МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Допоможіть криворіжцям!

08/12/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Кривий Ріг – українське місто, українська мова – мова спілкування абсолютної більшості жителів. Нажаль, в Криворізькій міській раді більшість депутатів належать до партій, які противники української мови, Конституції та державності України – партія регіонів та КПУ.

20 червня за заявою Руденка Анатолія Петровича – голови криворізької організації політичної партії "Могутня Україна", Дзержинський районний суд м. Кривий Ріг виніс ухвалу про заборону виносити на порядок денний сесії Криворізької міської ради питання, щодо надання російській мові статусу регіональної. 21 червня депутати від фракції регіонів та комуністів порушили рішення суду, винесли і ухвалили відповідне рішення. Постановка такого питання є антиконституційною та порушує межі повноважень Криворізької міської ради.

23 червня керівник фракції регіонів Маляренко С.В. подав апеляційну скаргу. Він не має юридичного права на участь у справі так як він не є ні відповідачем ні позивачем. Політична партія "Могутня Україна" подала позов про визнання рішення Криворізької міської ради незаконним. Суддя Деркач Н.М. відмовила у прийнятті позову, стверджуючи, що спір про компетенцію міської ради необхідно розглядати в господарському судді по господарсько - процесуальним нормам. Фізична особа Крамарчук Р.В. та партія "Могутня Україна" подали ще одну заяву. Суддя Деркач Н.М. знову відмовила у прийнятті позову.

Суддя Деркач Н.М. відома своєю залежністю від партії регіонів. Ми подали апеляційні скарги. Розгляд апеляційних скарг призначено на 23 серпня: 920 – скасувати ухвалу про заборону розглядати антиконституційне питання; 940 – відмовити політичній партії "Могутня Україна"; 1000 – відмовити Крамарчук Р.В. і узаконити рішення Криворізької міської ради про надання російській мові статусу регіональної у місті Кривий Ріг.

Просимо надати посильну допомогу в захисті української самосвідомості та державності. Можна направити волонтерів для участі у пікеті Криворізького відділення апеляційного суду Дніпропетровської області за адресою: м. Кривий Ріг, пр. Дзержинського 31. Можна направити досвідчених правників, які отримають довіреність для участі в судовому засіданні, з метою не допустити оправдання неконституційного рішення Криворізької міської ради.

Зв'язуватись по телефону: 80973033018 або 80679348614. Можна направити журналістів для об'єктивного висвітлення подій. Можна допомогти фінансово шляхом внесення добродійних внесків на рахунок: р/р 26009304285601 в КФ АКБ "ТАС-Комерцбанк", МФО 307190, код ЄДРПОУ 33873253, одержувач: КМГО "Наша правда". Наші координати: Криворізьке міське громадське об’єднання "Наша правда" 50086 м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна 2 тел. 80973033018, 80679348614 e-mail: truth-of-us@meta.ua Голова об’єднання: Руденко Анатолій Петрович

Відповіді

 • 2006.08.12 | Іван Юдін

  Re: Допоможіть криворіжцям!

  Цитата з Закону "Про місцеве самоврядування в Україні":

  Стаття 25. Загальна компетенція сільських, селищних, міських рад

  Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

  Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад

  1. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання:
  ....
  50) вирішення відповідно до закону питання про мову (мови), якою користуються у своїй роботі рада, її виконавчий орган та яка використовується в офіційних оголошеннях;


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua