МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Kіровоградські енергетики запровадили новий правопис

08/18/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Представники "Кіровоградобленерго" запропонували споживачам в Кіровограді підписання нового додатку зі змінами умов договору, в якому з великої літери пишеться лише Гершкул Г.П., а призвища, імена та по батькові громадян поголовно і включно з маленької. А чи матимуть юридичну силу угоди складені з граматичними помилками ? Крім того доповненння до угоди передбачає введення стягнення раніше відміненої пені за кожний день прострочки оплати за електроенергію. Ще в угоді вказані дивні межі середньомісячного споживання в яких різниця в один календарний день зменшує згаданий ліміт з 106 квт до 69. Серед іншого кіровоградцям обіцяють оплату по рахункам замість існуючих абонентських книжок. Ймовірно їх виписуватимуть за данними контролерів, що "вдиратимуться" в помешкання городян нині на початку кожного місяця. А ще багато образ від пенсіонерів, яким замінили без їх згоди звичайні і справні лічильники на електронні, бо нове чудо техніки почало крутитися швидше і відповідно більше нераховувати.
Панові Гершулу з усіх боків тут краще, тому мабуть лише він вирішив писатися з великої літери. Уявляю, щоб діялося в судах, коли б і журналісти почали призвища та імена всіх без винятку писати з маленької літери. А тим часом контролерші, що розносять додадки до угоди кажуть: " Це не ми писали... Невже Вам це образливо ?" А що з безграмотних з великами окладами питати ?...

Відповіді

 • 2006.08.19 | quer

  Re: Kіровоградські енергетики запровадили новий правопис

  Розповім про досвід Черкасиобленерго (який спостергав зі сторони)

  1. Якщо знизили середньомісячний середній показник споживання до 70 то це "плюс".

  Пояснюю механізм. У Черкаській обл. відмовилися від використання абоненських книжечок. Виписують рахунки і розносять по домівках. Рахунок схожий як за телефон, по ньому потім можна заплатити в банку або на пошті.

  Тут краще виходить енергонагляду який веде облік- йому приходять квитанції і як в магазині вони зчитують штрих код автоматично зараховується сплата. Приблизно так.

  Сума виставлена за місяць вираховується комп_ютером - як середнє.
  Тобто вона можить не співпадати з показниками лічильника в ту чи іншу сторону. Тому коли у нас було серднє споживання розраховане десь на рівні 100-120 кВт/год виникали непорозуміння. Люди переважно пенсіонераи споживали по 50-60 кВт за місяць а приходив рахунок на 120 кВт вони обурювалися і йшли виясняти причини.

  Але з часом все владналося.

  Зараз платять по рахункам або більше або ту суму. (він більше слугує для контролю)

  Поставили ел. лічильники - (це не правда, що вони крутяться швидше) у них клас погрішності значно менший ніж у механічних. Не любов до них виникає у тих випадках коли потрібно підключитися до мережі поза лічильником.

  Як наслідок втрати від крадіжок ел. енергії значно скоротилися.
  Потім контролеру який знімає показники лічильника - не потрібно заходити в дім, лічильник як правило ставлять зоввні будівлі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua