МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Молитва за Україну у День незалежності стає традицією

08/24/2006 | Майдан-ІНФОРМ
24 серпня 2006 року, з нагоди Дня незалежності України, провідники держави взяли участь у молитві у Софійському соборі в Києві. Зранку до храму прийшли Президент Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр Віктор Янукович, Голова Верховної Ради Олександр Мороз, члени Кабінету міністрів, народні депутати України.

У спільній урочистій молитві, у якій єднались представники більше 15 найбільших релігійних конфесій, представлених в Україні, від Української Греко-Католицької Церкви взяли участь Глава УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар) та Єпископ-помічник Верховного Архієпископа Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович). Учасниками молитви також зокрема були: Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет, Архієпископ Переяслав-Хмельницький, керівник справами УПЦ у підпорядкуванні Московського Патріархату Митрофан, Глава Української Автокефальної Православної Церкви Методій, Заступник Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Маркіян Трофим'як, Глава Української єпархії Вірменської апостольської церкви Григоріс Буніатян, глави та представники протестантських Церков. Перший національний телеканал вів пряму трансляцію цієї події. Майдан-інформ здивований непослідовністю УПЦ МП. Не так давно вони заявляли, що ніколи в житті молитися поруч з Філаретом не будуть.

Першим молитву за Україну промовив глава УПЦ КП, потім представник УПЦ МП, відтак глави УАПЦ та УГКЦ. Майдан-інформ: цікаво, що було критерієм черговості, жеребок кидали, чи як?

Глава УГКЦ Блаженніший Любомир у своїй молитві зокрема просив: «Господи, Боже наш, 15 років тому Ти обдарував нас незалежністю. З глибини серця дякуємо Тобі за цей превеликий дар. Завдяки Твоїм благодаттям ми зробили кроки на шляху нормалізації життя родини, суспільства, держави. Ми спостерегли, що у серцях наших людей, незважаючи на роки безбожництва, збереглося дуже багато добра. Навіть на шляху, що веде до об'єднання церковного і народного ми вже зробили декілька кроків. За все це сердечно дякуємо Тобі.

Але перед нами ще далека дорога. Ми не зрозуміли належно і не знаємо, як здійснювати справедливість і правду. Ми не зуміли засипати глибоку прірву між владними структурами і громадянами. Ми все ще готові за гроші продати все – навіть власну душу. Господи прости нам. Допоможи нам, просвіти нас світлом Твого слова, дай нам силу, щоб ми могли подолати ці страшні спокуси. Господи – спаси нас! Пресвята Госпоже Богородице – заступайся за нами!», - промовив Предстоятель УГКЦ.

Відтак молитву промовив Владика Маркіян Трофим'як, а за ним і інші присутні. Після цього Президент України, представники державної влади запалили свічки перед іконостасом Софійського собору.

Молитва в храмі завершилась виконанням гімну «Боже великий, єдиний…».

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Майдан-інформ: Цікаво, чи прийняли близько до серця урядовці, присутні на молебні, слова Блаженніший Любомир Гузара про "глибоку прірву між владними структурами і громадянами", і про кого мова - про тих, що "готові за гроші продати все – навіть власну душу"

Відповіді

  • 2006.08.26 | kvitka

    Re: Молитва за Україну у День незалежності стає традицією

    Treba takozh dodaty tsikave -- koly Zbroini syly Ukrainy masheruvaly/viddavaly chest' Prezydentovi, to melodiya, do yakoyi masheruvaly -- "Hey vy Stril'tsi sichoviyi, raz, dva, try." Pry kintsi prisni spivayet'sia pro dohanu sotnykovi, bo vin roztryn'kav hroshi stril'tsiv -- Pane sotnyk, yak to stalo shcho v nas hroshei duzhe malo.... vy horilon'ku...pyly i tsyhanochok liubyly.... [zabula tochno].

    Duzhe vluchno, shcho yakraz tsiu pisniu khtos' vybrav!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua