МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко живет не в Украине!!! Сенсация!!!

08/18/2006 | Зверопупс
Сегодня президент сообщил украинской диаспоре:
"Коли Ющенко говорив про покращення економічних показників, з залу лунали вигуки про підвищення цін, на що президент відповів із легким роздратуванням:

"Ціни. Ми маємо інфляцію цінову 2,8%. Якщо у когось є нижче, підніміть руку. У Росії, Польщі, Білорусі?" "Ми маємо нормальну європейську інфляцію", - додав він."

После такого заявления есть только четыре варианта.
1.Или он бессовестно и нагло врет, поскольку все мы, граждане Украины, ощущаем на своих кошельках далеко не 2,8% инфляции.Но так думать нельзя, поскольку вроде нужно его уважать - презик все же. Врать по определению не может,кристально честен, как и вся померанчевая гвардия. Это ж только на Востоке и Юге политики врут, а стоявшие на майдане - да никада в жизни .Скорее самосожгутся. Ангелы, а не люди.Вариант отметаем.
3.Может он имел в виду - за один день столько набегает?
маловероятно.Это был бы явный перебор.Отметаем и эту версию.
3. Может ему подсовывают липовую статистику и ему искренне хочется в нее верить?Вариант отпадает сам, поскольку он вроде типа-типа опытный экономист и взрослый дядя. Негоже ему в сказки верить.
4.Остался всего один вариант - к моему удивлению он живет не в Украине, а совсем в другой стране.
Народ, логика верная?)))

Відповіді

  • 2006.08.19 | ЖАК

    Период измерения

    Может Он имел ввиду последнюю неделю. А о то и сутки последние (как временнУю базу для вычислений).
  • 2006.08.19 | Дядя Вова

    А какой реально процент инфляции?

    Имею в виду по самым недоброжелательным оценкам. Может, мы зря шумим? Ощущения «по своим кошелькам» обычно врут в сторону завышения процента, знаю по себе.

    И вообще, критиковать сейчас Ющенко ИМХО это лить бальзам на душу наихудшего для страны варианта (ни национализма, ни экономики) – Ю.В. Орлеанской-Тимошенко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.21 | Єфремович

      Re: А какой реально процент инфляции?

      Чом це дадя Вова (путін, мабуть) називає Ю.В.Тимошенко Орлеанской?
      Це така нова шуточка московська? Хто знає?

      А щодо варіантів, то любій людині розумній сьогодні вже ясно, що БЮТ -то ЄДИНИЙ варіант РОЗВИТКУ України в ім"я людини.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.21 | Харцизяка

        Re: А какой реально процент инфляции?

        Якби % інфляції був десь у постійних відкритих джерелах, то його тут вже показали б. Я спробував знайти щось на сайтах Мінфіну, НБУ, Держстату - дарма. Можливо, погано шукав. Тим більше, Президент не вказав період.

        Єфремович пише:
        ...
        > А щодо варіантів, то любій людині розумній сьогодні вже ясно, що БЮТ -то ЄДИНИЙ варіант РОЗВИТКУ України в ім"я людини.

        Не будьте категоричними, це обмежує свободу вибору :) Є ще, як мінімум, один варіант розвитку - самовдосконалення.

        З.І. Офф.: Ви певні, що категорії мислення і цілей керівництва БЮТ збігаться чи близкі 95% відсоткам українців? Певні, що фасадні гасла відповідатимуть факту? А інших партій?
  • 2006.08.19 | Харцизяка

    Держстат, бо іншого нема

    Щось намагався знайти із теми:
    Індекси основних соціально-економічних показників країн СНД у І півріччі 2006 року - http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2006/sesks/sesks_u/secks0606.html

    Основні показники соціально-економічного розвитку України - http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2006/mp/op/op_u/op0706_u.html

    Ющенко казав про інфляцію. У вказаних табличках за перше півріччя 2006 року "Індекс споживчих цін" (перша колонка), "Роздрібний товарооборот" (друга колонка):

    Азербайджан 106,0 112,1
    Білорусь 107,4 116,6
    Вірменія 99,8 112,11
    Грузія 107,0 …
    Казахстан 108,7 113,51
    Киргизстан 106,0 115,7
    Молдова 111,1 107,01
    Росія 110,1 111,31
    Таджикистан 109,7 108,8
    Туркменістан … 123,4
    Узбекистан … 107,52
    Україна 108,4 124,7
    СНД 109 113

    Звичайно, індекс споживчих цін корелює з інфляцією, але це не інфляція.

    Є ще альтернативне джерело - Лічильна комісія ВРУ. Її дані часто не збігалися із Держстатом, але широкого розголосу ніколи не мали. Та навряд вона зараз нормально працює.
  • 2006.08.20 | Pavlo_M

    Є три види брехні...

    Здається Прем'єр-міністр Англії сказав, що є три види брехні: "Нахабна брехня, передвиборчі обіцянки та статистика".
    Все полягає у тому, як рахувати і з чим порівнювати. Тим більше, що ми зараз спостерігаємо сзонне зниження цін на деякі продукти харчування. Наприклад, курячі яйця взимку коштували десь 3,60 грн. за 1 дес., то зараз вони коштують приблизно 2,50 (в залежності від сорту і де купляти). Так і з іншими продуктами, а особливо овочами. Тобто все залежить що враховувати, а що не враховувати при розрахунку показника інфляції. Для того, щоб порівнювати, треба самому вести розрахунки і намагатися все об'єктивно враховувати. Тому валити все на Ющенка немає сенсу. Можливо, можна й обгрунтувати й таку інфляцію. А так, як ми не маємо можливості взнати як цей показник інфляції було одержано, то ми не можемо про це предметно дискутувати
  • 2006.08.20 | samopal

    Сенсація! Інфляція! Хто пише спічі нашому бухгалтєру?

    "Ціни? Добре. Ми маємо цінову інфляцію 2,8%. Якщо в котрійсь країні є нижча, підніміть, будь ласка, руки. У Росії, Білорусії, Молдові, Польщі? Ми маємо нормальну європейську інфляцію. І це є правда."

    Середньоєвропейська (для зони євро) інфляція за перше півріччя цього року складає 2,4%. Однак не відомо, який саме період мав на увазі наш "главбух".
    Але він згадав Польщу, а там:
    Ceny towarów i usług konsumpcyjnych pozostały niezmienione w stosunku do czerwca, natomiast w ujęciu rocznym inflacja wyniosła w lipcu 1,1%, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie w środę.
    W czerwcu 2006 roku roczny wskaźnik inflacji konsumenckiej wyniósł 0,8% wobec 0,9% w maju.
    Мабуть. представників української громади Польщі у залі не було, або у них були зайняті руки... :)
    W budżecie na 2006 rok zapisano, że średnioroczna inflacja w Polsce winna wynieść 1,5%

    "Я міг би говорити про те, шановні друзі, що в минулому році Україна отримала 7,8 млрд. доларів США інвестицій. Це трошки більше, вибачте, чим їх отримала Польща за минулий рік."

    І знову якісь дивні цихри. Перш за все 5 мільярдів зелених карбованців, отримані за продаж Криворіжсталі, далеко не усі сприймають як інвестицію. Коли свого часу 5-й канал спитав про це у Пинзеника, той потупив очі і сором'язливо промимрив, що за де-якими методиками це усе ж можна якось потрактувати як інвестиції.
    Зазвичай інвестиціями вважається "збільшення основних фондів".
    Саме таких інвестицій 2005-го року Польща отримала 7 724 млн доларів.
    W 2005 roku wartość BIZ (FDI) wyniosła 7.724 mln USD i była niższa o 5.149 mln USD, tj. o 40%, w stosunku do 2004 roku, kiedy to wyniosła 12.873 mln USD) Цього року поляки розраховують отримати не менше 10 мільярдів прямих закордонних інвестицій.
    Далі наш главбух згадав про показники інвестиції на душу населення. Добре, що хоч ні з ким не порівнював. Бо, наприклад, тих же поляків є на 8 мільйонів менше, ніж українців. А про прибалтів, чехів чи словаків узагалі краще не згадувать:
    Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Czechach wyniosły w ubiegłym roku ponad 9 mld euro, co oznacza dwukrotny wzrost w porównaniu z 2004 rokiem.
    Крім безпосередніх бізнес інвестицій для нових членів ЄС передбачено фінансова підтримка, але то вже інша тема:
    Począwszy od 2007 roku Polska stanie się głównym krajem otrzymującym pomoc ze środków funduszy europejskich, zajmując uprzednią pozycję Hiszpanii. Zgodnie z założeniami Perspektyw Finansowych na lata 2007-2013, Polsce przyznano 91 miliardów euro. Finansowanie to w znacznej mierze przeznaczone zostanie na działania strukturalne (60 miliardów euro) oraz sektor rolnictwa (27 miliardów euro).

    "У першому кварталі цього року інвестиції, порівняно з попереднім роком, виросли в 4 рази"

    Серйозна замутка. Ще б навести конкретні цифри та пригадати "інвестиційний клімат" першого кварталу 2005-го року (і того, хто його "замутив" у листопаді-грудні 2004-го, не думаючи ні про "розкол суспільства", ні про "стабільність", ні про "примирення").
    У тих же поляків конкретні цифри є:
    Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w I kw. 2006 roku osiągnął rekordową wartość 3,3 mld USD

    "Нагадаю тенденції першого півріччя минулого року, коли темпи інвестицій скоротилися в 4,8 разу, а в серпні Україна вже мала -1,6 % приросту ВВП. Можна далі продовжувати цю позицію"

    Про маніпуляції із показниками ВВП я вже тут пробував писати:
    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1154130915&first=&last=&pattern=
    Бажаючих нормально прокоментувати якось не знайшлося.
    Але про те, хто ж спричинився до шаленого росту "інвестицій" за підсумками минулого року все ж варто згадати. Цілком можливо, що ці показники були б ще вищими, якби не вдалося "відстояти" НФЗ (який, ддо речі, так досі й не повернуто у законну державну власність).

    "За останній місяць ми маємо приріст ВВП 9,3%. Скажіть, будь ласка, у якої країни, навіть ті, що з газом, з нафтою, є такі показники?"

    Це справді цікаве питання. Можна поритися у статистичних даних, щоб дати на нього відповідь. Але, з огляду на маніпуляції із минулорічними показниками зростання ВВП якось не хочеться. Та й дані ці ще не всі вирахували. Зазвичай наводяться показники реалізації промислової та с/г продукції та послуг. ВВП - трошки інший показник. На нього багато чого може вплинути. Абсолютно випадково запам'яталося учорашнє повідомлення у якихось теленовинах про зменшення заощаджень на банківських рахунках та про різке збільшення продажів авто. Буквально минулого тижня, знову ж таки випадково (купляв батькам новий телевізор), звернув увагу на те, як народ мете товар з полиць магазинів побутової техніки. Мабуть відчває неминуче "різке зростання добробуту" :)

    "Ми говоримо про бюджет. Минулого року в національний бюджет на 53% надійшло більше грошей, ніж у 2004 році. Як ви думаєте, за рахунок чого? Економіка так сильно піднялася? Ні, економіка освітлилася. Бізнес почав виходити з тіні. А в тіні було 54% національної економіки.
    Минає рік. Цього року ми маємо на 18% більший приріст національного бюджету до бази попереднього року. Як сталося, що за 2 роки ми знайшли три національних бюджети?"

    От молодці! Тільки хто це "ми"? Може Єхануров? А чого ж тоді "темпи виходу економіки з тіні" зменшилися втричі у порівнянні з минулим роком? :D

    "Ми з вами будемо тут говорити про пенсію, заробітну плату і інфляцію. Це також вибір, але не мій."

    Кожен зробив свій вибір. Вибори пройшли. Вибір народу вже нікого не цікавить... Тепер усім, хто "встав з колін", тре знову, не піднімаючи голови, рачкувати у пошуках "позитиву"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.20 | Vavilov

      А що, читати вже можна не думаючи?

      Тут якось один "застрєльшік" (він любить себе вважати "патроном") започаткував нову традицію української конституційної бухгалтерії: 1+1=1. Він же навесні 2004 року радісно сповіщав про переможние зростання "детінізації". Тоді йому чомусь не повірили. :) Невже його нащадок думає, що за два роки про це усі забули...
    • 2006.08.21 | samopal

      Хто пише спічі нашому бухгалтєру? Доповнення

      Ющенко:
      "За останній місяць ми маємо приріст ВВП 9,3%. Скажіть, будь ласка, у якої країни, навіть ті, що з газом, з нафтою, є такі показники?"

      Самі по собі такі темпи та стрибки не є ознакою "стабільної" економіки з "міцним фундаментом".
      Китай "без нафти та газу" за перше півріччя показав більше 11% зростання. Тепер посилено гальмує, піднімаючи облікові ставки... Прогноз на рік становить 9,5%, - треба якось вписуватись. А то "фундамент" може не витримати...

      Річний прогноз для Афганістану - 11,7%! І нахвіг нам та Європа? :)

      Серед тих, що "з нафтою та з газом" варто згадати "братній Азербайжан". Минулого року він "засвітив" темпи зростання ВВП на рівні 26,4%. Цьогорічний прогноз - 30,5%!

      Добре, Китай, Афганістан... далекі маловідомі країни, особливо з тих часів, як ми перестали допомагать їм "інтернаціонально". А з Азербайжану представників української діаспори на конгресі не було?

      То хто ж нашому "опитнєйшему іканамісту" готує доповіді? Невже правда, що він сам то всьо тільки "озвучує"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.08.21 | Мартинюк

        Є простий критерій

        Цього літа українці купують вдвічі більше автомобілів аніж минулого.

        Хто сумнівається , то нехай зайде в найближчий автосалон імпортної автотехніки і поцікавиться чому на Хонди чи Ауді треба зараз записуватися в чергу. Те саме стосовно інших недешевих товарів.

        Гвалт про інфляцію наганяють ті хто хоче знецінити гривню з економічних чи політичних міркуваннь.Реально гривня достатньо тверда і можна навіть без пробрем її ревальвувати стосовно доллара до курсу 4.00-4.50 гривень за доллар.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.08.22 | samopal

          Критерій простоти

          Мартинюк пише:
          - Цього літа українці купують вдвічі більше автомобілів аніж минулого.
          Хто сумнівається, то нехай зайде в найближчий автосалон імпортної автотехніки і поцікавиться чому на Хонди чи Ауді треба зараз записуватися в чергу. Те саме стосовно інших недешевих товарів.

          То Ви вважаєте, що це ознака того, що у широких мас "маленьких українців" раптом завелися грубі гроші? Я не буду Вас мучити запитвннями про те скільки ж конкретно (у штуках) наших простих українців придбали собі авто за 25-30 тис. євро. Можу Вам сказати, що на ринку глибокого секонд-хенду теж ажіотаж. А Івченко, "бідака", той мабуть тепер собі місця не знаходить :D Житло теж дорожчає. Звертаю увагу лиш на повідомлення про зменшення обсягів депозитних вкладів.

          - Гвалт про інфляцію наганяють ті хто хоче знецінити гривню з економічних чи політичних міркуваннь.

          Гвалт наганяють ті, хто гривнею спекулює. Хто хоче її знецінити теж відомо. Поки-що - це новий чудовий уряд. Пояснення також озвучені і тепер видно політичні підстави минулорічної ревальвації.

          - Реально гривня достатньо тверда і можна навіть без пробрем її ревальвувати стосовно доллара до курсу 4.00-4.50 гривень за доллар.

          Для того, щоб робити такі заявки, тре було б трохи якихось підстав навести. Та порівняти з показниками та підставами хоча б у сусідів.
          До речі, Ви чомусь про "підстави для ревальвації" нічого не заявляли, коли я тут усіх фахівців питав. А то виходить, що гривня зараз така ж тверда, як... ну, як "твьйордий шанкр".
        • 2006.08.22 | Зверопупс

          Re: Есть простой критерий лживого политика)

          Мартинюк
          Є простий критерій

          Цього літа українці купують вдвічі більше автомобілів аніж минулого.

          судя по Вашему сообщению, Вам пора в политики. Очень неплохо получается отвечать на вопрос о инфляции ответом о покупке авто)) Какая связь между этими фактами? Никакой
          Это у Вас логика по принципу "Зачем мне холодильник, если я не курю"
          Советую отправить свое резюме в прессекретари Юща - шансы велики)
          Кстати, аналитики рынка авто связывают бум спроса на машины с введением Евро-2.Люди стремились купить дешевые карбюраторные машины до введения запрета на их регистрацию. И считают, что по итогам года показатели будут стандартными.Но это так, к слову.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.08.22 | Харцизяка

            Зростання продажу авт - пропозиція кредитів банками

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.08.22 | Зверопупс

              Re: Зростання продажу авт - пропозиція кредитів банками

              Да и пёс с ними, с кредитами банков на авто)) Какое это имеет отношение к теме?))
          • 2006.08.23 | Vavilov

            Re: Есть простой критерий лживого политика)

            Перспективний політик Мартинюк тут пише про авта, котрі вже давно забули, що таке норми Euro II. Це "жахливе нововведення" стосується лише совково-вітчизняних моделей від добре захищених ліворуких виробників. Усі інші готуються до введення Euro IV (а є беззахисні фраєри, котрі вже декларують відповідність Euro V, хоч до введення цих норм ще є трохи часу). Ажіотажний попит спостерігається в усіх сегментах авторинку, а також на ринку “конвертопридатного” житла. Причини для кожної “соціально-цінової” категорії можуть бути різні, але очевидно, що народ намагається хоч трохи запастись “хто чим може” перед очікуваним настанням чергового стабілізєца.

            Читаючи виступ нашого главного еканаміста перед такою аудиторією, напрошується думка, що наш досвічений народ вкотре знову усе вірно відчув… :(
    • 2006.08.25 | samopal

      Ще "доповнення". Від Мінекономіки

      Ющенко:
      "Рік ми закінчимо, очевидно, з показником, близьким до 7% ВВП. Це один з найкращих показників ВВП у Європі."

      Министерство экономики ухудшило прогноз роста промышленного производства в 2006 году с 9,5% до уровня не менее 5%.
      Кроме того, прогнозируется рост производства за январь-сентябрь на уровне 5,3%.
      Рост производства в июле по отношению к июню составил 4,3% и в январе-июле текущего года по отношению к январю-июлю 2005 года – 4,8%.
      Позитивную динамику промышленности в январе-июле определял рост в металлургии, машиностроении, пищевой промышленности и производстве электроэнергии, а негативное давление на общую динамику продолжали оказывать нефтеперерабатывающая отрасль, производство кокса и легкая промышленность.
      Как сообщалось, в январе Министерство экономики прогнозировало рост промышленного производства в 2006 году на уровне 9,5%, а также, при условии вступления Украины в ВТО в 2006 году, рост ВВП – 7%.

      Така собі "міна" від економіки. Чи може таки перерахували показники без серйозної девальвації? А Президент уже (чи ще) "однією ногою" у СОТ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".