МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В оточенні голови Дніпровського району панують корупціонери

09/01/2006 | Іван МАЛЬЦЕВ

За повідомленням прес-служби Київської міської державної адміністрації, працівники відділу боротьби з корупцією та хабарництвом столичного управління по боротьбі з організованою злочинністю зібрали матеріали щодо 49-річної заступниці голови однієї з київських районних держадміністрацій та 47-річної працівниці управління освіти того ж району.


Дві посадові жіночки, зловживаючи службовим становищем, вимагали та отримали хабара у розмірі 19000 гривень від директора товариства з обмеженою відповідальністю. Це мало стати подякою за надання підприємству ексклюзивного права на здійснення ремонтних робіт у школах району. Бюджет ремонтів складав 190000 гривень, тобто хабарниці зажадали від ремонтників за отримання замовлення, не багато не мало, 10 % від суми самого замовлення! Обох нещодавно було затримано «на гарячому» згідно з кримінально-процесуальним кодексом України, але їх звільнив Печерський суд, обравши запобіжний захід – підписку про невиїзд ( http://www.kmv.gov.ua/press.asp?Id=73725 ).


На сьогодні прізвища підозрюваних в корупції та район, де кояться такі неподобства, офіційно не називаються, проте нам вдалося дізнатися набагато більше. Схоже даний скандал є лише верхівкою масштабного «корупційного айсберга», що, як з’ясувалося, невідворотно насувається на Дніпровський район міста Києва, де віднедавна керує сумно відомий провідник районної організації партії «Народний Союз Наша Україна» Олександр Миколайович Сотников ( http://maidan.org.ua/static/mai/1137230162.html , http://maidan.org.ua/static/mai/1146054142.html ).


Отже, переходимо до подробиць. В результаті оперативних дій столичних правоохоронців за гратами опинилися яскраві представниці владної команди Сотникова О.М. – новопризначений заступник голови Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації з гуманітарних питань (на момент затримання була на посаді лише 11 днів), депутат Дніпровської районної ради Любов Анатоліївна Галактіонова та «свіженька» начальниця управління освіти вказаної райдержадміністрації Наталія Віталіївна Кучменко. Обидві, за сумісництвом, члени ради Дніпровської районної в місті Києві організації НСНУ, куди вони мігрували із НДП транзитом через «Єдність» в пошуках політичного «даху».

До останніх призначень підслідні працювали директорами середніх загальноосвітніх шкіл району №№ 42 та 65 відповідно, де також встигли «відзначитися». Зокрема про те, що Галактіонова Л.А. систематично вимагала гроші (по 1000 доларів США за золоту медаль) та матеріальні цінності (рідкокристалічний монітор) від батьків школярів, повідомлялося ще в січні 2006 року ( http://www.mon.gov.ua/phpbb/viewtopic.php?t=500 ). На жаль, Сотников О.М. проігнорувавши подібні факти, особисто рекомендував сумнівних освітянок для просування по службі та по партійній лінії.

Прикро констатувати, але здається, що саме осередок НСНУ став першоджерелом корупційних проявів у Дніпровському районі. Можливо Галактіоновій Л.А. й Кучменко Н.В. не давали спокою «лаври» партійних босів, наприклад, заступника голови Дніпровської районної в місті Києві організації НСНУ, депутата Дніпровської районної ради Іллі Геннадійовича Окунєва?

Як зазначав з трибуни сесії Дніпровської районної у місті Києві ради позафракційний депутат Олег Миколайович Бойко, невдовзі після обрання депутатом Окунєв І.Г. заходився «працювати» з підприємцями Гідропарку. Там він представлявся не простим депутатом, а головою цілої земельної комісії. Насправді ж тоді вона взагалі не була сформована, проте це не завадило самозванцю оцінювати свої послуги у 200 доларів США. Після оприлюднення даної інформації йому довелося розпрощатися з мрією стати районним «латифундистом», оскільки Сотников О.М. «від гріха подалі» змінив свої попередні наміри стосовно підтримки Окунєва І.Г. та висунув іншу кандидатуру на посаду голови згаданої депутатської комісії.
До речі, сам Олександр Миколайович теж не байдикує. Поки його підлеглі вимушені розкривати перед правоохоронними органами свої нелегальні джерела збагачення, він «розминається» в рамках чинного законодавства.

Як повідомляє газета «Дніпровські новини» № 15-16, 14 липня 2006 р. було прийнято доволі цікаве рішення № 21 «Про умови оплати праці голови Дніпровської районної у місті Києві ради Сотникова О.М.» такого змісту:

«1. Встановити Сотникову Олександру Миколайовичу, голові Дніпровської районної у м. Києві ради, надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та вислугу років з дня обрання головою Дніпровської районної у м. Києві ради.

2. Надавати Сотникову О.М. матеріальну допомогу для оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати згідно заяви.

3. Здійснювати преміювання Сотникова О.М. у межах фонду оплати праці, а також до державних, професійних свят та ювілейних дат в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі апарату Дніпровської районної у м. Києві ради».

І це в той час, коли Київський міський голова Леонід Черновецький жертвує свою зарплату на зведення соціального житла і постійно наголошує, що персональну відповідальність за все, що відбувається в районах, несуть їхні керівники.

Днями він знову доручив головам райдержадміністрацій (в тому числі й Сотникову О.М., як це не смішно) подбати про те, щоб максимально ліквідувати корупцію та хабарництво серед районних чиновників.
Одним із профілактичних заходів, на думку мера, може бути, зокрема, й розрекламоване ним тестування на детекторі брехні. Але навряд чи ця процедура прийдеться до вподоби Сотникову О.М. та його оточенню.

Агентство журналістських розслідувань
„ІНФОРМАЦІЙНА ІНІЦІАТИВА – 2006”

Відповіді

  • 2006.09.04 | Бойко

    Re: В оточенні голови Дніпровського району панують корупціонери

    Це все брехня!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Люди себе проявляють самі, а не з благословіння Олександра Миколайовича. Це честна і порядна людина на яку рівнятись треба, а не брудом обливати!!!!!!!!!!!!!!!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua