МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Чеченії викрадена журналістка

08/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Викрадена журналістка

17 серпня 2006 року в центрі міста Грозного невідомими співробітниками силових структур була викрадена Еліна Ерсеноєва, яка працювала в рамках проектів Комітету уряду ЧР у справах молоді і була позаштатним кореспондентом газети «Чеченське суспільство». Правозахисники звернулися з відкритим листом до прокурора ЧР Валерія Кузнецова.

«Близько дев'ятої годин ранку 17 серпня Еліна разом з своєю тіткою вийшла з таксі біля Будинку моди. Ззаду до жінок підішли невідомі в масках і камуфляжі, заштовхали в різні машини, надягли мішки на голову і відвезли в невідомому напрямі. Через деякий час обох вивантажили з машин і заштовхнули в підвал. Ровзан незабаром знову посадили в машину, привезли назад в Грозний і залишили на вулиці.

Біля полудня Еліна несподівано зв'язалася з тіткою з свого мобільного телефону. Вона завірила тітку, що її обешалі відпустити. Потім, вже в сьомій вечора, Еліна з мобільного подзвонила безпосередньо матері і сказала, що її обіцяють відпустити прямо сьогодні. Після цього вона передала трубку якомусь чоловікові, який підтвердив її слова. Але удома Еліна так і не з'явилася, а її телефон з того часу вимкнений.

За 2 дні до викрадення Еліна звернулася в Міжнародну Гельсінкську Федерацію і Центр «Демос» з проханням про допомогу. У своєму листі Еліна розповідала про те, що її саму та її сім'ю вже якийсь час переслідують якісь силові структури. Эліна пояснювала, що це зв'язане з тим, що в листопаді 2005 року вона вийшла заміж за людину, яка виявилася бойовиком: «Починаючи з березня цього року, мене і членів моєї сім'ї (матір і двох братів) переслідують. Пройшло більше місяця, як мій чоловік загинув, але переслідування не тільки не припинилися, але, навпаки - посилилися. «Силові структури» загрожують мені і членам моєї сім'ї фізичною розправою за те, що мій чоловік був бойовиком. За цей час (адже це менше року) мою матір кілька разів забирали і піддавали сильному биттю, загрозам, вимаганням».

Шановний Валерію Олексійовичу! Міжнародна Гельсінкська Федерація, Міжнародна Федерація прав людини і Центр «Демос» звертаються до Вас з наполегливим проханням почати негайне розслідування за фактом викрадення журналістки і співробітниці суспільної організації Ерсеноєвої Еліни і зробити все можливе для забезпечення її негайного звільнення і притягнення до відповідальності як безпосередніх винних в її викраденні, так і співробітників силових структур, що раніше загрожували їй та її сім'ї.

Газета "Чеченське суспільство" № 18 (83), 22 серпня 2006 року.

Від Майдан-Інформу. У цій передрукованій замітці з тижневика "Чеченське суспільство", яке видається чеченцями в сусідній Інгушетії, бракує суттєвої деталі, яка відома кожному чеченцеві, але практично невідома людям, які далекі до проблем чеченської війни.

Еліна Ерсеноєва була третьою дружиною Шаміля Басаєва. Одружилась із ним за кілька місяців до його загибелі. Одруження цілком могло бути фіктивним, а за оцінками людей, втаємничених у справи ічкерійського підпілля, зустрічались молодята за час шлюбу раптом кілька разів.

Ерсеноєва співпрацювала з "Чеченським суспільством". Це видання відкрито пише про переслідування цивільних осіб, порушення прав людини, про умови в тюрмах і фільтраційних таборах, про жорстокість російського спецназу і колаборуючого з Кремлем урядом Кадирова.

- Ми постійно мали проблеми, але я не сподівався, що почнуть пропадати наші співпрацівники - каже головред Тімур Алієв.

Ерсеноєва також мала зв"язки з громадською організацією "Інфо-Міст", яка займалась молоддю і профілактикою проти СНІДу. Проте її зникнення майже напевно зв"язане з її родинними справами. Басаєв загинув, але його родині спокою не дадуть. Хоча, якщо почитати "Чеченське суспільство", таке життя практично у всіх, хто живе у Чеченії, але не належить до клану Кадирова.

Відповіді

 • 2006.08.27 | Kronk

  Що це ще за ЧЕЧЕНІЯ? ;)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.08.31 | Михайло Барашков

  Хе-хе

  Тут один из двух вариантов.
  Симпатизируете федералам - пишете "на территории Чечни, Чеченской Республики, ЧР РФ".
  Симпатизируте боевикам - пишете "на территории Ичкерии, Республики Ичкерия, оккупированной территории Ичкерии, Чеченской Республики Ичкерия, ЧРИ".
  "Чечения" - такого даже сами чеченцы, по-моему, не знают слова.

  По сути, непонятно, откуда пафос. Ну взяли кадыровцы вполне очевидного активиста формирований боевиков. Дело военное.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.02 | Михайло Свистович

   Re: Хе-хе

   Михайло Барашков пише:
   >
   > "Чечения" - такого даже сами чеченцы, по-моему, не знают слова.

   Звичайно, не знають. Так само як дойчі не знають слова німець. Бо це - українська назва цієї держави.

   >
   > По сути, непонятно, откуда пафос. Ну взяли кадыровцы вполне очевидного активиста формирований боевиков. Дело военное.

   Угу, при Сталіні також багато таких бойовиків та шпигунів виявляли. І при Брєжнєві всі правозахисники у шпигунах та бойовиках ходили.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua