МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зловживання конференції та безвідповідальність Майдану!

08/18/2006 | Роман Сербин
Зловживання конференції та безвідповідальність Майдану!

У червні відбулася 25-та конференція українських студій в Іллінойському університеті з участю коло 80 науковців, у більшості з України та української діяспори. На конференції, з приватної ініціятиви деяких учасників, були зачитані дві резолюції — 1) звернення до української влади в справі захисту української мови та 2) розкрадання українських архівів. Хочу звернути увагу на другиуй лист, який пізніше був поміщений на сайті Майдану.

Під листом до Президента України був поданий список учасників конференції. Звичайно, прізвища під документом свідчать про те, що підписувачі особисто ознайомлені з його змістом, згідні з ним та дали свою згоду на оприлюднення їх прізвищ під ним. У випадку даного листа до Президента, ці вимоги не були виповнені. Остаточний текст листа не був надрукований і розданий, а лише відчитаний і то, тоді коли вже було мало учасників конференції в залі. Голосували піднесенням руки. Я не був згідний з фромулюванням листа і тому здержався від голосування.

Я поділяю занепокоєність виявлену в першому абзаці:

> Ми, учасники 25-ої щорічної міжнародної конференції україністів в Університеті штату Іллінойс (м. Урбана-Шампейн, США), висловлюємо глибоку занепокоєність станом збереження документальних пам’яток у державних архівах України, і, зокрема, в Центральному державному історичному архіві України у Львові.


Але вважаю, що конференція може солідаризуватися з принципами чи ідеями вияленими у зв'язку з такими злочинами, а не давати Комітетові, над яким не має контролі, "карт бланш" говорити від імені конференції. Тому мені було дивно, коли я приїхав до Києва, не бачивши до того часу цього листа ні в пресі ні в інтернеті, довідатися що на Майдані появився лист, під яким є моє прізвище. Ще більше мене дивує факт, що коли я післав редактореві Майдану прозьбу зняти моє прізвище з під цього листа до Президанта, він на це прохання не зареагував.

У Києві, я довідався, що й інші люди які підписані під листом до Президента не згідні зі змістом листа. Не знаю лише чи вони в якийсь спосіб реагували проти цього наруживання їхніх прізвищ.

Ще більше застереження маю до іншого місця в листі, яке й властиво навіть не пригадую, щоб я його чув на конференції. Це наступна фраза:

"розглянути питання про відповідність займаній посаді керівника Держкомархіву>

Такого роду обвинувачення належить до компетенції правових інстанцій а не до наукових конференцій з україніських студій! Якщо ця фраза справді була відчитана на конференцїї, то проти неї повинні були виступити учасники. Але можливо, як мені дехто казав уже в Києві, що ця фраза появилася уже у остаточній редакії після конференції. Як би там не було, вона не має місця в листі від наукової конференції.

Думаю, що я не одинокий учасник конференції, який не дав на ций лист своєї згоди і тому не повинен бути підписаний під ним. Прізвище — особиста власність, і до него має право лише його власник. Закликаю й інших учасників урбанської конференції висловитися в цій справі на цьому сайті, а в між часі, прошу редакцію Майдану зняти моє прізвище з під листа.

Роман Сербин
Професор історії
Квебецький університет в Монреалі

Відповіді

 • 2006.08.18 | Олег Верник

  Re: Зловживання конференції та безвідповідальність Майдану!

  Шановний пане Романе!

  Велике прохання до вас. Чи є у вас десь в бібліотеці чи в архіві ліве канадійське видання "Оборона" під редагуванням Цеглинського? Також дуже необхідне Число 2 видання "Діялог" з інтервью Бориса Левицького, що було присвячене Івану Митрингі.

  З повагою, Олег Верник.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.19 | Роман Сербин

   Re: Зловживання конференції та безвідповідальність Майдану!

   Шановний пане Олеже,

   На жаль, не маю ні "Оборони" ні "Діялогу". В Монреалі їх не биде в університетських бібліотеках. Раджу написати в цій справі або до Торонта (Укр. енциклопедії), або до Едмонтону (Канадського інституту укр. студій).

   Роман Сербин
 • 2006.08.19 | Хома Брут

  основна гілка: http://www2.maidan.org.ua/n/petit/1152557076

 • 2006.08.19 | Mary

  я стерла звідти ваше ім'я але

  Я не бачу жодної проблеми із вмістом листа. Там ніде не написано, що ви власноручно підписалися під листом. Написано, що ви були учасником конференції. Ви самі підтверджуєте, що відбулося голосування на конференції, жодного голосу проти там не було, тому вам нема підстав заперечувати, що конференція (а не кожен конкретний учасник конференції) дійсно прийнала таке зверенення.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.19 | Уляна

   Re: я стерла звідти ваше ім'я але

   Якщо конференція прийняла, то хай буде назва конференції, дата і місце проведення. А список учасників тут при чому, якщо серед учасників є люди і за, і проти?

   Mary пише:
   > Я не бачу жодної проблеми із вмістом листа. Там ніде не написано, що ви власноручно підписалися під листом. Написано, що ви були учасником конференції. Ви самі підтверджуєте, що відбулося голосування на конференції, жодного голосу проти там не було, тому вам нема підстав заперечувати, що конференція (а не кожен конкретний учасник конференції) дійсно прийнала таке зверенення.
  • 2006.08.19 | Хома Брут

   Re: я стерла звідти ваше ім'я але

   Mary пише:
   > Я не бачу жодної проблеми із вмістом листа. Там ніде не написано, що ви власноручно підписалися під листом. Написано, що ви були учасником конференції. Ви самі підтверджуєте, що відбулося голосування на конференції, жодного голосу проти там не було, тому вам нема підстав заперечувати, що конференція (а не кожен конкретний учасник конференції) дійсно прийнала таке зверенення.


   1. В одному місці стерли, а в іншому так і залишилось
   http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152557261

   2. Коли подається лист з списком прізвищ, то НМД 99% читачів вважають, що його підписали ці люди. Ваш аргумент про те, що там "не написано, що вони його підписали" може, звичайно, розглядатись в суді. Але я його сприймаю як те, що російською мовою називається "крючкотворство". І цілком не розумію який сенс тут подібними методами вчити життю (а.к.а лікувати та шикувати) п. Сербина. Чесно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.19 | razor

    Re: я стерла звідти ваше ім'я але

    "Kryuchkotvortsi" tut javlajutsja vsi: i Serbyn, i Mary, i Khoma. Na razi nikhto krim Serbyna ne khoche shchob joho pidpys vidklykaly. Dohodit' jomu Boha rady! I vse!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.08.19 | Хома Брут

     Re: від крючкотворця крючкотворцю

     razor пише:
     > Na razi nikhto krim Serbyna ne khoche shchob joho pidpys vidklykaly.
     Очевидно, що крім нього ніхто і не може наполягати на включенні чи виключенні прізвища. Що Ви цим хотіли сказати?

     > Dohodit' jomu Boha rady! I vse!
     Чому нормальна річ, виправлення помилки, має подаватись як безцінна послуга майдан-інформу, яку п.Сербин ще невідомо чи заслужив?
  • 2006.08.19 | Хома Брут

   нарешті, здається, помилку виправили всюди

   але - по традиції - без вибаченнь та з коментарями крізь зуби. Не бачу логіки (c)...
  • 2006.08.19 | Роман Сербин

   Thank you, Mary, but...

   Моє "thank you" за усунення мого прізвища з під листа, а моє "but" до Вашого "але".

   Mary пише:
   > Я не бачу жодної проблеми із змістом листа.

   Р.С. — Аналізувати хто що бачить, і не бачить — слизька тема, і я не буду за неї чіпатися.

   Mary продовжує:
   > Там ніде не написано, що ви власноручно підписалися під листом. Написано, що ви були учасником конференції.

   Р.С. — Читайте, будь-ласка, уважно. В листі написано: "Ми ... висловлюємо...", "ми солідаризуємося ...", а не лише, "ми, учасники".

   Різницю між "учасниками" та "прихильниками" недавно показали українські політики. Круглий стіл, якй ми мали щастя — чи несщастя — спостерігати на київських екранах, закінчився приняттям "Універсалу національної єдності". 5 серпня "Урядовий кур'єр" опублікував цей "Універсал" , який кінчиться таким абзацом:

   "Ми готові здолати розбіжності, об'еднати свої зусилля, використати всі можливості задля покращеня життя Українського народу і забезпечення процвітання нашої Вітчизни."

   "Ми" — кожному читачеві зрозуміло, що слово відноситься до всіх вісімох учасників круглого стола: В. Ющенко, О. Мороз, Ю. Єхануров, В. Янукович, Ю. Тимошенко, Р. Безсмертний, В. Цушко, П. Симоненко. Згідно з Вашою логікою, було б достатньо дати список цих вісімох учасників. Чи згідні вони всі з "Універсалом" і чи підписали вони його, — ніби й немає значення. Редактор "Урядового кур'єра" був іншої думки: даючи список учасників круглого стола, він також дав їхні підписи. Читач не має проблеми побачити, що Юля Тимошенко документ не підписала. В додатку, редакор помістив застереження до документа Петра Симоненка. А що, коли б в газеті появився лише список учасників, без їхніх підписів?

   Mary закінчує:
   > Ви самі підтверджуєте, що відбулося голосування на конференції, жодного голосу проти там не було, тому вам нема підстав заперечувати, що конференція (а не кожен конкретний учасник конференції) дійсно прийнала таке зверенення.

   Р.С. — Якщо б Ви уважно читали мій лист то Ви б бачили, що я не заперечую, що конференція "дійсно прийняла таке звернення? Ви також би завважили, що я вказував на факт, що коли було голосування, то уже багато учасників конфенції були відсутні і тому не могли голосувати "за" чи "проти" резолюції. Отже, звернення справді було прийняте конференцією, але не кожним з офіційних учасників цією конференції, і тому під ним могли підписатися організатори конференції або ініціатори листа, але в жодному випадку вони не мали права давати індивідуальні імена всіх учасників конференції.

   На кінець хочу звернути увагу на одну подробицю. Список учасників надрукований на Майдані збігається майже повністю зі списком зголошених доповідачів у програмі конференції (дехто не приїхав то не міг бути у майданському списку). Але відсутне прізвище одної особи, яка виступала на конференції. Ця людина, в розмові зі мною при обіді, цілком по інакшому насвітлювала "львівські події". Цікаво, чи ініціатори листа до Президанта зверталися до цеї особи по згоду бути включеною у спииску. Якщо до неї зверталися і вона відмовилася, і респектуючи її волю, вони не помістили її прізвища, то треба було й до інших учасників конференції звернутися і перевірити, чи вони згідні, на появу їхнього ім'я під листом.

   На цьому вважаю свою участь в цій дискусії закінченою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua