МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новгородці домонгольського періоду виглядали інакше, ніж зараз

08/19/2006 | Майдан-ІНФОРМ
До монгольської навали, у XII–XIII століттях, люди, які населяли територію Древньої Русі, були високі на зріст, мускулисті, з красивими рисами обличчя.

До такого висновку прийшли фахівці, вивчивши результати археологічних розкопок у некрополі в новгородської церкви Благовіщення на Мячині.

Вивчивши знайдені у некрополі останки древніх людей, учені змогли відтворити вигляд русичів, які жили у XII–XIII століттях на території сучасного Північного Заходу Росії.

«Колишні уявлення про те, що російський Північний Захід у домонгольську епоху був заселений людьми з високими вилицями і пласким носом, не підтвердилися. Наші далекі предки були високорослими і мускулистими, у них були вольові обличчя із розвиненим надбрів'ям і різко виступаючим носом – словом, вони були красивими людьми», – говорить начальник Новгородської архітектурно-археологічної експедиції антрополог Денис Пежемський.

За словами Пежемського, на рубежі XIII–XIV століть, у часи татаро-монгольського ярма, північно-західний антропологічний тип став поступово змінюватися: люди «втрачали» у зрості, форма обличчя і носа ставала «ширшою».

Новгородська архітектурно-археологічна експедиція протягом останніх років проводить під Великим Новгородом дослідження території Благовіщенського монастиря, заснованого 1170 року. 2003 року в храмі Благовіщення на Мячині, побудованому 1179 року, археологи виявили некрополь із кількома десятками древніх поховань, які відносять до домонгольського і монгольського періодів історії Русі. По одній з версій експертів, тут були поховані представники відомих боярських родів, які проживали в Древньому Новгороді у XII–XIV століттях на території так званого Людина кінця. За іншою версією, у некрополі були поховані новгородські церковні ієрархи того ж часу.

Музейний портал - за матеріалами РІА Новости

Відповіді

 • 2006.08.20 | Мартинюк

  Угу - новгородці були схожі на євреїв.

  Мене вельми забавляє весь цей археологічний расизм. І священний трепет авторів( не новинарів, а тих хто написав) від того що у "новгородців були горбаті носи".

  Потім притягнуті за вуха бога духу винні монголи, які ніколи у той триклятий для них Новгород не добиралися з огляду на болота, мошкару і відсутність пасовищ для коней та овець.

  Археологи які розкопали кілька могил, які їм попалися на очі , бо останні мали якісь камені чи інші ознаки поховання. Простий народ, який ховав у трунах, чи навіть спалював небіжчиків за тривалими у Новгороді язичницькими традиціями уваги археологів не заслужив, і носи "булькою", які поширені не тілки у різноманітних словян, а й у шведів та інших "расово якісних" у результати дослідженнь не попали.

  А може архелоги розкопали кладовище єврейських чи вірменських купців? А тепер котять бочку на непричетних до Новгороду монголів.

  Взагалі то вважаю ганебним соромитися предків, ким би вони не були. В тому числі і монголами.

  А росіянам би радив згадати про різанину та масові гвалтувавння, які вчинили у Новгороді вояки Івана Грозного і не вигадувати нісенітниць.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.22 | stefan

   Re: Угу - новгородці були схожі на євреїв.

   Я далекий від проф. історика.Але мисль, сформульована Мартинюком відносно новгородців, і вплив нападів татаро-монгольських вояків на їх антропологію, у мене виникла аналогічно.
   Наскільки відомо з доступних джерел, північніше болот московських монголи не заходили.
   ...
   І поняття "красоти"(рівний ніс, скуластість і т.п.) у різних народів і в різний час оцінюють по різному(як і моду на худих та товстих жінок).Приклади: народи Півночі, Африки,японці, німці часів "фашистського затемнення" та багато ін.
  • 2006.08.23 | Єфремович

   Re: Угу - новгородці були схожі на євреїв.

   Таке дослідження цікаве, бо як на мене, незрозуміло чому люди Новгороду Великого, що прийняли Віче як форму правління сьогодні разом зі всією Московщиною поклоняються абсолютній владі. Що, на щастя, не притаманне українському, дійсно руському народу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.08.23 | stefan

    Re: Угу - новгородці були схожі на євреїв.

    Єфремович пише:
    > Таке дослідження цікаве, бо як на мене, незрозуміло чому люди Новгороду Великого, що прийняли Віче як форму правління сьогодні разом зі всією Московщиною поклоняються абсолютній владі. Що, на щастя, не притаманне українському, дійсно руському народу.
    ***
    Якщо стро-новгородці не сильно асимільвані, то навряд вони таке би творили, якби взяли владу в Імперіях(Росія,СССР,РФ).
  • 2006.08.23 | catko

   дійсно. ага - а колір шкіри/очей/волосся автори-то забули!

 • 2006.08.20 | толя дейнека

  Re: а це, Майдан-Інформ, вибачте, до чого?

  займаєтеся уривчастою просвівою тих, хто десь недовчився? :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.20 | Мартинюк

   Саме повідомлення цікаве своєю тематикою

   І я сам був хотів його поставити , правда з коментарями , які навів вище.
 • 2006.08.22 | Чучхе

  Гумористичний лінк трохи в тему (л)

  http://static.flickr.com/59/221936122_1c5df90afd_o.gif
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.08.23 | Боррачо

  Звідси лишився всього один крок

  ..до антилюдських теорійок Ізі Гобіно, євгеники та антропологічного расизму. Вже уявляю, як якійсь там "майданівець" ретельно вимірює чиїсь черепи. Тьху!

  І все це заради примітивної русофобії. Хоча татаркуватих "неарійців" в Україні не меньше аніж будь де у світі. Не треба їх аж у Новгороді шукати. І файні люди, не гірше за інших.

  Втім, якщо тут друкують агітки ВО "Свобода", то чому б і Гобіно не надрукувати?

  :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.08.23 | stefan

   Re: Звідси лишився всього один крок

   Боррачо пише:
   > ..до антилюдських теорійок Ізі Гобіно, євгеники та антропологічного расизму. Вже уявляю, як якійсь там "майданівець" ретельно вимірює чиїсь черепи. Тьху!
   >
   > І все це заради примітивної русофобії. Хоча татаркуватих "неарійців" в Україні не меньше аніж будь де у світі. Не треба їх аж у Новгороді шукати. І файні люди, не гірше за інших.
   >
   > Втім, якщо тут друкують агітки ВО "Свобода", то чому б і Гобіно не надрукувати?
   >
   > :)
   ***

   Оце був 10 днів у Болгарії.Кожен день бачив німців, росіян, українців, британців.
   Одіваються однаково, фейси(антропологія дуже подібна).Тільки мовою і можна якось взнати націю(якщо на своїй балакають).
   Мимоволі виникло питання:
   -як під час правління Гітлера робили експертизу "арійськості"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua