Предсказамус пише:
            >"А кому нужно его уничтожать? Как потенциальный кандидат в президенты на выборах-2009 он уже не существует, причем довольно давно. Что Вас беспокоит, что еще может потерять Ющенко, если мы назовем кошку кошкой, т.е. предателя предателем?"

            Мене непокоїть не як кого можна назвати, а як у цих обставинах діяти щоб зменшити негативний вплив останніх подій. І мене не Ющенко непокоїть, у ньго зараз критиків достатньо, мене цікавить що робити з Януковичем і його зростаючим рейтингом. А то усі намагаються Ющенку щось доказати (плакати написати, телевізор вимкнути коли він буде говорити і так далі). Можна Ющенка ким завгодно назвати, але від цього нічого не зміниться. В цьому контексті мене цікавить лише наскільки він став "корєшем" Януковича? Чи не став? Якщо Янукович буде "добивати" Ющенка, то ми будемо радіти? Ну доб'є він Ющенка а далі візьметься за нас. Тому важливо щоб він не "добив" Ющенка. Якщо зараз були б президентські вибори, то я не бачу в демократичному таборі лідера, який міг би їх виграти. А те, що Ющенко вчинив не так, як нам подобається, як би ми це не називали, то вже ми цього не змінимо. Якщо це урок на майбутнє, то до цього майбутнього ще треба дожити. Тому, у цій ситуації, Ющенко намагається зв'язати руки Януковичу (навісив йому на одну руку Луценка, а на другу Зварича). Це щоб він зайвих рухів не робив. Наскільки це йому вдасться, я не знаю. Но радіти, якщо не вдасться, не буду.
            Тому я закликаю не "мочити" Ющенка, а думати що діяти з Януковичем? Як бути від ньго вільним, а особливо від Азарова і більшості Верховної (з)Ради. І тут, як не дивно, лише Ющенко може "захистити", якщо захоче. Якщо ця братія буде продукувати погані для нас закони, то лише Ющенко може їх ветувати. А більше ніхто...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.08.09 | Предсказамус

              Re: Не нужно никого уничтожать.

              Pavlo_M пише:
              > Предсказамус пише:
              >>"А кому нужно его уничтожать? Как потенциальный кандидат в президенты на выборах-2009 он уже не существует, причем довольно давно. Что Вас беспокоит, что еще может потерять Ющенко, если мы назовем кошку кошкой, т.е. предателя предателем?"
              > Мене непокоїть не як кого можна назвати, а як у цих обставинах діяти щоб зменшити негативний вплив останніх подій. І мене не Ющенко непокоїть, у ньго зараз критиків достатньо, мене цікавить що робити з Януковичем і його зростаючим рейтингом. А то усі намагаються Ющенку щось доказати (плакати написати, телевізор вимкнути коли він буде говорити і так далі). Можна Ющенка ким завгодно назвати, але від цього нічого не зміниться.
              Это первый существенный момент, с которым я не согласен.
              Давайте преставим, что Мороза после 6 июля не просто на демтусовках козлили, а устроили что-то более заметное. К приемру, обвешали все крупные города листовками, чем оскорбительнее для Мороза, тем лучше. Провели пару флеш-мобов со звонками в обкомы Соцпартии. В конце концов, обмазали бы ему двери дерьмом. Как думаете, Ющенко было бы легче соглашаться на капитуляцию спустя 28 дней или сложнее? Подозреваю, что сложнее, т.к. он мог бы сообразить, что так же поступят с ним.
              Этого сделано не было, после чего предательство стало чуть ли не нормальным политическим ходом.

              > В цьому контексті мене цікавить лише наскільки він став "корєшем" Януковича? Чи не став? Якщо Янукович буде "добивати" Ющенка, то ми будемо радіти? Ну доб'є він Ющенка а далі візьметься за нас. Тому важливо щоб він не "добив" Ющенка. Якщо зараз були б президентські вибори, то я не бачу в демократичному таборі лідера, який міг би їх виграти.
              Во-первых, не совсем понял, как Вы представляете "добивание" Ющенко. Во-вторых, чтоб выиграть президентские выборы, нужно, как минимум, сплотиться. Тогда и с лидером разберемся, и с победой. Сплотиться вокруг Ющенко невозможно, его потолок 5% сторонников.

              > А те, що Ющенко вчинив не так, як нам подобається, як би ми це не називали, то вже ми цього не змінимо. Якщо це урок на майбутнє, то до цього майбутнього ще треба дожити. Тому, у цій ситуації, Ющенко намагається зв'язати руки Януковичу (навісив йому на одну руку Луценка, а на другу Зварича). Це щоб він зайвих рухів не робив. Наскільки це йому вдасться, я не знаю. Но радіти, якщо не вдасться, не буду.
              Поверьте юристу на слово, никак никого связать Ющенко не может, даже если захочет. Янукович завтра уволит Луценко и Зварича, ВР решение проштампует и все.

              > Тому я закликаю не "мочити" Ющенка, а думати що діяти з Януковичем? Як бути від ньго вільним, а особливо від Азарова і більшості Верховної (з)Ради. І тут, як не дивно, лише Ющенко може "захистити", якщо захоче. Якщо ця братія буде продукувати погані для нас закони, то лише Ющенко може їх ветувати. А більше ніхто...
              Действующего законодательства достаточно, чтоб Кабмин Януковича делал то, что сочтет нужным, и без новых законов. А с Януковичем, Азаровым и ВР можно сделать только одно - обеспечить им тяжелую жизнь силами как парламентской, так и непарламентской оппозиции.
              Вот только если мы спишем Ющенко его грехи, не удивляйтесь, когда Вас кинет президент Тимошенко. Тогда уж точно будем в этом виноваты сами.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.08.09 | Pavlo_M

                Re: Не нужно никого уничтожать.

                Предсказамус пише
                > "Действующего законодательства достаточно, чтоб Кабмин Януковича делал то, что сочтет нужным, и без новых законов. А с Януковичем, Азаровым и ВР можно сделать только одно - обеспечить им тяжелую жизнь силами как парламентской, так и непарламентской оппозиции.
                Вот только если мы спишем Ющенко его грехи, не удивляйтесь, когда Вас кинет президент Тимошенко. Тогда уж точно будем в этом виноваты сами."


                Я з Вами багато в чому згоден. І ніхто Ющенко його гріхи списувати не збирається, а особливо його півторарічну бездіяльність. Те що сталося, це є наслідок попередніх дій.
                Я не уявляю як Януковичу й Азарову можна забезпечити важке життя. Якщо їм не дати приймати закони (президентське вето, померанчево-біла опозиція), то вони будуть розповідати, що їм не дають працювати, вони надалі будуть розколювати країну аби якось вплинути на ситуацію. Тому, мені здається, залишається фантастичний варіант - Наша Україна входить в коаліцію з ПР, комуністів звідти вичавлюють, і, тоді, вже Янукович не будет мати маневру, тому що вихід з коаліції Нашої України буде означати відставку очолюваного ним уряду. І тоді він змушений буде з цим рахуватися. Тобто треба посварити Януковича з комуністами. Ну а блок Наша Україна, мусить себе таким чином "спалити" в очах виборців, тому що після цього в нього не буде майбутнього. Але мені їх не шкода. Там лише є декілька молодих, які могли б у таку коаліцію не входити, і, таким чином, зберігти своє обличчя. Тобто, якщо казати спортивною термінологією, то НАша Україна має увійти в повний конакт з Партією Регіонів і "повиснути в них на руках", що б ті не могли бити їх з дальньої дистанції. А там зміниться ситуація. Частина виборців ПР зневіряться у них, до речі, як зневірилися виборці "померанчевих". На мою думку союз ПР з НУ дискредитує певною мірою й тих і інших. Правда, тоді з'являються інші ризики.
                Тому ми повинні пам'ятати що зробив наш Президент, що зробили інші політики, але на цьому не зациклюватися, а думати що робити далі, як зробити так, щоб їхні політичні ігрища менше впливали на наше життя... Вони там здороваються один з одним, вітаються, посміхаються один одному, п'ють разом каву (а може й не тільки каву), а прості люди поділені і "чубляться" між собою. Тобто виконується загальновідомий принцип "розділяй і володарюй".
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.08.09 | Предсказамус

                  Нереально.

                  В троице ПРУ-СПУ-КПУ последние две - наемные работники холдинга ПРУ. Поэтому как-либо их поссорить гораздо сложнее, чем владельца ресторана с официантом. Следовательно, вхождение НУ в коалицию приведет не к контролю над ней, а к освящению всех безобразий, которые будет творить ПРУ, оранжевыми флажками НУ.
                  С другой стороны, оппозиция может существенно повлиять на ситуацию, вплоть до того, что добиться роспуска ВР. Но для этого ее нужно сначала существенно почистить, создав жесткое квалифицированное и идейное ядро, а потом объединить под оппозиционными знаменами всех, кого не устраивает нынешний состав ВР.
                  Это очень сложно, но на порядок проще, чем пытаться действовать по-византийски с теми, кто на этом не собаку, а целый питомник съел, т.е. ПРУ.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.08.09 | Пані

                    Ми тут дещо второпали

                    Справа в тому, що деякі люди в ситуації, що склалася, сподіваються на якесь чудо. Приклад - посварити прусаків та коміків. Чи там, що Луценко і Зварич будуть стримувати Азарова (три хаха!!!).

                    Ключове слово тут "чудо". Це цілком природня захисна психологічна реакція на дуже сильний стрес. Я думаю, що з часом це минеться.

                    А чуда не буде. Їх взагалі не буває в політиці. Якщо комусь щось здається чудом - то це тому, що відстань мала. Треба відійти і виявиться, що то - жопа!
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.08.09 | Предсказамус

                      Вот только есть ли у нас время ждать?

                      На самом деле мы сейчас повторяем историю 2005 года с такой точностью, что становится не по себе. Опять никто никуда не спешит, опять разговоры о чудесах, опять поиски загадочных политических сил, к которым ни у кого нет никаких претензий и т.п.
                      А времени, думаю, от силы месяц. От силы.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.08.09 | Пані

                        Re: Вот только есть ли у нас время ждать?

                        Предсказамус пише:
                        > На самом деле мы сейчас повторяем историю 2005 года с такой точностью, что становится не по себе. Опять никто никуда не спешит, опять разговоры о чудесах, опять поиски загадочных политических сил, к которым ни у кого нет никаких претензий и т.п.
                        > А времени, думаю, от силы месяц. От силы.

                        В тебе є пропозиції? Особливо на тему, що робити з віруючими?

                        Організацію перевиборів зараз вважаю фантастикою з розряду чуда.

                        На масові акції може вивести тільки Юля. І то - під великим питання вихід людей. І головне - мета його?

                        Крім системних заходів по підсиленню парламентської опозиції я не бачу нічого.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2006.08.09 | Предсказамус

                          Я невнятно выразился

                          Месяц есть на то, чтоб показать людям, куда и с кем идти. Потом будет апатия, которую рисуют, будто она есть уже сейчас.
                          Идеи есть, но не то что не уверен в их привлекательности для существенной части наших общих знакомых, а совсем даже наоборот.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2006.08.09 | Пані

                            Нереально.

                            Психологія. Інерційність психіки. Без ще одного великого зовнішнього струсу нічого не буде.

                            Чуда за місяць зробити не можна.

                            Можна тільки працювати над системою підтримки та заохочення конукренції, як я пропоную. Будть що інше - це та сама віра в чудо.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2006.08.09 | Предсказамус

                              Спорно, но я уже сварился. Продолжим завтра

                  • 2006.08.09 | Pavlo_M

                    Re: Нереально.

                    Предсказамус пише

                    >"В троице ПРУ-СПУ-КПУ последние две - наемные работники холдинга ПРУ. Поэтому как-либо их поссорить гораздо сложнее, чем владельца ресторана с официантом. Следовательно, вхождение НУ в коалицию приведет не к контролю над ней, а к освящению всех безобразий, которые будет творить ПРУ, оранжевыми флажками НУ."

                    Те що СПУ й КПУ найманці, я згоден. Але мабуть є такі закони, які б комуністи не могли підтримати. Що вони будуть тоді робити? Вийдуть з коаліції чи ні? Чи може є такі речі, які важливі для ПР, і це змусить їх діяти обережно. Наприклад, чи проголосують за відставку, скажімо, Луценка, соціалісти? Я не певен. А чи хватить голосів в регіонів без СПУ щоб зняти Луценка? Може так, а може ні. Правда тут їм може допомогти БЮТ. І тоді хватить. БЮТ, у разі виникнення такої ситуації, будуть робити все, щоб "насолити" Президенту.

                    > "С другой стороны, оппозиция может существенно повлиять на ситуацию, вплоть до того, что добиться роспуска ВР. Но для этого ее нужно сначала существенно почистить, создав жесткое квалифицированное и идейное ядро, а потом объединить под оппозиционными знаменами всех, кого не устраивает нынешний состав ВР."

                    Для цього має визріти певна ситуація в суспільстві. А зараз суспільство вже стомилося. І якщо, Верховна (з)Рада і Президент не зроблять чого-небуть, що буде зачіпати широкі верстви населення, то ніякого розпуску ВР не буде. Народ не підніметься. А якщо почистити ряди, то в Януковича може бути більшість біля 300 глосів за рахунок тих, кого почистили (бізнесменів як з НУ, так і з БЮТ).
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.08.09 | Предсказамус

                      Re: Нереально.

                      Pavlo_M пише:
                      > Те що СПУ й КПУ найманці, я згоден. Але мабуть є такі закони, які б комуністи не могли підтримати.
                      Давайте все же не считать ПРУ конченными идиотами. У них есть реальные союзники, точнее подчиненные - СПУ и КПУ. И они никогда не пойдут на то, чтоб их "уволить", следовательно заставить их что-то такое экстраординарное сотворить - опять таки вера в чудо, о которой говорит Пани.

                      > Що вони будуть тоді робити? Вийдуть з коаліції чи ні? Чи може є такі речі, які важливі для ПР, і це змусить їх діяти обережно. Наприклад, чи проголосують за відставку, скажімо, Луценка, соціалісти? Я не певен. А чи хватить голосів в регіонів без СПУ щоб зняти Луценка? Може так, а може ні.
                      Луценко для СПУ отрезанный ломоть и они его выбросят на мусорку не с меньшим удовольствием, чем регионалы.

                      > Правда тут їм може допомогти БЮТ. І тоді хватить. БЮТ, у разі виникнення такої ситуації, будуть робити все, щоб "насолити" Президенту.
                      Вы все еще мыслите категорями "Юля против Юща". Но Юща уже нет как политика, с ним незачем бороться. Единственная его польза для оппозиции может быть в том, чтоб все видели, как плохо быть предателем.

                      >> "С другой стороны, оппозиция может существенно повлиять на ситуацию, вплоть до того, что добиться роспуска ВР. Но для этого ее нужно сначала существенно почистить, создав жесткое квалифицированное и идейное ядро, а потом объединить под оппозиционными знаменами всех, кого не устраивает нынешний состав ВР."
                      > Для цього має визріти певна ситуація в суспільстві. А зараз суспільство вже стомилося. І якщо, Верховна (з)Рада і Президент не зроблять чого-небуть, що буде зачіпати широкі верстви населення, то ніякого розпуску ВР не буде. Народ не підніметься.
                      Вообще-то для этого нужно не поднимать народ, а допинать в оппозицию НУ. Если большинство политсовета НУ будет за роспуск, ВР будет приведена в нерабочее состояние в считанные дни.

                      > А якщо почистити ряди, то в Януковича може бути більшість біля 300 глосів за рахунок тих, кого почистили (бізнесменів як з НУ, так і з БЮТ).
                      Опять таки, это произойдет только в случае, если предательство интересов избирателей останется "незамеченным".
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2006.08.09 | Пані

                        Re: Нереально.

                        Предсказамус пише:

                        > Вообще-то для этого нужно не поднимать народ, а допинать в оппозицию НУ. Если большинство политсовета НУ будет за роспуск, ВР будет приведена в нерабочее состояние в считанные дни.

                        Допинать в опозицію НУ можуть - їхній актив (меншою мірою), їхні фінансисти (більшою мірою), Ющ (одним копняком).
                      • 2006.08.09 | Pavlo_M

                        Re: Нереально.

                        Предсказамус пише:

                        >Давайте все же не считать ПРУ конченными идиотами. У них есть реальные союзники, точнее подчиненные - СПУ и КПУ. И они никогда не пойдут на то, чтоб их "уволить", следовательно заставить их что-то такое экстраординарное сотворить - опять таки вера в чудо, о которой говорит Пани.

                        Тут питання в їх бізнес-інтересах. Ось і все. Все інше їх не цікавить, а лише "тріпотня". Справа не у вірі в чудо. Все залежить від того, як складеться ситуація. А вже ситуації можна "підігрувати" або не "підігрувати". Треба не на чудо надіятися, а на Бога. А ще треба діяти. А для початку треба знати що робити кожній конкретній особі. В чому буде полягати її дія. Не так, як в Грабовського, бути абстраткно вільним.

                        >Луценко для СПУ отрезанный ломоть и они его выбросят на мусорку не с меньшим удовольствием, чем регионалы.

                        Викинуть, то й викинуть. Але що про них подумають люди? Цим вони себе ще більше замарають. Та й Луценко "на свободі" їм ще страшніший ніж міністр внутрішніх справ.

                        >Вы все еще мыслите категорями "Юля против Юща". Но Юща уже нет как политика, с ним незачем бороться. Единственная его польза для оппозиции может быть в том, чтоб все видели, как плохо быть предателем.

                        Те що Ющу буде погано, нам від цього краще не стане. Он Мороз що вичворив, і почуває себе. Те що Ющ не політик, то це сьогодні. Що буде пітім ніхто незнає. Є лише песимістичні прогнози. Але перзидентські вибори не сьогодні. Хіба що Ющу влаштують імпічмент. Але це є можливим лише за участі Юлі.

                        >Вообще-то для этого нужно не поднимать народ, а допинать в оппозицию НУ. Если большинство политсовета НУ будет за роспуск, ВР будет приведена в нерабочее состояние в считанные дни.

                        На мій погляд, це фантастика. Політрада НУ не буде за розпуск, тому що нові вибори вони ще більше програють. А вони ще більше програвати не хочуть. І під Юлю вони лягати не хочуть. Ну не люблять вони її.
                        Та й Регіони, якщо вони не дурні, це розуміють. Так що вони там як павуки в банці. А щоб був тиск громадськості, ця громадськість ще має існувати й бути активною не тільки на форумах, але й в реалі.

                        >> А якщо почистити ряди, то в Януковича може бути більшість біля 300 глосів за рахунок тих, кого почистили (бізнесменів як з НУ, так і з БЮТ).

                        >Опять таки, это произойдет только в случае, если предательство интересов избирателей останется "незамеченным".

                        А їм байдуже, що про них думають виборці. Вони місця у партійних списках купили. На наступних виборах вони в інших партіях ці місця куплять. Ось і все, тому що спонсори завжди потрібні. Прості люди не будуть розбиратися хто в якій партії іде на 15 місці.

                        Але траур мені не подобається. Треба думати, яким чином змінити існуючу систему, щоб вона не так сильно впливала на наше життя. Як заставити політиків прислухатися до думки народу не тільки перед виборами, а й після них? Що треба для цього зробити. І ще, треба цю пропорційну систему, коли в партійний список можна вносити членів сім'ї або навіть домашніх тварин, міняти. Але знову питання: Як?
    • 2006.08.09 | Anneken

      Re: Слава Україні!!! - Долучайтеся

      Tatarchuk пише:
      > активні - повяжить чорні хусточки або просто надіньте щось чорне. це траур по загиблих душах президента та його кліки, (бо Україна - то жива і не вмре).

      якщо пов'яжете чорну хусточку, Вас вважатимуть анархістом.
      по факту, втім, Грабовський майже до цього і закликає :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.09 | Tatarchuk

        та назовить хоть тушканчиком

        Anneken пише:

        > якщо пов'яжете чорну хусточку, Вас вважатимуть анархістом.
        > по факту, втім, Грабовський майже до цього і закликає :)

        Хоч анархістом, хоч махновцєм - бо "назовуть" тільки вороги, а з ворогами вже не час вести дискусії.

        Головне - це надіслати їх на три цикавих місця:
        Х(орунжівка), У(кртюрма), Й(енакієво)
  • 2006.08.08 | Ukrod

    Підтримую, але ...

    з оговорками (тіпа Симанєнка). За армію хірню він написав.
    Армія має бути значно менша і професійна, шоб салдатів в потилицю не стріляли. Стару зброю мусово заглючити, чи вже забули проблеми зі складами.
    Ну і про майбахи зря він, треба їх висаджувати в повітря, для профілактікі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.08 | Хвізик

      Майбахи треба спалювати. Рецепти коктейлю Молотова є тут (л)

      http://worldweapon.ru/mines/km.php
      http://ru.wikipedia.org/wiki/Коктейль_Молотова
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.09 | Pavlo_M

        За свої слова треба відповідати...

        Це підпадає під статтю терористична діяльність і підбурювання до вчинення злочину. За свої слова завжди треба відповідати. Підбурювання до злочину, це теж злочин. А Майбахі не винні... А якщо хочете їм "насолити", то треба один одному допомагати стати достатніми в моральному і матеріальному плані людьми. І тоді чужі майбахі не будуть нас цікавити...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.09 | SamotnijPofig

          Относительно майбахов и законности

          Прошу учесть, что законы - это лишь попытка приблизится к справедливости. Мы живем в обществе, и отвечаем перед обществом в целом. И обнищание общества на фоне майбахов не может быть справедливым. Являясь при этом вроде бы абсолютно законным. Сжигание майбахов - это не "для профилактики", это саморегуляция общества, частью которого являются "майбахоносцы", как бы им этого не хотелось. Только это заставит их вспомнить, что они часть этого общества, и отвечают перед обществам за все свои поступки. А несжигание майбахов - одобрение антисоциальных (хотя и законных вроде бы) "майбахоносцев". Призыв к слепому соблюдению законов есть призыв к отказу от прав общества на справедливость. Законы подлежат ревизии, если они не соответствуют представлению общества о справедливости. Соблюдение законов исключительно ради законов приводит со временем к полному отказу общества от законности, как от досадной помехи, всё равно не способной обеспечить справедливость внутрисоциальных отношений. Причём в этом хаосе будем жить мы с вами, такие все законопослушные, мухи не обидившие. А "майбахоносцы" на несожженных майбахах спокойно себе уедут за границу. Просерать деньги умершей от недоедания старенькой пенсионерки. (И проценты с этих денег заодно.)
          P.S. Обществу сейчас нужны не только суды присяжных, но и коктейли молотова. Только в этом случае закон перестанет быть односторонним щитом, закрывающим майбахоносцев от любой ответственности перед обществом.
          P.P.S. Прошу прощения за сумбур - не успел проснуться. :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.08.09 | Pavlo_M

            Re: Относительно майбахов и законности

            SamotnijPofig пише:

            >Обществу сейчас нужны не только суды присяжных, но и коктейли молотова. Только в этом случае закон перестанет быть односторонним щитом, закрывающим майбахоносцев от любой ответственности перед обществом.

            Насильство породжує насильство і нема тому кінця і краю. Ми живемо в країні, яка це все вже проходила. І чим це закінчилося усі знають. І виходом з ситуації не є коктейль молотова (який невідомо хто має кидати, тому що завжди говорять про це одні, кидають і несуть відповідальність інші, а пожинають плоди треті). Має бути активний громадській спротив, спільна дія громадян. Треба працювати над тим, щоб суспільство змінилося. Це набагато складніше, ніж кинути коктейль молотова. Має бути постійний пресінг влади. Тобто треба об'єднуватися і діяти законними методами. Змінювати закони. Хоча закони, часом, не такі вже й погані, але ж вони не виконуються.
            Поки громадяни цієї країни не навчаться захищати свої права, до тих пір будь-яка влада буде вважати їх за лохів і робити з ними все, що завгодно.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.08.09 | SamotnijPofig

              Юща виступ чули? - Теж закони поважає...

              Хоча загалом я з Вами згоден, але законні методи боротьби - то є лише початок переліку. Подібне було у Америці часів "дикого заходу". Там також багатії привозили карманних суддів з міст та отримували собі законні підстави для будь-чого. І боротися з цим було неможливо. Але згодом і багатіїв, і суддів почали просто відстрілювати. Судова система там це пам'ятає досі. Тож за "бєспрєдєл" суддю засадють свої ж колеги. Бо є розуміння - якщо почнеться, сортувати нікого не будуть. Як бачете, інстинкт самозбереження сильніший за колегіальну солідарність. А про ненасильництво я Вам пропоную розповісти тим, кого прив'язували до дерев та обливали гасом. "Майдан" про це писав чимало.
              Тим не менш, з повагою та т.ін.
        • 2006.08.09 | Хвізик

          насамперед, має бути відповідальність за дії. 99% майбахів заро

          зароблені на розкраданні державного майна - наших з Вами статків. Крадії мають відчути, що їхня відповідальність є неминучою - або по закону, або по бєспрєдєлу.
          а балачки про "нєпротівлєніє злу насілієм" облиште, бо захоплення таким нєпротівлєнієм у Росії призвело до абсолютно безмежного зла сталінізму.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.08 | Рудий Панько

    Re: День Свободи

    Читаю это, и прям плакать хочеться. Какой умный человек Сергей Грабовский. Какие умные и правильные вещи говорит. Все сказал товарищ Грабовский. И все - правильно.

    А вот на единственный вопрос, самый главный - "Что делать?", ответ дал дурацкий:

    " а просто безперервно тиснути на владу, у разі потреби дошкульно висміювати її, змушувати робити конкретні кроки на благо люду і всупереч власним інтересам."

    Товарищ Грабовский или не понимает, или специально забывает, что "давить на власть", в условиях правового беспредела, при _полном_ отсутствии судебных рычагов невозможно. Если оставаться в правовом поле, конечно.

    Давить можно, только устраивая настоящий "террор". И никак иначе.
    Ибо законных рычагов нет. Отобрал их у народа Кучма. И Ющенко не посчитал рациональным вернуть их обратно.

    Посему статья товарища Грабовского вызывает лишь удивление - или человек не понимает тему, или обыкновенная графомания. :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.08 | kotygoroshko

      Івано-Франківськ

      Рудий Панько пише:
      > Давить можно, только устраивая настоящий "террор". И никак иначе.
      > Ибо законных рычагов нет. Отобрал их у народа Кучма. И Ющенко не посчитал рациональным вернуть их обратно.
      >
      > Посему статья товарища Грабовского вызывает лишь удивление - или человек не понимает тему, или обыкновенная графомания. :(


      Панько, згадайте студентів
      яєчний терор
      мочити треба всіх депутатів курячими або страусячими "тупими предметами"

      пам*ятаєте як одне куряче яйце вплинуло на перебіг виборчої кампанії?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.08 | Рудий Панько

        Re: Івано-Франківськ

        Так и я о чем!

        Читайте мой ответ высше. Ей-богу, если Альянс Майдан решиться на какую-нить акцию - лично прийду на Майдан с лотком - другим яиц, с надписью "тяжелые тупые предметы для Виктора", и буду бесплатно раздавать.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.08 | kotygoroshko

          о! це вже краще :)

          "яйця для Віктора"

          всі, хто може прийти на Майдан, нехай бере з собою лоток яєць!

          оскільки Янук теж буде на трибуні
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.08.08 | BIO

            Ознаки упередження

            Спільна заява МВС, МНС та Мінекології.

            У зв"язку з прогнозованою на кінець серпня навалою
            чергової пандемії пташиного грипу будь-яке жбурляння
            тупих прЄдмєтів на дальність та влучність в містах
            масових збіговиськ типу гулянь рванини у Кієві на
            незалежність попереджаємо мітальників шо за кожне
            куряче яйце відірвемо все що стірчить бо цей През
            ще з переляку стан ЧП введе, а нахфіг нам напружу-
            ватися влітку?

            Братки Джига, Балога та в.о. Йорика Луценкі
          • 2006.08.08 | Хвізик

            Re: о! це вже краще :)

            kotygoroshko пише:
            > "яйця для Віктора"
            >
            > всі, хто може прийти на Майдан, нехай бере з собою лоток яєць!
            >
            > оскільки Янук теж буде на трибуні
            не докинете. там відстань буде завелика
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.08.08 | Tatarchuk

              головне - не поцілити, головне - змагання це зробити

  • 2006.08.08 | Хвізик

    слід терміново збирати новий майдан. чи можливо це?

  • 2006.08.08 | Ольга

    Re: День Свободи

    Чи не здається вам, шановні, що стаття Сергія Грабовського, за яким я пильно стежу останні два роки, після того, як почала читати "Сучасність", це заклик до анархії у державі? Мені так здається. Тому що натякати молоді на те, що вони "вільні" відносно законів, які приймає Рада - хто ж дав таке право писати це слово з маленької літери?! - це закликати до ігнорування законів.
    Я мушу вас запевнити, що постраждалими від такої "неслухняності" будуть не автори брудних статей, а ті самі молоді люди, які клюнуть на заклик, сприймуть його усією своєю молодою душею. Дуже безвідповідально, як на мій погляд, навіть, можна сказати, що стаття є провокативною. Ганьба!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.08 | Tatarchuk

      Re: День Свободи

      Шановна пані Ольга, але я також вільний чи бути мені слухняним мальчиком в президента зрадника чи в примієра уголовника, чи ні.

      До того, як пан Грабовський написав свій опус, я вже прийняв таке ж саме рішення, він тільки краще за мене це зформулював.

      А на вас приміром ці заклики ажніяк не подіють, от і добре. Бо кожен має власну голову на плечах, а не чужу.

      Не бачу, як мені жити по Конституції, яку шулери та піадарси змінюють з стримкою швидкістю. Я вимагаю нової Конституції, бо ця вже недійсна через багато анти-конституційних підробок.

      В анти-конституційному заколоті так само винні і Мороз, і Ющенко.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.08 | Ольга

        Re: День Свободи

        Як ви гадаєте, чи дозволять вам спалювати Майбахи? Як що так, то - скільки? Чи дізнається президент про те, що ви це зробили з міркувань протесту, з образи? Чи буде це полегшувати вирок, який вам винесуть? На скільки років?
        Цей пан Грабовський - він, що, гадаєте, пішки ходить? Ні, шановні, Сучасність видається не в Україні, її спонсують США та Канада. До чого ж тут наша українська конституція? Що їм наші образи?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.08 | Tatarchuk

          Re: День Свободи

          Ольга пише:
          > Як ви гадаєте, чи дозволять вам спалювати Майбахи? Як що так, то - скільки? Чи дізнається президент про те, що ви це зробили з міркувань протесту, з образи? Чи буде це полегшувати вирок, який вам винесуть? На скільки років?

          Ні, шановна, не так це виглядає.
          Я не буду спалювати майбахи. Але новітні закони рано чи пізно наказиватимуть мені це робити - "канкретно разобраться з абідчікам", наприклад, утрируючи. І я таким законам як раз не подчинятимусь, бо НЕ ХОЧУ спалювати майбахи.

          далі, ніхто не збирається щось доводити Ющенкові. Все, він пішов курити, бо хату вже спалив.

          Саджати мене будуть не за те, що я вийшов з ломом, а навіть за те, що я вийшов на Майдан, от побачите.

          Тому я одразу не виконую незаконних наказів, бо вони йдуть від узурпаторів. І вам цього теж робити не раджу, до речі.
          Принаймні,саме так я розумію пана Грабовського.

          > Цей пан Грабовський - він, що, гадаєте, пішки ходить? Ні, шановні, Сучасність видається не в Україні, її спонсують США та Канада. До чого ж тут наша українська конституція? Що їм наші образи?

          Це до чого? Я теж в Криму сиджу, а не в Київі, та мене теж "спонсують" з-за кордону, коли їм подобається моя продукція. То що? Головне що Грабовський живе в Україні, судячи з того як часто він зявляється в етерах. А не скільки в нього друзів з Штатів.
  • 2006.08.08 | gavrilaf

    Мабуть вперше я аплодую Грабовському. Браво!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.08 | Роман ShaRP

      (+1). Це реально заслуговує на оплески.

  • 2006.08.08 | Tatarchuk

    Панові Грабовському (якщо прчитає)

    пане Сергій, класна стаття але візьміть до уваги.
    Зараз ви в одному епізоді зтранслювали найпоширеніший миф радянської епохи, а саме:

    > Бо ж Гітлер прийшов до влади цілком демократичним шляхом: напружено працюючи над одержанням голосів електорату...
    >

    Ні, пане Сергію, це не так.
    По-перше, звідки виникло ствердження що Гітлер ЧЕСНО прийшов до влади. В цієї тези два автори. Перший - сам гітлер. Другий - це Сталін, який дуже вдало використовував це, пояснюючи, що народна демкоратія в завойованих ним странах має відрізнятися від просто демократії.

    От тепер до фактів.

    1) Гітлер набрав НЕ перше місце на виборах.

    2) Став канцлером завдяки тому, що Гінденбург ПОРУШИВ закони, призгначивши його на канцлера

    3) Гітлер ще більш порушив конституцію Веймару, коли поєднав дві посади - рейхсканцлєра та рейхспрезідента.

    4) Здогадайтеся, що робили з тими, хто акцентував на перших трьох пунктах тоді.

    Шкодливість цього мифу вважаю очевидною. Вона породжує інший міф, так званий "міф-зачіпку", що народ на виборах грубо поміляється.

    А тепер просто екстраполіруйте і побачите, як такий міф працює.
    Уявіть собі, що Янукович став "нашим всім", в тому числі і цензором. В підручниках ви б знайшли отаку фразу "Янукович набрав більшість голосів, але незважаючи на це, три місяці оранжеві не пускали його до влади". Проста підміна понять - він набрав не більшість, бо більшість це "більше ніж усі інші разом взяті". Так третина стає білшостю, а Гітлер - формальним демократом у квазі-історичних міфах.
  • 2006.08.08 | Социст

    Свобода та незалежність від влади


    Ідеї автора статті в значній мірі зівпадають з моїми власними. Тому я вирішив їх прокоментувати, конкретизуючи суть проблеми влади.

    Пан Сергій Грабовський пише:

    > По-перше, чи не звільнило нас від ілюзій про існування в країні не тільки демократичної, а і легітимної влади ухвалення парламентом законодавчої заборони Конституційному Судові брати до розгляду питання про законність політреформи і підписання цього закону главою?
    Я вважаю, що олігархічна влада успішно може отримати демократичну легітимність у багатьох країнах, а для України цей момент вже настав. Досвіт показує, що демократія може спонтанно зроджуватись і перетворюватись із влади народу у владу над народом. Причиною цього є те, що демократія є лише формальною процедурою, тоді як влада є реальним стосунком влади та спільноти громадян, який спрощено можна визначити як право влади до насилля над вільними громадянами незалежними від влади. Саме це право є нелегітимним правом влади, але демократичні процедури придають йому електоральну легітимність.

    Демократія спирається на підкорення меншости волі більшости. Ця більшість є наслідком виборів, а тому є легітимною опорою влади. Проблема в тім, що більшість електорату складають якраз залежні від влади громадяни. Тобто, демократія є легалізацією придушення владою саме незалежних від влади громадян, бо залежні придушені вже за визначенням. Саме це є формою придушення свободи демократичною владою, а не пряме фізичне насилля, як в тоталітарному суспільстві. Саме ця електоральна легітимність влади є причиною зродження демократії, яке спостерігається у багатьох країнах світу тепер і яке було причиною занепадів демократії в минулому, як в античному світі, так і на початку 20-го століття. Зараз ми можемо спостерігати ознаки такого глобального обвалу. Демократична хвиля пройшла і світ опинився у стані війни.

    > По-четверте, чи не час радикально звільнитися від пієтету перед “демократичним Заходом”? Зайве говорити про всіляких Аслундів, котрі чомусь вважаються у нас визначними експертами з усіх питань, а відтак щосили підтримують олігархічну модель капіталізму (спробував би він щось подібне запропонувати у своїй Швеції). Я про речі серйозніші.
    > От, скажімо, адміністрація Буша, виявляється, щиро вважає, що Віктор Янукович домігся висунення на посаду прем‘єр-міністра України “традиційним демократичним шляхом: напружено працюючи над одержанням голосів електорату, проводячи виборчі кампанії і займаючись політичною діяльністю”. Про це заявив 3 серпня на брифінгу для журналістів керівник прес-служби держдепу США Шон Маккормак. І додав: “Ми з нетерпінням чекаємо початку роботи з його урядом”.
    Буш вже не піклується про демократію, а він просто шукає союзників. Американська демократія зроджується в авторитаризм партії війни.

    > Власне, хіба це тільки теперішнє лихо? Он у середині 1930-х років британські студенти засвистували і затопували Черчілля, котрий казав про страшну небезпеку з боку німецького нацизму. Бо ж Гітлер прийшов до влади цілком демократичним шляхом: напружено працюючи над одержанням голосів електорату... І далі за текстом.
    Сучасний Гітлер ще не прийшов. Але, „Мусоліні“ вже у владі в одній з сусідніх держав...

    > Загалом ми повинні стати вільні від того, щоб ототожнювати державу-країну і державу-владу. День Свободи знаменує той факт, що віднині держава-країна – це ми, а держава-влада – наш ворог, який не дає нормально облаштувати нашу країну.
    > Тому священний обов‘язок вільних громадян – оголосити цій владі терор. Ні, не висаджувати їхні “майбахи” у повітря, а просто безперервно тиснути на владу, у разі потреби дошкульно висміювати її, змушувати робити конкретні кроки на благо люду і всупереч власним інтересам.
    > Воно, звичайно, в теорії у влади не мусить бути власних інтересів, але час звільнити свої мізки від дурних і наївних теорій.
    > І мусимо пам‘ятати: найбільший наш виклик цій владі і найбільший прояв свободи – це здатність організувати власне нормальне життя так, щоб не кланятись за це жодній партії і жодному вождеві. На засадах моралі і звичаєвого права. Не даючи їм змоги купувати “мерси” за наші гроші.
    > Оце і буде “свобода для” – для життя.
    Слід доповнити, що свобода може бути лише свободою діяти добровільно, тобто, незалежно від влади. Тому спільнота громадян може бути вільною лише тоді, коли її більшість складають незалежні від влади громадяни. А отже, свобода може бути лише наслідком об’єднання таких громадян в спільноту незалежности від влади!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".